PDA

Braktis arkiven dhe shih kėtė faqe nė dizajn standard : A ėshtė turp pėr femrat e martuara te sotit.


Terminatori1
11.11.2009, 00:13:53
Qe i konsiderojn meshkutj shqiptar si rroktar e konsideron si qen
ligjet i percakton vet ne shtepi me kshilltar prej familjes se vet(nonen,motren) me ndihmen e tyre tu shkembye idea,qdo nderhyrje apo
perpjekje per me nderhy me bo ndryshim diqka burri perjashtohet,kercnohet me kufer perjashta prej pestit kat ne toke dhe denoncim ne polici
rrogen qe punon burri duhet nje pjes me pague fatura te banesave,rrymen,ujin,berllogun,parkingun,etj etj dhe pjesen tjeter qe mbetet prap me shti ne shtepi, kurse gruja rrogen e vet, perveq gardarobes se shtrejt...pjesen tjeter duhet me que nonen e vet edhe baben te nona naile ne baj njo 2 javė ose ose ne ulqin apo durrs,motrave apo vllaznive telefona ekstra e tesha ...te familja e burrit hiq tak sa per selom vjehrres edhe vjehrrit 100 euro naj her ... se per tjeter hiq.

Gjat qendrimit ne Ks edhe at pak liri qe e kan 3 javė duhet burri me nejt te vjehrra me gruan edhe me fol veq per miqt e modele te shpiave kur ti marojn me i marr prej miqve,thmija jo me nejt te gjyshi e gjyshja por te dajt vazhdimisht sa per sy e faqe ka dy tri ore me nejt te familja e burrit.
Burri me pas te kufizume hargjimet kurse gruja pos me gisht me bo.... me than po bojm qishtu e qashtu me hargjue per salltanet prej gjinis se vete e motrave e vllaznive te saj shtepiat qe i marojn me pas drejt vetem prej miqve dikush me nejt ne to ose dikush qe e zgjidhe familja e gruas.. per me nejt ne shtepin e tyre, kurse baba qe e ka djal e qe ja ka da hisen mos me mujt me hy me kqyr shpin e djalit.... e shume e shume e shume te zeza qe bohen e qe spo muj i shkruaj se liber bohet ketu referat.............

A eshte marre kjo per femren e sotit.


Nese debatoni debatoni, nese jo mos em thoni mos i pergjithso gjerat se nuk jan te tilla te gjitha, pai vallain per dallim prej ktyre qe i pershkruva ato pak tjera qe jan te mira jan met me i lyp me pish e me qiri se 90% ni rrase i ki tjerat qysh ti kam pershkrue.....

Grasha_1
11.11.2009, 02:54:07
Na ke bombardue dajes me qiso tema pa lidhje.
Nese vazhdon ti keshtu kuuuuuurr nuk kije mu martue.Dajes Gruja sillet qysh te gjen vendin,nese te qillon prej atyne qi, at nate qi hin ti dhanderr e qkyen macen ,e ajo del n`oborr e qkyen qenin(Sharovin),ik prej saje se te myt.Mirepo mund te kesh fat e te qillon gruja e urt e menqme ta knaq shpiertin.
Sidoqe te jete, kur te martohesh edhe ni knues nese don me e ble, duhet mu konsulltue me gruen.
Edhe miqt dasht e pa dasht duhet me i rrespektue, ani ma vjehrren,ma shume se Nanen tane bile(qitash e tranova krejt)
Qashtu dajes mos u tut, se nuk eshte edhe keq me u martue,edhe bile kur te martohesh kije me than: kuku per mue, po shum tek jam vonue, qe 10 vjet u dasht mu martue.
Edhe nja po ta tham,kur te martohesh kije me e harrue dajakun, edhe rrypin e do vese te kqija qi i ke pas si beqar.
Hajt naten e mire dajes, se shkova po flej pak, se qishtu na te martuemit,masi te biem me flejt, qohmi si dhapir e shkrujme neper interneta,veq prap kur te shkojme me fjet, e gjejme venin nxeht, e ti hamamin tem merdhihesh kur te hin ner jargan.
Ec shko gjeje ni nuse, e martou se kije mu ba kingj pasha dajen.

LOLO
11.11.2009, 11:35:13
Terminator turb eshte si per mashkull si per femer, kur njeri tjetrin se respekton, dhe familjen e njeri tjetrit... Po ti sic tha edhe Grasha pa martu ki me mbet, se je i eger.... Me ty as me diskutu nuk mund njeriu normal :p

Terminatori1
12.11.2009, 08:04:56
Qysh po thoni ju a bohet kjo punė a lejohet.... token e babes qe ta ka lan kur te marohen shpija e sene vene, mu konsulltue me miq me i lidh biznisin me miq edhe me ardh miku me hy si ne han te kaqit me lue bole aty...e me i majt qelsat e shpis e BABA I JEM apo vllau ...,me thirr ne tel me than a bon me hy me kqyr shpin apo diqka me kqyr ne trollė a ? Po ja qi nonen more me mik e me grue e ndakik e lshoj ja qi rob e robi ne pidh te somes i qoj, po kjo nuk o njerzi more... kjo o pisllak faqe e zezė po kjo su kan kurr ner shqiptarhane... e sot po shohim edhe po nijm... edhe miqve banesa ju blejn e vllau i hjek per bukė te gojės ....Kush ėshtė ketu fajtorė gruja=shejtani,


LOLO ketu po flasim per femren e sotit qe po thue ti ju ka rrit morri, e nuk jan pak po jan 80% qe jan te njejta edhe verpojn njejtė qet sistem qe e kam pershkrue...e kan te jetės Nana mpaq e vjehrrija kak

LOLO
12.11.2009, 08:10:03
Terminatori kur familja ime e lejon ni sen te till, edhe ngoj le ti dh.. qy, po shyqyr qe skom aso familje, qe edhe pa drejt kur e ka i apin te drejt....

Shyqyr qe une sjom shqiptare po zvicrrane e mu sum rrokin fjelt e tua hahahahahahhahahahhahah

LOLO
14.11.2009, 23:43:34
Istogasja kta nuk i kisha rreh po i kisha rjep per se gjalli....

mpuc rrushe se moti stkum pa :)

*ylli
15.11.2009, 03:42:30
..per ata nuk eshte qudi qe pretendojne ta kthejn burrin per veti.

Natyrisht, se duhet gjitha deshirat me ja plotesu, po edhe duhet tregu, po preke ne familje, aty ka tabu.

Puna e femrave eshte si puna e femijve, shkojn hap pas hapi tuj i testu kufijt . Po s'ja qite shiritin e kuq, ku s'guxon me e kalu - Ke mbaru.


shnet, miko....

P.S: Ishalla se merr kond neper kombe gruja

Terminatori1
15.11.2009, 06:18:08
Istogasja, katastrof a

Tash po ja u kap truni kto tema kur i debatojshum para 5 vjete ma bojshi ti je i trent ti je keshtu e ashtu ke mbet ne vite te 50-ta me tru se nuk ndoshin kto sene ner shqiptar nje nr i vogel a...

e tash une po ti bi si shkurt edhe njo... krejt qka jena ne forum qe kena shkrue shumica 99% kena mu sa si qaj qifti qe u shkatrrue e kan me na met thmija udhve te evropes.... o nonen e qime e kena vallahin skena ku ikum ja ki me durue ja ki me myt gruan...ose anasjelltas nejse gruja me myt jo veq i thot burrit hajde ec dil perjashta...

mos te ju vjen merzi qka thash..pritni kush jemi gjall dasht Allahu e i shohim kto sene....qysh i ka demokracia

Ps: Yllo po me bohet qefi qe po te shoh ksajde edhe amazingun.

gjithesia
15.11.2009, 10:46:57
ka ēka s ka ......... Allahu na falt e na udhezoft


vetem nje dua te them :

-mashkulli ka xhenetin nen kemet e nenes , gjersa

-femra ka xhenetin nen kembet e burrit .......


ps.grash_a1 , mos em kritiko per ders , qy :P


pershendetje nga ,

gjithesia

Grasha_1
16.11.2009, 09:33:56
Ju tregoj njė ndodhi qė s'ėshtė largė qė ka ndodhur...

Disa ditė mė parė, nė njė qytet tė vogėl tė Zvicrės, njė familje shqipėtare shkatėrrohen...
Burri i lindur nė CH ndėrsa gruaja e lindur nė Prishtinė dhe e ardhur kėtu pas martesės, krijuan njė familje tė madhe, 4 fėmi, pastaj...ēdo ditė gruaja largohet pa arsyje nga shtėpia, e gėnjen burrin dhe i thotė se punon ndersa del me ata qė i ka njoftuar pėrmes SMS-Chat dhe Internet-Chat dhe burri i shkretė kujdeset pėr katėr fėmijet, poashtu edhe pėr djaloshin e vogėl qė sapo i kishte mbushur 11 muaj. I beson gruas dhe mburrėt ēdokund me zė tė lartė se gruaja e tij, kur erdhi nuse, ishte akoma "vajzė e paprekur"...

Nė njė qytet tjetėr, njė qift i ri, i martuar para 2 viteve dhe shumė i lumtur, jetojnė njė jetė tė qetė dhe gėzohen me vajzen e vogėl tė tyre e cila i mbushi 6 muaj. Burri kishte ardhur pas martesės dhe nusja ishte e punėsuar nė njė firmė tė madhe, si punėtore nė administratė dhe shumė e pėrpjekur qė familjės tė saj tė vogėl tė mos i mungonte asgjė. Kohėve tė fundit, burri i dilte shpesh me shokėt e ti, ngase thoshte se ishte merzitur shumė pėr Kosovėn dhe disi nuk i rrihej ēdo ditė nė shtėpi...

Dhe kėtu ndodhė ajo qė njeriu s'mund ta paramendonte...

Nėna e katėr fėmijeve, afro 36 vjeēare njė natė nisej "kinse" pėr nė punė, por pas pak kilometrave ndalej tek njė restaurant dhe takohej me babanė e ri, 25 vjeēar. Ishin njoftuar pėrmes SMS-Chat nė njė faqe tė programeve tė Zvicrės. Filluan njė bisedė, njė ndejė tė gjatė e cila pėrfundoj nė Motelin e afėrt.
Dhe historia vazhdon kėshtu, derisa bashkėshortėt dyshojnė, por prapė se prapė nuk besojnė se ka njė tradhėti tė tillė nė familjet shqipėtare...

Dhe para pak ditėve ndodhė e papritura:
Burri i gruas 36 vjeēare e pėrcjellė gruan dhe e sheh me tė dashurin e saj 25 vjeēar. Hyn brėnda nė restaurant, agresiv dhe pa kontrollė, rrah gruan deri nė alivanosje dhe tė dashurit tė saj i shkakton lendime tė mėdha sa qė aj duhet tė shtrihet nė spitalin e afėrt pėr disa ditė. Gruaja e ti e paditė nė gjyq dhe ky shkon nė burg pėr njė kohė tė caktuar.
Pastaj, i dashuri i saj, i cili kishte gėnjyer gruan e ti kinse e kanė rrahur ca rrebela rrugės, njė ditė merr koferat dhe i thotė nusės: "Ke fillu kohėve tė fundit me lshu vetėn, je ba bullicė, veē po han e po pin, s'je kah ja ban hyzmetin vetit e as mua dhe nuk kam oreks aspak kur tė shoh, ma ke gerrdit edhe jetėn seksuale dhe mė ke detyru me gjetė njė femėr mė sexy se ti dhe prej sodit llogarite se na dy jemi tė ndarė.." mbyll derėn dhe largohet dhe pas pak minutave arrinė nė banesėn e tė dashurės sė ti, ku ajo bashkė me 4 fėmijet e saj jeton tash (pa burrin natyrisht - aj ndodhet nė burg) dhe tani jetojnė bashkė aty...duke harruar se dikujt dikur ja kishin dhėnė besėn para Zotit dhe para kumbarėve, para vetės dhe para tė gjithėve!

---------------------------------------------------------------------------------------

Nuk e di ēka tė mendoj pėr kėtė gjė, zhgenjim total, degjenerim i plotė...turp pėr tė dytė dhe mė dhimbsen kėta 5 fėmi se kanė mbet si jetim, edhe pse kanė nėnėn, por prapė kurrė s'do tė jenė tė lumtur!!!

Siq po e shihni edhe vet, edhe ajo gruja 35 vjeqare,edhe ky mashkulli 25 vjeqar, jan te ardhur nga Kosova ne Zvicerr,jan martue por qe te dy jan ngi buk, dhe tani jan dale me tradhtue.
Mire e tha LOLO keta me i rjep eshte pak

LOLO
16.11.2009, 10:55:11
Grasha eshte gabim te bejm kete krahasim, sepse kjo ndodh me gjithkon e gjithkujt, une kam te familjes qe jan te martuar me te KS po besom me mire kalojn sesa disa qe jan njoftuar ketu ne perendim!

Ky eshte vetem karakteri i njeriut, qe nuk kan moral, e as respekt ndaj vetes e trupit te tyre, po as nga familja vet qe i ka rrit!

Ketyre her kan trathtu pas gardheve, e tasht ashiqare :)

Po nuk di si munden veten ta shikojn ne pasqyre se!!!???

Grasha_1
16.11.2009, 11:02:12
Po Dado une edhe njoh te tille qe kan ardh nga Kosova jan martue ketu, dhe kalojne per mrekulli,shyqyr qi nuk jan te gjithe njesoj.por disa kur po ngihen po ja u fillojne puneve te kqija,si bixhozit,alkoholit,tradhetis bashkeshortore,disa i njoh personalisht ne Kosove kan shit dru, e jan ardh ketu jan modernizue tash po shesin drog.

LOLO
16.11.2009, 11:05:11
Vllaqo ata skan mujt as atje me te mire te jen, njeriu per ket duhet te mendon ire per ta bere hapin e jetes Martesen!

Terminatori1
16.11.2009, 11:22:46
Qij nonen le vizak bre dru shkoze dajoooo... krejt vreda bone qivit

Daj, qa thue ti qe ka femra te perendimit e ka fejue nje hut ne kosove e knej deri ti bohet viza ati hutit kjo i qepon... aty ku jeton sa te munet....

Terminatori1
16.11.2009, 12:02:31
Me keqardhje po e them Istogase, se kush jeton ne lluks keto probleme ka me i pas... ne te ardhmen ani mo na qe jena gjenerata te ajrokremave ksi me pixhame me certana hahaha na as ka 3 vjet smuj e shtyjm martesen se jo 30 hahahah

Sot ne boten perendimore qdo e 3,4 familje shqiptare ka kso lloj krizash mospajtime ne qift,tradhtia,faqe te zeza e qeshtu...
Ti e din nje rast qe qenka zbuluar, por ka raste te tjera shumeee qe pritet me u zbulue hahah si gripi i derrit pa e bo kontrollen smuj e din a e ke pas, dikush e kalon pa shkue te mjeku hiq dikush duhet me u kontrollue hahahah qeshtu jon kto sene be rrush Veq Ishalla e kena shneten e thmija nuk hjekun....

prishtinasi-pp
16.11.2009, 15:47:20
Terminator


A e din ku esht problemi , te mos dija e Mashkujt edhe Femnes rrethe te qenurit i martuar , te koncepti i mashkujt qe niset tek nje martes per hater te Nanes edhe kojshive , per me marre ni femen veq sa per Femi edhe tani i del edhe per kojshi .


Martesa esht diqka qe duhet me te flejt ne zemer e me pas besim te dy aneshem se per ndryshe nuk funksionon .

Tashti pse gruja te bahet Zot shpije esht problemi i ati mashkujt qe sdin me menagju jeten .SE a e din Pse sdin , se jeton me mendje ne Boten e para 60 vjeteve , e martohet me at mendje , e harron qe esht tu jetu ne shekullin e 21 .Se me qdo qellim lyp femen te paprekshme te pa dalene te pa shkollume ,pastaj normal qe ajo kur ti bahet me dit ja kerset dika , se dikur edhe ajo e kupton qe e paska hanger jeten kot deri tashti.

Kshtu qe keto problem te shqiptaret ka me kalu kohe e gjat e skan me u hjek .

Apokalypse
16.11.2009, 16:28:58
Ju tregoj njė ndodhi qė s'ėshtė largė qė ka ndodhur...

Disa ditė mė parė, nė njė qytet tė vogėl tė Zvicrės, njė familje shqipėtare shkatėrrohen...
Burri i lindur nė CH ndėrsa gruaja e lindur nė Prishtinė dhe e ardhur kėtu pas martesės, krijuan njė familje tė madhe, 4 fėmi, pastaj...ēdo ditė gruaja largohet pa arsyje nga shtėpia, e gėnjen burrin dhe i thotė se punon ndersa del me ata qė i ka njoftuar pėrmes SMS-Chat dhe Internet-Chat dhe burri i shkretė kujdeset pėr katėr fėmijet, poashtu edhe pėr djaloshin e vogėl qė sapo i kishte mbushur 11 muaj. I beson gruas dhe mburrėt ēdokund me zė tė lartė se gruaja e tij, kur erdhi nuse, ishte akoma "vajzė e paprekur"...

Nė njė qytet tjetėr, njė qift i ri, i martuar para 2 viteve dhe shumė i lumtur, jetojnė njė jetė tė qetė dhe gėzohen me vajzen e vogėl tė tyre e cila i mbushi 6 muaj. Burri kishte ardhur pas martesės dhe nusja ishte e punėsuar nė njė firmė tė madhe, si punėtore nė administratė dhe shumė e pėrpjekur qė familjės tė saj tė vogėl tė mos i mungonte asgjė. Kohėve tė fundit, burri i dilte shpesh me shokėt e ti, ngase thoshte se ishte merzitur shumė pėr Kosovėn dhe disi nuk i rrihej ēdo ditė nė shtėpi...

Dhe kėtu ndodhė ajo qė njeriu s'mund ta paramendonte...

Nėna e katėr fėmijeve, afro 36 vjeēare njė natė nisej "kinse" pėr nė punė, por pas pak kilometrave ndalej tek njė restaurant dhe takohej me babanė e ri, 25 vjeēar. Ishin njoftuar pėrmes SMS-Chat nė njė faqe tė programeve tė Zvicrės. Filluan njė bisedė, njė ndejė tė gjatė e cila pėrfundoj nė Motelin e afėrt.
Dhe historia vazhdon kėshtu, derisa bashkėshortėt dyshojnė, por prapė se prapė nuk besojnė se ka njė tradhėti tė tillė nė familjet shqipėtare...

Dhe para pak ditėve ndodhė e papritura:
Burri i gruas 36 vjeēare e pėrcjellė gruan dhe e sheh me tė dashurin e saj 25 vjeēar. Hyn brėnda nė restaurant, agresiv dhe pa kontrollė, rrah gruan deri nė alivanosje dhe tė dashurit tė saj i shkakton lendime tė mėdha sa qė aj duhet tė shtrihet nė spitalin e afėrt pėr disa ditė. Gruaja e ti e paditė nė gjyq dhe ky shkon nė burg pėr njė kohė tė caktuar.
Pastaj, i dashuri i saj, i cili kishte gėnjyer gruan e ti kinse e kanė rrahur ca rrebela rrugės, njė ditė merr koferat dhe i thotė nusės: "Ke fillu kohėve tė fundit me lshu vetėn, je ba bullicė, veē po han e po pin, s'je kah ja ban hyzmetin vetit e as mua dhe nuk kam oreks aspak kur tė shoh, ma ke gerrdit edhe jetėn seksuale dhe mė ke detyru me gjetė njė femėr mė sexy se ti dhe prej sodit llogarite se na dy jemi tė ndarė.." mbyll derėn dhe largohet dhe pas pak minutave arrinė nė banesėn e tė dashurės sė ti, ku ajo bashkė me 4 fėmijet e saj jeton tash (pa burrin natyrisht - aj ndodhet nė burg) dhe tani jetojnė bashkė aty...duke harruar se dikujt dikur ja kishin dhėnė besėn para Zotit dhe para kumbarėve, para vetės dhe para tė gjithėve!

---------------------------------------------------------------------------------------

Nuk e di ēka tė mendoj pėr kėtė gjė, zhgenjim total, degjenerim i plotė...turp pėr tė dytė dhe mė dhimbsen kėta 5 fėmi se kanė mbet si jetim, edhe pse kanė nėnėn, por prapė kurrė s'do tė jenė tė lumtur!!!

Perveq reagimit te atije burrit pa kontrolle, asgje tragjike.
Ketu kemi nje qift te ri. Nese jan pak te pjekur mund te organizojne jeten, edhe ne favor te femive. Edhe sigurisht do te funkcionoj.

E pse jan nga Kosova, nuk luan rol fare.
Ne krejt boten ndahen dhe ri-arangjohen prap pa u myt ner veti.

Terminatori1
16.11.2009, 21:36:25
Perveq reagimit te atije burrit pa kontrolle, asgje tragjike.
Ketu kemi nje qift te ri. Nese jan pak te pjekur mund te organizojne jeten, edhe ne favor te femive. Edhe sigurisht do te funkcionoj.
Mua me pelqej nje mendim qe e ke dhene tek tema atje poshte rreeth zhvillmit te individualizimit egos personale te njerzit qe eshte e shfaqur dhe qe qo ne shkatrrimin e lidhjeve...

A ketu ku paske shkrue aspak nuk pajtohem, si mendon se dikuh tjeter i don dhe i respekton deshirat e thmive te mi me teper se sa une dhe nena e tyre qe kemi krijuar familje..., nuk ka shanca me u zavendsue dashurija e prindit biologjik me nje tjeter.. nje babe apo nene... kot ėshtė.


Istogasja,o ne shqiptarået nuk jemi te dizajnuar per kete kohe besom, edhe mjerisht na ka perbie ky far lluksi

Adin cilen femer une rri i lirė pa me shkuar mendja qe mund te gabon, Ajo qe ja ka friken Allahut xh.sh e jo mua, dhe qe mendon per veprimet qe i bonė e ne kete lloj femre o problem me ra ka por shtire me ra ne to....

PrishtinasiPP Gjithqka qe shkon sipas parimeve islame kurr nuk deshton, shkollimi punsimi,edukimi krijimi i familjes dhe qdo gje tjeter vetem sipas parimeve islame... dhe jo ndryshe, qdo ndryshim apo perpjekje me dal jasht kufijve qe na i ka caktuar Allahu xh.sh ka me deshtuar pa dallime kohe ne te kaluaren,tashmen dhe te ardhmen....

Nasi
16.11.2009, 22:11:28
Qe i konsiderojn meshkutj shqiptar si rroktar e konsideron si qen
ligjet i percakton vet ne shtepi me kshilltar prej familjes se vet(nonen,motren) me ndihmen e tyre tu shkembye idea,qdo nderhyrje apo
perpjekje per me nderhy me bo ndryshim diqka burri perjashtohet,kercnohet me kufer perjashta prej pestit kat ne toke dhe denoncim ne polici
rrogen qe punon burri duhet nje pjes me pague fatura te banesave,rrymen,ujin,berllogun,parkingun,etj etj dhe pjesen tjeter qe mbetet prap me shti ne shtepi, kurse gruja rrogen e vet, perveq gardarobes se shtrejt...pjesen tjeter duhet me que nonen e vet edhe baben te nona naile ne baj njo 2 javė ose ose ne ulqin apo durrs,motrave apo vllaznive telefona ekstra e tesha ...te familja e burrit hiq tak sa per selom vjehrres edhe vjehrrit 100 euro naj her ... se per tjeter hiq.

Gjat qendrimit ne Ks edhe at pak liri qe e kan 3 javė duhet burri me nejt te vjehrra me gruan edhe me fol veq per miqt e modele te shpiave kur ti marojn me i marr prej miqve,thmija jo me nejt te gjyshi e gjyshja por te dajt vazhdimisht sa per sy e faqe ka dy tri ore me nejt te familja e burrit.
Burri me pas te kufizume hargjimet kurse gruja pos me gisht me bo.... me than po bojm qishtu e qashtu me hargjue per salltanet prej gjinis se vete e motrave e vllaznive te saj shtepiat qe i marojn me pas drejt vetem prej miqve dikush me nejt ne to ose dikush qe e zgjidhe familja e gruas.. per me nejt ne shtepin e tyre, kurse baba qe e ka djal e qe ja ka da hisen mos me mujt me hy me kqyr shpin e djalit.... e shume e shume e shume te zeza qe bohen e qe spo muj i shkruaj se liber bohet ketu referat.............

A eshte marre kjo per femren e sotit.


Nese debatoni debatoni, nese jo mos em thoni mos i pergjithso gjerat se nuk jan te tilla te gjitha, pai vallain per dallim prej ktyre qe i pershkruva ato pak tjera qe jan te mira jan met me i lyp me pish e me qiri se 90% ni rrase i ki tjerat qysh ti kam pershkrue.....


thuhet se dhelpres ju kish pas kalle bishti, e thojke:kuku per neve u kall dunjaja!
po me vjen shume keq zotri, por qesi fenomene ndodhin, jo tek qdo kushe...

Terminatori1
16.11.2009, 22:16:56
E kam prite edhe kete koment ... jo dhelpna jo bishti dyjeja anej knej... mue smu ka sos ashtu qka ti po mendon,por une nuk shoh martes te hajrit dhe rahatllak ne perendim... edhe maje men qe me shumic kan mu da kush martohet edhe jeton ne perendim..., po dahen njerzit me 20 vjet martes e 30 vjet masi po bohen babgjysha e spo dahen certanat qe i kan ka 10 vjet martes e jan rrit me ajrokrema te kryt....e pixhamet me certana e britney e Cristina e babrbi kuklla

Bejn perjashtim qiftet qe jetojn sipas parimeve islame.

LOLO
17.11.2009, 07:07:45
prishtina-pp te lumt boll mire ke shenu :)

Apok... edhe kjo eshte e mundur, po perse nuk u ndan, para se te dnodh kjo e keqe?

Terminatori gjithnji me ben te qeshi dades, nuk ka lidhje kujt i beson, ne shpirt duhet te jen e pastert, po te ket trathtin ne shpirt, kurr askush e asgje nuk e ben nje femer te moralshme! Une njo femra qe thuan une falem, besoj ne Allah xh.sh. por nuk e shohin veten se ku jan, e cfar po bejn, vetem te tjeret, e marriat e veta i mbulojn!!!

Mire ni femer qe flet drejt, qe nuk mshef asgje, ateher do rahatohesh, e mundesh me fjet dath, sepse ajo ta thot ne sy!!!

Terminatori1
17.11.2009, 11:30:45
LOLO, ajo femer qe po e pershkruan ti, ajo ka cilsi te njė femre muslimane e brumosur ne fen islame qe ja ka friken Allahut xh.sh e jo tjeter kujt.


Sa i perket martesave mbaje mend qka kam honger m ne kėtė temė e flasim mas 10 vjete nese ekziston forumi e jemi shendosh e rehat e te mbajn mend te gjithe... se llug llug ka me shkue edhe ma zi se sot...

gjithesia
17.11.2009, 12:22:04
[QUOTE=Terminatori1;588545]LOLO, ajo femer qe po e pershkruan ti, ajo ka cilsi te njė femre muslimane e brumosur ne fen islame qe ja ka friken Allahut xh.sh e jo tjeter kujt.


...................

Efooo , po i bie shkurt :

-a je i martum a jo???





ingjja

Hatixhe :D

LOLO
17.11.2009, 12:46:12
Termin.. une para 10 viteve ket mendim kam pasur, dhe pas 10 viteve do kam te njetin mendim ;)

Dades ndegjo ka njerz te mire e te kqi, kjo nuk do te thot se jan te gjith njesoj, andaj me beso se ndoshta bash ajo qe kaprejetu diqka ne jete, e qe ka jetu sic ka pasur deshire, bash ajo mundet te rahaton, sepse nuk i duket interesant me te del, te shetis, te ken shoqeri, por ka deshire vetem ta ket ni njeri qe e kupton, qe mundet te krijon ni familje me te!

LOLO
17.11.2009, 12:46:53
gjithesia mu kon ky imartum nuk flet shume, se ja nuk vesht gruja :D

gjithesia
17.11.2009, 13:45:51
gjithesia mu kon ky imartum nuk flet shume, se ja nuk vesht gruja :D

---------------------------------------


po thu a ??? :D


une po tutna mos osht i martum , se pa e lyp moti s pata me lon :P


nashta e kisha "rahatu" !!!!

LOLO
17.11.2009, 14:09:59
gjithsia ncuk moj cfar i martumi ky, mu kon i martum dades i kish tregu te pares :D

gjithesia
17.11.2009, 14:31:38
gjithsia ncuk moj cfar i martumi ky, mu kon i martum dades i kish tregu te pares :D

A pi thu a pi thom ???

"Casa"
17.11.2009, 14:35:44
Xhit t... kini bre? A e keni kerku Demokracine?

Kjo eshte demokracija kujt i pelqen ben si don e cka don.

Mu sma nin cka bojne hallku si te dojn le te martohen 100 here e le te ndahen.

Ato burreca qe ju shkerdhehen grat nuk jan burra e cka tu boj une atyne? edhe perkundrazi ato sorrat qe ju shkerdhehen burrat me tjera nuk jan femra si duhet.

Kur diken e le unet dhe nuk e ngop te jesh i sigurt se ai/ajo do lyp jasht te ngopet.

hajt leni njerezit le te ngopen mos ju mbesin syt qel.

Grasha_1
17.11.2009, 15:11:37
[QUOTE=Terminatori1;588545]LOLO, ajo femer qe po e pershkruan ti, ajo ka cilsi te njė femre muslimane e brumosur ne fen islame qe ja ka friken Allahut xh.sh e jo tjeter kujt.


...................

Efooo , po i bie shkurt :

-a je i martum a jo???





ingjja

Hatixhe :D

Jo edhe moti ish martue veq po tutet,kurse ai qi tutet ka me e rreh nusja.

LOLO
17.11.2009, 15:37:50
Gjithesia valla pi thom, se boll qik e mire pom dukesh te jesh, ishAll-llah vetem ju prin e mara se bashku :D

gjithesia
17.11.2009, 15:40:48
Gjithesia valla pi thom, se boll qik e mire pom dukesh te jesh, ishAll-llah vetem ju prin e mara se bashku :D

________________________________________

tregom ēka t tha moter t kom .........


:D :D :D

LOLO
17.11.2009, 15:51:38
gjithesia a ktu para tonve a ne mshehtesi po don me te tregu? :D

gjithesia
17.11.2009, 16:05:24
gjithesia a ktu para tonve a ne mshehtesi po don me te tregu? :D

-----------------------


mori ti e din se s kam qef msheftas , qyyyyy


qitu po ku :D

LOLO
17.11.2009, 16:09:54
jo une ati i shkrujta valla ne pv :o

gjithesia
17.11.2009, 16:18:28
jo une ati i shkrujta valla ne pv :o

-----------------------------------


haj medet haj ka me na ba qivita me kaish :(

milliondollarbaby
17.11.2009, 16:31:52
aiii edhe ti, hala nuk u ngine me kto tema! kush t ka faj se ki lind ne shekullin e gabuar?

ti krejt kto qka i permende, vet me mujt ja kishe ba grus tane. pra e kishe kontrollu, e kishe konsideru si pastruese, kuzhiniere, makin qe prodhon femi. e kishe lan vetem ni her muj ka dy tri ore me nejt te familja e vet, nana e motrat tua te kishin jap keshilla ty etj etj.

pra jo, nuk esht turp. qashtu lyp ti me ta ba gruja se edhe vet je ashtu. :D

LOLO
17.11.2009, 16:33:07
jo tybe nuk guxon mem prk, se ma i ri se une eshte :D

Termin.. a te vi une dades msit per gjithesia, valla qik e mire po, e fes po, magjes ja kish zant, miniqa nuk po vishke, njo 10 fmi kish qe mi pas, cka po don dades ti me shume? :)

gjithesia
17.11.2009, 16:42:47
jo tybe nuk guxon mem prk, se ma i ri se une eshte :D

Termin.. a te vi une dades msit per gjithesia, valla qik e mire po, e fes po, magjes ja kish zant, miniqa nuk po vishke, njo 10 fmi kish qe mi pas, cka po don dades ti me shume? :)

------------------------------------

:D bile edhe me maru tentene di , qe vete Podisejen nese s beson ......


s ka mu dok ksajde kogja do kohe Efa , ma ban hallall efoo po thash po thom ....

LOLO
17.11.2009, 16:54:16
Pse ku do me ja therr Dades?

Qy une ktu po kqyri me msitnu e ti thu ska mu dok ni kohe te gjat!! ncncncnc :D

Grasha_1
17.11.2009, 17:00:23
Oj Dada e jeme
Mos e rrok zanatin e huj,nuk din ti me msitnue.

Terminatori1
17.11.2009, 17:23:32
Oj Dada e jeme
Mos e rrok zanatin e huj,nuk din ti me msitnue.
Daj, ti duhet me shkue msit tjeter kund, hahah puna e kryme o krejt e kam krye me qike e jena marr vesh veq adetin me bo hahahahah Te maliqt e kolovices


O ktu zemra ma don tjeter kon breeee ahahahahahaha femer per internet skisha marr tjeter '' ta hongt dreqi faren....,fara e eger... dalshi fare...'' pos qit femer hahahahah

Grasha_1
17.11.2009, 17:47:05
Dredheza -Jaguarja eshte e martueme o djale.
E sa per te Maliqt e Kolovices veq kallxom kur, une shkoj ta rregulloj msitnin.

Terminatori1
17.11.2009, 19:57:22
Para se me u fejue e martue e kam pas simpati interneti kta faren e eger hahaha nedertalennnn em thojke i far vakti pej gazepi vet me veti edhe ti qashtu fara e eger....

Terminatori1
17.11.2009, 22:26:02
e kishe lan vetem ni her muj ka dy tri ore me nejt te familja e vet, nana e motrat tua te kishin jap keshilla ty etj etj.
E qysh po thue ti me ja bo une, me gjue nonen krejt a me hup a.... qe em ka bo prej 4 kg deri sa jam rrit jam bo i zoti i vetit edhe sot bohet marak per mua diqka me u vonue qe thojn nje fjal '' em gjet qka menon gruja e mos em gjet qka menon nana '' se gruja menon gjithe mos jam me tjetren e nana menon ho qka e gjet mos u bo diqka mos ka bo aksident mos naj sen....,qeshtu keni marak ju me thon nana kak e vjehrra nana e gruas per marak, une ja qi at non me vjeherr e me grue ja qkerdhej bereqetin e nones ...jo me ma bo shpin karashmak aty ligj me me qit se ja qi ligjin e zvicrres une ja qkerdhej kryt ja nuki si pules tulifar qurjeee...edhe mikut ja qkerdhej at non..., jo une me nejt ni kat permi banes te mikut e me lue bolesh me mue vjehrra e miku e gruja mos me pas pik respekti... msa per qen,veq mu njeh aty hajt qeta si burrė e tjert mi pas shfajlera...,tulifar gjarije ka sot qe i shfytzon kto far mundsish pa pik respekti plus shtetin aty jo policin jo anej knej...,a pe lexon qka po shkruan Isotgasja per kso far rastesh....kso raste ki plot si gripi i derrave e qe nuk zbulohen po i mshefin...

Po kini marak mu q.... komt te burri e kryt te nana me ju ranit prej demelėllaku qe sjeni te zoja ni drek me bo pos e kqyrni nonen a ka zi a ka pregadit naj sen....e me shkue te nana, qka hamomin pregaditin femrat e sotit do makarona qe te zihen ne bark edhe naj shpaget te leshit qaty... ni trejte sdin me ta qit as sen hiq veq i rrotullojn syt si quraaa a porositum pizza prej demelellaku sherri i demelellaku gjysa dahen certanat pixhamet me certana qe don me ju nejt nana te b... gjithe me ju msue deri ti boni ka 45 vjet qifsha robin e nones...sa her du me bo diqka vjehrra.... mo mos ma muno qiken se anej knej.... ma ik more se po tqi nonen me gjithe to ....kape ec hiqmu sysh se ski kurrfar qike qe me pregadit per fis te huaj nuk o ne gjendje me majt nje burr e dy tre thmi....

Pasha Zotin veq shteti ju man e keni gjet belesh se me kan te shqiptari tyben ne kishi shtye kurr mi 6 muj me honger bukė me demelėllak qe e keni...po gzonju letrave e vizave e ekonomis zvicrrane e evropiane...,se me ra ne asi qe jan tarak eshnat kikirika ja u kishin bo ...

LOLO
18.11.2009, 06:43:32
Termin ishalla se gjen at temin cka mendoj une, se nime ne spital mundem tani me vizitu, sepse kurr mendja sum shkon qe eshte me naj tjeter, bile kajher thom o ishalla si ka ndosh naj ndeshje, po eshte me naj femen :D

Termin.... ooooooo ti krejt kali jepasha familjen, une ta gjeta grun,ky shkon mas grave te martume tpuuuu jazik jazikk e tani i kesh njerzin All-llahu te marroft hooooo :D

LOLO
18.11.2009, 06:44:02
Grasha sum shkon mu msitnija, se um vjen marre edhe mi thon najkujt besom :o

trixi
18.11.2009, 08:25:01
hahahahahaha Bagj ,e paske honger .....ta paskan gjet bash per qefi .....po mos bon zhurem ,a mos po tutesh se aty te gjithsija nuk ka kili-vili e sene vene,por ajo me Bismilah te rrutullon simbas fes qysh duhet......hahahahahahahah hajde bagj -hajde se ma te mire as nona nuk ta kish gjet qe te rahaton,bile computerin diten e pare ta kish kall per met largu prej "qafireve","gjarijave"......hahahahahahahaha O hajde bagj se ne Sllakovc kam me ta ndertu nje shtepi ,atje ku as dreqi vo nuk bon ,veq martohu.......hahahahahahahah

LOLO
18.11.2009, 09:24:27
ooooo trixi ky eshte edhe lyps edhe zgjedhs, sa flet kshtu sakthehet flet krejt tjeter sen, po nuk bon mi ja nxon per te madhe kti, se hale i ri i pa pjekt eshte ky :D

gjithesia
18.11.2009, 10:01:31
Daj, ti duhet me shkue msit tjeter kund, hahah puna e kryme o krejt e kam krye me qike e jena marr vesh veq adetin me bo hahahahah Te maliqt e kolovices


O ktu zemra ma don tjeter kon breeee ahahahahahaha femer per internet skisha marr tjeter '' ta hongt dreqi faren....,fara e eger... dalshi fare...'' pos qit femer hahahahah

---------------------------------------------------------------------

nc nc nc .........

:(


"nji here vjen vera kah dera"




S don be s don , s ja ka shkru Zoti mu ba "rahat" edhe P.I.K. :D

ps. inshAllah sum nin dredhza :p

gjithesia
18.11.2009, 10:02:28
hahahahahaha Bagj ,e paske honger .....ta paskan gjet bash per qefi .....po mos bon zhurem ,a mos po tutesh se aty te gjithsija nuk ka kili-vili e sene vene,por ajo me Bismilah te rrutullon simbas fes qysh duhet......hahahahahahahah hajde bagj -hajde se ma te mire as nona nuk ta kish gjet qe te rahaton,bile computerin diten e pare ta kish kall per met largu prej "qafireve","gjarijave"......hahahahahahahaha O hajde bagj se ne Sllakovc kam me ta ndertu nje shtepi ,atje ku as dreqi vo nuk bon ,veq martohu.......hahahahahahahah

---------------------------------------------


sefte prej se t lexoi ke fol me ven :D


te shnet ,

gjithesia !!!

gjithesia
18.11.2009, 10:03:42
Grasha sum shkon mu msitnija, se um vjen marre edhe mi thon najkujt besom :o

--------------------------------

le lolush se s koka sen puna jote :p

:D :D :D


PS s mu ka mush hala menja se hmmmmm s ka lazem hiq per msit he he he ....

LOLO
18.11.2009, 10:30:32
Gjithesia.. o mos ta nin ja ka me bo me te dasht, ja ka mi ja kput at kry te talibanit :D

gjithesia
18.11.2009, 10:37:48
nejse ,


kalojm te tema ...


turp eshte si per femrat si per mashkujt qe te bej ēka do qe eshte per turp ...


gjithesia

Sternx
18.11.2009, 10:52:01
gjithsi,qka mu ke tek ejj, une skam qkrue kurgje. q ekqyr ska te qkrume tmijat :))

gjithesia
18.11.2009, 10:55:13
gjithsi,qka mu ke tek ejj, une skam qkrue kurgje. q ekqyr ska te qkrume tmijat :))


si sehirbaz je ba :D as David Koperfild as birmilet ,


Allahu te shperbleft per mirekuptim stenx


gjithesia

Apokalypse
18.11.2009, 16:16:58
Sa bukur i permbaheni temes. I harrut tragjedite e moralin e t' gjitha. Kaq nga serioziteti a?
Se di pse po quditem se...

LOLO
18.11.2009, 16:39:38
Apok... mi mare gjithat gjanat serioz, sidomoz virtualitetin duhet mu bo per dit nervoz loqko :D

Gruja kur nuk e don burrin e vet me, e nuk ju pershtat ateher le te ndahet bre ball, e mos te shkojn pas shpine te burrit me tjetrin mu dalldis :p

Istog.... loqko mpucccccccc ty ta ha synin si engjull qe ke :)

Apokalypse
18.11.2009, 16:57:52
Apok... mi mare gjithat gjanat serioz, sidomoz virtualitetin duhet mu bo per dit nervoz loqko :D

Gruja kur nuk e don burrin e vet me, e nuk ju pershtat ateher le te ndahet bre ball, e mos te shkojn pas shpine te burrit me tjetrin mu dalldis :p

Istog.... loqko mpucccccccc ty ta ha synin si engjull qe ke :)

Ti qike sigurisht e vertete cfare thua per jeten, por Forumi ofron mundesine te diskutosh per teme te ndryshme apo jo? Se natyrisht qe nuk eshte per t' qajte por e shof qe nuk ka interesim per tema shoqrore dhe shkembimin e mendimeve. Schade, aber typisch! :)

Apokalypse
18.11.2009, 17:02:31
Eh po, man(n) nimmt die Dinge mit Humor...
Tė pershėndes Apo! ;)

Hallo, du warst doch die jenige, die hier einen bitter ernsten Artikel hineingestellt hat. Es sollte dich eher aegern, dass das Thema zur Schlammlacht von Heranwachsenden mutiert ist.

Aber offensichtlich interessieren Dich solche Themen auch nicht wirklich.
Ich hingegen haette gern' weiter diskutiert. Das ist alles, was ich mit meinem Unmut hierrueber deutlich machen wollte.

Und jetzt lach' ich 'mal eine Runde ueber diesen Sozialporno, den ihr mit Rambo-Terminator veranstaltet :D

Gjiki
18.11.2009, 18:18:24
Enderi edhe Ahmet Kosova a? :D

JaGuArJa
18.11.2009, 18:40:10
Istogasja kta nuk i kisha rreh po i kisha rjep per se gjalli....

mpuc rrushe se moti stkum pa :)

edhe un kisha than qeshtu !!!

qeta njerz pe flliqin edhe kohen, rrethinen dhe moralin..njeri me nje pik vler morali dhe uj ne sy nuk bon ksi sene!! po u qmend krej njerzija -- as shtazt kshtu nuk bojn!!

Terminatori1
18.11.2009, 20:16:04
Folni Shqip, se edhe perkthyes kam, qka po gjigavni gjermonishte a po kini marak me ju sha a...., eh mos ja leni seri


Und jetzt lach' ich 'mal eine Runde ueber diesen Sozialporno, den ihr mit Rambo-Terminator veranstaltet :D

Shqip Shqip, mos u rrospillo gjermonishte se veq e hjek rrypin... e qivit te boj......!

Hajde ej valla ni her

Ps: Sa i perket temes qij nonen le vizak si te lyp....shtinja lukthin ner muhskni deri te fyti...,si laraska kryt perpjet tulifar gjarije....!

LOLO
19.11.2009, 06:53:55
Ti qike sigurisht e vertete cfare thua per jeten, por Forumi ofron mundesine te diskutosh per teme te ndryshme apo jo? Se natyrisht qe nuk eshte per t' qajte por e shof qe nuk ka interesim per tema shoqrore dhe shkembimin e mendimeve. Schade, aber typisch! :)

Apoka..... ti qik edhe me e mire se une, tani po i bej kogja do vite ne ket forum, mendimin tim e dhashe, por qe sa vite hapen te njejtat tema, shiko ti dhe temat tjera tek kendi intim dhe do e verejsh se ne pleqt mjaft mendime kem dhen per keso temash te ngfjashme...

Une njoh raste qe motra motres ja ka mar burrin

Kam ndegju rastin ketu ne CH qe njera si ti ik burri ne pune e bjen shvalerin ne shtepi

etje.

Po nuk besoj qe ketu vjen ni gru e martume, me kuror dhe qe ka femi, dhe do tregon se cfar e shtyju te trathton bashkshortin e vet!

Se ne ni mendim jem, astenjeri nga ne nuk eshte kaja mban krahun trathtis, te gjith jem kundra trathtis bashkshortore!

Apo mos je ti per trathti, apo mendimit tjeter, se trathtija eshte normale dhe keshtu e ka shkru zoti?
........................

Ja nje rast virtualiteti:

Hysha nje kohe ne nje dhom Chati, kurse njoftova njeren aty, ajo e martume 5 femi e ndar nga burri shkaku i internetit, bente gjithat te zezat ne kamer, kur dikur e beri femiun e 6 me burr te vet, qe nuk jetonte me te!

Tjetri rast:

U njoftova me njeren po ashtu ne te njejtin chat, ajo e martuar, kurse une e kisha dicka te familjes, burri i shkonte nga 14 ore me punu per te arrit dicka me mire ne jete, ajo cili rast qe i binte, mos e lut hic per me ardh i luste ajo mashkujt vet per ti shku, shkonte te tipat i kryke hesapet e veta dhe u kthjeke prap tek burri vet! Nje dit erdh ketu ne CH me thirri ne tel, shkova te njoftohem, tek kusherira ime! Paah burrin e saj, ni njeri shume i mire, dhe i but, njeri i kuptueshem, por cfar nuk kuptova, perse ja bente kjo ati personi ato te kqija!?

E nese do Apoka... te tregoj me mijera raste, po asnjera e atyre rasteve nuk do e pranonte nje gje te till, por as nuk do na s'qaron sepse e ben, apo cfar e shtyri ta bej trathtin.

Ju pershendes

Dada LOLO :D

Terminatori1
19.11.2009, 14:00:47
Me ka nderue Allahu qe nuk jam i martuar ende me ja lidhe veti kembet ne evrope (me shqiptare e kam fjalen ) se nuk din njeri si tja bon hallit....! popull ma i poshter ne ftyren e tokes nuk muj gjen se shqiptartė.

A thua LOLO, sa e sa familje jan keshtu sa e sa qifte e qe heshtin e nuk deklarohen e barrė e rend o kjo pėr meshkuj shqiptarė..

Kur nje grua eshte e ndershme,sa do burri me kan pis,idiot nuk mundet kurr me ja ule moralin e me ja ule krenarin, por jo edhe anasjelltas kur gruja eshte pis idiot femer sa do burri me kan njeri i ngritur e i sinqert prap gruja e len pa ftyre ja humb vleren burrit edhe familjes....e farefisit.

Hahahaha LOLO sa ka raste qe dijn ktu te gjithe si rastet qe ti i tregove, ama nuk tregojn hahahahahahaahah se fajoshet femra per qata nuk qelen..a me u bo fer si ti me tregue... edhe kto tjerat e si isitogasja qe tregoj u bo fer per ato raste ihaaaa ..... veq rep te verdh kisha marr

Angelina
19.11.2009, 14:02:02
wer sprach hier von pornos???? ... :D


zum thema, eshte nje teme shum e diskutuar, por ende skam lexuar nje recet qe i bjen meshkujt si femrat ne terezi... problemi primar eshte qe dy gjenijet nuk pershtaten edhe pike.. konfliktet jan te paraprogramum, te cdo natyres.. kshtu qe une kisha then, te i lajm mardhenjet me meshkujt, (veq nese eshte ne pytje shumzimi) perndryshe ejani formojn clube veq per femra, dhe e qojm nje jete plote femra te trashura por te lumtura...!

Amen

Terminatori1
19.11.2009, 14:08:07
Hahaha oj bijo, mos naj perij ktu me Porrno se sipas perkthyses ktu ska te boj me qka shkruan pporno por diqka teme e ulet..kishe, e une mbreme e kisha keqkuptue... nejse...!

Jo po sherri qe jeni shendrrue qashtu bile bile tu e majt vin e trupit edhe me gjet thmi spo doni me linde, haku qe po ju prishet vija e trupit e ...po kqyrni me adoptue, tani edhe demelellaku i ka kto sene, ktu problem eshte mos pregaditja mos vullneti per te hy ne martes per me i marr pergjegjesit...a po don mu martue po, ndash me marr banesen ngat nones teme e me kushte te mia po, ndryshe nuk martohna dahum hahaha e normal qeshtu tani mashkujt po hjekun...si qet.

Angelina
19.11.2009, 14:18:58
Ef,

oh jom myt tu kesh me do shkrime tua... aman Ef, mos ma mundo zemren tende shum, se ske me pru veten hic te keto probleme, nese vazhdon me kete histeri hahahahaha

Une po te kutpoj fort mire.. njeher kam pas nje mosmarveshje me nje shoqe, une u merzita se e martojsha motren time, nejse u merzita se deri me tani kishum jetue sebashkue dhe kemi kalu vetem nje kohe shum te shkurt pa njera tjetren.. dhe ajo me tha,, jo moj, pse mu merzit, kur a martu motra ime, na kemi mar nuse, nuk kemi jap'', kinse dhandrri si nuse.. Valla Ef, do gjana nuk na kane hije... me pa dhandrrin cdo dite te prinderit e nuses e prinderit e vete mos mi kqyr sosht mire.. une mendoj keshtu..: nese burri jem nuk interesohet per prind te vete, ateher nuk eshte ngjendje me mi dasht as tmit valla.. folni cka doni, veq nese i ka prind shum te kqi.. edhe plus prindve te mi po te kallxoj drejt ef, si vyn dashuria i dhondrrit,i kan fmit e vete.. e cdokush do kujdeset per prindin e vete te mos jete asnje njeri pa Fmi...!!!

Terminatori1
19.11.2009, 14:32:56
kur a martu motra ime, na kemi mar nuse, nuk kemi jap'', kinse dhandrri si nuse..

Angji, krejt bre qashtu jan qka jan te martum jasht,pos kush nuk flet krejt huta veq ka naj njo adin qe o ma i eger bertet naj her a diqka...se ka edhe prtej atyre qe kur shkon te miku dhandrri i shtin durt ner guj i mledh gujt si femer, veq ne tavolin kqyr se nreq kryt hiq ...dhonderr qysh jeni qysh po kaloni a ? Mil mil kjel mil une vala sja plisi glus kul e du sum e du sum sum sum eee pelpala ju kan bo padlejtsi glave nolmal tash femla duhhet me kan e lire me shkue neper ditlindje te shokve pa burr me shkue te nana kur don me dal ne shoping kur don, po jetojm ne shekullin 21 qe po thot Prishtinasi PP, na 21 e grat 25-in para neve....

Dhondrri shtuzem me tja qi me rob e robi krejt qu se po ta qi nonen qouuuu qifsha mashkllin e nnoes flokt e shatirata e me voth mil mil mil klejt mil

Gjiki
19.11.2009, 16:34:38
hahahahahahahahahahahaaaaaaaaaaaaaaa si Vllezrit Mziu a?

Terminatori1
19.11.2009, 17:14:50
hahahahahahahahahahahaaaaaaaaaaaaaaa si Vllezrit Mziu a?
bash valla, qfar dhandrri ai flokt e shatirata,me vothe edhe shorcet me certana... kur vjen te miku shkon ulet ngat vjehrres e tja krisin muhabetit per stil te veshjes e per kozmetik pik leshi skan kund msa pulat e frigoriferit . i thot baballakut hajde lujna conter ne pc e kallxon filma

Nasht se qesi po i dojn qikat e sotit certana, qifsha certanin e nones

Se me ra e asi taraka eh ku ku...per sholje i lidh ai

AmazInG
19.11.2009, 18:38:05
pak skan faj pse jan bo ashtu djem si i ke pershkru ti Terminator ..
se prej burrnis tqiftit tan juka gerrdit mo burrnija ,,

Terminatori1
19.11.2009, 20:26:06
pak skan faj pse jan bo ashtu djem si i ke pershkru ti Terminator ..
se prej burrnis tqiftit tan juka gerrdit mo burrnija ,,

Ani de, le te bajn praaa ne ti pshurre (me falni a) gruja ne lug te qafes e i shkon vada lugit qafes e edhe maje kreje ja ngjyros flokt ja gellirat e teposht ftyres e ne te thojn, Ani more ka drejt po jetojm ne shekullin 25 kjo o normale nuk bon me ja mohue drejten gruas...qashtu kan marak grat me gjet me lueee bolesh edhe kur bohen bashk motra me moter ja me shoqe a kojshikeeee pshurren tu kesh e tu kap per mangsh si gjarijaaa e llafin per burra qysh i synojn e lujn koqesh me ta....

Eh nonen ja qifsha qe sja qin nonen krejt qka jan do far kishe te modernizum me i bo synet per sdytsh hahahaha

A din ti me me tregue qka din shqiptarka qka o demokracia a ? zaten qeshtu tu mendue demokraci martohen qdo 3 muj e dahen deri te lind ni thmi 3 her martohet e dahet..., jo dy her se 3 muj pauzon hahah

LOLO
20.11.2009, 10:11:53
Termin.... a na tregon dicka drejt? A ke pas nonjehere me nje grua te martume mardhanje seksuale ti?

;)

Terminatori1
20.11.2009, 10:24:04
Qka ta merr mendja ty ?

LOLO
20.11.2009, 11:06:07
Une besoj qe po, ke pasur mardhanje me gra te martuara edhe pse pak a shume e di ;)

Si e ki ndi veten ku e ke bere ket sen?

Madame_X
20.11.2009, 11:44:46
qe qe, une kisha thon qe Terminatori s“ka pa kurre femer cullak, perpos ne TV :D


P.s. Terminator cka kom kesh kur shkrujte per vllezerit mziu..hhaha tullusum i kam

Terminatori1
20.11.2009, 20:52:22
Gjiki i ceku edhe bash me vend a... hahaha

LOLO, masi pe din pse po vet hahahah, jo vetem une por ka ketu plot qe kan pas mardhenje me te tilla si beqar qe kan qen edhe besa edhe te martuarit a....por ka edhe prej femrave qe kan pas e kan ende.....

Madame_X, mos te sheh kush qka ke shkrue se veq kesh ....hahaha


Une mendoj sa i perket temes eshte marri e madhe a,qe nuk ka ku me shkue ma marri e ma shkatrrim per at familje,por kam ardhe ne perfundim qe gjithmon po ju kthejke dikur pamarrparasysh dikur po e gjykojke koha ( Allahu xh.sh po ja kthejke )
Shqiptaret spo dijshin bre bac qka eshte demokracia kurr hiq,edhe fetare veq me emer ishin tuten hak pe dijshin veq se mos me dite tuten hak prej dajaku bezar pe bojshin krejt qysh edhe e kan bo,respekt e rahmet ne trupin e tyre skish...vallahin 100.000 her me teper kan rahmet e respekt meshkujt per familje se sa nje nr i konsiderushem i femrave ..per respekt qe kan shqipet burrin qysh thash pe psh prej maje kreje e ne goj bile kto sene po shihen sot ne evropen demokratike....dhe kohen qe jan duke e jetuar lirin....!

thellenza-II
21.11.2009, 14:31:53
@Terminatori:
Martesa ėshtė diēka qė i lidh dy njerėz bashkė.
Ėshtė shėnjė e dashurisė tė pėrhershme, e jo vetėm shėnjė qė duhet tė bėhet pėr hir tė fqinjeve sepse "ata po flasin keq" pėr vajzėn apo djalin.
Shumė qifte akoma njoftohen shpejtė e shpejtė dhe dalin pėr tė pirė njė kafe bashkė, flasin aty dy tri orė dhe pastaj ju duhet tė vendosin a janė apo nuk janė pėr martesė. Kjo pėr mua tingėllon si absurditet.
E vėrtetė ėshtė qė shumica e gjeneratave tė vjetra janė martuar pėrmes njohurisė, dmth. familja i ka bėrė bashkė dhe qė thonė se martesat e tilla kanė qenė me marifet dhe mė tė mira se kėto sot, kur nusja dhe dhėndėrri e zgjedhin fatin vetė. Fakt i gjallė ėshtė qė martesat e tilla kanė zgjatur mė shumė, por a mund tė mė vertėton dikush qė qiftet kanė qenė tė lumtura dhe po ta kishin mundėsinė a do tė martoheshin prapė me njeriun tė cilin e kanė zgjedhur dikur???
Mendoj se kėto gabime ndodhin kur njerėzit nuk mendojnė qė martesa ėshtė kontratė mes dy personave, kontratė e cila sipas mendimit tim duhet tė zgjatė tėrė jetėn. Baza e kėsaj kontrate ėshtė sinqeriteti, besimi i plotė si dhe dashuria mes kėtyre dy personave qė lidhin kėtė kontratė.
Kur njeri nuk e kupton kėtė dhe nuk ėshtė i pjekur taman pėr njė jetė tė tillė (martesa nuk i lehtėson problemet e jetės, por i shton, por pastaj ke dikėnd qė tė pėrkrah dhe tė ndihmon) atėherė mė mirė ėshtė tė mos hy nė njė lidhje tė tillė, tė mos hy nė "qorrsokak" dhe mė mirė tė rri vetėm sesa tė shkatėrrojė njė familje tė tėrė dhe tė i deshpėroj shumė njerėz.

Kaq nga unė pėr sot...
Shpresoj se edhe ti njė ditė do tė kesh mundėsinė tė duash dikėnd dhe anasjelltas dhe qė tė i hap sytė pėr bukuritė e jetės sepse po ta shikonim jetėn gjithėnjė nė mėnyrė negative, atėherė do tė kishim nevojė pėr hapa antidepresiv dhe pėr psikiatėr...
Tė dėshiroj njė ditė tė kėndshmė kudo qofsh. Tė pershėndes shumė...
Shume mire e ke thone... Mendoj se te martohesh per hater te dikujt tjeter nuk mund te martohesh per hater tondin, keshtu qe po u martove per hater te dikujt tjeter e jo per hater tondin athere kuptohet se ka me mungu dicka ne ate martese!

Perndryshe, jam myt tu kesh me keto debate qe kokan bo qeknej.. si eshte e mundshme me ndryshu edhe atmosfera globale e disa njerz mos me ndryshu ? :D :p:p

Terminatori1
21.11.2009, 19:39:32
Ne qe po martohemi sot me dashuri prrallore si princat e princeshat jena per lakmi per qdo lavdat, kemi martesa te perkryera dhe nuk krahasohen me martesat dhe karakterin e atyre qe jan martuar me heret para neve, o neve era larg na vjen na nuk krasohum hiq me baballrte tone hiq, na jema marrja e shpis e familjes e jena me na gjue ne deti bre....
Se zate shqiptarka prej smirave qohet pesh edhe e qet bishtin jo mi shpine po maje kreje atje prej karasevdes edhe nuk din Zotin hak veq perpara

U bo mode tash kohve te fundit Baballakut ja qon garancionin me marrė ne vizit ne perendim, a babes se vet biologjik e nones arsyetohet se si plotson kushtet me pune e me banim,siguri etj etj hahahahah haj medet e haj nc nc nc poshtersie
Mikut ja ndreq letrat edhe e man e banes me vjet(vllaun e gruas,apo te motres se gruas) a djalin e vllaut te vet apo vllaun nuk bon se spo muj q... shlire ne banes spo kan vend per initimitet tash koha moderne njeri rrin desh neper banes se me u puthe nersy thmive o normal e me nejt desh hahahahaha ah medet medet...kur u kan kjo ner shqiptarhane......

Perpara more njerzi edhe grat jan kan disi ma te drejta nuk ja ka mohue drejtat burrit si ne rastet e sotit qe ceka lidhje me viza e sene vene

AmazInG
22.11.2009, 13:53:49
Ani de, le te bajn praaa ne ti pshurre (me falni a) gruja ne lug te qafes e i shkon vada lugit qafes e edhe maje kreje ja ngjyros flokt ja gellirat e teposht ftyres e ne te thojn, Ani more ka drejt po jetojm ne shekullin 25 kjo o normale nuk bon me ja mohue drejten gruas...qashtu kan marak grat me gjet me lueee bolesh edhe kur bohen bashk motra me moter ja me shoqe a kojshikeeee pshurren tu kesh e tu kap per mangsh si gjarijaaa e llafin per burra qysh i synojn e lujn koqesh me ta....

Eh nonen ja qifsha qe sja qin nonen krejt qka jan do far kishe te modernizum me i bo synet per sdytsh hahahaha

A din ti me me tregue qka din shqiptarka qka o demokracia a ? zaten qeshtu tu mendue demokraci martohen qdo 3 muj e dahen deri te lind ni thmi 3 her martohet e dahet..., jo dy her se 3 muj pauzon hahah


trimi mir Pashy syt je bo si Berber per burrni ,, qysh je tu thy drrasa po kam frim se edhe naj dit doti shofmi qikat tona dor per dore ..

gjithesia
23.11.2009, 11:57:59
trimi mir Pashy syt je bo si Berber per burrni ,, qysh je tu thy drrasa po kam frim se edhe naj dit doti shofmi qikat tona dor per dore ..

:D amazing,


ju ka nxe kryt efes shej s po ja len as ti as une ... kur ti bjen huj me sha jaaaaaa badihava


Allahu e falt ,


gjithesia