Kthehu   DForum > Politikė > Tema tė vjetra / Alte Themen

Libri24.com - Bota e diturise

Pergjigje
 
Opcionet e temes Pamje
  #51  
Vjetėr 28.06.2007, 03:01:00
Benutzerbild von gentelmeni
gentelmeni gentelmeni ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 20.06.2001
Postime: 4,764
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek gentelmeni
Standard

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
trixi afishoj me 2007-06-27 19:27 :
Gentelmenit,

Nese e lexon me vemendje shkrimin tim e kupton shume mire ,pra lexoje edhe nje here ,sidomos fjalin e fundit edhe e kupton se :Ata qe luftuan per lirin e sotme (Drenica)eshte mekat(gjynah)me i harru .
Edhe nuk kam perdor as emra te pushtetareve e as parti .Ne pergjithesi pas qdo lufte Drenica eshte lene pas dore !

Ps,Derisa Adem Jashari ka bashkluftu(bashkvepru)me Salih Qekun ne Dukagjin,Zair Pajazitin ne LLap,etj.. d.m.th.kjo i kalon permasat e Drenices .


Trixi

&lt;font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: Trixi mė 2007-06-27 21:53 ]&lt;/font>
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
Une e lexova mire,prandaj edhe reagova.
Lexoje ti me mire edhenjihere ne teresi edhe e kupton nashta shkrimin tend.
Perndryshe,pse ti si Trixi,mos me nga e me ndihmue Drenicen?

Drenica eshte edhe e juaja,jo vetem imja.Une kam lind ne Drenicen,por gati tere luften e kam ba tjeterkund,dmth jashte Drenices,sepse ne Drenice ka pas boll Luftetare.Une lidhem per kombi e jo per terreni.
Por nejse...per me ta kthjellu ma mire,shkrimin tend,ne quoten tjeter e ke me bold aty ku me ke prek n'kanar.


Mit Zitat antworten
  #52  
Vjetėr 28.06.2007, 03:04:00
Benutzerbild von gentelmeni
gentelmeni gentelmeni ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 20.06.2001
Postime: 4,764
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek gentelmeni
Standard

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
gentelmeni afishoj me 2007-06-27 17:54 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
trixi afishoj me 2007-06-27 13:29 :
Se sa Drenica ka dhene per qeshtjen Kombetare ketu askush nuk ka dyshim,sepse nder shekuj Drenica ka deshmuar vehten,mirpo une do te pyesja se qfar kan bere Drenaset per Drenicen gjate ketyre viteve,kur dihet se edhe ne disa ministri kishin ministra nga Drenica ?
Pse ata qe duhet ta deshmojn dashurin per Drenicen ,menjehere pas Luftes ja kthyen shpinen dhe e harruan Drenicen duke u shperngul ne Prishtine ?

Pse Drenica vjen ne vemendjen tone vetem ne Pervjetor te perkujtimeve e jo edhe ne rindertime dhe investime kapitale per ata qe sakrifikuan shume per kete popull qe nga Koha e Azem Bejtes e kendej ne vazhdimesi ?

Pse ,Pse......a duhet diken ta vret ndergjegjja se nuk mjafton vetem krenarija por duhet edhe investimi dhe ndihma qe ky vend (Drenica)te lulezoj nga investimet dhe perkrahja kur mundesit jan edhe te shumta !

Per minoritete po gjinden mjetet ndersa per Drenicen ku jan ???!!

Nese dikush nuk "sheh"atehere dikujt duhet qelur syte me gishta per te pare se ku eshte Drenica ajo Drenice qe para disa vitesh ishte krenarija e UQK-se,pra mos e harroni burimin e kesaj Lirie sepse eshte mekat !!!

Trixi
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
Trixi,

ne nuk ua shtrijme doren pushtetareve.
Uni vdesim a doren nuk e shtrijme.

Nje pyetje te thjeshte lidhur me konstatimin tend per Drenicaret.

A luftoi Drenica dhe u dogj per Drenicen apo per Ilirine?

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
ps.lexoje boldin tend trixi edhe meno pak.
Mit Zitat antworten
  #53  
Vjetėr 28.06.2007, 07:14:00
Ministri Ministri ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 20.09.2005
Postime: 323
StandardAjo qe me se paku i duhet kesaj teme eshte gjuha e urrejtjes e ndarjeve, e nenqmimeve te te tjereve duke mbajt emrin e Drenices si embleme krenarie.
Drenica eshte ajo qe eshte dhe neve nuk mund t'a ndryshojme me nje shkrim apo dy.Drenica kishte dhe ka nevoje per t'a ndihmu.Kete mund t'a beje secili ,nese hiq tjeter se paku duke dhene nje fjale apo shkrim te mire per trimerin,bujarin ,mikpritjen por edhe per varferin e te liga tjera ,qe as Drenices ,fatkeqesisht nuk i mungojne.
Do te ishte mire ,ata qe e njohin
kete regjion ,te na sjellin me shume te dhena .Sa teritor ka ,sa banor,sa fshatra.Te ardhurat per koke banori dhe pasurite natyrore.Kjo do te na ndihmonte te njihemi edhe per se afermi me Drenicen heroike ,me Drenicen e krenarise.
Ajo qe nuk me pelqen fare eshte kur lexoj shkrime qe kan marr emrin e Drenices si mburoj, pas te cilit mundohen te fshehin karakterin e vet ,dhe shajn e fyejn te tjeret.
Textet qe flasin per Drenicen eshte mire te kursehen nga fyerjet ,sharjet dhe fjalet qe nuk ju kan hije burrave.
Sepse ne Drenice pyetja e pare qe i drejtohet nje miku eshte -A JE BURR SI JE??? E qe ne vete ka kuptimin e plote te fjales burr.
Se paku kur shkruani per Drenicen behuni pak BURRA !!!!

Me nderime ministri me m te vogel!
Mit Zitat antworten
  #54  
Vjetėr 28.06.2007, 12:55:00
Surki Surki ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 19.11.2005
Postime: 1,147
Standard

Kur behej lufta ne Drenice, ne nje televizion Hoalndez ndahej ekrani ne dy pjese;
Ne njeren ane digjeje Drenica flake dhe behej rezistenec ne maksimume qe te luftohej barbari, se edhe femija nuk kursehej.
Ne njeren ane te ekranit kafenet e Prishtines duke ngren mishe pule dhe duke pire raki dhe kendohej ;

KUSHE PO NGJITEJ QIQAVICES BOTHE CULLAKAT E DRENICES.


Ja pyetja e komentatorit CITOJE;

''Hoe is het mogelijk tien minuten verder alles wordt plaat verbrandt en hier in de localen van de Prishtina wordt gegeten en gedronken net als niets aan de hand is, is dit een volk of niet?''


''Si eshte e mundur dhjet minuta me larg digjet qdo gje rrafshe me toke e ketu neper lokalet e Prishtines hahet e pihet sikur mos te ndodhte asgje, a i takojne edhe keta po atije populli?

Per kete arsye Drenica ka mbetur ku ishte e pa zhvilluar ekonomikishte ndoshta por legjenda nuk humbet kurr.
E ne deri sa nuk e pranojme realitetin ateher edhe me siguri q nuk do kete perkrahje ne kurrfar lemije sa i perket zhvillimit te Drenices sepse nga shume njerez flitet por ne praktike Drenica dhe Drenicasit injorohen dhe diskriminohen nga viset tjera me nje nivel te lart. Deri sa e kaluara injorohet nuk keni qka pritni per te ardhmen.


Te nderuar mu personalishte ma merr mendja qe edhe qytetaret e prishtines duhet te kerkojne falje per mos participimin e tyre ne lufte dhe per njollosjet qe i kan bere, asgje e keqe nuk eshte nese burrat kerkojne falje ateher se paku do ndihej nje mirkuptime ndaje atyre qe dhane jeten per Kosove dhe te gjithe atyre qe luftuan.me te mira


<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: Surki mė 2007-06-28 17:05 ]</font>
Mit Zitat antworten
  #55  
Vjetėr 28.06.2007, 16:06:00
Benutzerbild von gentelmeni
gentelmeni gentelmeni ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 20.06.2001
Postime: 4,764
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek gentelmeni
Standard

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Ministri afishoj me 2007-06-28 07:14 :


Ajo qe me se paku i duhet kesaj teme eshte gjuha e urrejtjes e ndarjeve, e nenqmimeve te te tjereve duke mbajt emrin e Drenices si embleme krenarie.
Drenica eshte ajo qe eshte dhe neve nuk mund t'a ndryshojme me nje shkrim apo dy.Drenica kishte dhe ka nevoje per t'a ndihmu.Kete mund t'a beje secili ,nese hiq tjeter se paku duke dhene nje fjale apo shkrim te mire per trimerin,bujarin ,mikpritjen por edhe per varferin e te liga tjera ,qe as Drenices ,fatkeqesisht nuk i mungojne.
Do te ishte mire ,ata qe e njohin
kete regjion ,te na sjellin me shume te dhena .Sa teritor ka ,sa banor,sa fshatra.Te ardhurat per koke banori dhe pasurite natyrore.Kjo do te na ndihmonte te njihemi edhe per se afermi me Drenicen heroike ,me Drenicen e krenarise.
Ajo qe nuk me pelqen fare eshte kur lexoj shkrime qe kan marr emrin e Drenices si mburoj, pas te cilit mundohen te fshehin karakterin e vet ,dhe shajn e fyejn te tjeret.
Textet qe flasin per Drenicen eshte mire te kursehen nga fyerjet ,sharjet dhe fjalet qe nuk ju kan hije burrave.
Sepse ne Drenice pyetja e pare qe i drejtohet nje miku eshte -A JE BURR SI JE??? E qe ne vete ka kuptimin e plote te fjales burr.
Se paku kur shkruani per Drenicen behuni pak BURRA !!!!

Me nderime ministri me m te vogel!
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
Ti Minister mu drejtove mua me kete shkrim,nese lexohet mes rreshtave.
Ne e presim mikun si mik dhe nuk i durojme nenqmimet.
Mit Zitat antworten
  #56  
Vjetėr 28.06.2007, 22:40:00
Ministri Ministri ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 20.09.2005
Postime: 323
Standard

Me vije keq gentelmenti por jo nuk ju drejtova juve !
Krenarin nuk t'a fal kurrkush por edhe nuk mund te nenqmoj kurrkush.Edhe e para e edhe e dyta jan fryt i punse sate.Me vije mire qe jeni drenicak dhe ju duhet te krenoheni me kete.Por ashtu sikur ju ka hije krenaria ashtu edhe ju takon qe te keqes ,kudo qofte, t'i thoni e keqe.
P.sh para ca kohe ne Drenas eshte ndrru udheheqesia komunale me pretekst se nuk kan bere sa duhet per luftetaret.
Por a ka mundesi qe ne Drenas, Komandant te atyre luftetareve, sot te jen milioner dhe te luajn me para e me tendere.Te mos dijne as vet se sa pasuri kan nga fundi i luftes e deri sot!!!?Nese po atehere edhe kjo eshte pjese e Drenices dhe fatkeqesisht jo vetem e Drenices por e te gjitha Trojeve Shqiptare ku u zhvillu lufta e fundit....!
Mit Zitat antworten
  #57  
Vjetėr 29.06.2007, 09:10:00
hasjani hasjani ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 21.06.2007
Postime: 411
Standard

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Ministri afishoj me 2007-06-28 22:40 :
Me vije keq gentelmenti por jo nuk ju drejtova juve !
Krenarin nuk t'a fal kurrkush por edhe nuk mund te nenqmoj kurrkush.Edhe e para e edhe e dyta jan fryt i punse sate.Me vije mire qe jeni drenicak dhe ju duhet te krenoheni me kete.Por ashtu sikur ju ka hije krenaria ashtu edhe ju takon qe te keqes ,kudo qofte, t'i thoni e keqe.
P.sh para ca kohe ne Drenas eshte ndrru udheheqesia komunale me pretekst se nuk kan bere sa duhet per luftetaret.
Por a ka mundesi qe ne Drenas, Komandant te atyre luftetareve, sot te jen milioner dhe te luajn me para e me tendere.Te mos dijne as vet se sa pasuri kan nga fundi i luftes e deri sot!!!?Nese po atehere edhe kjo eshte pjese e Drenices dhe fatkeqesisht jo vetem e Drenices por e te gjitha Trojeve Shqiptare ku u zhvillu lufta e fundit....!
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Kjo eshte nje menyre prefide e relativizimit te vlerave me sublime.
Drenices ,vatres se trimerise dhe pishtarit te lirise se dhe atdhetarise,vullkanit te UĒK-se , as armiku shekullor nuk mund ti mohoje heroizmin dhe meritat per shporrjen e hordhive serbosllave dhe argateve te tyre. Kur meritat e UĒK-se nuk ka djale nane as zog kurve qe mund ti mohoje,nje lloj njerzish gjate dhe pas luftes nuk lane gure pa levizur per te demkosur dhe relativizuar luften mbinjerezore dhe heroizmin e Drenices se paperkulur dhe UĒK-se famemadhe per ti mveshur meritat dhe per te lansuar nje politike nenshtruese dhe te turpshme e cila shqiptaret e Kosoves i pat sjelle ne pozite te turpshme te zvarritjes dhe nenshtrimit.
Ne keto perpjekje keta njerze me makinerine proppaganduese te ushtruar edhe nga UDB-ja ,te gjitha dukurite negative,te gjitha krimet dhe grabitjet qe ndodhen pas luftes ia pershkruan UĒK-se ,madje edhe krimet dhe vrasjet qe i benin me qellim te demonizimit te UĒK-se.
Kjo kaste dhe argatet e saje ne kete menyre veprojne edhe sot e kesaj dite.Edhe kur gjoja pranojne meritat e luftes dhe te UĒK-se,meritat e Drenices vullkanit te qendreses dhe lirise ngase nuk kane nga te ia mbajne ,ata menjehere ne fjaline e tyre vendosin POR dhe pasojne akuzat njollosjet per luftetaret,komandantet e UĒK-se ,duke gjeneralizuar dhe sterzmadhuar rastet individuale,duke vjellur vrere ndaj tyre.
Per keta njerze UĒK-ja dhe Drenica jane kalaja e paperkulur dhe shkelqimi qe edhe te verberve u ndriqon rrugen nga erdhi liria duke u treguar lakuriq mjerimin dhe qellimet djallezore te politikes se nenshtrimit.
Pa qellim te personalizimit ky shkrimi i ketij ministrit eshte ne sherbim te asaj politike bartesit e te ciles me pare do te preferonin bashkjetesen me okupatorin ne rolin e vazaleve se sa te pranojne relitetin dhe meritat e herizmin e Drenices dhe te UĒK-se.
Ky soj do te vuaj sepse nuk ka re as kala mjegull qe mund te pengoj riten e diellit .
Mit Zitat antworten
  #58  
Vjetėr 29.06.2007, 09:11:00
Surki Surki ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 19.11.2005
Postime: 1,147
Standard

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Ministri afishoj me 2007-06-28 22:40 :
Me vije keq gentelmenti por jo nuk ju drejtova juve !
Krenarin nuk t'a fal kurrkush por edhe nuk mund te nenqmoj kurrkush.Edhe e para e edhe e dyta jan fryt i punse sate.Me vije mire qe jeni drenicak dhe ju duhet te krenoheni me kete.Por ashtu sikur ju ka hije krenaria ashtu edhe ju takon qe te keqes ,kudo qofte, t'i thoni e keqe.
P.sh para ca kohe ne Drenas eshte ndrru udheheqesia komunale me pretekst se nuk kan bere sa duhet per luftetaret.
Por a ka mundesi qe ne Drenas, Komandant te atyre luftetareve, sot te jen milioner dhe te luajn me para e me tendere.Te mos dijne as vet se sa pasuri kan nga fundi i luftes e deri sot!!!?Nese po atehere edhe kjo eshte pjese e Drenices dhe fatkeqesisht jo vetem e Drenices por e te gjitha Trojeve Shqiptare ku u zhvillu lufta e fundit....!
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>


I nderuri minister eshte e vertet qe eshte bere nderrimi i udheheqesis komunale edhe keta te dytit nuk jan hiqe me te mire.
Mirpo gaboni rende kur flitni ne menyre kolektive i nderuar ju duhet ta cekni ate komandant i cili eshte milioner dhe luan me para e mos i etiketoni te gjithe.
Une njohe plote qe sote akoma ka kpmandant te cilet luftojne shpirterishte per nje mbijetes sado te vogel dhe nuk kane asgje para shpirti perpose krenarin e luftetarit ,dinjitetin dhe moralin e tije.
mos merr shume haze nga Surki

Mit Zitat antworten
  #59  
Vjetėr 29.06.2007, 09:21:00
Ministri Ministri ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 20.09.2005
Postime: 323
StandardLum Hasjani mos kaq eger se dy gjera ketu qendrojn fort:

Ose jeni njeri nga ata qe ne emer te luftes keni bere pasuri dhe tash natyrisht qe ju djeg pak ose nuk keni fare te beni me njohjen as te realitetit drenicak e as me shkrimet e mia ketu ne kete forum.
Kur shkruaj dicka ,binduni , se e dij shume mire pse dhe cka dhe faktet jan aq te forta sa qe natyrisht qe dikush duhet te reagoj kaq ashper.
Hasjan, thuajem dicka per Has ,te lutem , dhe sharjet mbaj afer se ato kur nuk e gjejne adresen kthehen prap ne adresen prej ku jan nise.

Edhe ti ,po deshte ,mund te dish se cila pasuri shoqerore eshte shite dhe po shitet ne Drenice ,dhe kush jan bleresit????
Nuk i kam ne qejf ata qe vlojn si tamel dhije sepse ata jan ose te krisur ose te painformuar prandaj kujdese me fjalorin qe ,besoj , se nuk te bene ndere!

Me nderime ministri me m te vogel!
Mit Zitat antworten
  #60  
Vjetėr 29.06.2007, 09:30:00
Surki Surki ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 19.11.2005
Postime: 1,147
Standard

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Ministri afishoj me 2007-06-29 09:21 :


Lum Hasjani mos kaq eger se dy gjera ketu qendrojn fort:

Ose jeni njeri nga ata qe ne emer te luftes keni bere pasuri dhe tash natyrisht qe ju djeg pak ose nuk keni fare te beni me njohjen as te realitetit drenicak e as me shkrimet e mia ketu ne kete forum.
Kur shkruaj dicka ,binduni , se e dij shume mire pse dhe cka dhe faktet jan aq te forta sa qe natyrisht qe dikush duhet te reagoj kaq ashper.
Hasjan, thuajem dicka per Has ,te lutem , dhe sharjet mbaj afer se ato kur nuk e gjejne adresen kthehen prap ne adresen prej ku jan nise.

Edhe ti ,po deshte ,mund te dish se cila pasuri shoqerore eshte shite dhe po shitet ne Drenice ,dhe kush jan bleresit????
Nuk i kam ne qejf ata qe vlojn si tamel dhije sepse ata jan ose te krisur ose te painformuar prandaj kujdese me fjalorin qe ,besoj , se nuk te bene ndere!

Me nderime ministri me m te vogel!
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

MINISTER, po gete qe mu keni drejtuare mu sipase pergjis tende por keu shihet edhe mentaliteti i juaje ju vetem etiketoni te tjeret beni akuza se jo ai vije nga Hasi jo ky nga Deqani ti nuk me njeh mu fare une nuk te akuzova asgje vetem kerkova nga ti qe ti cekshe ata komandante me emra nese i njehe se kisha qefe me dite edhe une.


Sa per rekored une jame nga DRENICA mos te ardhte merzi.
Mit Zitat antworten
  #61  
Vjetėr 29.06.2007, 09:33:00
Ministri Ministri ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 20.09.2005
Postime: 323
Standard

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Surki afishoj me 2007-06-29 09:11 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Ministri afishoj me 2007-06-28 22:40 :
Me vije keq gentelmenti por jo nuk ju drejtova juve !
Krenarin nuk t'a fal kurrkush por edhe nuk mund te nenqmoj kurrkush.Edhe e para e edhe e dyta jan fryt i punse sate.Me vije mire qe jeni drenicak dhe ju duhet te krenoheni me kete.Por ashtu sikur ju ka hije krenaria ashtu edhe ju takon qe te keqes ,kudo qofte, t'i thoni e keqe.
P.sh para ca kohe ne Drenas eshte ndrru udheheqesia komunale me pretekst se nuk kan bere sa duhet per luftetaret.
Por a ka mundesi qe ne Drenas, Komandant te atyre luftetareve, sot te jen milioner dhe te luajn me para e me tendere.Te mos dijne as vet se sa pasuri kan nga fundi i luftes e deri sot!!!?Nese po atehere edhe kjo eshte pjese e Drenices dhe fatkeqesisht jo vetem e Drenices por e te gjitha Trojeve Shqiptare ku u zhvillu lufta e fundit....!
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>


I nderuri minister eshte e vertet qe eshte bere nderrimi i udheheqesis komunale edhe keta te dytit nuk jan hiqe me te mire.
Mirpo gaboni rende kur flitni ne menyre kolektive i nderuar ju duhet ta cekni ate komandant i cili eshte milioner dhe luan me para e mos i etiketoni te gjithe.
Une njohe plote qe sote akoma ka kpmandant te cilet luftojne shpirterishte per nje mbijetes sado te vogel dhe nuk kane asgje para shpirti perpose krenarin e luftetarit ,dinjitetin dhe moralin e tije.
mos merr shume haze nga Surki


</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Une publikisht kerkoj falje nese nga shkrimi im ka dal nje pergjithesim .Kjo nuk eshte e vertete . Qellimi im ka qen qe te keqes t'i thuhet e keqe pa marre paraysyshe se kush dhe cka eshte.Se ka raste te veqanta ,nga kjo qe kam shkruar ,se paku juve i nderuari Surki ,mund te dini bile shume me mire se une.

Une edhe njehere po e potencoj , une ne shkrimet e mija as edhe njehere nuk perdore "kasete bombe "por vetem "snajper".Pergjithesimet per mua jan te huaja ...!
Une njoh Familje Deshmoresh ne Drenice qe jetojn ne varferi te skajshme por edhe njoh ish komandant qe nuk dijne as vet sa kan pasuri !Drenica as nuk eshte 5000 km larg e as aq e madhe sa mos te kalohet per nje dite trup e terthure.
Pesha e fjales eshte edhe pesha e personalitetit!!!!
Ju pershendes perzemersisht dhe ju lus te pini nje gote uje te ftohte ,per mua ,tek Kroni qe aq shume me ka marr malli per te?????
Mit Zitat antworten
  #62  
Vjetėr 29.06.2007, 09:54:00
Surki Surki ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 19.11.2005
Postime: 1,147
Standard

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Ministri afishoj me 2007-06-29 09:33 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Surki afishoj me 2007-06-29 09:11 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Ministri afishoj me 2007-06-28 22:40 :
Me vije keq gentelmenti por jo nuk ju drejtova juve !
Krenarin nuk t'a fal kurrkush por edhe nuk mund te nenqmoj kurrkush.Edhe e para e edhe e dyta jan fryt i punse sate.Me vije mire qe jeni drenicak dhe ju duhet te krenoheni me kete.Por ashtu sikur ju ka hije krenaria ashtu edhe ju takon qe te keqes ,kudo qofte, t'i thoni e keqe.
P.sh para ca kohe ne Drenas eshte ndrru udheheqesia komunale me pretekst se nuk kan bere sa duhet per luftetaret.
Por a ka mundesi qe ne Drenas, Komandant te atyre luftetareve, sot te jen milioner dhe te luajn me para e me tendere.Te mos dijne as vet se sa pasuri kan nga fundi i luftes e deri sot!!!?Nese po atehere edhe kjo eshte pjese e Drenices dhe fatkeqesisht jo vetem e Drenices por e te gjitha Trojeve Shqiptare ku u zhvillu lufta e fundit....!
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>


I nderuri minister eshte e vertet qe eshte bere nderrimi i udheheqesis komunale edhe keta te dytit nuk jan hiqe me te mire.
Mirpo gaboni rende kur flitni ne menyre kolektive i nderuar ju duhet ta cekni ate komandant i cili eshte milioner dhe luan me para e mos i etiketoni te gjithe.
Une njohe plote qe sote akoma ka kpmandant te cilet luftojne shpirterishte per nje mbijetes sado te vogel dhe nuk kane asgje para shpirti perpose krenarin e luftetarit ,dinjitetin dhe moralin e tije.
mos merr shume haze nga Surki


</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Une publikisht kerkoj falje nese nga shkrimi im ka dal nje pergjithesim .Kjo nuk eshte e vertete . Qellimi im ka qen qe te keqes t'i thuhet e keqe pa marre paraysyshe se kush dhe cka eshte.Se ka raste te veqanta ,nga kjo qe kam shkruar ,se paku juve i nderuari Surki ,mund te dini bile shume me mire se une.

Une edhe njehere po e potencoj , une ne shkrimet e mija as edhe njehere nuk perdore "kasete bombe "por vetem "snajper".Pergjithesimet per mua jan te huaja ...!
Une njoh Familje Deshmoresh ne Drenice qe jetojn ne varferi te skajshme por edhe njoh ish komandant qe nuk dijne as vet sa kan pasuri !Drenica as nuk eshte 5000 km larg e as aq e madhe sa mos te kalohet per nje dite trup e terthure.
Pesha e fjales eshte edhe pesha e personalitetit!!!!
Ju pershendes perzemersisht dhe ju lus te pini nje gote uje te ftohte ,per mua ,tek Kroni qe aq shume me ka marr malli per te?????
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

O trim minnistri pasi qe ke snajperke pse nuk e ceke me emer se kushe jana ata.
Une te keqes kurr nuk do ti them e mire edhe une i njohe ata qe jan pasuaruar si per shembull me shitjen e feronikelit B. Dugolli ka bere para te majme por nuk ka qene komandant kurr ase nuk do te behet.
Sikur edhe prindi ime te ishte i korruptuara do e beja publike.

E KJO ISHTE SNAJPERKE TI PO GJUANE ME GRANATE ,.
NESE JENI DIPLOMAT PAKEZ NE RREGULL POR JU THUANI QE FLISNI QDO HERE ME FJALEN E SNAJPERKES ATHER KU MBETENI JU NESE FLITNI KOLEKTIVE DHE NUK JENI ME SPECIFIKE NE MENDIMET E JUAJA.


E sa per kronin e mretit ndoshta do pime uje se bashke kesaje vere tung nga surki.

<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: Surki mė 2007-06-29 09:58 ]</font>
Mit Zitat antworten
  #63  
Vjetėr 29.06.2007, 10:06:00
Ministri Ministri ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 20.09.2005
Postime: 323
Standard

Uje e edhe kafe bile!
Sa per emra ,po ua them sinqerisht ,nuk e beje per te vetmen arsye sepse mendoj qe ketu nuk eshte vendi dhe se dyti perderisa une "meshihem"pas pseudonimit atehere eshte jo njerezore te shkoj me emra personal.
Besoj se u kjartesuam!
Mit Zitat antworten
  #64  
Vjetėr 29.06.2007, 10:17:00
Surki Surki ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 19.11.2005
Postime: 1,147
Standard

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Ministri afishoj me 2007-06-29 10:06 :
Uje e edhe kafe bile!
Sa per emra ,po ua them sinqerisht ,nuk e beje per te vetmen arsye sepse mendoj qe ketu nuk eshte vendi dhe se dyti perderisa une "meshihem"pas pseudonimit atehere eshte jo njerezore te shkoj me emra personal.
Besoj se u kjartesuam!
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

E drejte e jotja eshte te meshifesh por trimat nuk e bejne kete ti e dine qe ka ketu ne forume te cilet kane bere publike identitetin e tyre..

Ne nuk duhet ti frikohemi askujte e asgjefit nuk te akuzoje qe ju jeni i ketije lloje por keni arsyet e juaja ndoshta pse mshifeni pase pseudonimit..

Kafen e ki prej meje e ujte eshte gratise ne qofte se nuk i ka humbur burimi se edhe ata kru e paten shite qenat, jave paten qu pulave se pulat me te rendesihme se njerezit .

me te mira
Mit Zitat antworten
  #65  
Vjetėr 29.06.2007, 10:18:00
Ministri Ministri ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 20.09.2005
Postime: 323
Standard


Kalofsh mire!
Mit Zitat antworten
  #66  
Vjetėr 29.06.2007, 13:11:00
hasjani hasjani ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 21.06.2007
Postime: 411
Standard


Drenica eshte e nderuar dhe e lartesuar si nene hirende fale trimave te saje.Sa here friga dhe plogeshtia molisi shpirtin e shqiptareit ,fale trathetise apo frikes e politikes tinzare,si orkan u ngrite Drenica me trimat e saje.
U ngriten Azem Galica,Ahmet Delia,Shaban Polluzha,Tahir Meha,Adem Jashari e mijera te tjere. Drenica vetem sakrifikoi dhe i dha Kosoves.
Ne Drenice u luftua balle per balle me hasmin.
Aty kurre nuk u bene pazarllyqe me trojet etnike.
Aty kurre nuk u luajen prapaskena me zgerdhirje dhe perqafime me hasmin .
Drenica me hasmin bisedoj permes grykes se pushkes.
Pse nuk trgoni sa here u trathetua lufta dhe gjaku i Drenices?
Sa here bythepambuket ne ememr te ideologjise,diplomacise apo per interesa e privilegji trathetuan gjakun martire te Drenices.
Kush e trathetoi Shaban Polluzhen dhe u be vegel e shkaut?
Kush denonte rinine dhe popullin e Kosoves ne vitin 1981 derisa Tahir Meha Ia shkrepte armikut ne balle?
Kush organizoi zgjedhje per te ruajtur pushtetin e turpshem ne roberi derisa gjaku nga trupat e coptuar te Jasharajve ende rridhte rreke per lirine e Kosoves.
Mua hasjanit si mu kujtua kenga e Salih Manit per Drenicen dhe Kosoven:

Une sa here ne kembe u ngrita,
Doli hasmi kah se prita,
Gjakun helm ma bane gjithemone,
Sahanxhijte e kombit tone.

Mallkuar qofshin sahanxhinjet dhe ata te cilet per poste politike dhe privilegji trathtuan Gjakun e Drenices dhe Kosoves.
Mos u beni te verber qe nga nje lluge mos te shihni pyllin.
Drenica eshte pylli me lisa me te larte te Kosoves.
Te falem dhe te perulem me admirim dhe respekt Drenica ime.
Hasi dhe tere Kosova mburren me ty. Te japim hakun oj gurre trimash.

Perse disave u pengon e verteta me teper se lugeterve drita e diellit ?!!!

&lt;font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: hasjani mė 2007-06-29 18:48 ]&lt;/font>

<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: hasjani mė 2007-06-29 18:57 ]</font>
Mit Zitat antworten
  #67  
Vjetėr 29.06.2007, 22:14:00
MIFTA_28 MIFTA_28 ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 28.04.2002
Postime: 683
Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek MIFTA_28
Standard

Rastisa njė shkrim ku njėri thoshte pėr Drenicen se:"pėr gjynah tė Zotit ėshtė atje"!

Unė them se pėr gjynah tė Zotit ėshtė ai qe shkruan keshtu dhe ai qe nuk e vlerson te madherishmen ,por te mjeren .
Drenica krenohet qe i kendohet qe nga Qameria e deri ne Medvegjė,andaj kjo ėshtė vlerė sublime, e jo pasuria e krijuar nga nenshtrimi dhe sherbimi i verbet i "largpamėsve pacifist"!


Eh Drenic he trungu i fisit
........................................
krenaria jote do ti mbijetoj edhe mbeturinat e vllaznim-bashkimit
dhe do te jetoj neper shekuj sepse vula e gjakut ėsht ajo qe nuk shlyhet kurr.

Pra Drenicen nuk e mban gjall pasuria por krenaria dhe do te jetoj pėrjetsisht.

Isha unė Mifta,dora vet.
Mit Zitat antworten
  #68  
Vjetėr 29.06.2007, 22:25:00
Valltari Valltari ėshtė jashtė linje
i/e posaregjistruar
 
Anetar prej: 05.04.2006
Postime: 20
Standard

meqense ra fjala per ket krahinė kreshnike mund te them se rrall nder troje shqiptare mund te gjejsh nji regjion kaq atdhetarė.
pse drenica esht atdhetare kjo esht krjetesisht normale sepse shqiptart ne pergjithsi gjat historisė kan pas atdhetarizem dashuri ndaj atdheut por
jo organizim dhe kordinim te menqur strategjik as bashkpunim te nivelit te duhur pikrisht kjo i ka lanė shqiptart mbrapa me shehkuj.
DRENICA SHTRIHET QE NGA REGJIONI ZONA AFER MITROVICE NGA KATUNDI LUSHTė QE JAN FIS ME PREKAZIN OBRINė TERNAFCIN GALICEN MIKUSHNICEN DHE SHIPOLIN
PRA KETO / 7 FSHATRA JAN ME PREJARDHJE NGA I NJEJTI VLLA DHE I NJEJTI GJAK :JAN FISE KUQ:
NGA HISTORIA FLITET SE PREKAZI E KA NDA DJALIN E VLLAUT JETIM
DHE I KA DHAN HISEN NE MIKUSHNICė DHE NE NE LUSHTė :
SIPAS GOJDHANAVE ME DUKET S E NE TROJET E KATUNDIT LUSHTė
KAN DAL PREJ NJI ZJARRI PER SHKAK TE GJAQEVE POR KJO NUK ESHT E SIGURT:
POR E SIGURT ESHT S E KTO FSHATRA GJAT GJITH HISTORISė KAN RREZISTUAR :
NGA VLLAU I MADH PREKA E PREKAZ NDERSA ARBINI GALANI MIKELI
THERANI LUSHI JAN VLLEZRIT TJER QE KAN QEN TE NDARė MIKELI KA QEN DJALI I VLLAUT TE PREKES OSE PRENGES SIQ QUHEJ ATHER KUR SHQIPTART ISHIN NE FE KATOLIKE :
DIHET SE SHQIPTART KAN QEN DIKUR TE KRISHTERė DHE EMRI GAL ESHT SHUM I VJETER DHE DIHET S ENE NGA EMRAT ILIR SHPESHEHR KALONIM NE EMRA LATIN SEPSE ISHIM NE ASIMILIM E SIPER ASHTU SIQ ISHIM NE ASIMILIM E SIPER NGA TURQIT DHE SHPETUAM VETEM PER PAK ISHIM ME FAT MJAFTONIN EDHE 15 VITE SUNDIM NDOSHTA DHE KOSOVA DIO TE FLISTE TURQISHT SEPSE PRESIONI ISHTE I TILL
EDHE NEPER FHSATRA EDHE NE QYTETE:
FJALA NASIHAT KIAMET ADALET SEKLET KUVET NASIBET HELBET
KABULL MAGBULL KAULL SHERBET SEVDA SEFA ARABA AKRABA SELAM
HOSHGJOLLDEN HOSHBOLLDEN MILET E QINDRA E QINDRA TJERA SHPREHJE ISHIN TURKE SEPSE EKJART EHST Q E TURKU KISHTE INTERES JETIK KOSOVEN SHQIPTARE SI KOPSHT STACION URė KALUESE PER EUROPė PRANDAJ DONTE TA TURQIZONTE DHE ASPAK NUK QANTE KOKEN PER FISET SHQIPTARE AS PER HISTIORINė AS RRENJET AS KULTUREN:
QYTETET ME TE MADHE FLISNIN TURQISHT MBAHET NE MEND DERI NE VITET 1970 JO PSE ATA ISHIN TURQ TE GJITH ISHIN SHQIPTAR POR GJUHA TURKE ISHTE BE REFREN ISHTE BA MODė GJUH ADMINISTRATE GJUH PUSHTETI PRIVILEGJI:
Kur esht fjala per DRENICEN SI REGJION SHQIPTAR PO E THEM ME PLOT PEZM SE JO VETEM QE NUK PO DIHET VLERA KSAJ KRAHINE SHQIPTARE POR ME SA PO SHOH KOHET E FUNDIT GJITHNJI E MA SHUM PO ANATEMOHET DHE PO SHIHET NJI TENDENCė PER TA IZOLUAR DHE PER TA SHKATRRUAR EDHE EKONOMIKISHT EDHE MORALISHT EDHE DUKE E PERBBUZ SI REGJION :
DRENICA GJAT GJITH HISTORIS ISHTE REGJIONI SHQIPTAR Q EKA DHAN NJI KONTRIBUT T E JASHTZAKONSHEM :
DRENICA ISHTE PJESMARRSE NE LUFTEN E TROJES NE ANTIKė DHE QUHEJ ATHER REGJIONI KLEITIA KLETA MA VONE KLATTO PIA QE SERBET E KTHYEN NE KLAPOTNIK SEPSE SERBET EDHE ARBANVE AR“BERVE JU THONIN RABAN PER SHKAK TE TENDENCABVE DHE NDRYSHIMEVE NE GJUHEN E TYRE:
DRENICA JAN SHQIPTAR TIPIK TE KULUAR DHE REGJION QE NUK LEJOJ ME SHEKUJ ARMIKUN ME HY NE TROJET EVETA I REZISTOJ AQ SHUM TURQVE NJI ZONė NJI REGJION TEJET RREZISTUES JASHTZAKONISHT LUFTARAK DHE QENDERSTARė:
DRENICA DERI NE MESJETEN E HERSHME ESHT QUAJTUR KLAITIA APO KLAPOTIE UDHA E KLEITVE EDHE SOT NGA GJURMET E ASAJ KOHE
EKSZISTON KATUNDI KLEKA OSE KLEQKA SIQ U QUAJT MA VONė KY FSHAT POR KA EDHE SHUM GJURM TJERA TE EMRIT TE VEJETER KLEIQI
MBIEMRI I FISIT TE LASHT ILIR KLEITI PRA KLEIQT QE MA VONė KUPTOHET QE ADMINSITRATA E SUNDUSESVE SERB I BENTE ME IQ VOJVODET E LLAUSHES SE DRENICES DIUKUR KAN QEN TE GJITH BATAJT EMER ILIR NGA TRIMERIA EMADHE U BEN BAJRAKTAR PRA VOJVOD NE MESJET TITUJ QENDRESTAR TE PASJHKELUR GUXIMTAR
KUR DIKUSH ISHIN FISE TE QENDRUESHME DHE TE PA SHKELURA
SUNDIMTARI I BENTE VOJVOD ASHTU SIQ I SHPALLTE TURKU BAJRAKTARė :
TROJET TONA KAN KALUAR NEPER SHUM SUNDIME DHE PUSHTIME NE MESJET ISHIN STEFAN NEMANJA CAR DUSHANI BRANKOVIQET DHE TJER SUNDIMTAR SERB TE CILET DESHTEN POASHTU SI TURQIT
TA BEJN TOKė TE VETEN EDHE ATHER DRENICA RREZISTONTE
EDHE PSE NE KUSHTE SHUM MA TE VESHTIRA SE NE KOHEN E TURQVE PASI QE SUNDIMTARI MA I KEQ NE BOTė ISHTE SERBI BULLGARI
E PASTAJ TURKU POR MUND TE THEM EDHE BIZANTI E LATINI KAN SHKRI SHUM FISE TONA SHQIPTARE:
PRA DRENICA KA MARR PJES QYSH NE ANTIKEN E HERSHME NE LUFTEN E TROJES SI FISE DARDANE DHE KAN QEN KALORSIAKT E PARė NE RRESHTA TE RRESHTUAR NE FUSH TE BETEJES:
EDHE NE LUFTRAT KUNDER SLLAVEVE JAN DALLUAR EDHE NE LUFTRAT KUNDER TUQRVE EDHE NE LUFTRAT KUNDER BULLGARVE:
NE MERDARE NE VITIN 1913 KAN MBETUR MBI TREQIND DRENICAS NE LUFT ME SERB E BULLGAR FYT PER FYT PER TE MBROJTUR VATANIN TE GRYKA ELLAPÜIT NE HYRJE TE KOSOVES KJO KA NDODH EDHE KUR KA HY SERBIJA E PARė KAH TOPLICA NE VITIN 1878:
QENDRESA E LUFTARVE DRENICAS KA QEN EDHE NE LUFTEN KUNDER TURQVE NE GRYKEN E KAQANIKUN NEN UDHHEQEJEN E IDRIZ SEFERIT
PJESA MA E MADHE E KRYENGRITSVE KAN QEN NGA DRENICA TE CILET NE GRYKA TE NGUSHTA TE KAQANUIKUT ) SAHAT JAN THERR ME THIKA
DESHMITART TREGOJN NE EMISIONIN TELEVIZIV PLEQT NE VITIN !)/" ESHT E FILMUAR NGA TELEVIZIONI I SHQIPERIS KUR TESTOHESHINDFESHMITART PLEQ TE ANVE TE KAQANIKUT TE SUHAREKES TE FERIZAJT E TE GJITHA REGJIONEVE DHE PYETEN SE NGA TE CILAT ANė ISHIN MA SE TEPERMI KRYENGRITSIT PLEQT PERGJEGJEN SE ISHIN NGA DRENICA PRA KUDO ISHTE
DRENICA LUFTARAKE NE KAQANIK NE MERDARE NE KOLLASHIN KU LUFTOJ HEROIKISHT SHABAN POLLUZHA E MEHMET GRADICA
DUKE MBROJTUR KUFIJT E ATDHEUT KUNDER QETNIKVE TE DRAHZHA MIHAJLOVIQIT TREGOJN DESHMITART SE LUFTART DRENICAS
GODITNIN QETNIKT NE LULE T EBALLIT DHE LUFTONIN NE KEMBė PA RA NEPER LLOGORE DHE ISHIN ME QINDRA E QINDRA VETEM NGA KATUNDI MIKUSHNIC KAN QEN AFRO !/ PJESMARRS NE AT LUFT NE MOS MA SHUM ME PSUHK NE DORė NEN DREJTIMIN E SHABAN POLLUZHES

LUFTAT HEROIKE QE JNA BA NGA KY REGJION KU MBI 470 VJET I REZISTOJ TURKUT ME KMESA E SOPATA NE DUAR DHE E PREU DISA HER USHTRIN E JASHARTR PASHES DERGUT PASHES SHEMSI PASHES ESA E SA PASHALLARVE TJER DHE NUK LEJOJ ASNJI NDERTIM D SARAJESH APO OBJEKT TURKU NE ATO TREVA ESHT PER QDO ADMIRIM KJO QENDRES NGA NJI REGJION KAQ I VOGEL DHE I VARFER:
DRENICA KA PAS SHUM PATRIOT TE MEDHEJ NJIHET AHMET DELIA
MURSELI I BIRI I TIJ KRESHNIK QE LUFTOJ ME SERBET NJIHET EMIN LATI BAJRAM ZENA NJIHET TAHIR MEHA NJIHET LAH KOTORRI QE NE VITIN 1923 VDIQ SI OSO KUKA DUKE SHPERTHYER BOMBAT DHE VRAU SA GJANDAR TE SERBIS
NJIHET QERIM SHAQA NGA KATUNDI LIBOVEC QE ME DY KEMB TE
KEPUTURA LUFTONTE SEPSE I KSIHTE RA GJYLKJA E TOPIT DHE IA KISHTE KPUT POR AI KENDONTE DHE LUFTONTE PASTAJ POASHTU QERIMI DHE HAJREDINI PO NGA KY FSHAT:
NJIHET SHAK RADISHEVA MANDEJ HALIL SEJDIA MEHMET DELIA MIXH DELIA POASHTU TRIMA ME FAM TE RADISHEVES HALIL SEJDIJA ME TE PES DJEMT VRITET NE LUFTEN KUNDER QETNIKVE TE SERBIS
NE VITIN 1923 MANDEJ NJIHET TRIMI ME FAMė KAMER LOSHI NGA KATUNDI PADALISHT LOSHAJT E DRENICES Q ELUFTUUAN GRYK PER GRYK ME PUSHTUESIN SERB KAMERI U DOGJI I GJALL POR NUK U DORZUA KAMERI NJIHET SI SHOK DHE BASHKLUFTAR I AZEM GALICES
PASTAJ VJEN HEROIZMI I LEC GRADIS“CES NE VITIN 1921 I CILI S EBASHKU ME SHUM SHOK U VRA TE GURI I GRADICES I FYT ME R FYT ME GJNADART E NIKOLLA PASHIQIT KU MBETEN TE GJITH TE VRAR DHE MBI NJIQND GJANDAR TE VRAR E TE PLAGOSUR KU KAN LUFTIUAR DERI NE FYSHEKUN E FUNDIT KU VRITET DHE LEC GRADICA


KALOJM PASTAJ EDHE NE PERIUDHEN TJETER NE LUFTRAT KUNDER GREKVE KU TURQIT TE ZANUN NGUSHT SHPESHEHR THIRRNIN BATALIONET SHQIPTARE NE NDIHM KUNDER GREKUT E BULLGARIT NE VIJEN E PAR TE QENDRESES ISHIN GJITHMON DRENICASIT RADHITESHIN KESHTU NGA PASHALLARET SEPSE NJIHEJ TRIMERIA E TYRE PER LUFTė NEPER SHEKUJ:
ME MIJA EMIJA BETEJA JAN BA GJAT HISTORIS DHE NUK KA BETEJ KU DRENICA NUK KA DERGUAR DY TRE MASHKUJ NE LUFTė EDHE ATA THON QE KAN MBET NE KULLė PER TE NDEJT NE SHTEPI PER SHKAK TE MOSHES SHUM TE RE DHE QE JAN CAKTUAR TE SHKOJN NE MAL APO NE MULLI PER SHERBIME KAN IKUR THON NGA TURPI DHE JAN BASHKANGJIT NE LUFT NE EMNYR QE TE MOS PERQESHEN SEPSE ZAKONI KA QEN KUSH I HSMANGET BETEJES NUK ESHT BUR DHE E KA PERQESH KANUNI DHE ODA SHQIPTARE:
DRENICA ESHT RRITUR NE DNJENJA PATRIOTIKE DHE DASHURIJE PER ATDHEUN KJO NUK DO TE THOT JO NUK KAN PASUR KAPITAL E KU DI UN S E QKA FLET DIKUSH :
DRENICASIT JAN RA NE LUFTė PA MARR PARA SYSH GJENDJEN
MATERIALE EDHE I PASURI EDHE I VARFRI NUK KAN KURSYER AS KAPITAL AS MALL
MENTALITETI QENDRON NE QESHTJEN E MBRENDSHME ETIKE DHE SHPIRTRORE DHE NE BRUMIN E KETYRE NJERZVE
:
VET BRUMI STRUKTURA DHE PERBERJA E NJI EDUKATE DHE E NJI ZHVILLIMI NE TREGJION SI TE THEM VET FARA VET ADETI ZAKONI PSIKOLOGJIJA DHE ZHVILLIMI KARAKTERI I REGJIONIT ESHT AI QE I KARAKTERIZON NJERZIT DHE UN THEM SE EDHE NGA NATYRA DRENICA JAN NJERZ TE ZGJUAR POR EKONOMIKISHT NUK KAN QEN SA DUHET T E PREGATITUR
:
SHKAQET PSE DRENICA NUK KAN QEN TE PREGATITUR EKONOMIKSIHT QEBNDROJN NE TRADITEN E TYRE TE SINQERITETIT:
NE KAPITALIZEM DUHET ME QEN RRENACAK MASHTRUES TREGTAR
NJERI QE PRANON ME RREJT VLLAUN NANEN BABEN PER INTERES
NE KAPITALIZEM PER TU BE I PASUR VJEN DERI ATY SA QE NUK NJEH AS FAREFIS HUMBIN EMOCIONET HUMB ARYSYEJA NJERZORE SHITET EDHE UJ :
NEPER ZONAT E MEDHA TREGTARE TREGOJN PLEQT SI NE PRIZREN GJAKOV SHKUP PRISHTIN SHKODER ESHT SHIT EDHE UJI DIKUR:
NEPER FSHATRA KETO DUKURI KAN QEN TEPER TE TURPSHME
SEPSE KA QEN MIKRPITJA DHE ZAKONI I RRENJOSUR NE MENTALITETIN
E SHQIPTARIT EDHE BUK MOS ME PAS PER FEMIJT E VET
TA KA DHAN BUKEN E FEMIJVE DHE QEHREN NUK JA KE PA SEPSE MA
NGUSHT KA RA KUR NUK KA PAS PER MUSFAIRIN S E ME RA NE LITAR
PRABNDAJ DUHET KUPTUAR SE SI EHST ZHVILLUAR NEPER REGJIONE SHQIPTARE KANUNI E OPJES E SHQIPTARIZMIT ESHT EDHE DRENICA
EDHE KETU ESHT RRENJOSUR KANUNI SI GJITHKUND NEPER TROJE SHQIPTARE PÜRANDAJ DRENICA SE BASHKU ME REGJIONET TJERA SHQIPTARE EKAN MBAJT KANUNIN DHE KODIN MORAL MBI TE GJITHA KA QEN DNERI VDEKJA KA QEN MA E MIR SE TURPI PER SE GJALLI
DIHET S ENUSET DIKUR JAN SHKU ME FYSHEK NE PAJė FYSHEKU ESHT MBAJT NE GAJTAN TE GRAVE DHE BURRAVE NE RAST S ESHKON FYTRA ME E VRA VETEN MBI TE GJITHA KA QEN NDERI I SHQIPTARIT:
SI MALSORI SI RUGOVASIO SI DRENICASI NE FORMA TE VETE DHE NE TABJATE TE VETA I KAN PAS KETO BESIME DHE JAN MISHRUAR KAN QEN TE RRENJOSURA NE ZAKONE NE GJAK NE ETIKė NE MENTALITET NE KOMPLEKS NE JETEN ARKAIKE TRADICIONALE KU MBI TE GJITHA KA QEN BURRERIA ODA NDERI FAQJA E BARDH JETA KA QEN ASGJE NE KRAHASIM ME NDERIN DHE FAQEN E BARDHė PRANDAJ KETU QENDRON RRENJOSJA DHE TRADITA DERI NE DITET TONA SOT JO VETEM E DRENICES POR E VARFER ESHT EDHE MIRDITA EDHE MALSIA
EDHE RUGOVA ME PERJASHTIM SE SOT RUGOVA KA NDRYSHUAR PAK
PER SHKAK SE ESHT BA TURISTIKE POR RUGOVASI DIKUR ME MUNDIME TE MEDHA KA SHKU DERI NE PAZAR TE PEJES NEPER MALE KU KA UDHTUAR GJITH DITEN PER NJI KAFSHORE BUK NEPER GRYKA E MAJA ME BORė KU SHPEHS KA NDODHUR JAN NGREN NGA UJQIT OSE ARIU NEPER ATO SHTIGJE OSE KAN MBETUR NE BORė TE NGRIR:
REGJIONII DRENICES SADO KUDO SE PAKU KA QEN MA I RRAFSHT
POR PLOT ME BALT DHE VESHTIRSI MEGJITHAT MA I HAPUR ME LEDINA E LIVADHE:
SI DRENICA SI RUGOVA POR EDHE KRAHINAT TJERA JAN SHQIPTARE NGA TRADITA DHE ARKAIZMI LIGJET TRADICIONALE DHE KANUNI:
DISA REGJIONEW SI GJAKOVA DHE PRIZRENI KAN QEN MA HERET NE KONTAKT ME TREGTINė ME LEVIZJET DHE NJERIU Q EKA PAS KONTAKTE SHEKULLORE EDHE E PERVETSON ZANATIN DHE BEHET ME I ZHDERVJELLT PER TREGTI:
NE REGJIONIN E DRENICES NUK DEPERTOJ ARTI I TREGTIS:
DRENICEN E DENOJ TURQIA 500 VJET BIZANTI BULLGARI SERBIA TE GJITH PUSHTUESIT SOT PO E DENON KREJT KOSOVA PER SHKAQE EGOISTE SEPSE KAN DESHIR ME QEN SECILA PER VETE NDERSA DRENICA ME SHEKUJ NEPER REZISTENCA NEPER KANUNE LIGJE ARKAIKE PER TA RUAJTUR ETNINė DHE PER T ERMOS U SHKEL NGA PUSHTUESI U DENUA
GJAT KOHES SE ISH JUGOSLLAVIS DRENICA KA QEN E DENUAR
QE TE MOS NDERTOHET DHE TE MOS ZHHVILLOHET KA QEN NE RRETH T E KUQ Q ETE IZOLOHET ARMIQT NE BEOGRAD KAN FOLUR VEQMAS PER DRENICEN SI REGJION TE CILIT KAN ME JA PA SHERRIN DHE KAN DAHSUR TA LANė TE PA ZHVILLUAR DRENICASIT NUK E KAN NJOFT GJUHEN SERBE SHUM PAK DIKUSH DHE NUK KAN PAS KURFAR NDIKIMI AS PUSHTETI GJAT KOHES S E ASHTUQUAJTUR BASHKIM VLLAZRIMIT
TE ISH JUGOSLLAVIS SOCIALISTO TITISTE RANKOVIQISTE
TE GJITHA RRUGET SHKOLLAT KAN QEN ME VI TE KUQE RUGA QE LIDH DRENICEN ME VUQITERNEN KA QEN E NDALUAR PER TE MOS U LIDHUR REGJIONI AS ME VUIQTERN AS ME PRISHTIN EDHE SOT KJO RRUG SABOTOHET SEPSE KFORI E KA SOT DRENICEN NE LISTEN E KUQE SI
SERBIA DIKUR DHE QELLIMISHT E LEN PAS DORE TE PA ZHVILLUAR

KRAHINAT TJERA SHQIPTARE QE JAN SOT NUK KAN MUNDESI TE MENDOJN PER DRENICEN SEPSE MENDOJN PER VETE REGJIONET DHE KOMUNAT MENDOJN PER VETE ATO NUK JAN TE DENAURA NE RRETH TE KUQ SI DRENICA:
APPO NUK ESHT KY KLFORI DHE UNMIKU QE JA DHA SA ESA MILJON
EURO SERBIS QE AJO TE DORZOJ DOKUMENTET E ISH NENPUNSVE TE SERBIS DHE PIKRISHT ATA ZYRTAR QE PATI SERBIA I PUNSOJ KFORI
NE MITROVICė PUNON AGJENTI I SHERBIMIT SEKRET TE JUGOSLLAVIS
I CILI KUJ“DESET QE DRENICA TE MOS KET DALJE ANDEJ ATA AGJENT NE MITROVIC DHE VUQITERN ESABOTOJN RRUGEN E DRENICES
DHE NDIKIMIN SEPSE SERBIJA TREMBET NGA NDIKIMI I DRENICES

SERBIA E URREN DRENICEN SI KOLEREN AJO SIKUR TE KET MUNDESI E QFAROS NGA FAQJA E DHEUT
AS TRUQIT NUK EKAN DESHT DRENICEN GJAT GJITH SHEKUJVE DHE E KAN PAS NE RREHT T E KUQ AS NJI OBJEKT NUK ESHT DNERTUAR NE DRENIC GJAT 500 VJET SUNDIMI TE TRUQIS :
SHKAQET HISTORIKE EKAN LAN KET KRAHIN MBARPA REGJIONEVE TJERA NDERSA SOT NE PUSHTET NE KOSV NE NUK KEMI PUSHTET POR
SOT SI KA ARDH KOHA NUK ENJEH VLLAU VLLAUN PRANDAJ DRENICA DUHET TI VARROS TE GJITHA SHPRESAT SE DO TI VIE NDONJE E MIR NGA PRISHTINA APO REGJIONET FONDET SOT VIDHEN KORRUPCIONI DHE MAFIOZITETI JAN NE KULM NDERSA REGJIONI I DRENICES PER KAH MENTALITETI I KETYRE DJALLZIVE AKOMA NUK KA HY NE KET LOJ NE KET VALLE SEPSE ESHT REGJION ME FSHATRA TE PA ASFALTUARA
DHE KA MBETUR NE TRADITEN EVJETER NE SINQERITETIN E KOHRAVE
DHE NUK DIJN SHERRE TREGTIJE E ALISHVERESHESH NGA NATYRA ATA JAN KREJT TE PA SHERR ;
TE JESH SOT I PA SHERR ESHT TE VRASESH VETEN NE ZONAT TJERA ME KOH EHST ZHVILLUAR TREGTIJA ZONAT TJERA NUK KAN QEN NE RETH TE KUQ SHEKULLOR SI DRENICA DRENICA NUK I EHST PERHSTAT ASNJI PUSHTETI NE DRENIC KUSH KA QEN RRENACAK E KAN DIT 50
COP KATUNE SEPSE ODA DHE TRADITA NUK KAN LEJUAR RRENEN E MASHTRIMIN POR BURRNINė MESLET TREGIMET NEPER ODA ESHT FOL PER BURRNI QENDRES TURP KA QEN ME U LIGSHTU ME GENJY APO ME LAN FAQE TE ZEZ NDERSA TREGTIJA NUK ESHT ASGJE TJETER VETEM FAQE E ZEZ MASHTRIM TREGTARI SHET BAB E NANė PER INTERES
PRANDAJ DRENICA AKOMA NUK ESHT INFEKTUAR NGA KY VIRUS POR AKOMA RRIN NE TRADITEN EVJETER DUKE BVESUAR S E PUSHTETI
SDO TE SJELL PUNSIM E LIRI E ZHVILLIM NUK E DIN DRENICA QE EDHE SOT ESHT NE RETH TE KUQ EDHE NGA KFORI EDHE NGA SERBIA EDHE NGA AGJENTURAT E HUAJA SEPSE DRENICEN E DUAN VETEM ME NDEZ ZJJARIN NE BALLKAN KUR TE KAN NEVOJ AGJENTURAT KUR T EJU DUHET E PERDORIN DUKE LUAJTUR ME NDJENJAT E SAJ ATDHETARE

VAZHDON NGA KRIJUESI I VARGJEVE DHE ARTIKUJVE PUBLIK XHELAL FERIZI NGA MITORVICA JETON NE MERGIM QE AFRO NJIZET VJET NE GJERMANI
Mit Zitat antworten
  #69  
Vjetėr 30.06.2007, 04:49:00
Benutzerbild von gentelmeni
gentelmeni gentelmeni ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 20.06.2001
Postime: 4,764
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek gentelmeni
Standard

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Ministri afishoj me 2007-06-28 22:40 :
Me vije keq gentelmenti por jo nuk ju drejtova juve !
Krenarin nuk t'a fal kurrkush por edhe nuk mund te nenqmoj kurrkush.Edhe e para e edhe e dyta jan fryt i punse sate.Me vije mire qe jeni drenicak dhe ju duhet te krenoheni me kete.Por ashtu sikur ju ka hije krenaria ashtu edhe ju takon qe te keqes ,kudo qofte, t'i thoni e keqe.
P.sh para ca kohe ne Drenas eshte ndrru udheheqesia komunale me pretekst se nuk kan bere sa duhet per luftetaret.
Por a ka mundesi qe ne Drenas, Komandant te atyre luftetareve, sot te jen milioner dhe te luajn me para e me tendere.Te mos dijne as vet se sa pasuri kan nga fundi i luftes e deri sot!!!?Nese po atehere edhe kjo eshte pjese e Drenices dhe fatkeqesisht jo vetem e Drenices por e te gjitha Trojeve Shqiptare ku u zhvillu lufta e fundit....!
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
Na e kemi ni zanat te mire.
Na e fshijme vete oborrin tone.

Haptas po iu them se as edhe nje pike lakmi nuk ua kemi pasurise se prishtinasve apo gjakovareve.Asnje fije bre ,hiq.
Kryesorja eshte te jesh njeri dhe ta dijsh se kush je dhe qka don.
Tana te tjerat vijne kadal-dale,vetem moralin dhe shpirtbardhesine duhet mbajtur.
Parja vjen e shkon.
Mos mendoni qe nuk e dijme ne se kush e qka bane,por i japim kohe te mendohet,tek e fundit thesin me kumpira para dyerve ua qesim.
Mos na mesoni neve se si ta fshijme oborrin tone.Kete e kemi deshmuar me shekuj dhe nuk e besoje qe do te koritemi tash.
Nuk e shesim bothen per pare.

Mit Zitat antworten
  #70  
Vjetėr 30.06.2007, 10:21:00
Ministri Ministri ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 20.09.2005
Postime: 323
StandardEshte shume e vertete se shitej lopa e besa edhe toka per te ble nje pushke per te luftu me shka ishalla nuk eshte tuj ndodhe edhe e kunderta!!!
Vetem se; shtepive e trojeve ne Prishtine e qendra tjera ,pasurise shoqerore qe uzurpohet apo edhe blehet permes tendereve te ndryshme ,mjeljes se tendereve te ndryshme etj ,etj nuk eshte kah ju vjen ere e mire!!!
Eshte me se e vertete fjala e nje njeriu te menqur kur thot;
LUFTEN E NISIN IDEALISTET,E BEJNE TRIMAT DHE E SHFRYTEZOJNE DALLAVEREGJINJET"
Deshira ime do te ishte qe keta te fundit te jen shume pak dhe te dobet dhe atehere frytet e lirise do i gezonte populli e jo nje kaste e re milioneresh.
Edhe ne Drenice ka te tille..................!???
Mit Zitat antworten
  #71  
Vjetėr 30.06.2007, 11:54:00
kreksi kreksi ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 28.02.2005
Postime: 566
Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek kreksi
Standard

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Ministri afishoj me 2007-06-30 10:21 :


Eshte shume e vertete se shitej lopa e besa edhe toka per te ble nje pushke per te luftu me shka ishalla nuk eshte tuj ndodhe edhe e kunderta!!!
Vetem se; shtepive e trojeve ne Prishtine e qendra tjera ,pasurise shoqerore qe uzurpohet apo edhe blehet permes tendereve te ndryshme ,mjeljes se tendereve te ndryshme etj ,etj nuk eshte kah ju vjen ere e mire!!!
Eshte me se e vertete fjala e nje njeriu te menqur kur thot;
LUFTEN E NISIN IDEALISTET,E BEJNE TRIMAT DHE E SHFRYTEZOJNE DALLAVEREGJINJET"
Deshira ime do te ishte qe keta te fundit te jen shume pak dhe te dobet dhe atehere frytet e lirise do i gezonte populli e jo nje kaste e re milioneresh.
Edhe ne Drenice ka te tille..................!???
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
Pershendetje Ministri e Surki,

Qe te dyte jeni ne rregull por kur vjen fundi asnjeri nuk e ha qe te qes emra, kuptohet, ne drenice pasuli hahet nga njekokerr, e kjo eshte ligshti e jona.
Themi se drenica ka patur dhe ka ende trima !
Harruat se ka patur dhe ka ende njerez shkie, ama taman shkie te perzier me gjake shkau qe shtepit e tyre, pompa e benzinit shifen edhe nga sateliti varge njera pas tjetres.
Keto familje shkiesh kan themeluar ne drenicė nje celul aqė te forte sa qe as lufta e fundit nuk ka arritur ti shkatrroje.
Para tri dekadave Vllada Shelegoviqit kjo familje ia ndalte trenin edhe ia shtronte qylymin ketije gjakepiresi edhe pa patur stacion treni fare, direkt e ne livadh te tije ?
Si eshte e mujtur qe kjo familje famkeqe qe beri ēka deshti ne drenicė ende sundon ne keto fshatra ?
Kurse nga ana tjeter, si e dini edhe ju, planet e rankoviēve ishin qe ti diskreditojne sa me shume ato familje shqiptare qe ishin kunder pushtuesit serbė e qe luftuan me Shaban Polluzhen ose mbajten ne kullat e tyre luftetaret e Azem Galices e Shoten, keto familje te ndershme u shpallen apo si te themi armiku serb se bashku me kete mashen e nipave e djemve te bijes se shkines ia arriten ti shkatrrojne keto familje e ketyre asgje nuk iu ndodhi bile gjate luftes se fundit pati ushtar nga familja me origjine serbe luftetar ne radhet e uēk-sė kurse familjes tjeter qe iu ndue nderskamca e iu vu etiketa si armiqė te kombit keta te rinje te pafajshem u pranuan ne uēk por pa drejte mbajtje arme ?
Si shifet ne drenice nuk mbretnon ligji i drejtesisė koheve te fundit e une pajtohem me Surkin e Ministrin se nje dite duhet hapet thesi e te dalin edhe te kqiat ne dritė karrshi te mirave e te krahasohen te fajshmit me te pafajshmit, te kqinjet e te miret.
Deri atehere athua edhe sa dekada do shkojnė ?

P.S;
e shifni Surki e Ministri qe une u bera kamikaz ?


&lt;font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: kreksi mė 2007-06-30 11:58 ]&lt;/font>

<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: kreksi mė 2007-06-30 11:59 ]</font>
Mit Zitat antworten
  #72  
Vjetėr 30.06.2007, 15:25:00
Surki Surki ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 19.11.2005
Postime: 1,147
Standard

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
kreksi afishoj me 2007-06-30 11:54 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Ministri afishoj me 2007-06-30 10:21 :


Eshte shume e vertete se shitej lopa e besa edhe toka per te ble nje pushke per te luftu me shka ishalla nuk eshte tuj ndodhe edhe e kunderta!!!
Vetem se; shtepive e trojeve ne Prishtine e qendra tjera ,pasurise shoqerore qe uzurpohet apo edhe blehet permes tendereve te ndryshme ,mjeljes se tendereve te ndryshme etj ,etj nuk eshte kah ju vjen ere e mire!!!
Eshte me se e vertete fjala e nje njeriu te menqur kur thot;
LUFTEN E NISIN IDEALISTET,E BEJNE TRIMAT DHE E SHFRYTEZOJNE DALLAVEREGJINJET"
Deshira ime do te ishte qe keta te fundit te jen shume pak dhe te dobet dhe atehere frytet e lirise do i gezonte populli e jo nje kaste e re milioneresh.
Edhe ne Drenice ka te tille..................!???
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
Pershendetje Ministri e Surki,

Qe te dyte jeni ne rregull por kur vjen fundi asnjeri nuk e ha qe te qes emra, kuptohet, ne drenice pasuli hahet nga njekokerr, e kjo eshte ligshti e jona.
Themi se drenica ka patur dhe ka ende trima !
Harruat se ka patur dhe ka ende njerez shkie, ama taman shkie te perzier me gjake shkau qe shtepit e tyre, pompa e benzinit shifen edhe nga sateliti varge njera pas tjetres.
Keto familje shkiesh kan themeluar ne drenicė nje celul aqė te forte sa qe as lufta e fundit nuk ka arritur ti shkatrroje.
Para tri dekadave Vllada Shelegoviqit kjo familje ia ndalte trenin edhe ia shtronte qylymin ketije gjakepiresi edhe pa patur stacion treni fare, direkt e ne livadh te tije ?
Si eshte e mujtur qe kjo familje famkeqe qe beri ēka deshti ne drenicė ende sundon ne keto fshatra ?
Kurse nga ana tjeter, si e dini edhe ju, planet e rankoviēve ishin qe ti diskreditojne sa me shume ato familje shqiptare qe ishin kunder pushtuesit serbė e qe luftuan me Shaban Polluzhen ose mbajten ne kullat e tyre luftetaret e Azem Galices e Shoten, keto familje te ndershme u shpallen apo si te themi armiku serb se bashku me kete mashen e nipave e djemve te bijes se shkines ia arriten ti shkatrrojne keto familje e ketyre asgje nuk iu ndodhi bile gjate luftes se fundit pati ushtar nga familja me origjine serbe luftetar ne radhet e uēk-sė kurse familjes tjeter qe iu ndue nderskamca e iu vu etiketa si armiqė te kombit keta te rinje te pafajshem u pranuan ne uēk por pa drejte mbajtje arme ?
Si shifet ne drenice nuk mbretnon ligji i drejtesisė koheve te fundit e une pajtohem me Surkin e Ministrin se nje dite duhet hapet thesi e te dalin edhe te kqiat ne dritė karrshi te mirave e te krahasohen te fajshmit me te pafajshmit, te kqinjet e te miret.
Deri atehere athua edhe sa dekada do shkojnė ?

P.S;
e shifni Surki e Ministri qe une u bera kamikaz ?


&lt;font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: kreksi mė 2007-06-30 11:58 ]&lt;/font>

&lt;font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: kreksi mė 2007-06-30 11:59 ]&lt;/font>
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Kreksi ti pajtoheshe me mua ndoshta, por i nderuar ne Drenice nuk ka pasur shkie kurr ase nuk do te kete.
E dyta une askujte ne bote nuk i frikohem perpos krijusit qe na ka kriju, sa i perket asaje qe njerezit e kan friken te flasin nuk eshte e vertet ne Drenice kane duesh pyet do te thote.

Hashimi i mire ose i keqe por nuk do ta kete friken ta thote ate.
Une e di se kushe jane ata edhe e flase por ti qe i nderron faktet askushe ne Drenice nuk e ka qujtur dhe nuk do e quan nje familje bujare,patriotike armike te popullit ti pasi e dine se kushe jane ata duhesh ti cekeshe para se te kerkoshe nje gje te tille nga une e ministri edhe pse une e kam bere nje te till.

O KREKSI ATA QE JANE SHQIPTARE TE VERTET DHE E KUPTOJNE KUPTIMIN E FJALES LIRI ATA NJEREZ PERKULEN KUR PERMENDET DRENICA.
E KESHTU DUHET TE BEJE Q'DO SHQIPTARE ANE E MBANE BOTES.

Mit Zitat antworten
  #73  
Vjetėr 30.06.2007, 17:43:00
kreksi kreksi ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 28.02.2005
Postime: 566
Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek kreksi
Standard

Kesaje i thonė; shko nė Stamoll qe te marresh vesh per Gjakovė !
Mit Zitat antworten
  #74  
Vjetėr 30.06.2007, 17:58:00
Surki Surki ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 19.11.2005
Postime: 1,147
Standard

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
kreksi afishoj me 2007-06-30 17:43 :
Kesaje i thonė; shko nė Stamoll qe te marresh vesh per Gjakovė !
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

O KISHE PO DI DIQKA FORET E TUA TE KALBTA, NJERZT PO NXERRIN BENZIN PEJ TYNE SHKO BRE NJERI SE LIDHJE ME KRY NUK KISHE....
Mit Zitat antworten
  #75  
Vjetėr 30.06.2007, 20:24:00
Apokalypse Apokalypse ėshtė jashtė linje
Moderator
Moderator
 
Anetar prej: 24.01.2002
Vendi: Republika e Kosovės
Postime: 4,513
Standard

Respekt per te Drenices, por edhe per gjithe te tjeret qe e meritojne me cfar do veper per te miren e Kombit Shqiptar.
Mit Zitat antworten
Pergjigje

favorit leximi

Opcionet e temes
Pamje

Rregullorja
Nuk lejoheni tė krijoni tema tė reja.
Nuk lejoheni tė pergjigjeni nė shkresa.
Nuk lejoheni tė ngarkoni shtojca.
Nuk lejoheni tė editoni shkresat tuaja.

BB-Code ėshtė an.
Fytyrat janė Hapur
[IMG] Codi ėshtė an.
HTML-Code ėshtė jo aktiv.
Shko te


Koha nė GMT +1. Tani ėshtė ora 15:26:37.


Mundėsuar nga: vBulletin Versioni 3.7.4 (Albanian-Shqip)
©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd. ( Albamatrix.com )

Te gjitha te drejtat jane te rezervuara!
Ndalohet kopjimi dhe shumefishimi i permbatjes se ketij forumi ne cdo medium!

Alle Rechte vorbehalten.
Vervielfältigung im Ganzen oder in Teilen ist ohne ausdrückliche Genehmigung von AlbamatriX GbR jeglicher Form auf jedem Medium verboten.