Kthehu   DForum > Politikė > Tema tė vjetra / Alte Themen

Libri24.com - Bota e diturise

Pergjigje
 
Opcionet e temes Pamje
  #51  
Vjetėr 31.05.2006, 18:47:00
uki uki ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 26.12.2002
Postime: 393
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek uki
StandardPo e thom qitu edhe le t'metet qitu.
Perralle me tupan,sa kam mujt une uki me percjell,asht Jay Leno show ose Harald Schmidt show shqip.
Qysh mu ka dokt mue ai djali qe po e udhheq emisionin nuk ish edhe bash i papervoje.
Se kesh tuj harrue,Genten e ka killav e ka kput!
Mit Zitat antworten
  #52  
Vjetėr 31.05.2006, 20:39:00
Valja Valja ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 14.05.2001
Postime: 361
Standard

Kisha vendosur tė mos e qajė mė kokėn kėtu me ata njerėz tė cilėt nuk e kuptojnė kohėn,humorin vendas,por as edhe realitetin se tani mė nuk ka diktaturė, dhe falė Zotit kjo kohė ka shkuar ,tanimė fryejnė erėra tė reja,tė "arsimuara",d.m.th tani njerėzit tek ne mbarojnė derjtimin e njė shkolle dhe mund tė merren me punė,e kėtė ende nuk po e kuptojnė disa kėtu.

Por duke parė disa forumista tė ri kėtu(antarė tė 2006!!!dhe ku ta dijmė se sa tė vjetėr janė) tė cilėt pikėn e respektit nuk e tregojnė qoftė pėr antarėt e kėtij forumi,qoftė pėr punėn qė kryen dikush, dhe mė e reja as edhe pėr mėrgimtarėt shqipėtarė,duke i ēuajtur ata tė paarsimuar,kjo mė bėri tė flas,aq mė tepėr kur shkruesi veht nuk din tė shprehet mirė nė gjuhen tonė shqipe, se le mė ta shkruaj atė ,e themė kėtė nga paqartėsitė e shkrimit nė tekstin e tij dhe fjalė tė panjohura apo tė shkruara gabim nga ai.
I nderuar,unė veht isha fėmijė i njė familjeje mėrgimtare, edhe tani jam mėrgimtare,babai im ka qenė i shkolluar,dhe poashtu shkollimin e lėnė pėrgjysėm atje,ne fėmijėt e tij e kemi vazhuar edhe kėtu ,dhe pėr ēudinė tėnde tė gjithė me sukses shumė tė mirė.Andaj nuk e dij se kush ta jep ty tė drejtėn tė flasėsh keq pėr mėrgimtarėt,nuk e dij se prej nga shkruan ti,por unė kėtu njoh shumė njerėz tė shkolluar( edhe pse janė nė mėrgim!!!) njoh dhe fėmijėt e tyre qė jan shumė tė suksesėshėm. Prindėrit tanė nuk kan qenė ēoban,e as rinia jonė kėtu nuk jan kriminela ,por jan tamam siq keni thėnė,janė dardha tė rėna nėn dardhė,sepse janė fėmijė punėtorėsh,fėmijė tė njerėzve tė menēur, sepse dihet ēka i ka shtyrė ta lėshojnė vendin,dhe jo siq pohoni ju mosarsimi dhe pashkollimi i tyre.
Nuk mė kujtohet tė ket pasur ndonjėherė ndonjė aksion ēoftė nga regjimi i mėparshėm, apo tani shteti ynė,qė tė largohen nga vendi budallenjėt,apo tė pashkolluarit!!!!.
Ju kisha lutur ta kontrolloni vehten pėr fjalėt qė i thoni, sepse po e lėndoni njė numėr tė madhė Kosovarėsh punėtorė dhe me nderė tė cilėt ndodhen jashtė vendit tė tyre.

Moderatorėve dhe hapėsit tė temės,ju kisha kėrkuar ndjesė pėr daljen time nga tema,nuk munda ti lexoj ata rreshta dhe tė rrij duarkryē e tė mos reagoj,sepse nuk ėshtė edhe gjithėmonė mirė ti lėshohet dikujt rruga, se me kalimin e kohės njeriu i tillė mendon se ėshtė i menēur.Edhe njėherė kėrkoj falje.

Me nderime Valja.

P.S Sa pėr fjalėt e njė aktorje nė Pėrrallė me tupan,:hajt hajt blema nji sakuz; -kėto fjalė i nderuar janė realiteti i disa fėmijėve Kosovarė, janė refren i rrugėve tė Kosovės sidomod verės dhe nė kohėn kur kthehen mėrgimtarėt e "paarsimuar" nė vendin e tyre pėr vizitė,fjalė tė cilat jehonjė pranė ēdo tavonlie apo kalimtari.
Mit Zitat antworten
  #53  
Vjetėr 31.05.2006, 21:26:00
Benutzerbild von Abetare
Abetare Abetare ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 09.03.2006
Postime: 2,522
Standard

Popull i zorshėm jemi aman o zot [img]/forum/images/smiles/icon_frown.gif[/img]
ēfarė humori kush ju pėlqen disave kush ... Cima jo Leci jo , Qumili jo , Leonora jo , Adelina jo , dikund kam lexuar se as e madhja Shkurte Fejza jo .... Njerėz shije tė ndryshme por me ēudit fakti se dikujt nuk i pėlqen askush fare ...! ēfarė domethėnie ka kjo , unė nuk e di ?

Tė dal tek tema : Pėrrallė me tupan dhe Valoni janė tė mirė madje Valoni ėshtė mė i mirė se Stefan Raab [img]/forum/images/smiles/icon_smile.gif[/img] Vetėm vazhdoni kėshtu Valon [img]/forum/images/smiles/icon_smile.gif[/img]
Mit Zitat antworten
  #54  
Vjetėr 31.05.2006, 23:09:00
tarasi tarasi ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 06.01.2006
Postime: 3,051
Standard

Po e pėrsėris edhe njė herė; sė pari duhet tė definohet; se ēka nėnkuptojmė me Humor para se tė bėhet ai. Kjo " vajzusha" e " vockel" dhe qė akoma nuk e " di qė nuk di" do tė duhej tė dijė qė; pak shumė pak nga ata mėrgimtarė tanė i ke nė vende tė mira pune pėrpos tek ato ku si bė as edhe njė vendas...
Tashti, nėse njė 20 vjeēar ka shkuar nė mėrgim dhe ka filluar tė punojė si ndertimtar rrugėsh dhe shtėpash dhe si i tillė ka perfunduar jetėn apo ka dalė nė pension ATĖHERĖ lehtė mund tė kuptohet kjo gjė e arsimit... Ėshtė e vėrtetė se shkrimet e mia kuptohen vėshtirė nga ata qė nuk dinė tė lexojnė nė mes rreshtash ndersa sa pėr gjuhėn e ndjej veten shumė krenar. Po e perseris tepėr krenar; kėtė gjė nė mos asgjė tjetėr, ma ka dhėnė perendia!

ja njė budallėllėk prej shumė budallallėqeve qė i bie njeriut tė lexoj:" hajt bre a ma blen njė sakėz" arsyetohet se rrugėve tė Kosovės paska shumė fėmij tė tillė tė cilėt enden rrugėve dhe shesin gjera tė tilla, Dhe se mėrgimtarėt kur po shkojkan pėr pushime po i verejkan kėto gjėra".
E degjoni budallakin e radhės: njė dukuri e tillė po u dashka tė paraqitet nė Humor dhe atė nė njė" farė Shou Programi". O Tempora o Mores! - do tė thonin latinėt e vjetėr...
Po njė dukuri e tillė ėshtė pėr njė skicė migjeniane e jo pėr Humor; pėr dhembje e jo pėr qeshje...
Mua kėto rezonime ( mendime) ala " adoloshente" dhe nuk mė befasojn edhe aq... Po tė shihni njė shfaqje tė " Ezopit" nė interpretim tė Kadri Roshit atėherė do tė dinit se ēfarė ėshtė humori...Por sipas disave tė thuhet " ja kam lye ( Adelines) me valakin tem njė herė" qenka humorė...
Tashti lėreni atė se ēfarė shou bėhet nė Gjermani. Tjeter gjė ėshtė humori qė bėhet nė njė shoqeri kur nė shumicen e rasteve " burri le gruan me dy fėmijė dhe martohet me njė tjetėr e cila po shtu i ka dy femijė me njė burrė tjetėr teksa ai burri ka shkuar me njė tė huaj ngaqė ishte mė e re"... Dhe kjo pėr shoqerin Gjermane ėshtė normale... U them njė gjė: problemi ėshtė te edukata. Pra, se si edukohemi nė familje qė nga vegjelia dhe po ashtu pėr format e humorit. Arta Muēaj thoshte; unė s'kam pas se si tė bėhem ndryshe perpos njė aktore, ngaqė nė familje aktoresh kam lindur dhe qė nga femijeria, kam degjuar qė veq pėr Artin tė flitet nė shtėpin tonė. Po ashtu qė nė shumė familje mergimtarėsh kohė tė gjatė ėshtė folur veq per do Leca dhe Cima dhe aq mė keq femijet i kanė mėsuar tė perdorin shprehjet e atyre " monstrumave"...
Ēdo gjė qė bėhet si kopje e tjetrit del e zbehtė qė mos me thėnė e neveritshme. Vetė fakti qė RTK nuk e respekton edhe aq si Shou ( incizohet dhe si incizim jepet) ngaqė e nderprenė kur tė do tregonė qė se ka tė gjatė ky lloj shou...
Tashti, Valoni vet si i tillė ėshtė nė element por qe do kur " uji nuk leviz qelbet, i vie era". E, aty s'ka as edhe njė risi. I ngjanė shfaqja - shfaqjes si veja vejės...
Kaq pėr" vajzushen" sė cilės do t'i blejė ca sheqera lara-lara ngaqė besoj po sa t'i shehė do filloj tė qeshet...
Edhe kėsaj i thonė marrėzi...
Edhe njė gjė; shkrimet se kam zakon t'i rishikoj ngaqė sipas " vendit dhe kuvendi"...
Mit Zitat antworten
  #55  
Vjetėr 01.06.2006, 00:13:00
Benutzerbild von Lui
Lui Lui ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 29.11.2001
Vendi: Shqipėria e Bashkuar
Postime: 2,242
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Lui
Standard


Si adhurues i artit, (ku njė vend tė posaqėm ka edhe Humori), edhe mė parė kam shprehur mendimin tim (pozitiv) lidhur me emisionin Humoristik - nė fjalė, i cili sa vjen dhe zbehet.
Megjithate, unė gjithnjė kam parasysh se kur njė "vepėr" kritikohet, qoftė pėr mirė apo pėr t' keq, ajo megjithate ka arritur njė efekt, sė paku pėr tė diskutuar lidhur me te...

Nga kurreshtja qė tė shofim Humor me vlera artistike, e nenvizoj - me vlera artistike (diē ngjashėm me "Kafeneja e jonė") kam shprehur njė kritikė pozitive mė parė, nė kėtė temė. Mjerisht, tani edhe unė jamė paksa skeptik pas emisionit tė fundit, apo thėnė mė qartė - shumė skeptik!
Jo pėr tjetėr dhe as pėr inati tė ndonjėrit (ndonjėres) por pėr vet faktin se pėr tė bėrė Humor tė mirfilltė duhet mund i madh, si dhe ekip artistik bukur i fortė.
Kėtu nga i nderuari Tarasi u cek pėr Humorin e "humoristve" Leci e Cima, Sevdaiu ... e tė ngjashėm, qė lidhje me Humor s' kanė! Mjerisht, tė lustruar me banalitet tė skajshėm, (qė edhe ky emision s' ka arritė t' i shmangėn ato "sihariqe" prej debilėve si Leci e cima & Co)...

Nė emisionin e fundit, ishin skandaloze dialogjet me Gentėn.
- Nuk besoj se Valoni i ka bėrė me qellim, megjithate Genta u detyrua tė mbrohej, dhe ta shprehėn paknaqėsinė e saj se:
- e iriton kur dikush i bėnė vrejtje se "ajo nuk e fletė bukur gjuhėn shqipe"...
Pastaj edhe arsyetimet e Gentės se:
- muzika, e komponuar nga sllavo Maqedonėt, nuk paska gjė tė keqe?
- Se adhuruesve tė saj s' ka pse iu intereson - se kush e ka komponuar ate? hahaha
- gjegjėsisht muzika shkruhet me nota - dhe ato qenkan tė njejta nė tė gjitha gjuhėt?... hahahaha
Ēfarė budallallėku i Gentės! zot o zot...
Profiti, profiti... nė rend tė parė...
... dhe kjo zonjė adoleshente (nga mėndja), s' paska patur mundėsi qė ato komponime t' i bėnė mė mirė dhe mė bukur me tone dhe tinguj shqiptar nga kompozitir profesionalistė shqiptar nė Shqipėri... ku do kishte patur mundėsi edhe tė bėhej me muzikė mė shqiptare se ajo qė e kultivon tani... tė kursen paksa Lekėt, dhe ta mėson ndonjė fjalė shqipe... qė ta kėnaqė loqken e berkut...!

Kulmi i sė keqes u arrit kur ajo ia ngacmoi kravaten Valonit, duke i thėnė se:
- unė ta kisha hjekė atė fill, edhe ia prekte bile...
dhe ai nė stilin e tij tepėr liberal, ia kthei asaj:
- "Jo, une ty s' t' kisha hjekė asgjė valla"... dhe ia shiqonte gjinjėt gjysmė tė zbuluar, sa qė dukej se do e perbinte me rroba veshė... "pa i hjekė asgjė", ...
pėrderisa ajo ishte e pasigurtė dhe e hutuar dhe reagoi me njė kėrkesė qė ta pėrseriste "shakanė" edhe njėhrė ate ēka tha (gjoja se nuk e dėgjoi mirė)?, ...por ai nuk e bėri ate, (mirė qė ndodhi ashtu), se ka mund tė ngitet Genta dhe tė ikėn me vrap nga emisioni...
Kėto skena janė vrasėse, pėr emisionin (organizatorin) e shout, ngase shumė mysafir do e refuzojnė (nė tė ardhmėn) pjesėmarrjen, nė emisionin e tij, (sė pakut mysafiret serioz).

Ndėrsa,...
kritika s' ėshtė e nevojshme tė keqkuptohet, ajo gjithėherė kur ėshtė konstruktive pėr qellim ka mosperseritjen e gafeve..., gjegjėsisht pėrmirėsimin e emisionit, qė nuk mund tė arrihet lehtė.


Mit Zitat antworten
  #56  
Vjetėr 01.06.2006, 01:56:00
Liridona Liridona ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 17.10.2003
Postime: 198
Standard

Deri tash qdo emision se e kom kqyr me ka pelqy shum se mu se antart e familjes dhe te tjerve [img]/forum/images/smiles/icon_wink.gif[/img]

Ju uroj shum sukses per te ardhmen

Veq vazhdoni.....
Mit Zitat antworten
  #57  
Vjetėr 01.06.2006, 03:29:00
Olcinium Olcinium ėshtė jashtė linje
i/e freskėt
 
Anetar prej: 27.05.2006
Postime: 31
Standard

"In Vino Veritas"

Peralla me Tupan apo me Cekic apo pa cekic sipas shume gjasave me emisionin e fundit e beri nje sallto mortale dhe per kte fajin pergjegjsin nuk e kajne shikuesit e gjore apo RTK-ja por vet realizatorat e keti Show.

Ne boten perendimore sic shifet edhe ktu nach deutchland cdo Show mvaret nga rejtingu i tyre nuk ka shikusa aje menjiher anulohet dhe kaput ne rastin e pralles eshte e pamohueshme se emisioni i pare deri diku edhe i treti kishin se nje fare si ta them PREMTIMI por mua per kete edhe zgenjimi qe me i madhe...Cdo gje ka tendenc te manipulohet tek ne dhe kjo ka te bej edhe me inteligjencen e shikueseve eshte e vertet se humori makaaber i viteve te 90-ta me Leci ,Karkaleci,Qumila(aktor magjyp)Cima e beri damin e pa evitueshem dhe kjo verehet ne cdo kend sidomos nga rinia e cila humurin e te lartpermedurve u leshonte femive 5 vjecar si gjoja ne fare "SESAME STREET"shqipetar...

Nejse ti rikthehemi disa kendveshtrimeve te gjertanishem eshte e vertet qe shume mergimtar te viteve 60,70 ishin me te vertet gastarbaiter "pasuljash"specash dhe humori i tipit SLLav mos harroni se humoristet Kosovar si kan imitu ATA TE SHQIPNIS PO ATA TE BEOGRADIT CKALJEN MIJA ALEKSIQ,GJUZA...FAMILJA MODERNE "POZORISHTE U KUCI"ETJ...

Valonit doemos i duhet falenderuar per nje kurajo jo dijeni per kte show sepse i lansoi ca aktora si "big nik"moleri,stjuardesa por cdo gje ka masen e vet dhe Valoni e varrosi vetvehten dhe kjo eshte mekat ne vete...
Mit Zitat antworten
  #58  
Vjetėr 01.06.2006, 03:42:00
Benutzerbild von gentelmeni
gentelmeni gentelmeni ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 20.06.2001
Postime: 4,764
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek gentelmeni
Standard

Po Robt [img]/forum/images/smiles/icon_lol.gif[/img]


Mit Zitat antworten
  #59  
Vjetėr 01.06.2006, 12:40:00
valamala valamala ėshtė jashtė linje
i/e posaregjistruar
 
Anetar prej: 12.05.2006
Postime: 11
Standard

kete te hene me 5 qershor 2006, mysafire ne "Perralle me tupan":
SABRI FEJZULLAHU dhe LORIK CANA
email: valamalashow@yahoo.com

P.S. I falenderoj te gjithe forumistat per mundin qe marrin te shprehin mendimet, verejtjet kritikat e sugjerimet e tyre. Per mundesite sa jane si teknike, vetefinanciare etj, kjo eshte per momentin maksimumi qe mund te behet me kete program. Ky eshte edhe emisioni i fundit per kete sezone dhe nese vete shikuesit do ta vleresojne, ne nuk do ta vazhdojme kete emision.
Shpresoj qe shume shpejt do ta shoh ndonje emision te tipit te tille te organizuar me mire nga ndonjeri prej forumisteve me te zeshem kunder ketij programi. Se paku nje episod te tille.
Humori ne Kosove ekziston, Humorista te mire ka: Si Besim Dina, Sevdaiu , Stupcat, Quza e shume te tjere.
Por une mendoj se HUMORISTI me i madh ne KOSOVE eshte ai njeri qe merr guximin te kritikoj cdo inciative te humorit E VET NUK BEN ASGJE.
Bajroni thote (ne parathenie te FISHTES): Qesh se nuk mund te qaj me njerez.
Une kam pritur me shume sugjerime se si te permiresohet programi por kot me disa qe cdo gje shqiptare e mohojne. me vjen shume shume keq.
Deri ne ndonje projekt te ri , nese do Zoti,
ju pershendes
Valoni
Mit Zitat antworten
  #60  
Vjetėr 01.06.2006, 13:42:00
Benutzerbild von latina_girly
latina_girly latina_girly ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 23.07.2001
Postime: 3,581
Standard

Prralla me Tupan nuk duhet te ndalet assesi. le te kaloj edhe ky emisioni i fundit per ket sezon dhe mas sezonit le te na kthehet prap se asnje emision ne RTK (per programet tjera spo flas hiq se ato vetem serjale tkalbta na sjellin) nuk esht me i mir se prralla me tupan deri me tani. e qysh thot nje fjal popullore: gjdo fillim esht i vshtir... pra si gjdo emision ne fillim mund te ndodh qe ka gabime e per ate edhe Valoni esht i gatshem ti pranoj sugjerimet dhe kritikat qe te mundohet te permiresoj emisionin ne favor te shikuesve. por mjerisht, siq tha Valoni (dhe jam plotesisht e mendimit te tij), shumica e shikuesve vetem kritikon humorin, ne vend qe te krenohet qe se paku dikush mundohet te bej humor ne nje televizjon publik, edhe ne qoft se nuk ja arrit qellimit qe ne fillim, por jan ne perpunim qe mos ti zhgenjejn shikuesit te tyre.

sa i perket humorit qe permendi dikush " Qumilin (humorist magjyp)" -> nuk mendoj se esht e drejt te silleni femi ne lidhje me racat e ndryshme. nese nuk ju pelqen humori i Qumilit, ateher pse e kqyrni? shpresoj te mos ket keqkuptime per ket, po sipas mendimit apo shijes time te humorit, mendoj qe Qumili, Besimi, Buki, Beni dhe shum tjer humorist gjakovar din te bejn humor per gjitha moshat, edhe ate pa diskutime.

ju pershendes me shpresen se Pralla me Tupan te vazhdoj me ideja dhe humore te reja, vetem vazhdoni se nje emision i tille ka mungu ne ekranet televizive shqiptare per ne mergimtaret...

nderimet e mija per Valonin

latina
Mit Zitat antworten
  #61  
Vjetėr 01.06.2006, 14:22:00
Milot Milot ėshtė jashtė linje
i/e posaregjistruar
 
Anetar prej: 31.05.2006
Postime: 13
Standard

BRAvO qi tij olkinumi tybe mir e ko per qate qe na kosovar i kena imitue sllavt e bosnjes dhe shkjet e beligrodit tullusum kjo pun, sa per Valonin do e shoh vet ja tregoj qejfin se simpatin ma nervozoj qysh me njerz tgjoll a bohet kjo!!!! sa per Genten tia lexojn qat liber qe ja dha... ani po mven keq qe a mshel nga Rtk prolla pa tupan e psee!? qe ky program a qysh bre spo e perkrahin shyp a tjerat shka ko tkeqe...po shoh munhessa qdo emisjon qaj australioni teuta ryva daci rexhiisort nuk permentet mo nuk po jam mjeshter po wallohi u deshiroj valo malah showit tshkoj ne televizje tjetra se von i lodhun mas lojmeve po flej mir mbetshi tung!
Mit Zitat antworten
  #62  
Vjetėr 01.06.2006, 21:10:00
Feni-X Feni-X ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 10.05.2002
Postime: 2,703
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Feni-X Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Feni-X
Standard

Vlersimin e disa 'parashutistave' si puna e 'Olcinium' dhe atij far 'Milotit' shpalleni tė pa vlershėm, tė cilėt kryekput jan tė llojit mė neveritės dhe amatoreskė, duke i'a futur paushallė kodra pas bregu..
Thonė se lapsi shkruan gjithėēka, kurse letra duron lloj-lloj kalemi dhe ka vend te mjaftueshėm pėr shkarravina, e njejta gjė me teknologjinė e re u ėshtė mundėsuar edhe shumė e shumė kalemgjiive virtualė qė tė 'kėnaqen' duke shkarravitur kokėrr mė shpine..
Unė jam 'pro' kritikave tė cilat shtrohen nė menyrė konstruktive dhe 'sulmohen' elementet negative tė showit nė fjalė, dhe nga ana tjetėr jipet ndonjė ide apo shkėmbehet ndonjė pėrvojė nė dobi tė emisionit. Por, asesi nuk pajtohem qė nė mėnyrė tė pahijshme tė shfrytzojn rastin nė mėnyre anonime dhe me pseudonime tė 'freskėta' tė llomotisin si derdimena pa asnjė vlersimi pėr punėn dhe angazhimin e dresjtuesve tė programit,gjegjėsisht Valonit...

Programi ka njė shikueshmėri tė madhe edhe jashtė Kosovės, e kisha lutur udhėheqėsin qė tė angazhohet pėr ndonjė ftesė tė ndonjė personaliteti ose VIP-it nga Maqedonia,Shqipėria e gjetiu..

Pėrshėndetje

Feni-X
Mit Zitat antworten
  #63  
Vjetėr 02.06.2006, 02:02:00
Olcinium Olcinium ėshtė jashtė linje
i/e freskėt
 
Anetar prej: 27.05.2006
Postime: 31
Standard


Valoni shkruan;
"Humori ne Kosove ekziston, Humorista te mire ka: Si Besim Dina, Sevdaiu , Stupcat, Quza e shume te tjere. "

Valon,po qoft se e ke njimee,per kta gjoja gazexhit(humo-homo-ristat)mos e trego se te difton vet doemos duhejsh dal nga "ura e erenikut" dhe po qoft se te bje udha ne Prishtajne zdo me thon se je ba qytetar kjo kerkon vite dhe vite kultivim...
Gjerat personale le te mbesim aty ne ate agjend po ke deshire hape nje dritare te re ne forum dhe ma beso qe humoristat e lartpermendur jan fundrrina e Kosoves PA Metohi...

Valoni shruan;
"Por une mendoj se HUMORISTI me i madh ne KOSOVE eshte ai njeri qe merr guximin te kritikoj cdo inciative te humorit E VET NUK BEN ASGJE"

Pajtohem plotsisht me ty sipas teje jeta ne Kosove apo eksperimenti i te jetuarit ashte humor ne vete...po flas per vete cdo her qe shkoi me dhan msim studentave t'mi te muzikes klasike i ckrij gazit vetem me nje fjale;Po ja filloi me nje Peralle na ishte nje her nje Valon i cili flite kot e kurkush nuk ja qon....ha,ha, tan qeshen si debila...dere sa i hapi syte ha,ha...

Fen-X I nderuar ne forume mbar shqiptare shkruaj qe me 96 dhe pse zotrote e konsideron vehten me te afte se dikush tjeter aje mundet te jen vetem botkuptimi i jot por zdo te thot se jemi "parshutista"qe jemi duke ba DESANTE pse vetem ja filluam te inkuadrohemi ne kte forum...kur ti ja fillove me 2002 mos vall dikush te vuri epitete "kodra mas bregut" apo "futja kot plako" shpresoi se jo...
Shkrimet e mija gjer tani ishin me plot sugjerime dhe kte valoni e kupton por jo edhe ti Showi ka vend te behet i mire po qoft se edhe aje nuk eshte nje band me nje muzikant ne kte rast edhe pse showi eshte ne fund te sezonit e mirpres ne ardhmeri pralla te behet life dhe ndoshta valoni ne prapasken dhe pse jo nje goce ta udheheqi programin ....
Mit Zitat antworten
  #64  
Vjetėr 02.06.2006, 17:53:00
SeRiAL_KiLLeR_pr SeRiAL_KiLLeR_pr ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 24.04.2001
Postime: 453
Standard

haj zot kur pi ni do tu kritiku...po ku n'hamam dini ju qa o humori...ani gjakovart na kan lodh...fije lidhje skom me gjakovar...ama pėr humor duhet me jau dhon dorėn be daj, mos mu boni papaka t'marevcit edhe ju ktu qė po shkruni sene palidhje ej. Prall me tupan..sen i chart..i qėllum. veq pėrpara.
Mit Zitat antworten
  #65  
Vjetėr 02.06.2006, 19:39:00
Milot Milot ėshtė jashtė linje
i/e posaregjistruar
 
Anetar prej: 31.05.2006
Postime: 13
Standard

TUNG BRE NIERI@BUDALL.COMA.....ANI FENIX aspo tPELQEN PSEUDONIMI PSE TI FEXIA!! U EMRIN E KAM Shqiptar vllaj jem puro, MILOT HASANI I KATUN MALISHEV RRERHI GJILANIT !!!qe kTI fenx tybe po i vlon miza nkapuq, se njimee krejt humori asht vetem kopjim i shkjeve dmth serbve dhe boshnjakve haver e dost e tjera sende te zhillafta e qashti bravo olcinum se QITE verteten QE TI SIGURO ndonje melez duhet me kon!na wallohi vetem qe kinse folim po send sbom ama mven keq per tupanin shoin e Valamales qe po e mbyllin po nejse se ka televizja tjera nkosoven kinse demotratike Aa, ska lidhje qysh cshkrun ninternet aja sko randsi vetem mendimi lijir me kon i pergjegjshem allahile tug tung
Mit Zitat antworten
  #66  
Vjetėr 02.06.2006, 21:26:00
Feni-X Feni-X ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 10.05.2002
Postime: 2,703
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Feni-X Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Feni-X
Standard

a?(!?) .... [img]/forum/images/smiles/icon_confused.gif[/img]
Mit Zitat antworten
  #67  
Vjetėr 02.06.2006, 21:51:00
Benutzerbild von Abetare
Abetare Abetare ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 09.03.2006
Postime: 2,522
Standard

Milot afishoj me 2006-06-02 19:39 :
TUNG BRE NIERI@BUDALL.COMA.....ANI FENIX aspo tPELQEN PSEUDONIMI PSE TI FEXIA!! U EMRIN E KAM Shqiptar vllaj jem puro, MILOT HASANI I KATUN MALISHEV RRERHI GJILANIT !!!qe kTI fenx tybe po i vlon miza nkapuq, se njimee krejt humori asht vetem kopjim i shkjeve dmth serbve dhe boshnjakve haver e dost e tjera sende te zhillafta e qashti bravo olcinum se QITE verteten QE TI SIGURO ndonje melez duhet me kon!na wallohi vetem qe kinse folim po send sbom ama mven keq per tupanin shoin e Valamales qe po e mbyllin po nejse se ka televizja tjera nkosoven kinse demotratike Aa, ska lidhje qysh cshkrun ninternet aja sko randsi vetem mendimi lijir me kon i pergjegjshem allahile tug tung


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

A ka mundėsi me ma perkthy dikush kėtė shkrim ju lutem !?

Mos ma shani Valonin ju lutem se nuk ka me tė !
Valon ti me siguri je i lindur humorist mos ju ndajė [img]/forum/images/smiles/icon_smile.gif[/img]
Mit Zitat antworten
  #68  
Vjetėr 03.06.2006, 03:40:00
albani1970 albani1970 ėshtė jashtė linje
i/e posaregjistruar
 
Anetar prej: 26.05.2006
Postime: 7
Standard

te lutem bile permiresoje drejteshkrimin!!!

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Abetare afishoj me 2006-06-02 21:51 :
Milot afishoj me 2006-06-02 19:39 :
TUNG BRE NIERI@BUDALL.COMA.....ANI FENIX aspo tPELQEN PSEUDONIMI PSE TI FEXIA!! U EMRIN E KAM Shqiptar vllaj jem puro, MILOT HASANI I KATUN MALISHEV RRERHI GJILANIT !!!qe kTI fenx tybe po i vlon miza nkapuq, se njimee krejt humori asht vetem kopjim i shkjeve dmth serbve dhe boshnjakve haver e dost e tjera sende te zhillafta e qashti bravo olcinum se QITE verteten QE TI SIGURO ndonje melez duhet me kon!na wallohi vetem qe kinse folim po send sbom ama mven keq per tupanin shoin e Valamales qe po e mbyllin po nejse se ka televizja tjera nkosoven kinse demotratike Aa, ska lidhje qysh cshkrun ninternet aja sko randsi vetem mendimi lijir me kon i pergjegjshem allahile tug tung


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

A ka mundėsi me ma perkthy dikush kėtė shkrim ju lutem !?

Mos ma shani Valonin ju lutem se nuk ka me tė !
Valon ti me siguri je i lindur humorist mos ju ndajė [img]/forum/images/smiles/icon_smile.gif[/img]
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
Mit Zitat antworten
  #69  
Vjetėr 03.06.2006, 03:49:00
albani1970 albani1970 ėshtė jashtė linje
i/e posaregjistruar
 
Anetar prej: 26.05.2006
Postime: 7
Standard

Nja dy fjale per emisionin PERRALLE ME TUPAN NE RTK

Nje fjale popullore thote: kur ska shi edhe breshri esht i mire...
Vertet ajo qe po me pelqen tek Valamala-show esht se ai personalisht ka talent dhe senc per humor, por se nuk po e "han" ekrani.... e ndoshta ma mire kishte me qene qe sa ma pak me dale para kameres e ma teper me luajte nje role spontan sepse edhe ky emision esht nje kopje e te famshmit "Portokalli" nga Tirana.... por nejse besoj se Valoni do ta mere ket kritik si pozitive sepse ky asht mendimi im dhe shija ime (kam pase rastin me e pa emisionin valamalashow ne KTV por atehere ka qene emision dialogesh). Sidoqofte pikat humoristike jane te mira dhe mundesisht me qene me te shkurta dhe ma efektive!
Sa i perket musafireve aty esht pika me e dobet sepse pyetjet per musafire jane te cenzuruara dhe jo te lira si duhet me qene ne nje emision te tille....


<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: albani1970 mė 2006-06-03 03:52 ]</font>
Mit Zitat antworten
  #70  
Vjetėr 03.06.2006, 03:58:00
TRIMI009 TRIMI009 ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 18.07.2001
Postime: 449
Standard

PERRALLE ME TUPAN NE RTK ?
=============================================
MIre se ju gjeta !
============
Ju pershendes
============
I nderuare Valoni dhe drejtuese i emisione PERRALLE ME TUPAN NE RTK ,te faliminderit qe po na njofton me per te gjitha informacionet per kete program qe organizoni,ky program eshte i mire,i ka munguar skenes sone Kosovare dhe vetem vazhdoni,ka disa te meta,por shpresoj se do ti evitoni dhe te i largoni sa ma pare,....edhe pse siq po e vrej keni filluare ti largoni disa,sepse disa dukuri qe u paraqiteshine ishine negative, por keni filluare ti eliminoni ato dhe vetem vazhdoni edhe me tutje qe ti i largoni fjalorin banale qe perdoret ne kete emision sepse nuk do te ju sjelline suksese por vetem do te ju demtojne imazhine e juaj.

Keshilla ime i nderuare Valon eshte qe per ta rregulluare edhe me shume kete,hjekni fjalet banale qe po fliten ne kete emision dhe pasurone kete emisione, ne cofte se deshironi qe ky emisione te jete shume prezente tek ne,dhe ne familjet shqiptare,sepse po vazhduat me fjale banale dhe me disa terme tjera atehere me vjen keq qe ju theme por nuk do te keni suksese fare dhe puna e juaj do te jete e paefekteshme dhe do te humbeni edhe vleren e emisionit tuaj ,prandaj shpresoj se do ta keni parasyshe kete.

Me respekte dhe sinqeritet TRIMI009
===============================================
Ju pershendes

<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: TRIMI009 mė 2006-06-03 04:03 ]</font>
Mit Zitat antworten
  #71  
Vjetėr 03.06.2006, 03:59:00
TRIMI009 TRIMI009 ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 18.07.2001
Postime: 449
Standard

PERRALLE ME TUPAN NE RTK ?
=============================================
MIre se ju gjeta !
============
Ju pershendes
============
I nderuare Valoni dhe drejtuese i emisione PERRALLE ME TUPAN NE RTK ,te faliminderit qe po na njofton me per te gjitha informacionet per kete program qe organizoni,ky program eshte i mire,i ka munguare skenes sone Kosovare dhe vetem vazhdoni,ka disa te meta,por shpresoj se do ti evitoni dhe te i largoni sa ma pare,....edhe pse siq po e vrej keni filluare ti largoni disa,sepse disa dukuri qe u paraqiteshine ishine negative, por keni filluare ti eliminoni ato dhe vetem vazhdoni edhe me tutje qe ti i largoni fjalorin banale qe perdoret ne kete emision sepse nuk do te ju sjelline suksese por vetem do te ju demtojne imazhine e juaj.

Keshilla ime i nderuare Valon eshte qe per ta rregulluare edhe me shume kete,hjekni fjalet banale qe po fliten ne kete emision dhe pasurone kete emisione, ne cofte se deshironi qe ky emisione te jete shume prezente tek ne,dhe ne familjet shqiptare,sepse po vazhduat me fjale banale dhe me disa terme tjera atehere me vjen keq qe ju theme por nuk do te keni suksese fare dhe puna e juaj do te jete e paefekteshme dhe do te humbeni edhe vleren e emisionit tuaj ,prandaj shpresoj se do ta keni parasyshe kete.

Me respekte dhe sinqeritet TRIMI009
===============================================
Ju pershendes
Mit Zitat antworten
  #72  
Vjetėr 03.06.2006, 09:04:00
REALI REALI ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 26.10.2001
Postime: 477
StandardALBANIA970 nuk eshte aspak e vertete qe PERRALLE ME TUPAN eshte kopjuar nga portokallia, keto jane vetem pretendime te pabaza por eshte 100% e vertete qe portokalli eshte vjedhur nga nje show ne Itali i quajtur " strisca la notizia", shume shpesh ndodhe qe foret ne portokalli jane te marrura dhe te perkthyera ne shqip. Ja futu ketu dhe i sheh sa identike jane programet e vjedhura te topchanelit me ket televizion italian http://www.striscialanotizia.mediaset.it/ bile sa per te vertetuar edhe me shume, personat qe e kane show-in ne Itali e kan hedhur edhe ne gjyq portokalline per kopjimin qe i ka bere show-it ne Itali. Me vjen keq qe ti je hutuar aq shume por shpresoj qe te ringjallesh.

JU pershendes.
Mit Zitat antworten
  #73  
Vjetėr 04.06.2006, 16:50:00
Spiderman Spiderman ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 05.06.2002
Postime: 135
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Spiderman
Standard

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
tarasi afishoj me 2006-05-31 23:09 :
Po e pėrsėris edhe njė herė; sė pari duhet tė definohet; se ēka nėnkuptojmė me Humor para se tė bėhet ai. Kjo " vajzusha" e " vockel" dhe qė akoma nuk e " di qė nuk di" do tė duhej tė dijė qė; pak shumė pak nga ata mėrgimtarė tanė i ke nė vende tė mira pune pėrpos tek ato ku si bė as edhe njė vendas...
Tashti, nėse njė 20 vjeēar ka shkuar nė mėrgim dhe ka filluar tė punojė si ndertimtar rrugėsh dhe shtėpash dhe si i tillė ka perfunduar jetėn apo ka dalė nė pension ATĖHERĖ lehtė mund tė kuptohet kjo gjė e arsimit... Ėshtė e vėrtetė se shkrimet e mia kuptohen vėshtirė nga ata qė nuk dinė tė lexojnė nė mes rreshtash ndersa sa pėr gjuhėn e ndjej veten shumė krenar. Po e perseris tepėr krenar; kėtė gjė nė mos asgjė tjetėr, ma ka dhėnė perendia!

ja njė budallėllėk prej shumė budallallėqeve qė i bie njeriut tė lexoj:" hajt bre a ma blen njė sakėz" arsyetohet se rrugėve tė Kosovės paska shumė fėmij tė tillė tė cilėt enden rrugėve dhe shesin gjera tė tilla, Dhe se mėrgimtarėt kur po shkojkan pėr pushime po i verejkan kėto gjėra".
E degjoni budallakin e radhės: njė dukuri e tillė po u dashka tė paraqitet nė Humor dhe atė nė njė" farė Shou Programi". O Tempora o Mores! - do tė thonin latinėt e vjetėr...
Po njė dukuri e tillė ėshtė pėr njė skicė migjeniane e jo pėr Humor; pėr dhembje e jo pėr qeshje...
Mua kėto rezonime ( mendime) ala " adoloshente" dhe nuk mė befasojn edhe aq... Po tė shihni njė shfaqje tė " Ezopit" nė interpretim tė Kadri Roshit atėherė do tė dinit se ēfarė ėshtė humori...Por sipas disave tė thuhet " ja kam lye ( Adelines) me valakin tem njė herė" qenka humorė...
Tashti lėreni atė se ēfarė shou bėhet nė Gjermani. Tjeter gjė ėshtė humori qė bėhet nė njė shoqeri kur nė shumicen e rasteve " burri le gruan me dy fėmijė dhe martohet me njė tjetėr e cila po shtu i ka dy femijė me njė burrė tjetėr teksa ai burri ka shkuar me njė tė huaj ngaqė ishte mė e re"... Dhe kjo pėr shoqerin Gjermane ėshtė normale... U them njė gjė: problemi ėshtė te edukata. Pra, se si edukohemi nė familje qė nga vegjelia dhe po ashtu pėr format e humorit. Arta Muēaj thoshte; unė s'kam pas se si tė bėhem ndryshe perpos njė aktore, ngaqė nė familje aktoresh kam lindur dhe qė nga femijeria, kam degjuar qė veq pėr Artin tė flitet nė shtėpin tonė. Po ashtu qė nė shumė familje mergimtarėsh kohė tė gjatė ėshtė folur veq per do Leca dhe Cima dhe aq mė keq femijet i kanė mėsuar tė perdorin shprehjet e atyre " monstrumave"...
Ēdo gjė qė bėhet si kopje e tjetrit del e zbehtė qė mos me thėnė e neveritshme. Vetė fakti qė RTK nuk e respekton edhe aq si Shou ( incizohet dhe si incizim jepet) ngaqė e nderprenė kur tė do tregonė qė se ka tė gjatė ky lloj shou...
Tashti, Valoni vet si i tillė ėshtė nė element por qe do kur " uji nuk leviz qelbet, i vie era". E, aty s'ka as edhe njė risi. I ngjanė shfaqja - shfaqjes si veja vejės...
Kaq pėr" vajzushen" sė cilės do t'i blejė ca sheqera lara-lara ngaqė besoj po sa t'i shehė do filloj tė qeshet...
Edhe kėsaj i thonė marrėzi...
Edhe njė gjė; shkrimet se kam zakon t'i rishikoj ngaqė sipas " vendit dhe kuvendi"...

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>


Une nje djal i mergimtarit nuk du te hy ne komentet tua,sepse jan shume komuniste dhe nje menyre e te dashuruarit ne vetveten,me shume zili ndaj mergimtareve qe dihet per shume gjera qe nuk ke munder ti besh ne rinine tende,e tash ke hy dikund ne pune dhe ja lipin. b.... nderkombtareveper 250 euro,plus edhe je be antare i forumi prej fillimit te vitit 2006,te uroj suksese i nderuar je shume progresive.

I pershendes forumistat e vjeter dhe te rinjte qe kan kulture ne te shkruar dhe qe jan tolerant,e jo kta stereotipat qe e din shume shqipen mire por nuk kan fije karakter te njeriut.

Per mendimi tim Perralle me Tupan esht nje emision i qelluar por ka shume mangesi,humori nuk esht i keq por behet shume shpejt bajat,duhet pa tjeter te ket skeqe humoristike jasht e jo vetem aty ku behet show.
Valoni duhet te punoj me shume,edhe pse e di qe nuk esht leht me be nje emision javor ne tv,sidomos ne kushtet qe ka kosova.

Cungi
Mit Zitat antworten
  #74  
Vjetėr 07.06.2006, 21:48:00
tarasi tarasi ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 06.01.2006
Postime: 3,051
Standard

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Spiderman afishoj me 2006-06-04 16:50 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
tarasi afishoj me 2006-05-31 23:09 :
Po e pėrsėris edhe njė herė; sė pari duhet tė definohet; se ēka nėnkuptojmė me Humor para se tė bėhet ai. Kjo " vajzusha" e " vockel" dhe qė akoma nuk e " di qė nuk di" do tė duhej tė dijė qė; pak shumė pak nga ata mėrgimtarė tanė i ke nė vende tė mira pune pėrpos tek ato ku si bė as edhe njė vendas...
Tashti, nėse njė 20 vjeēar ka shkuar nė mėrgim dhe ka filluar tė punojė si ndertimtar rrugėsh dhe shtėpash dhe si i tillė ka perfunduar jetėn apo ka dalė nė pension ATĖHERĖ lehtė mund tė kuptohet kjo gjė e arsimit... Ėshtė e vėrtetė se shkrimet e mia kuptohen vėshtirė nga ata qė nuk dinė tė lexojnė nė mes rreshtash ndersa sa pėr gjuhėn e ndjej veten shumė krenar. Po e perseris tepėr krenar; kėtė gjė nė mos asgjė tjetėr, ma ka dhėnė perendia!

ja njė budallėllėk prej shumė budallallėqeve qė i bie njeriut tė lexoj:" hajt bre a ma blen njė sakėz" arsyetohet se rrugėve tė Kosovės paska shumė fėmij tė tillė tė cilėt enden rrugėve dhe shesin gjera tė tilla, Dhe se mėrgimtarėt kur po shkojkan pėr pushime po i verejkan kėto gjėra".
E degjoni budallakin e radhės: njė dukuri e tillė po u dashka tė paraqitet nė Humor dhe atė nė njė" farė Shou Programi". O Tempora o Mores! - do tė thonin latinėt e vjetėr...
Po njė dukuri e tillė ėshtė pėr njė skicė migjeniane e jo pėr Humor; pėr dhembje e jo pėr qeshje...
Mua kėto rezonime ( mendime) ala " adoloshente" dhe nuk mė befasojn edhe aq... Po tė shihni njė shfaqje tė " Ezopit" nė interpretim tė Kadri Roshit atėherė do tė dinit se ēfarė ėshtė humori...Por sipas disave tė thuhet " ja kam lye ( Adelines) me valakin tem njė herė" qenka humorė...
Tashti lėreni atė se ēfarė shou bėhet nė Gjermani. Tjeter gjė ėshtė humori qė bėhet nė njė shoqeri kur nė shumicen e rasteve " burri le gruan me dy fėmijė dhe martohet me njė tjetėr e cila po shtu i ka dy femijė me njė burrė tjetėr teksa ai burri ka shkuar me njė tė huaj ngaqė ishte mė e re"... Dhe kjo pėr shoqerin Gjermane ėshtė normale... U them njė gjė: problemi ėshtė te edukata. Pra, se si edukohemi nė familje qė nga vegjelia dhe po ashtu pėr format e humorit. Arta Muēaj thoshte; unė s'kam pas se si tė bėhem ndryshe perpos njė aktore, ngaqė nė familje aktoresh kam lindur dhe qė nga femijeria, kam degjuar qė veq pėr Artin tė flitet nė shtėpin tonė. Po ashtu qė nė shumė familje mergimtarėsh kohė tė gjatė ėshtė folur veq per do Leca dhe Cima dhe aq mė keq femijet i kanė mėsuar tė perdorin shprehjet e atyre " monstrumave"...
Ēdo gjė qė bėhet si kopje e tjetrit del e zbehtė qė mos me thėnė e neveritshme. Vetė fakti qė RTK nuk e respekton edhe aq si Shou ( incizohet dhe si incizim jepet) ngaqė e nderprenė kur tė do tregonė qė se ka tė gjatė ky lloj shou...
Tashti, Valoni vet si i tillė ėshtė nė element por qe do kur " uji nuk leviz qelbet, i vie era". E, aty s'ka as edhe njė risi. I ngjanė shfaqja - shfaqjes si veja vejės...
Kaq pėr" vajzushen" sė cilės do t'i blejė ca sheqera lara-lara ngaqė besoj po sa t'i shehė do filloj tė qeshet...
Edhe kėsaj i thonė marrėzi...
Edhe njė gjė; shkrimet se kam zakon t'i rishikoj ngaqė sipas " vendit dhe kuvendi"...

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>


Une nje djal i mergimtarit nuk du te hy ne komentet tua,sepse jan shume komuniste dhe nje menyre e te dashuruarit ne vetveten,me shume zili ndaj mergimtareve qe dihet per shume gjera qe nuk ke munder ti besh ne rinine tende,e tash ke hy dikund ne pune dhe ja lipin. b.... nderkombtareveper 250 euro,plus edhe je be antare i forumi prej fillimit te vitit 2006,te uroj suksese i nderuar je shume progresive.

I pershendes forumistat e vjeter dhe te rinjte qe kan kulture ne te shkruar dhe qe jan tolerant,e jo kta stereotipat qe e din shume shqipen mire por nuk kan fije karakter te njeriut.

Per mendimi tim Perralle me Tupan esht nje emision i qelluar por ka shume mangesi,humori nuk esht i keq por behet shume shpejt bajat,duhet pa tjeter te ket skeqe humoristike jasht e jo vetem aty ku behet show.
Valoni duhet te punoj me shume,edhe pse e di qe nuk esht leht me be nje emision javor ne tv,sidomos ne kushtet qe ka kosova.

Cungi
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>


O ti ēuni
Njė fjalė e urtė thotė: Nėse nuk ke pėr tė thėnė diēka qė ėshtė mė e mirė se heshtja, mos fol!!!

Kam mundesi me t'i sqaruar disa gjera; e edhe atė, sepse rinia shqiptare, ani pse ka filluar shkollen kėtu qė nga klasa e parė, madje-madje edhe nga Foshnjorja njejtė sikur prindit e tyre i gjenė nėpėr vende tė Ndertimtaris, hoteleris, shites dhe palues mallrash Ønėpėr Migros etj...

Nė Universitetin e Cyrihut ekziston shoqata e Studentėve shqiptarė ( 72) apo edhe mė shumė dhe shumica prej tyre janė nga Kosova ( nė bazė fitimit tė Konkursit) apo edhe nga ata femijė qė kanė ardhė nga viti 1990 e kėtej.. Pra, pak ose hiq tė atyre qė kishin ardhė nė vitet e 80-ta ndersa tė 70-ve hiq se hiq...

Kėshtu pra pėr Ty dhe tė tjerėt. Dhe kėtė e themė me dhembje ngaqė tė gjitha kushtet i kanė pas qė tė pėrfundojnė nėpėr studime tė larta: te shumica fajet i kanė prindit ngaqė e duan t'ua sjellė rrogėn djali e sidomos vajza sa ma shpejtė nė shtepi.....

Po kėtu Tema qurravec ėshtė diēka tjetėr dhe po pate diē rreth teme bėrė kėtė gjė.. Sa i perket antarsimit kjo s'ka lidhje fare hiq...
Ja njė shembull: ka nė Zvicer tė atillė qė 30 vite janė nė ch dhe se kanė mesuar gjuhėn ndersa ka tė atillė qė nuk janė mė shumė se 5 vite dhe flasin perfektė gjuhet vendore....

Kėshtu qė mos u mat me fluturua ende pa t'u rrit mirė flatrat!!!
Latinėt e vjetėr thonė: tri herė mendo njė herė fol!
Mirepo edhe atėherė vetėm nėse Fjala ėshtė mė e menēur se heshtja!

( kjo ishte jastė Temės dhe nėse moderatori mendon se se ka vendin hiqe kėtė shkres timen)

<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: tarasi mė 2006-06-07 21:55 ]</font>
Mit Zitat antworten
  #75  
Vjetėr 08.06.2006, 04:39:00
albani1970 albani1970 ėshtė jashtė linje
i/e posaregjistruar
 
Anetar prej: 26.05.2006
Postime: 7
Standard

I nderuari REAL,
si duket e paske dallashit emisionin Fiks Fare me Portokalli ?!!! E vertete se Fiks Fare e kan kopjue dhe e kane fitue gjyqin ne Tirane por Pralla me Tupan nuk asht kopje e atij emisioni por PORTOKALLI-it !!!!


<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
REALI afishoj me 2006-06-03 09:04 :


ALBANIA970 nuk eshte aspak e vertete qe PERRALLE ME TUPAN eshte kopjuar nga portokallia, keto jane vetem pretendime te pabaza por eshte 100% e vertete qe portokalli eshte vjedhur nga nje show ne Itali i quajtur " strisca la notizia", shume shpesh ndodhe qe foret ne portokalli jane te marrura dhe te perkthyera ne shqip. Ja futu ketu dhe i sheh sa identike jane programet e vjedhura te topchanelit me ket televizion italian http://www.striscialanotizia.mediaset.it/ bile sa per te vertetuar edhe me shume, personat qe e kane show-in ne Itali e kan hedhur edhe ne gjyq portokalline per kopjimin qe i ka bere show-it ne Itali. Me vjen keq qe ti je hutuar aq shume por shpresoj qe te ringjallesh.

JU pershendes.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
Mit Zitat antworten
Pergjigje

favorit leximi

Opcionet e temes
Pamje

Rregullorja
Nuk lejoheni tė krijoni tema tė reja.
Nuk lejoheni tė pergjigjeni nė shkresa.
Nuk lejoheni tė ngarkoni shtojca.
Nuk lejoheni tė editoni shkresat tuaja.

BB-Code ėshtė an.
Fytyrat janė Hapur
[IMG] Codi ėshtė an.
HTML-Code ėshtė jo aktiv.
Shko te


Koha nė GMT +1. Tani ėshtė ora 03:29:54.


Mundėsuar nga: vBulletin Versioni 3.7.4 (Albanian-Shqip)
©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd. ( Albamatrix.com )

Te gjitha te drejtat jane te rezervuara!
Ndalohet kopjimi dhe shumefishimi i permbatjes se ketij forumi ne cdo medium!

Alle Rechte vorbehalten.
Vervielfältigung im Ganzen oder in Teilen ist ohne ausdrückliche Genehmigung von AlbamatriX GbR jeglicher Form auf jedem Medium verboten.