Kthehu   DForum > Politikė > Politikė dhe aktualitete tė tjera politike / Politik und politische Aktualitäten

Libri24.com - Bota e diturise

Pergjigje
 
Opcionet e temes Pamje
  #1  
Vjetėr 26.05.2006, 10:08:00
Burimi35 Burimi35 ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 28.02.2006
Postime: 2,155
Standard


-NE SHBA;

Ne SHBA Qytetet publikojn ne internet emrat e Pedofileve ,Dhunuesve te Femijeve ose Vrasesve ...
Qytetaret kan mundesi te informohen se ne lagjen e tyre a jeton ndonje Pedofil...Qytetari Amerikan ka mundesi te mbroj Femijet e ti dhe vetveten.

-NE GJERMANI;

Ne Gjermani mbas renjes se Murit te Berlinit u mrren Dosjet e STASTIT ku din Gjermanet kush ishte Viktim dhe kush Kryesit e Vepres...

-NE KOSOVE;
Mbas ikjes se Serbeve nga Kosova ,ku morren edhe Dosjet e puntoreve te tyre u krijua nje boshllek.

Qe te ket mundesi te njet, te mbroj edhe Shqiptari Femijen e tij dhe vetveten nga UDB-ashi/et, propozoj te hapet nje DOSJE !
Pse?
a)Udbashi i Kosoves shkon ne Gjami te ndigjon qka flitet e jo te lutet...
b)Udbashi i Kosoves shkon ne UQK, jo te lufton, por per Spiunazh...
Nje shembull:

Nje Udbash ne vitin 1989 e ngre gishtin per supirmim te Autonomis se Kosoves edhe pse ska qen Deputet...
Disa dit mbas perfundimit te luftes e dergon djalin e tij me tesha te UQK-es edhe pse kurri ska qen ne UQK-e te nxe nje Banes te Shkive ne Prishtin...Vet ia mesyn Fabrikes etj.
Demi qe perjetoi Kosova ishte i madhe, imzhi i UQK-es u zbeh edhe pse veprat i bente UDB-eja.

DOSJA :UDBASHI I KOSOVES KA EMER E MBIEMER !

Udbashet e Kosoves kan vepruar dhe veprojn ne menyre te rafinuar...ku kan demtuar Shqiptaret dhe Kosoven.

Pirroja disa dit me pare tha nje mendim interesant !
Arkivat jan ne Popull... secili nga ne njeh nje UDBASH ose ma shume...
Propozimi im:
Ne ket Dosje te i renditim nje nga nje UDBASHET.
Ne sistem rendor...
Mundesisht sa me precize te jen te dhenat. Jo ne ngjarje-histori te gjata ,por me disa fjal te shkurta te thuhet e tera.

Vrejtje; te dhenat e publikuara te shtypen per qdo rast edhe ne leter ne rast se atakohet Forumi te mos zhduken te dhenat...

Secili qe publikon te dhenat e UDBASHIAT Shqiptar duhet te ket keto te dhena ose shumicen , si:
-EMRI
-MBIEMRI
-PROFESIONI
-VENDBANIMI I TASHEM DHE I DIKURSHEM (PASI DISA I KAN NDERRUAR ME QELLIM VENDBANIMET)
-FOTOJA
-VENDI I PUNES (I TASHEM DHE I DIKURSHEM)
-E TE NDRYSHME


Mit Zitat antworten
  #2  
Vjetėr 26.05.2006, 10:55:00
tarasi tarasi ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 06.01.2006
Postime: 3,058
Standard

Mehmet Shoshi - spiun ( minister i Udbes)- merrte vetė pjesė nė torturimin e tė burgosurve
2. Fevzi Ajvazi - spiun
3. Jusuf karakushi - spiun udbash mė vonė minister i Udbes

4.HASAN MEHMETI-ish-kryeshef i Sigurimit shtetėror(UDB-sė)nė Prishtinė;
5.NAZMI JUNIKU-ish-sekretar Krahinor i Jurisprodencės dhe Administratės sė Pėrgjithshme;
5.DURAK JASHARAJ-ish-gjykatės hetues;
6.HALIL KELMENDI-ish-prokuror publik;
7.DURMISH KOĒINAJ-ish-kryetar trupit gjykues
8.SHEFQET BYTYQI-ish-gjykatės;
9.FEHMI GASHI-ish-gjyqtar porot;
10.Ymer Osaj - gjyqtarė
11.HASAN BERISHA-ish-gjyqtar porot;
12.NAZMIJE KRASNIQI-ish-procesmbajtėse nė gjykim;
13.ISAK HASANI-gazetar i „RILINDJES“;
14.ALI OLLONI ish-gazetar i”Zėrit tė rinisė”
15.FAHREDIN GUNGA-ish-kryeredaktor i Radio Televizionit tė Prishtinės(RTP);


Udbash qė torturonin tė burgosurit
1.Bafti Jakupi,
2.Lutfi Ajvazi
3. Ejup Bajgora
4.Mehmet Haskaj
5..Ibush Kllokoqi
5.Drago Dragojeviq
6.Muharrem Dana
7.Sllobodan Mijoviq
8.Asllan Sllamniku
9.Shefqet Hashani
12.Zenun Shala
13.Naip Hoxha
14.Refik Tashi
15.Metush Sadiku
16.Zejnullah Shala
17.Hasan Mehmeti
18.Shefqet Obria
19.Faik Nura
21.Metė Kuqi

PAK A SHUMĖ TĖ GJITHĖ KĖTA GJENDEN EDHE TE " DOSJA ADEM DEMAĒIT"..

vazhdojmė me tė tjerėt

1.Metush latifi - gjyqtarė
2. tadej Rodiqi - gjyqtarė
3. Hilmi Zhitia - gjyqtarė
4. Nexhat Ajro - prokuror
5. Mehmet maliqi - minister i udbes ( babai i Skėlzen maliqit)
6. Flori Bruqi - gauetar i tanjugut ( lexo Ninit)
7. Isak Nishevci - gjyqtarė..

Tė tjerė qė qiten nė kurtha rininė studentore

1. Rrahman kastrati ( oficer Jugosllav dorė nė burgosjen e Gjyle Krasniqit)
2.Adem Ymeri arsimtar, shkolla e mesme Shtimje

3. Hasan Murena, fshati Hade Obiliq spiunoi 29 veta tė gjithė ushtarė shqiptarė ( Zėri I kosovės numri 6 viti 1983 faqe 15).

4. Sadik Blakaj nga Komuna e Istogut nė bashkėpunim me udbashėt Selim Brosha e Jusuf Karakushi i ka qitur nė kurthė plakun Qazim Sabit dhe Tahir Demajn, tė dy nga Gjilani... Mė vonė ky Sadik Blakaj ka shkuar nė Paris i cili ma vonė e ka qitur nė kuthė Hysen Gegen i cili u dėnua me 13 vjet Burgė..

5. hasan Cėrvadiku - profesor udbash nė Prishtinė ( profesor nė shkollen kulturologjike ku qenė burgosur dy nxėnės tė asaj shkolle Afrim Zhitia dhe Esat Brajshori)

6.Halil Mujė Kabashi i fshatit Gjurakoc
7. Ismail Horri - nga Istogu
Sami Aliēkaj fshati Carrabreg
( tė dhėna mė tė hollėsishme rreth bėmave tė tyre mund tė gjenden te ( Zėri I Kosovės numer 5 viti 1983 faqe 15)


8. Isuf pllana fshati Shtitaricė ish-arsimtar i historisė nė Obiliq ( Zėri I Kosovės numer 7/1983 faqe 14

9. **** Shoshi dhe Hajdar Shoshi ( babė e bir) fshati Staradran Komuna e Istogut
10. Istref Sadiku udbash - Ozdrim ( 7/83 zėri I Kosovės).

11.Zenun Ēelaj, profesor i kimisė dhe rrahim Pėrēuku ( qė tė dy profesor tė QAMO" Muharrem bekteshi. Vushtrri) ( zėri I Kosovės numer 7 viti 1983

12. Rexhė Ze4iraj nga Pasjaki afėr Gjilanit i njohur si Rexhė pasjaku vegėl e Selim Broshės

13. Bajram Troshupa, - arsimtar i fiskulltures nė prishtinė
14. Klodin Shiroka , arsimtare e matematikes ( mbesa e Kolė Shirokes)

15: fatmir rexhepi, - aktivist i LSP punonjes tė Prishtines ( tani ėshtė zgjedhur minister i punėve tė brendshme nė qeverin e re tė A. Qekut)
16. Jonuz Salihu, arsimtar i kimis ( minister i drejtsisė sot) dhe aktivist i Lidhjes Komuniste ( sekretar nė Qamo " Milladin popoviq ( normalja e Prishtines)

17.Hasim Milici fshati papaz komuna e Ferizajt
18. Januz Loshi udbash Skėnderaj

19. Bahtir Asllani i Makermalit ( zėri i Kosovės numer 4 viti 1983 faqe 15)

20.Vuksan Vuksanaj, udbash qė pėrcillte emigracionin nė Nju Jork

21ZYHRA KURTESHI( ZYHRA KASTRATI) fshati Lebushė Komuna e Deēanit.

22. Demė Muja pejė, udbash plagos pėr vdekje tre fshatarė tė Radavcit dhe pėr kėtė as edhe njė ditė nuk mbanė burgė.

23. Bajram fazliu ose Bajram Ēarraniku ose PATLIGJANI, fshati Iligje pejė

24. Izet Imeri Komogllav ferizaj

25. Hasan Lekiqi , udbash gadime Komuna e Lipjanit
26. Asllan hetem Ibrahimi Gadime e Epėrme me vajzen e gruas XHEVAHIREN..Kjo punonte nė udbė...

27. Agim Tasholli - gadime e Ulėt, nip i kryeudbashit faik Dudushi
28. Faik Dudushi . kryeudbash

29. Ejup Kamerolli nga Llapashtica
Ahmet Deliu , Podujevė

30. Ahmet Ahmeti gjykatės ( dėnopi kadri osmanin).
31. Sokol Osman oruqi - Turiqevc Skėnderaj
32. maliq dhe Fatmir Sheholli ( babė e bir),- ky i dyti edhe sot punon per UNMIKUN..

33.Nijazi hasani fshati rakovicė ose qysh e kanė quajtur ndryshe Nijazi Kisha ( pėr tė gjithė kėta mund tė lexohet nė Zėrin e Kosovės numer 10 viti 1984 si dhe nė ZIK numer 5 viti 1985).

34. Fehmi Bradashi, profesor i gjeografis nė shkollėn e mesme 8 Nėntori nė Podujevė

35. Ramiz Shehu " Hitleri" mėsues
Ukė Muēaj , - gjykatės nė pejė
36. Nezir Sherifi udbash nė Ferizaj
37. Shaqir Uka dhe Vahide Uka ( burrė e grua njeri dhender i Halit Ternavcit e tjetra e motra)..


38.Xhafer Qorri(i vrare nga nje police magjup gjate luftes se fundit ne trafastacionin e Drenasit,perndryshe ky kishte dore ne masakrat e Qirezit,Likoshanit dhe Abrise).

39.Hamze Shtutica(njejte sikur xhafer qorri,por ky i vrare pas luftes nga TRIMI Burim Ramadani me shoke i cili u denua para ca javeve me 30 vjet burg-qudi apo)

40.Zenel Hoti nga fshati Godanc i Drenasit EMRA TJERĖ TĖ SPIUNĖVE

Zymer Maqastena - spiun
Ibush Arifi - bashkpuntor i udbes me tė bijtė nga bakshia
Murat zhevelli

Ibėr Hasku - udbash ( vrau Haxhi Tishakun)
Januz Haklaj, - spiun
Hysen prushi - bashkėpunėtor
Shaban Abazi
Agim Muhagjiri - gazetar ( ky nė vitin 1990 publikisht nė gazeten Rilindja kishte kėrkuar falje pėr bėmat e tija dhe natyrisht..hm.. ishte falur sepse megjithat e kishte kuptuar gabimin qė kishte bėrė punėn e dreqit)

Ramė Ademaj - udbashė Pejė
Istref sadikaj - udbashė Pejė
Ramė Ademi - kryeudbashė pejė

Rrahman Zylfiu - udbashė Kumanovė

Rabit Zylfiu ( ishte dėrguar nė Turqi pėr tė bėrė atentat nė Sabri Novosellen dhe pasi e kishte burgosur policia turke ky nė njė proqes gjyqesor edhe kishte pohuar kėtė gjė se: " ishte derguar pėr tė pėrcjellė njė emigrant shqiptar nga Jugosllavia) - pėr kėtė mė hollėsisht shkruan " Zėri I Kosovės" numėr 6 viti 1983..

Behxhet Jashari - udbash hajdut
Behxhet Behxheti - Shkup
Januz Panjolli - Shkup ( Zėri I Kosovės numer 7 vitit 1983
Rexhep Musliu - Shkup
Hasan Abazi - historian Kėrēovė
Selman Sadiku -
Nexhemedin Rustemi - Kėrēovė

Hamit hamiti ( dėbohet nga Shqipėria si agjent i udbes dhe vazhdon punen nė Maqedoni, pra kjo verteton qė Jugosllavia tentonte tė qonte spiun nė Shqiperi tė cilet gjoja si tė pėrndjekur nga serbet...pra shifet se si ky spiun ishte zbuluar nga Tirana dhe me ta kthaer ky kishte vazhduar punen e tij nė SPB tė Maqedonisė).
Zylal Abedini - udbash SPB Maqedonis

Abdyl Zhuta - udbash Ohėr
Edin Marku - udbashDibėr
Ajrush Toska - udbash Strugė
Sherif Trema - udbash Kėrēovė
Kaim Murtishi ( zik numer 3 viti 1984).

Mehmet Hasku - udbash Pejė
Halit Deliu - spiun nga majaci
Xheladin beēiri - udbash

Kristė Gegaj - Istog ( personalisht shkon dhe burgosė Emine Mahmutajn)
Xhelil Shala - Hade
Nijazi Limanowski ( Limani)
Xhabir Alija ( Ilijowski) ( zik numer 3 viti 1985 faqe 19)

Esat limani - arsimtar bilologji
Mustafa Abedinoski

Qamil Muhagjeri ( udbash nė ambasaden e e Jugosllavis nė Tiranė - ma vonė e patėn dėrguar nė Cyrih pėr tė pėrcjellur emigracionin ( zėri I kosovės 7-8 gusht -shtator) 1986
Nezir Sferifi - udbash Ferizaj
Enver Gashi - diplomat Cyrih

Sali bajrami, Ibush maraj, Sinan Blakaj, Nimon Blaka tė gjithė nga Vrella ( Zėri I kosovės 4 prill 1987)...Murat shevelli..me pastaj pasojne.
Enver shevelli
Naser Shevelli(inspektor)

Ramadan sermagjaj (kryudbash) Ne Gjilan


Mit Zitat antworten
  #3  
Vjetėr 26.05.2006, 20:32:00
Livadhi Livadhi ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 19.06.2005
Postime: 1,381
Standard

Ramė Ademaj - udbashė Pejė
Istref sadikaj - udbashė Pejė
Ramė Ademi - kryeudbashė pejė

.................................................. .................
cili nga keta tre udbashe jetonte ne gjermani gjate vitit 1998 ?
DHe eshte i fshatit Loxhe

<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: Livadhi mė 2006-05-26 20:35 ]</font>
Mit Zitat antworten
  #4  
Vjetėr 26.05.2006, 20:39:00
ABE-a ABE-a ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 27.10.2004
Postime: 1,011
Standard


***

KUSH E PĖRBĖNTE STRUKTURĖN E OZN-sė-UDB-sė NĖ KOSOVĖ NĖ VITET 1945-1990 ?!

Ata qė pėrbėnin strukturat udhėheqėse tė kėtij shėrbimi famėkeq dhe qė pėrgatitėn mijėra procese gjyqėsore, nė bashkėpunim me strukturat politike nė Kosovė,kundėr atdhetarėve shqiptarė,

ishin:

1.Ēedo Mijoviq
2.Sedo Topalloviq
3.Rajko Vidaēiq
4.Miqa Mijushkoviq
5.Lluka Tomanoviē
6.Vllado Shilegoviq
7.Budimir Gajiq
8.Milosllav Bllagojeviq
9.Andrija Vujoviq
10.Radomir Bojaniq
11.Novak Samargjiq
12..Kosta Mihajlloviq
13.Radovan Tapushkoviq
14.Jovan Rosandiq
15.Gojko Medenica
16.Mirko Iliq
17.Zhivko Gjurishiq
18.Vesho Cvetkoviq
19.Drago Cėrnigiq
20.Angjellko Armush
21.Shaban Kajtazi
22.Xhevdet Hamza
23.Mehmet Shoshi
24.Jusuf Karakushi
25Mustafa Sefidini
26.Xheladin Beqiri
27.Istref Sadikaj
28.Bedrush Shala
29.Cvetko Llakoviq
30.Jakup Hoti
31Ahmet Asllani
32.Sahit Meraku
33.Bafti Jakupi,
34.Pavle Jelisaviq
35.Mehmet Haskaj
36.Ibush Kllokoqi
37.Drago Dragojeviq
38.Muharrem Dana
39.Sllobodan Mijoviq
40.Asllan Sllamniku
41.Shefqet Hashani
42.Svetisllav Dollasheviqi
43.Zenun Shala
44.Naip Hoxha
45.Refik Tashi
46.Metush Sadiku
47.Zejnullah Shala
48.Hasan Mehmeti
49.Shefqet Obria
50.Rajko Ēalloviqi
51.Metė Kuqi
52.Ramēe nga Prizreni
53Ahmet Dobruna
54.Faruk Mehmeti
55.Mexhid Beqiri
56.Lutfi Ajvazi
57.Hajredin Bujupi
58.Ramush Isaku
59.Sahit Zogaj
60.Halim Hajdari
61Bashkim Qerkini
62.Osman Veliqi
63.Fahredin Sllamniku
64.Imer Sllamniku
65.Xhemajl Bilkiqi
66.Hyzer Ahmeti
67.Nexhmedin Mehmeti
68.Hasan Salihu
69.Nevzat Jashari
70.Ahmet Blakēori
71.Zenel Hoti
72.Ismet Haziri
73.Pal Selmani
74.Imer Kuēi
75.Naman Sijarina
76.Ejup Azemi
77.Ali Halili
78.Jusuf Hashani
79.Shaban Hoti
80.Shaqir Krasniqi
81.Pashk Berisha
82.Zeqir Hasangjekaj
83.Mustafė Aliu
84.Xhafer Kaliqani
85.Adem Ibishi
86.Ramadan Ferizi
87.Avni Sadriu
88.Nexhdet Gjoci
89.Sahit Ismajli
90.Ismail Gėrbeshi
91.Ejup Bajgora
92.Sllobodan Mijoviq
93.Bejtush Beka
94.Ismet Baleci
95.Kemajl Shabani
96.Xhavit Kuēi
97.Isa Bunjaku
98.Zyber Zyberi
99.Sylejman Salihu
100.Hakif Latifi
101.Hashmet Baxhaku
102.Hilmi Syla
103.Rifat Berisha
104.Bajram Munishi
105.Haki Velija
106.Hasan Shahini
107.Muamer Novobėrdaliu
108.Drita Novobėrdaliu
109.Ahmet Delia
110.Ejup Kamerolli
111.Murat Tėrnava
112.Ibush Kllokoēi
113.Lorenc Selmani
114.Refik Tashi
115.Faik Nura
116.Sabah Muhaxheri
117.Sabit Myftari
118.Ndrec Preni
119.Selim Ndrecaj
120.Ali Vllasi-vėllau i Azem Vllasit
121.Xhafer Bejiqi
122.Hajredin Bujupi
123.Bejtush Beka
124.Qerim Sllamniku
125.Abaz Ajvazi
126.Hajrulla Jashari
127.Zejnulla Hajrizi
128.Halit Hasani
129.Nexhmedin Ajeti
130.Hilmi Hasani
131.Dėrgut Jakupi
132.Ilaz Maxhuni
133.Enver Dragusha
134.Demė Mujaj
135.Abdurrahman Mulla
136.Enver Kelmendi
137.Jakup Llonēari
138.Nazif Zymberi
139.Hasan Banushi
140.Kajtaz Bacaj
141.Halit Muhaxheri
142.Vesel Krasniqi
143.Latif Dulla
144.Daut Morina
145.Isa Kastrati
146.Glauk Dulla
147.Astrit Koshi
148.Zenel Celina
149.Musa Jorganxhiu
150Jusuf Konstandini
151.Kemajl Celina
152.Xhemali Shasivari
153.Hysen Bajrami
154.Qerim Buzhala
155.Hasan Rrystemi
156.Ilaz Vranovci
157.Shefazim Tėrshnjaku
158.Lulėzim Neziri
159.Mustafė Maliqaj
160.Azem Haliti
161.Shaban Maloku
162.Hysni Topalli
163.Bajram Luri
164.Hebib Koka
165.Avdi Musa
166.Hamėz Shefkiu
167.Raif Sėrmaxhaj
168.Xhavit Basha
169.Aliriza Osmani
170.Mehmet Neziri
171.Fatmir Dėrmaku
172.Halim Hajdari
173.Naser Shavelli
174.Fadil Ibrahimi
175.Avdi Maliqi
176.Ramadan Sėrmaxhaj
177.Sejdi Kastrati
178.Emin Kastrati
179.Haki Haziri
180.Ramadan Syla
181.Selim Brosha
182.Faik Nura
183.Musa Bajgora

..../..../...../

Kjo listė e gjatė nuk pėrfundon kėtu...!!!

..................................

KUSH ISHIN EKZEKUTUESIT E DENIMEVE TĖ MIJĖRA ATDHETARĖVE SHQIPTARĖ- GJATĖ VITEVE 1950-1990

Gjyqtarėt dhe prokurorėt qė vepruan me urdhėra tė UDB-sė dhe tė strukturave politike e shtetėrore tė kohės,ishin:

1.Arif Korapi-gjyqtar
2.Ali Abdullahu
3.Ismail Xhemaili
4.Bozhidar Zuloviq
5.Dragolub Neshiq
6.Rexhep Kryeziu
7.Abdyl Demė Hoxha
8.Branko Zhuiq
9.Radosllav Cerovqanin-prokuror
10.Vasilije Gjorgjeviq
11.Vidak Petroviq-gjyqtar
12.Isa Omeragiq
13.Pavle Armush
14.Mirko Spasiq
15.Shaqir Zogaj
16.Ratomir Paternogiq
17.Mustafė Hoxha
18.Vebi Memeti
19.Sefė Sherifi
20.Tuna Tomiq
21.Millorad Llazareviq-prokuror
22.Tahir Ibrani-gjyqtar
23.Ramo Vodopiq-prokuror
24.Zhivojin Cvejiq-gjyqtar
25.Sahit Meraku
26.Sherif Boshnjaku
27.Trajko Angjelkoviq
28.Osman Bytyqi
29.Sefedin Bakalli
30.Lubomir Veloviq
31.Zyhdi Sadiku
32.Minush Xėrxa
33.Hazir Haziri
34.Tefik Shala
35.Nebih Qena
36.Mirko Matoviq-prokuror
37.Nazmi Juniku-gjyqtar
38.Beqir Shehi
39.Mehmet Spanqaliu
40.Isak Nishevci
41.Durmish Koēinaj
42.Shefqet Bytyqi
43.Durak Jashari-gjykatės hetues
44.Mr.Halil Kelmendi-prokuror
45.Fehmi Gashi-gjyqtar
46.Hasan Berisha
47.Metush Sadiku
48.Azem Emini
49.Qazim Goxhufi
50.Maksimoviq Dojqin
51.Njazi Burgideva-prokuror
52.Riza Loci-gjyqtar
53.Orhan Basha
54.Bajram Blakaj
55.Orhan Rekathati
56.Ilaz Alija
57.Mentor Qoku
58.Verosllava Dimiq,
59.Reshat Millaku-prokuror
60.Ymer Osaj-gjyqtar
61.Sllobodan Zhivkoviq
62.Ukė Muēaj
63.Adem Gorani
64.Ibish Maraj
65.Kėrsto Radoviq
66.Tadej Rodiqi
67.Nikė Lumezi
68.Refik Halili
69.Sabit Sylaj
70.Sherif Selishta
71.Qerim Metaj
72.Ndue Selmanaj
73.Ismet Emra
74.Riza Fazlu
75.Metush Latifi
76.Xhevat Halili
77.Halil Halilaj
78.Miftar Jasiqi-prokuror
79.Qazim Tolaj-gjyqtar
80.Masar Pirana
81.Aqif Tuhina
82.Nekibe Kelmendi
83.Bujar Juniku
84.Aziz Rexha
85.Kapllan Baruti-prokuror
86.Ruzhdi Kozmaēi
87.Flamur Kelmendi
88.Hamit Gashi
89.Jakup Gurmani
90.Selman Ukaj
91.Xhemajlije Mustafa
92.Zeqir Bėrdynaj
93.Muharrem Skėnderi-gjyqtar
94.Jusuf Mejzini
95.Sylejman Limani
96.Ahmet Ahmeti
97.Bajrak Kadriu
98.Sali Duja
99.Safet Gorani
100.Pjetėr Pėrgjokaj
101.Skėnder Morina-gjykatės hetues
102.Nikollė Vazura-gjyqtar
103.Shefki Sylaj
104.Abdylselam Seladini
105.Mahmut Halimi
106.Kadri Sylaj
107.Shefki Sylaj
108.Nikollė Gegaj
109.**** Rexha
110.Rifat Abdullahu
111.Sudan Gorani
112.Hilmi Zhitia
113.Shaban Berisha
114.Shyqri Qerimi
115.Bejtė Alidemaj
116.Qazim Goxhufi
117.Osman Sylejmani
118.Miftar Jasiqi,
119.Spasoje Zamfiroviq-prokuror
120.Ramadan Vraniqi......

..../..../..../...

Kjo listė nuk ėshtė e pėrkryer!

&amp;

Sheradin Berisha
ABE-a
Mit Zitat antworten
  #5  
Vjetėr 26.05.2006, 21:58:00
provokimy provokimy ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 06.05.2004
Postime: 299
Standard

Muharrem Dana eshte i lire dhe jeton ne banesen e tij ne Dardani! Nese keni te dhena me shume lidhur me ket person eshte mire qe ato te dalin publikisht pse jo edhe ne te gjitha gazetat e perditshme ne Kosove, ne menyre qe te nxitet procedure e hetimeve ndaj ketij te dyshimti, ne menyre qe ai ose te denohet ose te mos kete fytytre te jetoje ne Kosove por le tre shkoje ne Serbi dhe ata le ta heqin qafe!
Mit Zitat antworten
  #6  
Vjetėr 27.05.2006, 01:22:00
Alfonsi Alfonsi ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 07.08.2003
Postime: 345
Standard

Provokimy,

Sa per kete njeri Muharremin shko lirisht pyete Ramushin ose Thaqin se keta i kan shume trash me kesi njerz.
Une kur e kam pa ne nje mbramje ne RTK, Thaqin i cili kishte shkuar ne nje darke te shtruar nga B.Pacolli jam habitur.Apo per ramushin i cili thone se shume trashe e ka me Ekrem Lluken.....e shume e shume tjere si ai drejtori i Aeroportit si e ka emrin.

Po nejse, prit ti ata denimet deri sa ti marrin.Ata sot dhe shumica mirren me bisnese dhe shkojn ja qojn fare kuzhine apo mobile ketyre carav qe bejn politike dhe e shofish ti pastaj qfar denime ata marrin.

Tung
Mit Zitat antworten
  #7  
Vjetėr 27.05.2006, 02:11:00
Benutzerbild von gentelmeni
gentelmeni gentelmeni ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 20.06.2001
Postime: 4,766
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek gentelmeni
Standard

Tungi Alfonsi...

A keni ju ndonje emer apo keni qene ne rregull gjate asaj kohe te shpiunllakut?

Mit Zitat antworten
  #8  
Vjetėr 27.05.2006, 09:03:00
Arbeni2002 Arbeni2002 ėshtė jashtė linje
i/e freskėt
 
Anetar prej: 17.04.2002
Postime: 75
Standard

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
ABE-a afishoj me 2006-05-26 20:39 :

***

KUSH E PĖRBĖNTE STRUKTURĖN E OZN-sė-UDB-sė NĖ KOSOVĖ NĖ VITET 1945-1990 ?!

Ata qė pėrbėnin strukturat udhėheqėse tė kėtij shėrbimi famėkeq dhe qė pėrgatitėn mijėra procese gjyqėsore, nė bashkėpunim me strukturat politike nė Kosovė,kundėr atdhetarėve shqiptarė,

ishin:

1.Ēedo Mijoviq
2.Sedo Topalloviq
3.Rajko Vidaēiq
4.Miqa Mijushkoviq
5.Lluka Tomanoviē
6.Vllado Shilegoviq
7.Budimir Gajiq
8.Milosllav Bllagojeviq
9.Andrija Vujoviq
10.Radomir Bojaniq
11.Novak Samargjiq
12..Kosta Mihajlloviq
13.Radovan Tapushkoviq
14.Jovan Rosandiq
15.Gojko Medenica
16.Mirko Iliq
17.Zhivko Gjurishiq
18.Vesho Cvetkoviq
19.Drago Cėrnigiq
20.Angjellko Armush
21.Shaban Kajtazi
22.Xhevdet Hamza
23.Mehmet Shoshi
24.Jusuf Karakushi
25Mustafa Sefidini
26.Xheladin Beqiri
27.Istref Sadikaj
28.Bedrush Shala
29.Cvetko Llakoviq
30.Jakup Hoti
31Ahmet Asllani
32.Sahit Meraku
33.Bafti Jakupi,
34.Pavle Jelisaviq
35.Mehmet Haskaj
36.Ibush Kllokoqi
37.Drago Dragojeviq
38.Muharrem Dana
39.Sllobodan Mijoviq
40.Asllan Sllamniku
41.Shefqet Hashani
42.Svetisllav Dollasheviqi
43.Zenun Shala
44.Naip Hoxha
45.Refik Tashi
46.Metush Sadiku
47.Zejnullah Shala
48.Hasan Mehmeti
49.Shefqet Obria
50.Rajko Ēalloviqi
51.Metė Kuqi
52.Ramēe nga Prizreni
53Ahmet Dobruna
54.Faruk Mehmeti
55.Mexhid Beqiri
56.Lutfi Ajvazi
57.Hajredin Bujupi
58.Ramush Isaku
59.Sahit Zogaj
60.Halim Hajdari
61Bashkim Qerkini
62.Osman Veliqi
63.Fahredin Sllamniku
64.Imer Sllamniku
65.Xhemajl Bilkiqi
66.Hyzer Ahmeti
67.Nexhmedin Mehmeti
68.Hasan Salihu
69.Nevzat Jashari
70.Ahmet Blakēori
71.Zenel Hoti
72.Ismet Haziri
73.Pal Selmani
74.Imer Kuēi
75.Naman Sijarina
76.Ejup Azemi
77.Ali Halili
78.Jusuf Hashani
79.Shaban Hoti
80.Shaqir Krasniqi
81.Pashk Berisha
82.Zeqir Hasangjekaj
83.Mustafė Aliu
84.Xhafer Kaliqani
85.Adem Ibishi
86.Ramadan Ferizi
87.Avni Sadriu
88.Nexhdet Gjoci
89.Sahit Ismajli
90.Ismail Gėrbeshi
91.Ejup Bajgora
92.Sllobodan Mijoviq
93.Bejtush Beka
94.Ismet Baleci
95.Kemajl Shabani
96.Xhavit Kuēi
97.Isa Bunjaku
98.Zyber Zyberi
99.Sylejman Salihu
100.Hakif Latifi
101.Hashmet Baxhaku
102.Hilmi Syla
103.Rifat Berisha
104.Bajram Munishi
105.Haki Velija
106.Hasan Shahini
107.Muamer Novobėrdaliu
108.Drita Novobėrdaliu
109.Ahmet Delia
110.Ejup Kamerolli
111.Murat Tėrnava
112.Ibush Kllokoēi
113.Lorenc Selmani
114.Refik Tashi
115.Faik Nura
116.Sabah Muhaxheri
117.Sabit Myftari
118.Ndrec Preni
119.Selim Ndrecaj
120.Ali Vllasi-vėllau i Azem Vllasit
121.Xhafer Bejiqi
122.Hajredin Bujupi
123.Bejtush Beka
124.Qerim Sllamniku
125.Abaz Ajvazi
126.Hajrulla Jashari
127.Zejnulla Hajrizi
128.Halit Hasani
129.Nexhmedin Ajeti
130.Hilmi Hasani
131.Dėrgut Jakupi
132.Ilaz Maxhuni
133.Enver Dragusha
134.Demė Mujaj
135.Abdurrahman Mulla
136.Enver Kelmendi
137.Jakup Llonēari
138.Nazif Zymberi
139.Hasan Banushi
140.Kajtaz Bacaj
141.Halit Muhaxheri
142.Vesel Krasniqi
143.Latif Dulla
144.Daut Morina
145.Isa Kastrati
146.Glauk Dulla
147.Astrit Koshi
148.Zenel Celina
149.Musa Jorganxhiu
150Jusuf Konstandini
151.Kemajl Celina
152.Xhemali Shasivari
153.Hysen Bajrami
154.Qerim Buzhala
155.Hasan Rrystemi
156.Ilaz Vranovci
157.Shefazim Tėrshnjaku
158.Lulėzim Neziri
159.Mustafė Maliqaj
160.Azem Haliti
161.Shaban Maloku
162.Hysni Topalli
163.Bajram Luri
164.Hebib Koka
165.Avdi Musa
166.Hamėz Shefkiu
167.Raif Sėrmaxhaj
168.Xhavit Basha
169.Aliriza Osmani
170.Mehmet Neziri
171.Fatmir Dėrmaku
172.Halim Hajdari
173.Naser Shavelli
174.Fadil Ibrahimi
175.Avdi Maliqi
176.Ramadan Sėrmaxhaj
177.Sejdi Kastrati
178.Emin Kastrati
179.Haki Haziri
180.Ramadan Syla
181.Selim Brosha
182.Faik Nura
183.Musa Bajgora

..../..../...../

Kjo listė e gjatė nuk pėrfundon kėtu...!!!

..................................

KUSH ISHIN EKZEKUTUESIT E DENIMEVE TĖ MIJĖRA ATDHETARĖVE SHQIPTARĖ- GJATĖ VITEVE 1950-1990

Gjyqtarėt dhe prokurorėt qė vepruan me urdhėra tė UDB-sė dhe tė strukturave politike e shtetėrore tė kohės,ishin:

1.Arif Korapi-gjyqtar
2.Ali Abdullahu
3.Ismail Xhemaili
4.Bozhidar Zuloviq
5.Dragolub Neshiq
6.Rexhep Kryeziu
7.Abdyl Demė Hoxha
8.Branko Zhuiq
9.Radosllav Cerovqanin-prokuror
10.Vasilije Gjorgjeviq
11.Vidak Petroviq-gjyqtar
12.Isa Omeragiq
13.Pavle Armush
14.Mirko Spasiq
15.Shaqir Zogaj
16.Ratomir Paternogiq
17.Mustafė Hoxha
18.Vebi Memeti
19.Sefė Sherifi
20.Tuna Tomiq
21.Millorad Llazareviq-prokuror
22.Tahir Ibrani-gjyqtar
23.Ramo Vodopiq-prokuror
24.Zhivojin Cvejiq-gjyqtar
25.Sahit Meraku
26.Sherif Boshnjaku
27.Trajko Angjelkoviq
28.Osman Bytyqi
29.Sefedin Bakalli
30.Lubomir Veloviq
31.Zyhdi Sadiku
32.Minush Xėrxa
33.Hazir Haziri
34.Tefik Shala
35.Nebih Qena
36.Mirko Matoviq-prokuror
37.Nazmi Juniku-gjyqtar
38.Beqir Shehi
39.Mehmet Spanqaliu
40.Isak Nishevci
41.Durmish Koēinaj
42.Shefqet Bytyqi
43.Durak Jashari-gjykatės hetues
44.Mr.Halil Kelmendi-prokuror
45.Fehmi Gashi-gjyqtar
46.Hasan Berisha
47.Metush Sadiku
48.Azem Emini
49.Qazim Goxhufi
50.Maksimoviq Dojqin
51.Njazi Burgideva-prokuror
52.Riza Loci-gjyqtar
53.Orhan Basha
54.Bajram Blakaj
55.Orhan Rekathati
56.Ilaz Alija
57.Mentor Qoku
58.Verosllava Dimiq,
59.Reshat Millaku-prokuror
60.Ymer Osaj-gjyqtar
61.Sllobodan Zhivkoviq
62.Ukė Muēaj
63.Adem Gorani
64.Ibish Maraj
65.Kėrsto Radoviq
66.Tadej Rodiqi
67.Nikė Lumezi
68.Refik Halili
69.Sabit Sylaj
70.Sherif Selishta
71.Qerim Metaj
72.Ndue Selmanaj
73.Ismet Emra
74.Riza Fazlu
75.Metush Latifi
76.Xhevat Halili
77.Halil Halilaj
78.Miftar Jasiqi-prokuror
79.Qazim Tolaj-gjyqtar
80.Masar Pirana
81.Aqif Tuhina
82.Nekibe Kelmendi
83.Bujar Juniku
84.Aziz Rexha
85.Kapllan Baruti-prokuror
86.Ruzhdi Kozmaēi
87.Flamur Kelmendi
88.Hamit Gashi
89.Jakup Gurmani
90.Selman Ukaj
91.Xhemajlije Mustafa
92.Zeqir Bėrdynaj
93.Muharrem Skėnderi-gjyqtar
94.Jusuf Mejzini
95.Sylejman Limani
96.Ahmet Ahmeti
97.Bajrak Kadriu
98.Sali Duja
99.Safet Gorani
100.Pjetėr Pėrgjokaj
101.Skėnder Morina-gjykatės hetues
102.Nikollė Vazura-gjyqtar
103.Shefki Sylaj
104.Abdylselam Seladini
105.Mahmut Halimi
106.Kadri Sylaj
107.Shefki Sylaj
108.Nikollė Gegaj
109.**** Rexha
110.Rifat Abdullahu
111.Sudan Gorani
112.Hilmi Zhitia
113.Shaban Berisha
114.Shyqri Qerimi
115.Bejtė Alidemaj
116.Qazim Goxhufi
117.Osman Sylejmani
118.Miftar Jasiqi,
119.Spasoje Zamfiroviq-prokuror
120.Ramadan Vraniqi......

..../..../..../...

Kjo listė nuk ėshtė e pėrkryer!

&amp;

Sheradin Berisha
ABE-a
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Qe kesaj liste po ia shtoi edhe nje udbash te ri. Krye shpiunin e Kosoves, Agim Cekun.

Ky nuk eshte shpiun i rraketave kozmike apo i bombave atomike. Ky eshte shpiun i thjesht. Gjer sa ishte ne krye te TMKes, i pat shpiunu te gjith ata trima dhe luftare te Kosoves, qe as shkiet nuk kishin se qka me ju bo. Ky i arrestoi te gjithe. I eliminoi nje nga nje.

Edhe ajo qe eshte edhe me e keqe, eshte ajo qe ky far kryeshpiuni eshte edhe kryeminister i Kosoves. Pa kurrfar votash te popullit, ne te njejten menyre sikurse edhe Rahmon Morina, u be kryeminister i Kosoves e tash po don me i kthy shkiet edhe njeher ne Kosove.

Spiro Butka pat then para 4-5 viteve qe ky eshte shpiun i UDBes, por kurkush nuk i besonte atije ne at kohe, e tash dita dites po i shplohet fetyra. Vetem ngoni komentat e tije. Ta qon mallin e Azem Vllasit , ja te Ali Shukris tynehereve. Megjithe se vete Azem Vllasi dhe Mahmut Bakalli e paten hyp aty ket far shpiuni.

Po don me na akuzu eshe njeher si irredintista, si shovenista, dhe me keto parrola po don me ua prish jeten njerzve.


Mit Zitat antworten
  #9  
Vjetėr 27.05.2006, 16:23:00
Burimi35 Burimi35 ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 28.02.2006
Postime: 2,155
Standard


Do te ishte mir qe UDBASHAT ti i venim me rradhe ...
Do te thot secili Forumist do ta vazhdoj atje ku e ka len tjetri .

Sot do te publikoi Emrin e keti UDBASHI !

EMRI -----------------------------------EMIN
MBIEMRI--------------------------------UKA
DATLINJA-------------------------------TASH DIKU 55-60 VJEQAR
VENDLINDJA----------------------------BLAQ
VENDQENDRIMI------------------------PRIZREN/I PANJOHUR...
PROFESIONI----------------------------MESUES
PUNOI NE SPB--------------------------PRIZREN NE VITET E TETDHJETA

EMIN UKA ka punuar ne vitet e tetdhjeta ne SPB-en e Prizrenit .Mjaft te rinje Shqiptar kan ren viktim nga ky Spiun.
Mit Zitat antworten
  #10  
Vjetėr 27.05.2006, 17:57:00
Intrigantet Intrigantet ėshtė jashtė linje
i/e freskėt
 
Anetar prej: 05.02.2006
Postime: 71
Standard

Hapja e kesaj teme eshte pune shum e mire dhe e domosdoshme.
Porosia ime, si qytetar i rendomt, do te ishte, qe te gjithe ata te cilet ndihmojne resp. punojne qe keto ndytesira te ndricohen tash e jo me vone te jene objketiv, pa emocione, dhe preciz: Qellimi duhet te jete e verteta.
Nje propozim tjeter do te ishte qe udbashet qe veprojne ende ne diaspor te demaskohen sa me shpjete dhe ne nje kategorie te vecante.

Ju lumte dhe ju uroj qe me punen e juaj te arrini ta ndriconi kete ndytesire ne teresi.

Ju pershendes
Mit Zitat antworten
  #11  
Vjetėr 27.05.2006, 18:55:00
KAMARIERI KAMARIERI ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 13.04.2004
Vendi: Buz nji lumi
Postime: 290
Standard

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>


Ramadan sermagjaj (kryudbash) Ne Gjilan</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

A veq (kryeudbasha) jo mor ma shum epitete ka pas ky far mut burri .
Oooooooooooo pasha zotin more vllazni kam dek une mas pari e keni dek edhe ju krejt qe keni hjek prej tyne.

Une spo tham kurgja veq po ju baj be ne Brit e mija qe mi kan thy se ky far ramadani ni far Fatmiri po ashtu nga gjilani , Hamz Shefkiu nga vitia na kan rjep valla ne qdo aspekt etj. etj. etj.

Hynė e dalin pa trokit fare ne zyret e ministrave e kryeministrit te Kosoves ton te dashur qe e kan marr ne dor do politikana RRaspija e po e dhunojn po e shkatrrojn e po e vjedhin po ja shesin nderin e rrespektin per pak Ueuro..........

HEU BRE QE ME KE SHFRY PAK ME KET TEM SE SE KAM ZAKON ME SHKRU HIQ KTU VEQ ME PASKE PREK KU ME DHEM.
Mit Zitat antworten
  #12  
Vjetėr 29.05.2006, 10:41:00
Burimi35 Burimi35 ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 28.02.2006
Postime: 2,155
StandardUDBEJA ISHTE E NDERTUAR NE SISTEM PRIAMIDE; DHE E NJETA ENDE VEPRON!

1.Sektori i Politikes dhe Propagandes !
a)Politikan Aktiv...
b)Personel i cili punonte ne Media...

2.Sektori i Mbrojtjes dhe Reparti Rezerv!
a)Oficer Aktiv te APJ dhe Oficer Aktiv te Mbrojtjes Territoriale...
b)Personel i cili punonte ne Sektorin e Mbrjtjes Popullore neper Komuna...
b)Oficer Rezerv te Mbrojtjes Territoriale...

3.Sektori i Puneve te mbrendshem!
a)Puntor Aktiv ne UDB
b)Puntor Aktiv si Agjent te UDB-es
c)Policet
d)Informantet...

4.Sektori i Administrates
a)Puntor ne Adminstraten Shtetrore...

5.Sektori i Gjyqesis
a)Prokurorit
b)Gjyqtaret
c)Avokatet...

6.Sektori i Botes se Jashtme
a)Pesononeli i Ambasadave dhe Konzulatave
b)Personeli i Klubeve...

Ne princip secili sektor e ka ndimuar sektorin tjeter...

Mit Zitat antworten
  #13  
Vjetėr 29.05.2006, 10:56:00
Burimi35 Burimi35 ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 28.02.2006
Postime: 2,155
Standard


Sot do te publikoi Emrin e keti UDBASHI !

EMRI -----------------------------------LULI
PRINDI----------------------------------NAZIFI
MBIEMRI--------------------------------xxxx
DATLINJA-------------------------------XXX VJEQAR
VENDLINDJA----------------------------XXX
VENDQENDRIMI------------------------KRAGUJEVC/SERBI /I PANJOHUR...
PROFESIONI----------------------------XXXX
PUNOI NE SMP--------------------------XXXX

Ky ka braktis Kosoven me Kapitullimin e Serbis dhe simbas informacioneve qe qarkullojn, jeton tash ne Serbi...
Aktiviteti i tij i tashem:
1.Pajis me Pasaporta Serbe -Shqiptaret ...
2. Pajis me Diploma Universiteti te Falsifikuar dhe te ndryshme personelin e UDBES .


Mit Zitat antworten
  #14  
Vjetėr 29.05.2006, 13:37:00
Shpetimi Shpetimi ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 08.06.2001
Postime: 2,554
Standard

Temė shumė e qelluar.
Tė pėrgėzoj Burimi35!

Ne shqiptarėt sikur e kemi nė traditė qė shumė shpejtė ti harrojmė vuajtjet tona, individuale apo kolektive qofshin ato, e sigurishtė qė gati-gati i harruam edhe ata shqipfolės qė pėr shumė dekada i sherbyen armikut mė tė egėr tė popullit shqiptar qė ka njohur ndonjėherė historia.

Edhe unė mendoj se nuk ėshtė e nevojshme qė nė kėtė temė tė shkruajmė histori tė gjata pėr bėmatė e poshtra tė spiunėve dhe tradhtarėve shqipfolės, por ėshtė mirė qė kryesishtė tė demaskohen
UDB-ashėt shqipfolės, edhe atė me emėr dhe mbiemėr, e veqanarishtė tė demaskohen ata ish UDB-ash qė edhe sot e kėsaj dite "notojnė" nė ujra tė turbullta, bile disa nga ata janė tė veshur edhe me pushtet, duke u paisur kėshtu edhe me njėfarė imuniteti politik.

Unė kėtu mė poshtė po i shkruaj vetėm disa emra tė (ish) UDB-ashėve shqipfolės:

- Enver Krasniqi.
Ky UDB-ash ka qenė i punėsuar deri nė fillim tė viteve “90-ta nė stacionin e milicisė sė Klinės, edhe atė si pasardhės i famkeqit, krye-UDB-ashit Ajet Gashi. (Kėtė tė fundit e ka likujduar fizikisht UĒK-ja gjatė luftės, pėr tė cilin as familja e tij nuk ka treguar ndonjė interesim qė "fajtorėt tė gjinden e vėhen para drejtėsisė UNMIK-istaneze, ashtu siq ka ndodhur me familjet e disa ish UDB-ashėve tjerė).
Ish UDB-ashi Enver Krasniqi sot ėshtė nė detyrėn e Sekretarit tė Pėrhershėm nė MSHP, pra ėshtė nė shėrbim tė Melihate Tėrmkollit.
Nese dikush ka dyshim nė kėtė fakt qė e solla anė kėtu, atėherė lirisht mund tė pyes banorėt e Klinės, dhe me siguri qė ata do ti tregojnė se kush ishte Enver Krasniqi para luftės nė Kosovė, dhe ēka u ka bėrė ai atyre atdhetarėve shqiptar qė i binin nė dorė kėtij kriminelķ.

- Zymer Zymeri.
Para se tė punėsohej si UDB-ash, ky bashkpuntor i pushtuesit serb ka qenė arsimtar i shkollės sė mesme, ku ka dhėnė lėndėn e gjeografisė ekonomike. Mė vonė Zamer Zameri vėhet kėmb e krye nė sherbim tė Sherbimit tė Sigurimit Shtetror (UDB), ku dallohet nga tė gjithė kolegėt e tij pėr dhunėn fizike dhe terrorin qė e shkaktoj mbi tė burgosurit politik nė Prishtinė e gjetiu nėpėr Kosovė.
Siq duket, pas luftės ky UDB-ash i egėr sė bashku me forcat serbe arratiset nga Kosova.

- Ajet Istogu.
Ky ishte njėri ndėr UDB-ashėt qė ka vepruar nė Drenicė, rajon ky ku kishte edhe numrin mė tė madh tė burgosurėve politik tė Kosovės. pėr dhunėn dhe terrorin e shkaktuar ish tė burgosurve nga ky bastard, as qė ja vlenė tė hargjohet kohė, sepse janė qindra e qindra dėshmitar tė gjallė, tė cilėt ishin "klient" (kupto viktima) tė kėtij tradhtari.
Edhe ky pis e ka gjetur atė qė e ka kėrkuar.

Disa nga puntorėt e UDB-sė nė Pejė, tė cilėt burgosėn dhe torturuan mizorishtė me mijėra atdhetar shqiptar tė Pejės, Klinės, Deqanit, Gjakovės dhe Burimit, janė:

- Demė Muja,
- Xheladin Beqiri,
- Asllan Sllamniku,
- Qazim Masdreku,
- Ajet Gashi,
- Ramė Bala,
- Enver Krasniqi (e pėrshkrova mė lartė se ku ndodhet ky pis njeri!)
- Jakup Llonqari,
..........e tjerė, shumica nga tė cilėt sot janė strukur nėpėr skuta, por disa edhe nuk fshihen fare. Pėrjashtim bėnė Demė Muja e ndonjė tjetėr si ai, i cili pas luftės sė bashku me ushtrinė dhe policinė serbe ėshtė larguar nė drejtim tė Serbsisė ose Malit tė Zi.

Shpetimi

p.s.
nese do kam kohė, mė vonė do vazhdoj me sjelljėn e emrave tė
UDB-ashėve tjerė.
Mit Zitat antworten
  #15  
Vjetėr 29.05.2006, 14:29:00
tarasi tarasi ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 06.01.2006
Postime: 3,058
Standard

Kėtu do ta shtojė edhe emrin e Murat Ajvazit..
Ai ka qenė sekretar shkolle nė shkollėn " Ismail Qemali" tė Prishtines. Nė vitet e 90-ta qe bėrė inspektor shkolle i vėnė nga serbet si " Drejtori e Dhunshme" ndersa mė vonė e kishin emeruar nė SPB tė punonte si inspektor...
Gjatė atyre viteve ka qenė i njohur pėr tėrė qytetin e prishtines si " spiun " i rrezikshum...

Pas lufte mendohet qė edhe ai pėr njė kohė ka shkuar nė Serbi por qė pastaj serish ėshtė kthyer nė Kosovė...
Mit Zitat antworten
  #16  
Vjetėr 29.05.2006, 15:22:00
Adilkosova Adilkosova ėshtė jashtė linje
i/e freskėt
 
Anetar prej: 26.02.2006
Postime: 89
Standard

Nė Ferizaj inspektorė tė sigurimit serb :
Fadil Hyseni me profesion profesor i filoz.Marksiste,i vjetėr rreth 55 vjet.
Adem Ibrahimi ,ish profesor i gjuhės ruse,nese jeton duhet te jet mbi 60 vjet.
Qenan Hajdini ,prof i anglishtes nga Kumanova ,ka vdekur.
I poshtri Halit Loku mesues nga Kaqaniku qe ende shetite poshte e larte i lire.
Mit Zitat antworten
  #17  
Vjetėr 29.05.2006, 18:08:00
Jezerci Jezerci ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 10.06.2002
Postime: 1,477
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Jezerci
Standard

Nga dy Gadimet keni shėnue disa emra,por unė do tė kontestoi vetėm njė qė nuk kam informacione se ka qen punėtor i UDB-sė.Fjalen e kam pėr Hasan Lekajn ose Lekiqi si jan qujtur mė heret.Nuk kam informacione se ka qen nė atė linjė.

Unė kėsaj liste do ia shtoi edhe Fehmi Tashollin.Ėshtė edhe sot shumė aktiv.Sa do ti shkoi ta shofim.

Kan qen edhe nja dy apo tre nga Gadimja por kan vdekė, fatmirėsisht.Me ta sduhet as tė merremei.

Pėr tre tė tjerėt janė shum tė sakta kėto qė shkruhen.

Pėrshendetje Jezerci.
Mit Zitat antworten
  #18  
Vjetėr 29.05.2006, 19:00:00
Intrigantet Intrigantet ėshtė jashtė linje
i/e freskėt
 
Anetar prej: 05.02.2006
Postime: 71
Standard

Eshte me shume se per te cuditur se sa pak ju ka ineteresu kjo teme e rendesishme qytetareve tane.
Pse nuk shkruani, pse nuk sillni informatat ne lidhje me ndytesiren qe ka folur dhe flete shqip?
Ndytsirat e ateherehme dhe ato te sotme, si ne Kosve dhe jasht saj, duhet te demaskohen pamshireshem. Kjo eshte ndihma me madhe qe i behet popullit shqiptar.

Ju pershendes.
Mit Zitat antworten
  #19  
Vjetėr 29.05.2006, 19:36:00
kastrati kastrati ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 12.09.2005
Postime: 882
Standard


Taras,

tani po te shkon per shtati profesioni [img]/forum/images/smiles/icon_wink.gif[/img]

allahile po ju baj rigja, veq mos i futni ne list do njerz qe jau keni zili, te cilet nuk kan lidhje me ato pune te ndyta, se na e kemi si marak me i shtue senet si qe po shifet ne kete Forum qe prej se egziston [img]/forum/images/smiles/icon_wink.gif[/img]

po hajt, hajt, te shofim deri ku po shkon kjo radhitje, se ketu u permend nje shifer deri mbi 50.000 (pesdhjet mij), a thue a i ka Baca Adem krejt ne regjister [img]/forum/images/smiles/icon_wink.gif[/img]

qka nuk i din Baca Adem, i din kryenalti Rexhep Qosja [img]/forum/images/smiles/icon_wink.gif[/img]

se per tarasin ska dyshim, ai ka pervoja prej kohes se Milladinit [img]/forum/images/smiles/icon_wink.gif[/img]

te gjithe bashkepunetoret e UDB-es duhet denuar patjeter kushdo qofshin ata [img]/forum/images/smiles/icon_wink.gif[/img]

PS; i kam edhe une ca ne regjister, por nuk do i paraqes deri ne fund qe te bindem se a po njifen me te vertete, apo ndoshta si qe e kishte cek dikush me heret, jan nga ata qe po ua mbajne grazhdin disa te forteve dhe nuk do te etiketohen [img]/forum/images/smiles/icon_wink.gif[/img]

<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: kastrati mė 2006-05-29 19:38 ]</font>
Mit Zitat antworten
  #20  
Vjetėr 29.05.2006, 20:29:00
Intrigantet Intrigantet ėshtė jashtė linje
i/e freskėt
 
Anetar prej: 05.02.2006
Postime: 71
Standard

[quote]
kastrati afishoj me 2006-05-29 19:36 :allahile po ju baj rigja, veq mos i futni ne list do njerz qe jau keni zili, te cilet nuk kan lidhje me ato pune te ndyta, se na e kemi si marak me i shtue senet si qe po shifet ne kete Forum qe prej se egziston [img]/forum/images/smiles/icon_wink.gif[/img]


Anėtar qė nga: 05.02.2006
Afishime: 14 Afishuar me: 27.05.2006 17:57
--------------------------------------------------------------------------------
Hapja e kesaj teme eshte pune shum e mire dhe e domosdoshme.
Porosia ime, si qytetar i rendomt, do te ishte, qe te gjithe ata te cilet ndihmojne resp. punojne qe keto ndytesira te ndricohen tash e jo me vone te jene objketiv, pa emocione, dhe preciz: Qellimi duhet te jete e verteta.
Nje propozim tjeter do te ishte qe udbashet qe veprojne ende ne diaspor te demaskohen sa me shpjete dhe ne nje kategorie te vecante.

Ju lumte dhe ju uroj qe me punen e juaj te arrini ta ndriconi kete ndytesire ne teresi.

Ju pershendes
Mit Zitat antworten
  #21  
Vjetėr 29.05.2006, 21:07:00
tarasi tarasi ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 06.01.2006
Postime: 3,058
Standard

EMRI:Ibrahim
EMRI I BABES: UKĖ
Mbiemri: Rugova

Ky njeri pas vrasjes sė babait tė tij ishte betuar qė ndaj tyre do tė hakmerret sa tė jetė gjallė...
Sjkollen e mesme e kishte kryer nė serbishte dhe qė atėherė ishte rekrutuar nga agjenetet e udbes...
Kur ishte nė moshė tė pjekur shkroi sa mundi pėr vėllazerim Bashkimin dhe per " druzhe Titon" idolin e tij...

UDB-a me vite tė tėra i pergadiste njerzit e saj qė pasi tė bjenė nga pushteti njeri tė hyp nė tė tjetri... Kėshtu bėri Me Azem Vllasin tė cilin e pergaditen afer Fadil Hoxhes pastaj Rrahman Morinen afer vllasit dhe nė fundė Rugoven afėr Morinės...

Ky udbash njihet qė gjatė viteve tė 90-ta kishte punuar qė tė mundte tė pėrqante ēdo organizim publik kundėr Serbisė; ēdo demonstratė apo ēfaredo pakėnaqesie tė qytetarėve shqiptarė..

Po ashtu dihet qė vetin ka pas qejfė me quajt president. Ai njeri ka bė tirrje qė tė gjithė spiunat dhe udbashet tė mblidhen dhe sė bashku tė zbulojnė se kush fshihet pas UĒK-ės..
Kur nuk arriti ta bėjė kėtė gjė me lakejt e tij Ai i bėri thirrje edhe FBI qė tė vijė e tė ndihmojė nė zbulimin e ēlirimtarėve...
pasi qė ishte shumė i rėndėsishum, UDB-a e ruante se mos po e vret ndokush ndersa gjatė luftres e kishte strehuar nga frika se mund ta vrisnin ...
Po shtu dihet qė ky udbash duke ju falenderuar mashtrimeve tė ndryshme kishte arritur tė mblidhte para me thes dhe tė ndertonte njėshtepi me para tė vjedhura....

Fatkeqėsisht edhe ky si shumė tė tjerė ka vdekė pa dal para drejtsis sė popullit...
Kishte lanė amanet qė nėse vdesė me ja marue njė VoRR njojtė si IDOLIT TĖ TIJ SHPIRTROR DRUZHE TITOS"..

Sherbetoret e tij ashtu edhe kishin vepruar. Por ekziston frika qė nė fundė tė perfundojė njejtė si idoli i tij shpirtror....
Mit Zitat antworten
  #22  
Vjetėr 29.05.2006, 21:12:00
Dongil Dongil ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 04.01.2006
Postime: 344
Standard

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
tarasi afishoj me 2006-05-29 21:07 :
EMRI:Ibrahim
EMRI I BABES: UKĖ
Mbiemri: Rugova

Ky njeri pas vrasjes sė babait tė tij ishte betuar qė ndaj tyre do tė hakmerret sa tė jetė gjallė...
Sjkollen e mesme e kishte kryer nė serbishte dhe qė atėherė ishte rekrutuar nga agjenetet e udbes...
Kur ishte nė moshė tė pjekur shkroi sa mundi pėr vėllazerim Bashkimin dhe per " druzhe Titon" idolin e tij...

UDB-a me vite tė tėra i pergadiste njerzit e saj qė pasi tė bjenė nga pushteti njeri tė hyp nė tė tjetri... Kėshtu bėri Me Azem Vllasin tė cilin e pergaditen afer Fadil Hoxhes pastaj Rrahman Morinen afer vllasit dhe nė fundė Rugoven afėr Morinės...

Ky udbash njihet qė gjatė viteve tė 90-ta kishte punuar qė tė mundte tė pėrqante ēdo organizim publik kundėr Serbisė; ēdo demonstratė apo ēfaredo pakėnaqesie tė qytetarėve shqiptarė..

Po ashtu dihet qė vetin ka pas qejfė me quajt president. Ai njeri ka bė tirrje qė tė gjithė spiunat dhe udbashet tė mblidhen dhe sė bashku tė zbulojnė se kush fshihet pas UĒK-ės..
Kur nuk arriti ta bėjė kėtė gjė me lakejt e tij Ai i bėri thirrje edhe FBI qė tė vijė e tė ndihmojė nė zbulimin e ēlirimtarėve...
pasi qė ishte shumė i rėndėsishum, UDB-a e ruante se mos po e vret ndokush ndersa gjatė luftres e kishte strehuar nga frika se mund ta vrisnin ...
Po shtu dihet qė ky udbash duke ju falenderuar mashtrimeve tė ndryshme kishte arritur tė mblidhte para me thes dhe tė ndertonte njėshtepi me para tė vjedhura....

Fatkeqėsisht edhe ky si shumė tė tjerė ka vdekė pa dal para drejtsis sė popullit...
Kishte lanė amanet qė nėse vdesė me ja marue njė VoRR njojtė si IDOLIT TĖ TIJ SHPIRTROR DRUZHE TITOS"..

Sherbetoret e tij ashtu edhe kishin vepruar. Por ekziston frika qė nė fundė tė perfundojė njejtė si idoli i tij shpirtror....
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Flm.per ket informacion ,por po me qudit fakti se disa tė larte permendur jan edhe sote e kesaji dite antar tė qeveris aktuale ,dhe perseri populli i duron keta udbash.
Mit Zitat antworten
  #23  
Vjetėr 29.05.2006, 21:50:00
kastrati kastrati ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 12.09.2005
Postime: 882
Standard

Tarasi

mbas Dr.Ibrahim Rugoves jan edha ja 1.700.000 e me teper njerez qe ne fillim ishin pas tije dhe te antarsuar po thauj se mbi 500.000 e tj. e tj.

se di a do te gjeni laps e fletore me i shenua te gjithe, apo do shkoni dhe do i merrni regjistrat e anarsise ne LDK ne vitet e 90 dhe veq beri fotokopje e qiti te gjithe qe ta din e gjithe bota mbar se kush ishte ne Kosove i Pare dhe shqiptar [img]/forum/images/smiles/icon_wink.gif[/img]

allahile Taras&amp;Co, nese e gjei edhe emrin e baballarve, vllezerve dhe motrave tuaja ne ato lista, mos i ndryshoni se po kemi deshire me i pa, e sidomos te prinderve te dhe vllezerve te disa liderve kundershtar te Rugoves [img]/forum/images/smiles/icon_wink.gif[/img]

keq valla ky Dr.Ibrahim Rugova i ndjer qe nuk e ka shkrue edhe nje liber per Xhaxhin dhe vllaun e tije Milladinin, Mao ce Dunin dhe Stalinin, veq qka me i ba, si djal ballisti qe ja vran babain dhe gjyshin nuk ja ka marr menja me qkarravit per taraset [img]/forum/images/smiles/icon_wink.gif[/img]

po me duket taras pata te drejte kur thash me larte apo me heret;

mos ja futni kot vetem se disave ua kini inat e ti shtini ne listat e tradhtarve tarasian [img]/forum/images/smiles/icon_wink.gif[/img]

po hajt, hajt ime se ty te ka hie kjo pune dhe po te shkon shpiunazhi per shtati, se prej shkolles se Milladinit e kie dhe pa te nuk mund te jetosh, nga se taraset kan elinminuar njerz te kalibrit te lart te atdhetarizmit shqiptar [img]/forum/images/smiles/icon_wink.gif[/img]

ke neve thon;

vakti e han kashten

po tani ne keto kohra, kashta nuk po shitet, per fat ajo vetem grurin po ja marrin dhe po e hudhin ne pleh, ose po e kallin [img]/forum/images/smiles/icon_wink.gif[/img]
Mit Zitat antworten
  #24  
Vjetėr 29.05.2006, 21:53:00
Intrigantet Intrigantet ėshtė jashtė linje
i/e freskėt
 
Anetar prej: 05.02.2006
Postime: 71
Standard

Shkrimet e mesiperme jane tendencioze.
Demaskimi i udbashve eshte i domosdoshem dhe nje pune shum e mire, por ajo duhet te behet pa hile. Cdo person duhet te jete vete i pergjegjshem per ate se cka shkruan ne lidhje me kete teme.
Te gjithe ata qe shkruajne rreth kesaj teme duhet te mundohen qe "rreshqitjet", njollosja tendencziose, te demaskohet ne te njejten menyre sikurse do te duhej te demsakohen vete udbashet.


Ju pershendes

_-----------------------------------------------------------------------
Neve na duhet e verteta, jo njollosjet tendencioze.
Mit Zitat antworten
  #25  
Vjetėr 29.05.2006, 21:58:00
tarasi tarasi ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 06.01.2006
Postime: 3,058
Standard

kastrat

se kisha ndermend por thonė " mos e vet se tė kallxon vet" e duke tė lexuar Ty mė ra ndermend qė " Xheronimon e tė gjithė Udbashėve me emėr" e kisha harruar"...

Kjo pėr tė ishte vetum njė CURRICULUM VITAE!
Po preit sa tė kryhet kjo, pastaj do ja fillojmė me ata qė kanė bė gjumin nė Konsullata tė jugosllavis nė Zvicer e Gjermani...me shendet
Mit Zitat antworten
Pergjigje

favorit leximi

Opcionet e temes
Pamje

Rregullorja
Nuk lejoheni tė krijoni tema tė reja.
Nuk lejoheni tė pergjigjeni nė shkresa.
Nuk lejoheni tė ngarkoni shtojca.
Nuk lejoheni tė editoni shkresat tuaja.

BB-Code ėshtė an.
Fytyrat janė Hapur
[IMG] Codi ėshtė an.
HTML-Code ėshtė jo aktiv.
Shko te


Koha nė GMT +1. Tani ėshtė ora 23:49:17.


Mundėsuar nga: vBulletin Versioni 3.7.4 (Albanian-Shqip)
©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd. ( Albamatrix.com )

Te gjitha te drejtat jane te rezervuara!
Ndalohet kopjimi dhe shumefishimi i permbatjes se ketij forumi ne cdo medium!

Alle Rechte vorbehalten.
Vervielfältigung im Ganzen oder in Teilen ist ohne ausdrückliche Genehmigung von AlbamatriX GbR jeglicher Form auf jedem Medium verboten.