Kthehu   DForum > Politikė > Politikė dhe aktualitete tė tjera politike / Politik und politische Aktualitäten

Libri24.com - Bota e diturise

Pergjigje
 
Opcionet e temes Pamje
  #1  
Vjetėr 24.03.2006, 09:57:00
deroci deroci ėshtė jashtė linje
i/e freskėt
 
Anetar prej: 21.01.2005
Postime: 56
Standard

Pra me ne fund po del e verteta ne shesh, po shihet se kush ka qen bashkpuntor i shkive, dhe kush ka qen i mbrojtun prej tyre, ky pra eshte Baton Haxhiu e me siguri nje nder ta eshte edhe Veton Surroi, i perkdheluri i shkive.

Ministri Petkoviq ngrin pėrkohėsisht funksionin e tij dhe akuzon gazetarin Baton Haxhiu

Prishtinė, 24 mars - I pakėnaqur me disa emėrime tė fundit nė Qeverinė e Kosovės, Ministri pėr Kthim, Sllavisha Petkoviq ngrinė pėrkohėsisht funksionin e tij, pasi sipas tij nuk janė pėrmbushur marrėveshjet qė ka bėrė me Qeverinė. Ai po ashtu ka demantuar edhe disa shkrime nė tė pėrditshmen Express dhe ka paralajmėruar se do tė ngritė padi kundėr kėsaj gazete dhe pėr ish shefin e kabinetit nė kėtė ministri Radomir Dimiq, i cili ka thėnė se njė nga bashkėpunėtorėt e ministrit ėshtė vrasės dhe ka plaēkitur nėpėr Kosovė. Ai tha se do ta padisė edhe gazetarin qė e ka shkruar kėtė shkrim dhe drejtorin ekzekutiv tė kėsaj gazete Baton Haxhiu.
Sipas tij marrėveshja ka qenė qė pasi lista serbe nuk ėshtė duke marrė pjesė nė Kuvend e Qeveri, atėherė postet e zėvendėsministrit nė Ministrinė e Brendshme dhe atė tė Pushtetit Lokal dhe postin e Ministrit tė Bujqėsisė, t'i takojnė partisė sė tij - Partisė Demokratike serbe tė Kosovės.
Petkoviq ka thėnė se ngrirja e postit tė ministrit nėnkupton se nuk do tė marrė pjesė nė mbledhjet e Qeverisė sė Kosovės, por do t[i kryej tė gjitha aktivitetet brenda Ministrisė.
Sa i pėrket Dejan Jankoviqit, ish komandant i njė stacioni tė policisė, i emėruar nė postin e Ministrisė sė Punėve tė Brendshme, Petkoviq tha se ai nuk vjenė nga partia e tij dhe sipas tij ėshtė njė njeri qė shumė shpejt ka marrė gradė tė lartė tė policisė.
Lidhur me vendimin e fundit tė Ministrit Petkoviq pėr ngrirjen e postit, Zėvendėskryeministri Lutfi Haziri e quajti si presion mbi institucionet e Kosovės dhe u shpreh se kjo ēėshtje do tė tejkalohet me kthimin e Kryeministrit Ēeku nė Kosovė.


Petkoviq ka thėnė pėr vete se po pėrpiqet tė krijojė njė shoqėri normale, shoqėri multietnike tė cilėn, sipas tij, po pėrpiqet ta rrėnojė Baton Haxhiu.
"E kush ėshtė Baton Haxhiu?", ka pyetur ai dhe ka vazhduar menjėherė: "Prej vitit 1990 Baton Haxhiu ėshtė bashkėpunėtor i Sigurimit Shtetėror tė Serbisė. Nuk ka qenė Sllavisha Petkoviqi ai qė nė vitin 1994 ka mundur tė hapė gazetėn "Koha Ditore", por kėtė ka mundur ta bėjė Baton Haxhiu. Nuk ėshtė Sllavisha Petkoviqi ai qė, nė kulmin e luftimeve, nė kohėn kur nė Kosovė binin viktimat, ėshtė ulur dhe ka pirė uiski nė Brezovicė me njeriun e parė sė Sigurimit Shtetėror tė Serbisė, Jovica Stranishiqin, nė vitin 1998. Nuk e kanė ruajtur forcat speciale tė MUP-it Sllavisha Petkoviqin, por Baton Haxhiun. Dhe shtrohet pyetja, ēka nė tė vėrtetė dėshiron tė arrijė Baton Haxhiu me shkrime tė tilla", ka pyetur ministri.
"Ndoshta dėshiron qė nė mėnyrė eksprese ta kthejė kohėn e Milosheviqit, ashtu qė tė mund tė pasurohet mė tej nė llogari tė njerėzve tė kidnapuar apo tė vrarė. Por, kėtė mė nuk do tė mund ta bėjė. Dhe po e njoftoj publikisht, pėrmes mediumeve: Z. Haxhiu, Milosheviqi ka vdekur. Me tė ka vdekur edhe koha e tij, andaj e keni kot", ka shtuar Petkoviq. Pėr tė forcuar kėtė qė po thoshte, ai ka shtruar edhe disa pyetje tjera. Si ėshtė e mundur qė nė kohėn kur ėshtė formuar UĒK-ja Haxhiu ka mundur tė shkojė e tė vijė ku ka dashur, tė marrė intervista nga UĒK-ja e askush nga policia serbe tė mos e prekė? "Dhe ėshtė njė detal shumė i ēuditshėm qė ka ndodhur gjatė kohės sė bombarditneve. "Tanjug ka publikuar lajmin se z. Baton Haxhiu ėshtė vrarė. E dini pse ėshtė dhėnė ku lajm. Sepse z. Baton Haxhiu ėshtė frikėsuar se shqiptarėt do tė dėgjojnė se po e ruajnė njėsitė speciale tė MUP-it dhe mu pėr kėtė mund ta vrasin. Andaj e ka shpallur vetėvrasjen e tij. Ka marrė telefonin e policisė dhe me tė e ka thirrur vetė agjencinė dhe e ka shpallur vdekjen e vet", ka pohuar Petkoviq duke shtuar se pėrveē kėtyre qė tha, ka edhe shumėēka tjetėr tė thotė pėr bashkėpunimin e tij me shėrbime tė ndryshme. Ai madje ėshtė shprehur i gatshėm tė ballafaqohet publikisht me vetė z. Haxhiun.
"Nėse diēka nuk e ka qė qartė, nga ky vend e ftoj nė duel televiziv tė drejtpėrdrejtė. Kur tė dojė dhe ku tė dojė ai vetė", ka shtuar Petkoviq, duke pėrmbyllur, siē tha, "kapitullin Haxhiu" dhe duke iu kthyer problemeve politike, pėrkatėsisht problemeve tė tij me Qeverinė e Kosovės.
Mit Zitat antworten
  #2  
Vjetėr 24.03.2006, 11:09:00
albakos albakos ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 04.09.2004
Postime: 209
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek albakos
Standard

Vertet nuk po mundem te kuptoje kete personin qe ka shkruar se sa ju ka dhimbsur krimineli Slavisha Petkoviqin, mos ke dert fare se ai se bashku me tipat si ju do te shkojne andej nga kane ardhur, mirpo kete shkrim tuaj, mednoj se e ke marr njeher nga gjuha serbe apo ju jeni vetem nje shqipfoles.

Gazeta Express e z.Baton Haxhiu eshte njera nder gazetat me te mira ne ballkan qe merret me gazetari hulumtuase, mujate e fundit ajo po e lufton korupsionin ne te gjitha nivelet mirpo i kam nje kekese nga stafi i saje qe te vazhdojne punen Qenjet le te lehin ksrvani le te ec.........
Mit Zitat antworten
  #3  
Vjetėr 24.03.2006, 11:20:00
Avokati-i-dreqit Avokati-i-dreqit ėshtė jashtė linje
i/e freskėt
 
Anetar prej: 19.02.2005
Postime: 96
Standard

Bravo Gazetės Express,

nė luftėn e saj kundėr korrupsionit pa dallim gjinie, kombsie a partie.

Veē le tė vazhdojnė
Mit Zitat antworten
  #4  
Vjetėr 24.03.2006, 11:44:00
Milotii Milotii ėshtė jashtė linje
i/e posaregjistruar
 
Anetar prej: 07.12.2004
Postime: 22
Standard

Valla more Avokat i Dreqne, "BRAVO" ka ana jon i thojnė magarit kur del prej lloqit,e jo kurr sharron deri te hunda ne lloq, e per fat te keq me te than drejt keto pun moti i kemi dijtur, apo konkretisht fill pas lufte.
Me keqardhje me duhet te them se qeto qka i ka then ky shka shkine, bir bushtre, tana te verteta jan.

Mit Zitat antworten
  #5  
Vjetėr 24.03.2006, 13:52:00
mireditori mireditori ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 11.02.2006
Postime: 399
Standard

Deklerata e Petkoviqit qe nuk dallon per sa i perket shqiptareve dhe dtatusit te Kosoves nga politikajt tjere serbomdhenje,dhe qe me siguri po te kishte mundesi nuk do te linte shqiptare te gjalle ne kohen kur masakroheshin e perziheshin pa meshire shqiptaret e Kosoves. Ai nuk ka ndryshuar as sot.Ne kete rast duhet te na brengose shume me teper nje gje tjeter. Nuk kane kaluar as 7 vjete nga perfundimi i luftes dhe ne i kemi harruar teresisht sjelljet,fjalet dhe te berat e shqiptareve qe sot madje tentojne te pozicionohen ne pozita shume te larta madje te na ndajne leksione patriotike e morale . Ky shkau nuk tha asgje tjeter vetem gjerat te cilat ne i dijme. Dihet se eshte e vertete se Baton Haxhiu dhe Mahmut Bakalli jane takuar me kreun e sigurimit shtetror te Millosheviqit.Sa here ? Cilat ishin arsyet? A duhet se paku te shtrojme nje pyetje logjike kend e perfaqesonin keta njereze dhe kush i ka caktuar te bisedojne e per qka. Pergjegjeja per fat te keq del e thjesht ata kane mund te jene vetem bashkepunetore te pozicionuar larte te ketij sherbimi.Me kujtohet ne Hage belbezimet e Mahmut Bakallit ,perndryshe orator i njohur. Ne nje pyetje te prokurorit ai ngurroj te pergjigjej dhe me kujtohet nderhyrja e Millosheviqit : Mos harro se betimin si pjestrai Sigurimit.Me qe ketu eshte fjala per ata njereze qe lufta fare nuk i demtoj ,perkundrazi kur shqipetaret humbnin qdo gje qe kishin ,madje edhe femijte,keta persona pasuroheshin dhe sot jane ndoshta me te pasurit. A duhet te kemi besim te keta njereze dhe te harrojme qdo gje . Pa marre parasysh sa jane te verteta fjalete Sllavishes ,te nissemi prej atyre qe i dijme ne dhe prej fakteve.Vertete mund te ndodhe prap sikur shpesh ne historine tone ku jane perzi vuktimat e xhelatet,trathetaret dhe heronjete vlerat e verteta me pseudovlerat. Kjo edhe ka zgjate agonin e roberise ketij populli .agonine e vuajtjeve dhe tmerrit. Pas te gjitha ketyre duket se per ne eshte kronike smundja amnezes , e cila mund te na sjelle prap ne nje rreth vicioz dhe ta zgjase agonine tone. A duhet pyetur ndonjehere perse:

Kur shumicen e shqipetareve serbet i vrisnin ose i perzenin kudo i takonin ,disa shetisnin ka donin ?

Ne kohen kur hordhite serboqetnike digjnin e piqnin qdo gje shqiptare,disa shqiptare u pasuruan dhe tregtonin me ta?

Si eshte e mundur qe na u besojme perrallave qe njerezit e tille arsyetojne keto te bera te tyre?

Per qka ishin ata me simpatike dhe jeta e tyre me vlefshme per serbete se sa jata e atyre shqipetareve qe u vrane pa meshire?

Dhe krejt ne fund ,kur ne shqiptaret do ti thrrasim gjerat me emrin e vertete?

<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: mireditori mė 2006-03-24 13:55 ]</font>
Mit Zitat antworten
  #6  
Vjetėr 24.03.2006, 15:09:00
Adilkosova Adilkosova ėshtė jashtė linje
i/e freskėt
 
Anetar prej: 26.02.2006
Postime: 88
Standard

Kjo ėshtė vetėm njė pjesė e vogėl e historisė sė Haxhiut.
Do tė vijė koha kur do tė hapen dosjet edhe pėr tė edhe pėr Veton Surroin.
Mit Zitat antworten
  #7  
Vjetėr 24.03.2006, 16:16:00
kosovapr kosovapr ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 05.12.2005
Postime: 243
Standard

Me fillimin e bombardimeve kam qene ne Prishtine,frika dhe paniku ishin hapur ne tere Kosoven,per ma shume lajmet se jane vrare disa personalitete si Bajram Kelmendi,Fehmi Agani,Ibrahim Rugova,Hamdi Gashi,Latif Berisha,Veton Surroi,Baton Haxhiu,Agim Hajziri,Rexhep Qosja etj deshperuan popullin ne mase te madhe.Ne kete deshperime populli pa emer e i pambrojtur e dinte ēka e prete,dhuna dhe terrori serbe vazhdonte me tempo te sforcuar duke vrare dhe masakrur
Kaluan muaj dhe ne funde kuptuam se spastrimi etnike kishte dimensione katastrofale per Kosoven dhe popullin.
Ishin vrare shume ne mesin e tyre Bajram Kelmendi,Fehmi Agani,Hamdi Gashi,Latif Berisha,Agim Hajziri etj. te gjithe anetare dhe aktiviste te LDK.

Une gezohem qe tjeret qe i kam permendur kane shpetuar por ata e kane per detyre te spjegojne rolin e tyre ne ate kohe dhe se me kene kane kontaktuar dhe me ēfare qellimi.
Ibrahim Rugova i ka dhene spjegimet per kete periudhe ēka gati plotesishte te gjithe pajtohen se ishte nje "burg shtepiake" qe milloshi ka deshiru ta shfrytezoje per qellime te veta.
Te tjeret duhet te rrefehen.Veton Surroi dhe Baton Haxhiu si duket jane bashkpunetore te sherbimeve sekrete serbe qe u vertetua gjate deshmise se tyre ne procesin kunder kryekasapit.
Bile eshte koha qe me themelimin e dy ministrive te reja keta dy te merren ne pyetje ndoshta edhe te burgosen deri ne skjarimet e rastit dhe si te konsiderohet qe ēeshtjes se Kosoves dhe popullit te saj i kane shkaktuar aq deme te u ngritet akuza zyrtarishte per bashkepunime me armikun.
Mit Zitat antworten
  #8  
Vjetėr 24.03.2006, 16:49:00
delidreqi delidreqi ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 25.02.2006
Postime: 408
Standard

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
kosovapr afishoj me 2006-03-24 16:16 :
Me fillimin e bombardimeve kam qene ne Prishtine,frika dhe paniku ishin hapur ne tere Kosoven,per ma shume lajmet se jane vrare disa personalitete si Bajram Kelmendi,Fehmi Agani,Ibrahim Rugova,Hamdi Gashi,Latif Berisha,Veton Surroi,Baton Haxhiu,Agim Hajziri,Rexhep Qosja etj deshperuan popullin ne mase te madhe.Ne kete deshperime populli pa emer e i pambrojtur e dinte ēka e prete,dhuna dhe terrori serbe vazhdonte me tempo te sforcuar duke vrare dhe masakrur
Kaluan muaj dhe ne funde kuptuam se spastrimi etnike kishte dimensione katastrofale per Kosoven dhe popullin.
Ishin vrare shume ne mesin e tyre Bajram Kelmendi,Fehmi Agani,Hamdi Gashi,Latif Berisha,Agim Hajziri etj. te gjithe anetare dhe aktiviste te LDK.

Une gezohem qe tjeret qe i kam permendur kane shpetuar por ata e kane per detyre te spjegojne rolin e tyre ne ate kohe dhe se me kene kane kontaktuar dhe me ēfare qellimi.
Ibrahim Rugova i ka dhene spjegimet per kete periudhe ēka gati plotesishte te gjithe pajtohen se ishte nje "burg shtepiake" qe milloshi ka deshiru ta shfrytezoje per qellime te veta.
Te tjeret duhet te rrefehen.Veton Surroi dhe Baton Haxhiu si duket jane bashkpunetore te sherbimeve sekrete serbe qe u vertetua gjate deshmise se tyre ne procesin kunder kryekasapit.
Bile eshte koha qe me themelimin e dy ministrive te reja keta dy te merren ne pyetje ndoshta edhe te burgosen deri ne skjarimet e rastit dhe si te konsiderohet qe ēeshtjes se Kosoves dhe popullit te saj i kane shkaktuar aq deme te u ngritet akuza zyrtarishte per bashkepunime me armikun.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE> Kosovapr. pajtohna plotesisht ,as topi nuk e luan. Nuk te kuptova per Rugoven si tha e ka skjaru. Hej ne kofsh turk kallxom a tu ka lajmru ty tash shpejt e ta paska skjaru parsyet pse ka kane ne Beograd a? Valla boll lakmi po ta kam. Te paska dasht ma shum se ne tjerte. Tregom pashe haktalane drejt.
Mit Zitat antworten
  #9  
Vjetėr 24.03.2006, 17:01:00
Benutzerbild von gentelmeni
gentelmeni gentelmeni ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 20.06.2001
Postime: 4,764
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek gentelmeni
Standard

Hajt bre se rugova ma afer e ka pas beligradin sesa Drenicen.


Turp per te dhe per ata qe akoma kukaven per te....


Sa i perket B.Haxhiut,do te shohim.Keta hisenikat e qesin njani tjetrin....

Mit Zitat antworten
  #10  
Vjetėr 24.03.2006, 17:07:00
kosovapr kosovapr ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 05.12.2005
Postime: 243
Standard

E kam pasur fjalen per deshmine e Rugoves gjate gjykimit te kryekaspit ne Hage si dhe deshmine e asaj gazetares gjermane qe ka qene e ngujuar poashtu ne shtepine e Rugoves si dhe fakti se nuk ka ndodhe ne Brezovice por atje ne Velani ne ate qe e kemi konsideru si Presidence.Me qene ndryshe ju kishit kuptu shume shpejte se keni "sherbimin sekret" shume efikase,krejte po i dini veq kete jo nuk eshte e mundur.
Une ne nje fare menyre te kuptoje se vuani nga sindromi LDK dhe Rugova,por ēka te bejesh ndonjehere duhet edhe te jetohet me semundje shpirterore.
Nuk ke share e meriton te te pershendese.
Mit Zitat antworten
  #11  
Vjetėr 24.03.2006, 18:15:00
arja2 arja2 ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 30.12.2005
Postime: 352
Standard

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
gentelmeni afishoj me 2006-03-24 17:01 :
Hajt bre se rugova ma afer e ka pas beligradin sesa Drenicen.


Turp per te dhe per ata qe akoma kukaven per te....


Sa i perket B.Haxhiut,do te shohim.Keta hisenikat e qesin njani tjetrin....


</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
eeeeeeeeeeeeee

gentellmen


po me vjen keq qe duhet ta tham se e kemi dite per qka dhe per kan kena kukave aa, se i pari me nderime ke dhe i fundite me nderime mbeti mjafte u munduan ma herte ta dergojne aty ky pushon trupi tije sote po zoti deshti vet ai ta mare se jo robi ,po tashe eshte koha me kukaave si thua ti seee kosova e shkret ne dore te kujte i mbeti sa iperket hisenikave qe e qesin njani tjterin ket e kena pas zakon dhe tradite po mos i mer keshtu ngate zemers shum se e mundon vehten e me vjen keq qe gjendeshe ne angli dhe je large nga vendlindja jote

pershendetje
Mit Zitat antworten
  #12  
Vjetėr 24.03.2006, 18:22:00
provokimy provokimy ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 06.05.2004
Postime: 298
Standard

dikush e permendi pasurimin, pas luftes kush na doli ma i pasuri nga keta emra qe u permenden: Veton Surroi. Si i fitoi Veton Surroi 40 milione Euro????
Mit Zitat antworten
  #13  
Vjetėr 24.03.2006, 18:52:00
arja2 arja2 ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 30.12.2005
Postime: 352
Standard

[quote]
provokimy afishoj me 2006-03-24 18:22 :
dikush e permendi pasurimin, pas luftes kush na doli ma i pasuri nga keta emra qe u permenden: Veton Surroi. Si i fitoi Veton Surroi 40 milione Euro????
[/quotA

EA din qka i ka fitu valla i shkreti dhe u zbardhe ne flok e ne mjker para vaktite se ka punu me kok qysh mu pasuru edhe ju hiq spo ju pren mendja
se i shkreti tan kohen gjat luftes ka qen ne kosove e kerkushe nuk po ja din edhe ju ,

iiiiiiii
Mit Zitat antworten
  #14  
Vjetėr 24.03.2006, 20:54:00
FERATI FERATI ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 26.09.2005
Postime: 680
Standard

qyre Batoni vet e paska pas shpall veten si t vram . a ky far klyshi i milloshit vet i paska thirr agjensit e lajmeve me telefon pej stanics s UDB. Baton a veten e paske shpall t vdekun he klyshi i stanishes-milloshit. t vraft buka e Kosovs he tradhtar.valla hiq lajm t keq spaske pas dhan po paske pas rrejt qysh rren dhe trathton gjith he klysh i stanishiqit.
Mit Zitat antworten
  #15  
Vjetėr 24.03.2006, 21:13:00
Malvesa Malvesa ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 09.05.2005
Postime: 254
Standard

[quote]
arja2 afishoj me 2006-03-24 18:15 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
gentelmeni afishoj me 2006-03-24 17:01 :
Hajt bre se rugova ma afer e ka pas beligradin sesa Drenicen.


Turp per te dhe per ata qe akoma kukaven per te....


Sa i perket B.Haxhiut,do te shohim.Keta hisenikat e qesin njani tjetrin....


</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
eeeeeeeeeeeeee

gentellmen


po me vjen keq qe duhet ta tham se e kemi dite per qka dhe per kan kena kukave aa, se i pari me nderime ke dhe i fundite me nderime mbeti mjafte u munduan ma herte ta dergojne aty ky pushon trupi tije sote po zoti deshti vet ai ta mare se jo robi ,po tashe eshte koha me kukaave si thua ti seee kosova e shkret ne dore te kujte i mbeti sa iperket hisenikave qe e qesin njani tjterin ket e kena pas zakon dhe tradite po mos i mer keshtu ngate zemers shum se e mundon vehten e me vjen keq qe gjendeshe ne angli dhe je large nga vendlindja jote

pershendetje


_________________________

E kupton ndokush ? Une Jo ! dicka per kukavica te nates po flitet aaa???
Mit Zitat antworten
  #16  
Vjetėr 24.03.2006, 22:04:00
gjarperi gjarperi ėshtė jashtė linje
Gesperrt
 
Anetar prej: 27.11.2005
Postime: 2,053
Standard

Ju pershendes te gjitheve, kurse sa i perket temes, kisha me cekur disa fjal, pik se pari ajo cka thot ky far serbi, mua as qe me intereson fare, sepse ata e shfrytezojn momentin ma te volitshem per te deskredituar para popullit, kurse sa i perket veprimtaris se Baton Hagjis dhe disa elementeve te tije, ate e dine i gjithe populli( perveq disa te verb) , se si ishte njeri nder ma te egrit ne prpogandimin kunder kryetarit Rugova, te cilet nuk lan as nje mjet ma te fliqte, per ta njollos veprimtarin e tije drejt pavarsis, dhe tani po shifet, se nuk paskan qene te rastit, keto sulme, dhe tani po dalin edhe haptas kunder pavarsis, por tani dita me dite po zbulohen veprimet e tyre, mizore dhe po menjanohen nga jeta politike, dhe nga instuticionet qe i perdoren per manipulim, e ne kete rruge te eliminimeve shkuan, Adem Demaqi, Rexhep Qosaj, Albin Kurti e tani e kane rradhen eshe shume te tjer, pra me keso far propogandime te mjeteve te informimit , ata do te kishin pasur sukses qe ta shkatronin edhe njerin nr 1 te botes Bushin, por nuk arriten ta shkatrojn priesin e pavarsis Ibrahim Rugoven, sepse ky me menquri i eliminoj te gjitha barjerat e pregaditur nga keta persona, por keta individ kur e pane se nuk po kane sukses ne kete forme, tani une personalisht dyshoj se ky individ e beri skenarin per dergimin e Rugoves ne beograd, e cila ishte shansa e fundit e ketyre te mjerve, por pas deshmis se baton hagjis ne hage, filloi lamshi te zvillohet e te dalin shume gjera ne shesh, por jes me shpres se koha dhe historia do ti sbuloj te gjitha, Ditet e fundit ne kete forum, filluan disa njerez ti perpilojn, disa lista te atyre qe punuan dhe vepruan ne kohen e titizmit, mirpo duke ditur se keta njerez, punuan dhe vepruan me vedije, per ate sistem, dhe se nuk ishin ilegal , per te cilet kete e dine i tere populli, pra ky zbulim nuk eshte aqe interesant, por eshte interesant, te perpilohen lista dhe zbulime, te atyre qe punuan mbas shpines se popullit, dhe ne emer te popullit, dhe tani beje pytje? a thua se kjo fushat po bahet me qellim, qe opinjoni te largohet nga te zezat, qe u bene gjate viteve 90-99 per ta penguar pavarsin e kosoves.
Mit Zitat antworten
  #17  
Vjetėr 25.03.2006, 00:03:00
arja2 arja2 ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 30.12.2005
Postime: 352
Standard

[quote]
Malvesa afishoj me 2006-03-24 21:13 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
arja2 afishoj me 2006-03-24 18:15 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
gentelmeni afishoj me 2006-03-24 17:01 :
Hajt bre se rugova ma afer e ka pas beligradin sesa Drenicen.


Turp per te dhe per ata qe akoma kukaven per te....


Sa i perket B.Haxhiut,do te shohim.Keta hisenikat e qesin njani tjetrin....


</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
eeeeeeeeeeeeee

gentellmen


po me vjen keq qe duhet ta tham se e kemi dite per qka dhe per kan kena kukave aa, se i pari me nderime ke dhe i fundite me nderime mbeti mjafte u munduan ma herte ta dergojne aty ky pushon trupi tije sote po zoti deshti vet ai ta mare se jo robi ,po tashe eshte koha me kukaave si thua ti seee kosova e shkret ne dore te kujte i mbeti sa iperket hisenikave qe e qesin njani tjterin ket e kena pas zakon dhe tradite po mos i mer keshtu ngate zemers shum se e mundon vehten e me vjen keq qe gjendeshe ne angli dhe je large nga vendlindja jote

pershendetje


_________________________

E kupton ndokush ? Une Jo ! dicka per kukavica te nates po flitet aaa???

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>eee MALVESAAAA


Nese nuk e kupton athetr benja ket pytje , Gjentellmenit ndoshta aije dine ta perkthej fajalen Kukavic a ,pooo nuk e di a e njhe aje ket gjuhe e mos po te drejtoj gabimishte aty se di ,se aje nuk po i njihke dy gjuhe po intersante po e perdorke ndonje fjali te atyre gjuheve shum qudimalvesa ke nevoje per ndihme
julutem pa dyshime

te pershendes
Mit Zitat antworten
  #18  
Vjetėr 25.03.2006, 00:49:00
Benutzerbild von gentelmeni
gentelmeni gentelmeni ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 20.06.2001
Postime: 4,764
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek gentelmeni
Standard

Malvesa...

tybe as une nuk jam kah e marr vesh ketfar balin e ri Arja2....


mu ka flug diqka e nuk po e dije se per qka,veq shpejt i del timi edhe gjinet se kush tek na asht.

Sa keq qe mundohen me nofka te reja e shkrime te vjetra....

Mit Zitat antworten
  #19  
Vjetėr 25.03.2006, 01:04:00
arja2 arja2 ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 30.12.2005
Postime: 352
Standard

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
gentelmeni afishoj me 2006-03-25 00:49 :
Malvesa...

tybe as une nuk jam kah e marr vesh ketfar balin e ri Arja2....


mu ka flug diqka e nuk po e dije se per qka,veq shpejt i del timi edhe gjinet se kush tek na asht.

Sa keq qe mundohen me nofka te reja e shkrime te vjetra....


</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>


Gjentellmen pse po sillleshe ashtu me mua ,pse qkakam faje une e shkreta kerkujte nuk ju kam flug hiq dije se dyret qel jane ketu ku kam qef hi e dal

tung ika se make shti tuten qetashe ika


Mit Zitat antworten
  #20  
Vjetėr 25.03.2006, 01:15:00
Benutzerbild von gentelmeni
gentelmeni gentelmeni ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 20.06.2001
Postime: 4,764
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek gentelmeni
Standard

dy vete kokni sonte online.... [img]/forum/images/smiles/icon_lol.gif[/img]

Jo balo mos ta ndien...hin e dil kah te duesh se ketu moti asht ba sallamadi.

Mit Zitat antworten
  #21  
Vjetėr 25.03.2006, 02:09:00
Fatesta Fatesta ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 20.03.2005
Postime: 375
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Fatesta
Standard

Kush i beson kėtij palaqoje i cili fund e krye kutėrbon e dėshiron ti pėrlyej edhe tė tjerėt .
Gazeta Express po tregohet e guximshme dhe profesionale.
Neve na duhen media qė e thonė tė vėrtetėn pėr kėdo .
Pėr Baton Haxhiun [img]/forum/images/smiles/icon_biggrin.gif[/img]ihet , veprimtaria e tij ėshtė publike .Na pėlqejnė apo jo shkrimet e tij mendimet tona mund ti japim publikisht nė mėnyrėn si i shpreh edhe ai idetė e tij.
Pėr ato qė ai akuzohet,dihet se ai nuk ka qenė ndonjė faktorė politik apo njeri me autoritet dhe ,edhe po tė jenė tė vėrteta ,nuk ka mundur tė bėj ndonjė dėm tė madh.
Mua personalisht ,ai nuk ma mbush mendjen se ėshtė ndonjė intelektual me vendosmėri ,megjthėse pėr gazetėn Express dhe pėr kėtė Buzhalėn edhe pse e njoh shumė pak ,me disa paraqitje tė tij mu ka dukur i mpreftė ,i ekuilibruar dhe mė ka lėnė njė pėrshtypje tė mirė .
Mit Zitat antworten
  #22  
Vjetėr 25.03.2006, 08:18:00
MISTERDAVI MISTERDAVI ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 17.11.2002
Postime: 407
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek MISTERDAVI
Standard

Jashte teme

<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: Klesti mė 2006-03-25 20:18 ]</font>
Mit Zitat antworten
  #23  
Vjetėr 25.03.2006, 08:52:00
delidreqi delidreqi ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 25.02.2006
Postime: 408
Standard

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Fatesta afishoj me 2006-03-25 02:09 :
Kush i beson kėtij palaqoje i cili fund e krye kutėrbon e dėshiron ti pėrlyej edhe tė tjerėt .
Gazeta Express po tregohet e guximshme dhe profesionale.
Neve na duhen media qė e thonė tė vėrtetėn pėr kėdo .
Pėr Baton Haxhiun [img]/forum/images/smiles/icon_biggrin.gif[/img]ihet , veprimtaria e tij ėshtė publike .Na pėlqejnė apo jo shkrimet e tij mendimet tona mund ti japim publikisht nė mėnyrėn si i shpreh edhe ai idetė e tij.
Pėr ato qė ai akuzohet,dihet se ai nuk ka qenė ndonjė faktorė politik apo njeri me autoritet dhe ,edhe po tė jenė tė vėrteta ,nuk ka mundur tė bėj ndonjė dėm tė madh.
Mua personalisht ,ai nuk ma mbush mendjen se ėshtė ndonjė intelektual me vendosmėri ,megjthėse pėr gazetėn Express dhe pėr kėtė Buzhalėn edhe pse e njoh shumė pak ,me disa paraqitje tė tij mu ka dukur i mpreftė ,i ekuilibruar dhe mė ka lėnė njė pėrshtypje tė mirė .
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Fatesta , me pjesen e pare te afishimit tand pajtohem . Por deshta me shpreh mospajtim me thanjen tande se Baton Haxhiu nuk ka mujt me ba dam te madh se nuk ka qen faktor politik a autoritet. Ne ate kohe ka ba dam edhe njeri i thjeshte . Njaj shpiuni ja kane pa sherrin shtate katune se le ma qyftit te Batoni.

Asht kane koha e dreqit, ma i keqi eka qite fare katunin.
Mit Zitat antworten
  #24  
Vjetėr 25.03.2006, 11:43:00
kosovapr kosovapr ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 05.12.2005
Postime: 243
Standard

Eshte koha qe Institucionet e Kosoves te mirren "pak" me kete Batonin,dmth policia dhe drejtesia sepse ai duhet skjaru bashkpunimin me sherbimet serbe.Si e dijme ai ka pas qasje te lire ne zonat e "ēlirura",pra jane dy ēeshtje qe duhet skjaruar;
-me kane ka mbajtur kontakte atje
-dhe nese nuk ka pasur kontakte me askende sa njerez jane vrare shkaku i informacioneve qe ia ka dorezuar armikut.
E di nje perfundimishte se nese i dalin ne mbrojtje ata kontrolluesit e "zonave te lira" do te vertetohet hipoteza se rexhimi okupator ka pasur shume sende nen kontrolle edhe ne "zonat e lira",

Moderatore edhe nese e fshijne kete shkrime nuk mund ta ndalin mendimin dhe opinionin e krijuar lidhur me kete.
Mit Zitat antworten
  #25  
Vjetėr 25.03.2006, 18:18:00
Shqipėruesi Shqipėruesi ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 08.08.2004
Postime: 631
Standard

Gazeta Express dhe Baton Haxhiu shiten lire fare. Ndonjehere gazeta kushton 5 cent !!!
Gazeta Express eshte gazete hulumtuese !!!

O Zot, cfare kemi bere ne qe jemi te detyruar te perjetojme keto qe po perjetojme?
Kur o Zot shqiptaret do te mbushen mend?
Baton Haxhiu e ka pranuar publikisht se ka "aranzhuar" takimin Stanishiq- Bakalli;
Baton Haxhiu eshte i veteshpalluri i vrare nga policia qe e ruante;
Baton Haxhiu eshte analisti i veteshpallur.Eshte hulumtues,sigurisht,por lajmet i vijne te gatuara.Ai duhet vetem ti thote.
Habitem shume. Te ne jane quajtur shume njerez tradhtare e spiuj,por kur Baton Haxhiu del hapur e thote: "une jam spiun",shqiptaret thone:"jo,Baton Haxhiu eshte analist. Ai eshte gazetar hulumtues !!!
.................................................. .....................
Dikur ishim nxenes te shkolles se mesme Mjekesore ne Prishtine. Batoni ishte prore me profesoret. Sec u thoshte atyre per ne. Kurre s'rrinte me ne. Ne oborr te shkolles "rrinte" nje njeri me gazete ne dore. Shetitej aty-pari. Kuptohet ishte njeri i sigurimit. Batoni shpenzonte shume kohe me te. Nxenesit e urrenin. Pasi kreu SH. M. te Mjekesise,Batoni falsifikoi certifikaten e notave per t'u regjistruar ne fakultetin e Mjekesise. Deshtoi. Pastaj do te studjonte fakultetin e Biologjise.
Ne nje byfe (ne konviktin nr-5) e pashe pas shume kohesh. Ishte i shoqeruar nga njefare Goran Milliq,gazetar i atehershem i TV Beogradit,i cili merrej "me hulumtimin e irredentes shqiptare ne Kosove".
Kur me pa,erdhi. Me dha nje numer te "Bota e Re",gazete e studenteve.
C'eshte kjo ?-e pyeta. He he -qeshi. Tashme jam gazetar. Po e shoh-thashe une duke i bere me koke drejt gazetarit serb...
Me vone gjate bisedimeve te "6 krytareve" te republikave ish-Jugosllave qe u mbajten ne Lubjane (Slloveni),Batoni ishte perfaqesues i Kosoves bashke me Besa Cekun !!!
U stepa. O Zot,si eshte e mundur ?!- Dhe vazhdimin e dini vet.
E gazeta hulumtuese kushton vetem 5 cent !!!- E pse kaq lire? Si mund te mbaje veten kjo gazete hulumtuese kur gazetat tjera edhe me 30 cent nuk po mund te mbijetojne nga shitjet e gazetes ???!!!
Mit Zitat antworten
Pergjigje

favorit leximi

Opcionet e temes
Pamje

Rregullorja
Nuk lejoheni tė krijoni tema tė reja.
Nuk lejoheni tė pergjigjeni nė shkresa.
Nuk lejoheni tė ngarkoni shtojca.
Nuk lejoheni tė editoni shkresat tuaja.

BB-Code ėshtė an.
Fytyrat janė Hapur
[IMG] Codi ėshtė an.
HTML-Code ėshtė jo aktiv.
Shko te


Koha nė GMT +1. Tani ėshtė ora 02:53:10.


Mundėsuar nga: vBulletin Versioni 3.7.4 (Albanian-Shqip)
©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd. ( Albamatrix.com )

Te gjitha te drejtat jane te rezervuara!
Ndalohet kopjimi dhe shumefishimi i permbatjes se ketij forumi ne cdo medium!

Alle Rechte vorbehalten.
Vervielfältigung im Ganzen oder in Teilen ist ohne ausdrückliche Genehmigung von AlbamatriX GbR jeglicher Form auf jedem Medium verboten.