Kthehu   DForum > Tema tė tjera / Sonstiges
> Pėrshėndetje dhe Urime / Grüsse und Glückwünsche

Libri24.com - Bota e diturise

Pergjigje
 
Opcionet e temes Pamje
  #1  
Vjetėr 21.04.2003, 13:25:00
toni107 toni107 ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 22.04.2001
Postime: 1,379
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek toni107
Standard Gėzuar Pashkėt!

urime feta e pashkeve te gjith atyre te besimit katolik.....
ju deshiroj shum te mire ne jeten e tyre si dhe pritshin edhe shum festa te tjera ...


mfg
tonioss(musliman)hihihi [img]/forum/images/smiles/icon_wink.gif[/img]
Mit Zitat antworten
  #2  
Vjetėr 21.04.2003, 17:49:00
PRISHTINALIA PRISHTINALIA ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 12.11.2001
Vendi: PRISHTINE
Postime: 3,460
Standard

gjithashtu ju uroj per festen e Pashkeve te gjith atyre qe i perkasin besimit katolik
Mit Zitat antworten
  #3  
Vjetėr 21.04.2003, 18:46:00
donna donna ėshtė jashtė linje
i/e freskėt
 
Anetar prej: 10.02.2003
Postime: 90
Standard

Urime urime e per shumot Pashket ju deshiroj te gjithve gjdo te mire ne jet e ju ruajt krishti ku do qe jeni.....

Toni107 dhe Prishtinalia falm.... per pershendetje kalofshi mire

donna

<font class=editedby>[ Ky Mesazh u ndryshua nga: donna mė 2003-04-21 18:46 ]</font>
Mit Zitat antworten
  #4  
Vjetėr 21.04.2003, 21:44:00
Elira Elira ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 10.06.2002
Postime: 1,449
Standard

percjell edhe une urimet per te gjithe shqiptaret e besimt katolik kudo qe jane, edhe pse pak vone, por me mire vone se hiq.................
Mit Zitat antworten
  #5  
Vjetėr 25.03.2005, 20:23:00
Benutzerbild von latina_girly
latina_girly latina_girly ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 23.07.2001
Postime: 3,581
Standard

Pershendetje

Shfrytezoj rastin te ja uroj gjith bashkbesimtarve te mi, pra Krishterinjeve, Festen e Pashkve. Dhasht ZOTI se festat tjera ti presim ne vendlindjet tona dhe ti festojm sebashku me me te dashurit tan...
Urime dhe per shum mot, ishalla vitet tjera i presim ne KOSOVEN e lir dhe te pavarur. ZOTI na ndihmoft, si Katolikve, ashtu edhe besimtarve te te gjitha fejave an e mban Botes. Na ruaj i madhi ZOT prej te gjitha rreziqeve dhe taksirateve dhe nau prift e mbara gjithve ne rruge te jetes...

ME SHNET PASHKET dhe mos hani vo shum se ju vjen era... hihihihi [img]/forum/images/smiles/icon_razz.gif[/img]

me nderime
latina

PS: nese egziston kjo tem, ju kerkoj falje, edhepse une askund nuk e gjeta...
Mit Zitat antworten
  #6  
Vjetėr 25.03.2005, 22:54:00
stern-x stern-x ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 08.08.2004
Postime: 1,405
Standard

Urime,urime,urime!
Mit Zitat antworten
  #7  
Vjetėr 26.03.2005, 10:31:00
LOQKI LOQKI ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 05.10.2001
Postime: 2,210
Standard

Urime, gjith te mirat.

Pershendetje LOQKI
Mit Zitat antworten
  #8  
Vjetėr 26.03.2005, 16:05:00
alex-wien alex-wien ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 25.11.2001
Postime: 393
Standard

pranoni edhe urimet e mia per kete festre, urime urime te gjitheve.

latina_g mu mi kan thy vezet e patjeter po duhet mi hanger ! [img]/forum/images/smiles/icon_wink.gif[/img]
Mit Zitat antworten
  #9  
Vjetėr 26.03.2005, 22:13:00
Benutzerbild von Proverbi
Proverbi Proverbi ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 10.05.2002
Vendi: Londėr
Postime: 3,665
Standard

Edhe nga mua te gjithe besimtareve katolike iu shpreh urimet me te perzemerta per festen e shenjte te Pashkeve!

Gezuar

Mit Zitat antworten
  #10  
Vjetėr 27.03.2005, 01:19:00
apokalipsy apokalipsy ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 23.04.2004
Postime: 611
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek apokalipsy Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek apokalipsy Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek apokalipsy
Standard

Mesazhe tė Presidentit Rugova pėr festėn e Pashkėve

Prishtinė, 26 mars - Presidenti i Kosovės, Dr. Ibrahim Rugova, u ka drejtuar qytetarėve tė Kosovės njė mesazh urimi me rastin e Pashkėve. Poashtu me rastin e kėsaj feste, Presidenti u ka dėrguar telegrame urimi edhe Ipeshkvit tė Kosovės, imzot Mark Sopit, dhe Atit tė Shenjtė, Papa Gjon Pali i Dytė.
Presidenti Rugova nė mesazhin e urimit drejtuar qytetarėve tė Kosovės shpreh pėrgėzimet e tij tė pėrzemėrta pėr Festėn e Shenjtė tė Pashkėve.
"Dita e Pashkėve ėshtė ditė e shenjtė e ringjalljes sė Krishtit, ditė e ringjalljes sė shpirtit njerėzor dhe ringjallje e besimit nė Zotin.
Me kėtė rast urime tė pėrzemėrta u shprehim ushtarėve dhe komandantėve tė NATO-s e KFOR-it, qė po bėjnė mbrojtjen dhe sigurinė e vendit tonė.
Njėherėsh urime tė pėrzemėrta u shprehim UNMIK-ut, OSBE-sė dhe pėrfaqėsive diplomatike nė kryeqytetin e Kosovės.
Dhashtė Zoti qė Pashkėt e ardhshme t'i presim me njohjen formale tė pavarėsisė sė Kosovės".
Presidenti Rugova me njė urim pėrgėzoi edhe Ipeshkvin e Kosovės imzot Mark Sopi:
"Me rastin e Festės sė Pashkėve, Ju shpreh urimet e mia tė pėrzemėrta dhe tė popullit tė Kosovės.
E ēmojmė shumė punėn Tuaj pėr mirėkuptimin dhe dashurinė nė mesin e njerėzve tanė si dhe pėr pavarėsinė e vendit tonė tė dashur, Kosovės.
Dhashtė Zoti qė Pashkėt e ardhshme t'i presim me njohjen formale tė pavarėsisė sė Kosovės".
Ndėrkaq nė njė measzh urimi dėrguar Atit tė Shenjtė Papa Gjon Pali II, Presidenti Rugova thekson:
"Ju lutem pranoni urimet e mia tė pėrzemėrta dhe tė popullit tė Kosovės pėr Festėn e ndritshme tė Pashkėve.
Vendi im, Kosova - Dardania antike, sot nė Ditėn e Pashkėve, nė ditėn e ringjalljes sė Krishtit, ėshtė e ringjallur me besim tė fuqishėm nė Zotin.
Nė Festėn e madhe tė Pashkėve, Ju lutem tė vazhdoni tė luteni pėr njohjen formale tė pavarėsisė sė Kosovės, qė do tė qetėsonte kėtė pjesė tė Europės e tė botės.
I dashuri Ati i Shenjtė,
Ju lutem pranoni dėshirat e mia tė sinqerta dhe tė popullit tė Kosovės pėr shėrimin Tuaj mė tė shpejtė. Ju dėshirojmė shėndet tė mirė e jetė tė gjatė nė misionin Tuaj tė shenjtė pėr tė mirėn e njerėzimit".


==========================================

GEZUAR TE GJITHEVE BESIMTAREVE
FESTEN ME TE BUKUR KRISHTERE TE PASHKEVE !!!


==========================================
<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: apokalipsy mė 2005-03-27 01:25 ]</font>
Mit Zitat antworten
  #11  
Vjetėr 27.03.2005, 01:21:00
apokalipsy apokalipsy ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 23.04.2004
Postime: 611
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek apokalipsy Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek apokalipsy Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek apokalipsy
Standard

Mark Krasniqi uron pėr festėn e Pashkėve

Prishtinė, 26 mars - "Me rastin e festės sė Pashkėve, festės sė flijimit dhe sakrificės nė tė mirė tė njerėzimit pėr dashuri dhe mirėkuptim mes njerėzve, uroj qė kjo festė tė jetė njė nxitje pėr gjithė shqiptarėt qė tė jetėsojnė kėto parime pėr shpėtim njerėzor dhe pėr ringjallje tė shpresės e tė parimeve njerėzore morale, tė cilat populli shqiptar i ka patur pėr traditė", thuhet nė njė urim tė akademik Mark Krasniqit, kryetar i PSHDK-sė.

"Ipeshkvit tė Ipeshkvisė sė Kosovės, imzot Mark Sopit i uroj shėndet dhe suksese nė misonin e tij fisnik e human, ndėrkaq vėllezėrve shqiptarė tė besimit katolikė u uroj qė pėr shumė mot tė tė festojnė kėtė festė tė sakrificės e flijimit pėr dashuri dhe mirėkuptim njerėzor. Dhashtė Zoti qė festėn e ardhshme tė Kosovės ta presim nė Kosovėn Shtet tė Pavarur e Sovran", thuhet nė urimin e akademik Mark Krasniqit.Mit Zitat antworten
  #12  
Vjetėr 27.03.2005, 01:27:00
apokalipsy apokalipsy ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 23.04.2004
Postime: 611
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek apokalipsy Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek apokalipsy Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek apokalipsy
Standard

Pashket, Presidenti do festoje ne Rreshen
E Shtune, 26 Mars 2005

Presidenti Moisiu do te zhvilloje neser nje vizite ne Rreshen me rastin e Pashkeve Katolike. Kreu i Shtetit do t'i uroje Pashket besimtareve katolike te Rreshenit dhe te gjithe Shqiperise gjate nje vizite ne Katedralen Katolike te qytetit, ku do te pritet nga Monsinjor Kristofor Palmieri. Presidenti shqiptar do te zhvilloje gjithashtu nje takim me perfaqesues te pushtetit vendor te Rreshenit dhe Rubikut, ku do te diskutohen zhvillimet dhe problemet qe kane keto bashki.


Mit Zitat antworten
  #13  
Vjetėr 27.03.2005, 01:56:00
Fatonb Fatonb ėshtė jashtė linje
www.1nate.com
 
Anetar prej: 31.03.2002
Postime: 4,225
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Fatonb Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Fatonb
Standard

Urime
Mit Zitat antworten
  #14  
Vjetėr 27.03.2005, 04:25:00
apokalipsy apokalipsy ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 23.04.2004
Postime: 611
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek apokalipsy Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek apokalipsy Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek apokalipsy
Standard

FatonB

FLMD dhe GEZUAR PASHKET PER SHUME MOT !

pra le te simbolizoje gjithmone RINGJALLJA e Krishtit,
ringjalljen e shpreses per dite me te mira ne trojet e te pareve
per gjithe shqiptaret kudo qe ata ndodhen, qofte ne diaspore apo ne trojet shqiptare..kalo mire !
Ap.
Mit Zitat antworten
  #15  
Vjetėr 27.03.2005, 14:52:00
xixi xixi ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 27.05.2002
Postime: 785
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek xixi
Standard


Urime te perzemerta edhe nga une festa e Pashkeve!
Mit Zitat antworten
  #16  
Vjetėr 27.03.2005, 18:27:00
AngelOfLove AngelOfLove ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 12.02.2003
Vendi: Germany
Postime: 1,630
Standard

Urime festa e pashkeve te gjithe besimtartve katolik [img]/forum/images/smiles/icon_smile.gif[/img]

Perzemersisht e pershendes edhe mikun e vjeter: alex-wien

alex...ju deshiroj feste te kendshme gjithe familjes tende natyrisht dhe ty!

Pershendetje
AOL
Mit Zitat antworten
  #17  
Vjetėr 29.03.2005, 09:11:00
SMOOTH SMOOTH ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 18.09.2001
Postime: 2,073
Standard

Te gjithe besimtarve katolik urime festa e pashkeve...

Alex urime edhe nga une familjes dhe ty...

LatinaGirlyt ja hangshat voet... [img]/forum/images/smiles/icon_lol.gif[/img] [img]/forum/images/smiles/icon_lol.gif[/img]

SMOOTH
Mit Zitat antworten
  #18  
Vjetėr 29.03.2005, 17:31:00
apokalipsy apokalipsy ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 23.04.2004
Postime: 611
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek apokalipsy Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek apokalipsy Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek apokalipsy
Standard

flmd flmd njerz per urimet reciproke
kjo tregon tolerance, harmoni dhe stime mes njeri tjetrit : )


latina_girly
kesaj here s'kam hanger voe
por cokollata kam hanger teper shume
noshta m'duhet me shku te dentisti per dhamb : ( [ahahaaaa]


Aleluja! Aleluja!
JEZU KRISHTI ESHTE RINGJALLUR..pershendetje dhe
respekt per te githe !
Ap.
Mit Zitat antworten
  #19  
Vjetėr 01.04.2005, 20:31:00
Benutzerbild von latina_girly
latina_girly latina_girly ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 23.07.2001
Postime: 3,581
Standard

pershendetje gjithve

ju falem nderit per urimet tuaja te festes se shenjte te Pashkve, edhepse pak me vones, por mu pat prish kompi, tju them te drejten [img]/forum/images/smiles/icon_wink.gif[/img]

alex-wien: nime ti kan thy vot a? hihihi, spo dishe me cikrru ti [img]/forum/images/smiles/icon_razz.gif[/img]

SMOOTH: qa ke qaj koment qashtu per latina_girlyn a? kuku per ty, ose ki kujdes en fjalor ose hmmmm, jo spo tham se t nzan sherri me mu, se ti ki qef qashtu, ma mir po tham, ti thej hunt boksa

apokalypsi: sivjet fitojn dentistat shum a [img]/forum/images/smiles/icon_razz.gif[/img]

kalofshit mir dhe Zoti ju bekoft gjithve

latina
Mit Zitat antworten
  #20  
Vjetėr 01.04.2005, 23:07:00
apokalipsy apokalipsy ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 23.04.2004
Postime: 611
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek apokalipsy Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek apokalipsy Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek apokalipsy
Standard

latina_girly
flmd per urimet e tua !Paqe dhe Dashuri si Jezu Krishti !
Ap. [img]/forum/images/smiles/icon_smile.gif[/img]
Mit Zitat antworten
  #21  
Vjetėr 15.04.2006, 13:28:00
kosovapr kosovapr ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 05.12.2005
Postime: 243
Standard Urime PashkėtTe gjithe shqipetareve ne te kater anet e globit ju uroj festen e Pashkeve duke ju desheruar shendet dhe ēdo te mire ne jetet e tyre.
Mit Zitat antworten
  #22  
Vjetėr 15.04.2006, 13:45:00
Benutzerbild von Grejzi
Grejzi Grejzi ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 08.05.2002
Postime: 5,395
Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Grejzi
Standard

Te gjithe shqiptareve te besimit katolik, me fat festa e Pashkeve dhe ju uroj gezime dhe mireqenie ne familjet tuaja.
Mit Zitat antworten
  #23  
Vjetėr 15.04.2006, 13:46:00
Index Index ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 28.02.2005
Postime: 864
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Index
Standard

Shqiptareve qe e festojne kete feste,
URIME.
Mit Zitat antworten
  #24  
Vjetėr 15.04.2006, 13:47:00
Njani_ Njani_ ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 13.03.2006
Postime: 190
Standard

Urime dhe ne gzime te gjith shiptarve katolik dhe krejt atyre qe e kan ket fest.

Shendet dhe gzim.
Mit Zitat antworten
  #25  
Vjetėr 15.04.2006, 14:20:00
arja2 arja2 ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 30.12.2005
Postime: 352
StandardUrimee festa e pashkeve...?

Gezuare per te gjithe, besimtare shqiptare qe e e festojn ket fest....
ju uroje gjdo te mire... dhe shendet .... [img]/forum/images/smiles/icon_biggrin.gif[/img]

kaloni Bukur??
Mit Zitat antworten
Pergjigje

favorit leximi

Opcionet e temes
Pamje

Rregullorja
Nuk lejoheni tė krijoni tema tė reja.
Nuk lejoheni tė pergjigjeni nė shkresa.
Nuk lejoheni tė ngarkoni shtojca.
Nuk lejoheni tė editoni shkresat tuaja.

BB-Code ėshtė an.
Fytyrat janė Hapur
[IMG] Codi ėshtė an.
HTML-Code ėshtė jo aktiv.
Shko te


Koha nė GMT +1. Tani ėshtė ora 05:23:28.


Mundėsuar nga: vBulletin Versioni 3.7.4 (Albanian-Shqip)
©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd. ( Albamatrix.com )

Te gjitha te drejtat jane te rezervuara!
Ndalohet kopjimi dhe shumefishimi i permbatjes se ketij forumi ne cdo medium!

Alle Rechte vorbehalten.
Vervielfältigung im Ganzen oder in Teilen ist ohne ausdrückliche Genehmigung von AlbamatriX GbR jeglicher Form auf jedem Medium verboten.