PDA

Braktis arkiven dhe shih kėtė faqe nė dizajn standard : Pse shumica e femrav shiptare kur te martohen deformohen


mentor-de
08.11.2007, 23:53:00
um ka rrok qikjo gajle spo di a mu martu me shqiptare

Angelina
09.11.2007, 03:18:00
Paj dikur pse me u ndreq kur ta ki peshkun ne grep???? /forum/images/smiles/icon_lol.gif

SeRiAL_KiLLeR_pr
09.11.2007, 09:51:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Angelina afishoj me 2007-11-09 03:18 :
Paj dikur pse me u ndreq kur ta ki peshkun ne grep???? /forum/images/smiles/icon_lol.gif</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

po de, jo masnej po na tradhtojn...Po normal qe t'tradhtojn eh !

Apokalypse
09.11.2007, 11:34:00
Nuk esht veq tek shqitaret kjo. Eshte e vertete qe shume femra DHE mashkuj pasi qe t' martohen apo pas nje kohe bashkjetese nuk i kushtojn me shume rendesi sepse nuk kane nevoje me te mundohen ti perlqejne njeri tjetrit. Une mendoj se kjo esht gabim sepse nese nuk te terhjeke me partneri esht shume fatale, keshtu qe duhet munduar vazhdimisht sepse konkurenca nuk flene /forum/images/smiles/icon_smile.gif

sunrise
09.11.2007, 15:26:00
Une mendoj qe ky fenomen eshte ne zhdukje e siper edhe tek femrat shqiptare, mund te shihet se i kushtojn me shume rendsi dukjes edhe pas marteses.
Edhe une mendoj qe ky fenomen nuk eshte vetem te femrat shqiptare po gjithekund bile bile une e di qe shqiptaret bejn pjese ne listen e vendve qe kane njerz me se paku me mbi pesh.

pshnetje

<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: sunrise mė 2007-11-09 15:27 ]</font>

Rrushja
09.11.2007, 16:14:00
HAHAHAHAHHAHA oooo diqqaaaaa tu kesh,, hahahahahhah

JaGuArJa
09.11.2007, 16:27:00
deformohen, se i kan 100 gajle:
Punt e shpijes cilat gjethmon nenvlersohen prej mashkujve, me zi, me bo dhe me rrit fmi..mashkujt se kuptojn femren fare se qka ndryshohet te ajo mentalisht dhe physikisht..nven qe mi ndihmu me bo sport me femer dhe mu mar me to..veq kahen qe ju ka trash gruja dhe shkojn e tradhtojn me tjera..sen palidhje!

Nejse qka dashta me thon ke, se shumica mendojn se nuk duhen ma me majt veten, mesi martohen jan te vendosta dikun jan rahatu dhe e lshojn veten mu zgjonu..qka nuk o mir per shendetin e tyne, se sa per mashkullin nese e don femren/grujen me zemer nuk prish pun se si doket edhe nu trasht mas marteses..veq mir so, normal mu trash.

ani ma shqiptarkat ne KS krejt si shtapiqa aiaiai krej bomba /forum/images/smiles/icon_lol.gif sum doket mir me kon ashtu, normal o mir duhet me pas diqka ne ashta se nuk o e shnetshme mu dok ashtu..plus i ngrehin pantollat deri ner sjetlla /forum/images/smiles/icon_lol.gif nejse..

PeAcE

gjithesia
09.11.2007, 17:19:00
JaGuArJa afishoj me 2007-11-09 16:27 :


deformohen, se i kan 100 gajle:
Punt e shpijes cilat gjethmon nenvlersohen prej mashkujve, me zi, me bo dhe me rrit fmi..mashkujt se kuptojn femren fare se qka ndryshohet te ajo mentalisht dhe physikisht..nven qe mi ndihmu me bo sport me femer dhe mu mar me to..veq kahen qe ju ka trash gruja dhe shkojn e tradhtojn me tjera..sen palidhje!

Nejse qka dashta me thon ke, se shumica mendojn se nuk duhen ma me majt veten, mesi martohen jan te vendosta dikun jan rahatu dhe e lshojn veten mu zgjonu..qka nuk o mir per shendetin e tyne, se sa per mashkullin nese e don femren/grujen me zemer nuk prish pun se si doket edhe nu trasht mas marteses..veq mir so, normal mu trash.

ani ma shqiptarkat ne KS krejt si shtapiqa aiaiai krej bomba /forum/images/smiles/icon_lol.gif sum doket mir me kon ashtu, normal o mir duhet me pas diqka ne ashta se nuk o e shnetshme mu dok ashtu..plus i ngrehin pantollat deri ner sjetlla /forum/images/smiles/icon_lol.gif nejse..

PeAcE
--------------------------------------------------------------------------

/forum/images/smiles/icon_lol.gif /forum/images/smiles/icon_lol.gif /forum/images/smiles/icon_lol.gif


ooo ta ha zemren une ty , po mire ke kallxu .....

biki_jarule
09.11.2007, 18:12:00
deformohen se i bijn pishman tu than

pse more e morra kete njeri kur ky u ter tu nejt ne pc


http://i0.tagstat.com/images/user/76/15/62/t125-thumb-7615628-31800178.jpg

Rrushja
09.11.2007, 22:03:00
une mendoj,,, ato femra qe deformohen,,, vetem palidhje e leshojn veten

se as punt e shpis, as femijet, as tjera gjera jan shpegim per deformim..

e ti gjeje nje nuse, die etwas aus sich hält und nicht wie muddi aussieht /forum/images/smiles/icon_wink.gif

mentor-de
09.11.2007, 23:30:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
AvA afishoj me 2007-11-09 21:32 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
mentor78 afishoj me 2007-11-08 23:53 :
um ka rrok qikjo gajle spo di a mu martu me shqiptare
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

mjer ajo shqiptare qe t mer ty valla :)


pse ti qa mendova se dot rrish githmon 30 a? po edhe ti ki mu plak e rrudh e zbardhu e ka met hup impotenca e kan met pik dhomt, e ka met dal barku e kan me tu vjer prapanica...etj etj etj.</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

oj qika mir une nuk thash pse po plaken po pse nuk i rrin vetit gati se majn figuren e vet hiq veq hajn,hajn,hajn nje laknur tahan pa lu veni hahahahahahah
vallahi qishtu eshte

JaGuArJa
10.11.2007, 18:38:00
Ava mir e ka, qashtu o!!
Mashkujve ashtu ashtu gjeth ju doket vetja si top modella edhe mu dok keq, kta mendojn se doken mir..m'doket hala se kam pa nej shqiptar mashkull, qe s'ju ka rrit barku mas marteses..thu ti se ata i kan bo fmin /forum/images/smiles/icon_lol.gif leje allahile Mentor, duhet ktu bashkpunim, se per ndryshe te dy palt bohen katastrof..leht o veq me fol!..pse pse pse--se kurgjo nuk boni ju, kurgjo hiq..perveq me existu dhe plotsu deshirat e juve..shnosh, na rujt Zoti me juve

PeAcE

Xuki
11.11.2007, 21:53:00
Vallah unė e kam ni femėn...mė ka deformu e mė ka sakatu.........me ditė ju qysh po mė dhem krahu i majt, ishi ardhė mem pa!! /forum/images/smiles/icon_rolleyes.gif

biki_jarule
11.11.2007, 22:24:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Xuki afishoj me 2007-11-11 21:53 :
Vallah unė e kam ni femėn...mė ka deformu e mė ka sakatu.........me ditė ju qysh po mė dhem krahu i majt, ishi ardhė mem pa!! /forum/images/smiles/icon_rolleyes.gif
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
/forum/images/smiles/icon_lol.gif /forum/images/smiles/icon_lol.gif aiiiiiii a kaq i lodht je ti a .... leje allahile

Xuki
12.11.2007, 09:08:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
biki_jarule afishoj me 2007-11-11 22:24 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Xuki afishoj me 2007-11-11 21:53 :
Vallah unė e kam ni femėn...mė ka deformu e mė ka sakatu.........me ditė ju qysh po mė dhem krahu i majt, ishi ardhė mem pa!! /forum/images/smiles/icon_rolleyes.gif
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
/forum/images/smiles/icon_lol.gif /forum/images/smiles/icon_lol.gif aiiiiiii a kaq i lodht je ti a .... leje allahile
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>Oooo mos t'rrokshin t'fortit pėrpara, se frymė nuk t'lanė me marrė! /forum/images/smiles/icon_lol.gif

Anduena
14.11.2007, 15:32:00
Hej...

pse derfomohen Femrat .. ohh ju Meshkuj.. mbajeni ju 9 Muaj nje Femi ne Bark dhe me ju qu Tuge, dhe me pas Dhimbte.. dhe ju tregoj un juve se si derfomoheni tana.. me siguri ju kish dal Hunda pas Qafes.. ju kish shtramu Goja.. se le qe ishit derfomu si Femrat.. por ishit bo qe as vet veten se kishit njohur!

E perndryshe.. edhe ju Meshkuj.. shikone njeher veten pas Marteses.. pa rru, Barku ju rritet si me qen vet shtatezan hahahahaha, vesheni si me qen Vellau i Kassandres hahahahaha

E qeshtu.. Hallet e Dertet nje Njer muajn me shkaterru.. dhe nuk ju bjen ndermend.. a jeni te derfomum, por shyqyr egzistojn disa Sende qe muajm ne Kohen e sotme me i permisu .. dhe normal nuk eshte mire me lon veten pas, ne kurfar Aspekti, e keshtu qe dikuajt i vyn nje far Lloj Mbeshtetje nga dikuajt (si p. sh. Burri) e jo veq Fjale negative.

Byeeeeeeeeeee

*ylli
15.11.2007, 13:28:00
..me pelqej pa mase mendimi i nofkes 'Rrushja' !

Vertet ato qe kan stress e jan shume flexible ne ushtrim te detyrave shtepijake si dhe profesionale, e mbajn veten.

Per deformim kam vetem nje sqarim:

Perrtacshmerine. (dicka tjeter s'egziston)

Eshte per tu habit, sa shume femra mbeshteten ne faktin se kan lind dhe luftojne te e arsyetojne peshene e tepert.

Por te gjitha keto ndodhin kur burri i lene hapsire dhe kohe te lire shume Gruas e cila s'dij cfar te bej pos te ushqehet pa kontroll.

Kaloni bukur, *ylli

Poediseja
15.11.2007, 19:34:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Anduena afishoj me 2007-11-14 15:32 :
Hej...

pse derfomohen Femrat .. ohh ju Meshkuj.. mbajeni ju 9 Muaj nje Femi ne Bark dhe me ju qu Tuge, dhe me pas Dhimbte.. dhe ju tregoj un juve se si derfomoheni tana.. me siguri ju kish dal Hunda pas Qafes.. ju kish shtramu Goja.. se le qe ishit derfomu si Femrat.. por ishit bo qe as vet veten se kishit njohur!

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>


agagaggagagagaga


du hast ja Phantasie

JaGuArJa
15.11.2007, 22:22:00
Ylli* ky mendimi jot shum i kufizum dhe i siperfaqshem..po edhe qorri e sheh se femra esht shum ma shum e angazhume se mashkulli qe mundet me kon ne tan jeten e tij. Leje allahile se leht o veq me shkru diqka palidhje !

PeAcE

*ylli
15.11.2007, 22:50:00
Jaguarja,
qe 6 vite jam pergjegjes per punen efektive qe bejn 18-22 persona!

Andaj, ta them sincerisht, shume femra s'po i glogalizoj te gjitha, s'bejn pune (efektive) me shume se 3-4 ore ne dite.
Ndersa une i kam stress 10-12 ne dite, sa isha duke e gdhen karrieren edhe 16 ore ne dite.

Natyrisht se llafet me muhabetet e kota me i numeru.. dalin edhe 10-15, po ke eshte humbje e kohes kot.

Per shpirt qe e kam te kisha derigju me nje Stop-Uhr dhe te kisha detyru me e shkru nje Pasqyr dite, me pa se qysh kryhen punet.Atehere e kishe vrejt se sa kohe e lire u mbetet femrave.

90% e femrave/grave shqiptare merren me mengjes, dreke e nje te fshihne pluhni gjithe diten.. edhe ankohen: Uh kurr s'po kryhen keto pune, tone diten n'komb sa atje sa atje...

Pos tjerash nje mysafir i papritun me ju shku, s'ka ku ju hyn

Grasha_1
17.11.2007, 19:19:00
Ani pse deformohen femrat kur te martohen???!!!

Nje i aferm i imi i ka dy djem bineq, edhe i ka que per her te pare ne qerdhe te femijeve,nejse mas ni viti, ni edukatore tjeter ka qene shtatzane, edhe keta bineqt e kan pyet edukatoren e vet:

Qka ka hanger kjo edukatorja qi ju ka rrit barku kaq shume?
Tash kjo me hi me ju tregue femijeve gjan e gjat qka eshte shtatzanija, ka than keta jan ende te vogel nuk kuptojne,edhe ju pergjigjet:
E ka perbi ni bostan.!!!! (Sie hat eine grose melone verschlukt).

Nejse kur shkojne veres ne Kosove per pushime,nje grue e agjes se tyne u kan shtatezan, edhe ajo e madhe edhe tha menxi e qojke barkun,tash keta bineqt po e kqyrin njani tjetrin edhe po i thot njani tjetrit.

Man o man !!!! sie hat aber eine grose melone verschlukt)

Eu more burre !!! qikjo paska perbi bostan se jo pak.

Tani ku mos mu deformue femrat, kur qka te shohin dojne me e shti ne bark.

Premtim
18.11.2007, 00:29:00
Pyetne mamin pse /forum/images/smiles/icon_lol.gif

Narti_75
18.11.2007, 00:50:00
Nuk mund te thuhet qe shumica e femra Shqiptare deformohen, shiqojeni pak (kush jeton ne gjermani, se si duken gjermankat, me nga 80---120 kg ...) tu hanger kah 2-3 torte ne ditje,-- por sa per femra shqiptare fajet i kan burrat, se pse nuk punojn pak ma shume me to , qy..naj sport a gjimnastik.....pak ma shume a...

Litta
20.11.2007, 15:15:00
e pse pra edhe shumica e meshkujve sillen ndryshe masi te martohen?

Artisti_79
20.11.2007, 20:28:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Lita afishoj me 2007-11-20 15:15 :

e pse pra edhe shumica e meshkujve sillen ndryshe masi te martohen?

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Lita,kqyr rrusho... (me fal Xuki ) /forum/images/smiles/icon_lol.gif

nuk o jeta gjithmon hajgare, por edhe pa humor nuk shkone, ama duhet me pas seriozitet nga dy ante...,juve femrave ju doket pak shtire se...zakonishte kto muhgabete i boni si Alma me Driten ne familje moderne...,zakonisht merrni kshilla nga prindrit, kam fjalen nga nje nane e mire qe ja don te miren qikes se vet, se per do.. kurva plaka duhet dajakun me ja dhan ne fund sokakut...
Keshtu qe zakonisht keni problem deri sa ti adaptoheni jetes ne martes, e nje kshill nje qortim nje vendosmeri nga burri ju duket ku ku qfar njeri u bo.. pse,qysh,tek, nuk u kon i tille... ka qen tjeter tip.. e keshtu me radhe... tani ju vjen pak shtire...edhe me veshtersi i adaptohni jetes ne martes, besa shume do femra te sotit mendojn qe jon te nana edhe.. ma kallaj ndahen edshe jetojn kishe te lira...,jeta ne martes nuk o qysh tem teket mue me bo... po duhet pak mi zgjidhe kerkesat,deshirat,modelet e deshirave... pak ma te njerzishme
Por edhe mashkuj ka qe...shtire i adaptohen marteses,kujtojn qe lehet nusja ne shpi... pa pas kurrfar kontakti me te.. me jave, e tu nga mas tjerave hala...,por dikur bijn ne binar edhe ata...

Sa i perket deformimit.. te femrave shqiptare, si edhe qdo femer tjeter femren pak e ndryshon,secila lindje femren e plak per 2 deri ne 3 vjet me shume... tash kur krahasohet 2,3 thmi nji qift... duhet me kan femra me e re 5 deri ne 10 vjet se mashkulli....

Por mos u bazoni tash jo valla e kena kit siklet...edhe spo i rrijm veti gati...,se i qoni burrat ne der te tjetres... qata o mire me ju marr ne ortake, nashti i rrini veti ma gati... /forum/images/smiles/icon_lol.gif /forum/images/smiles/icon_lol.gif /forum/images/smiles/icon_lol.gif

Litta
21.11.2007, 09:04:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Artisti_79 afishoj me 2007-11-20 20:28 :

Lita,kqyr rrusho... (me fal Xuki ) /forum/images/smiles/icon_lol.gif

nuk o jeta gjithmon hajgare, por edhe pa humor nuk shkone, ama duhet me pas seriozitet nga dy ante...,juve femrave ju doket pak shtire se...zakonishte kto muhgabete i boni si Alma me Driten ne familje moderne...,zakonisht merrni kshilla nga prindrit, kam fjalen nga nje nane e mire qe ja don te miren qikes se vet, se per do.. kurva plaka duhet dajakun me ja dhan ne fund sokakut...
Keshtu qe zakonisht keni problem deri sa ti adaptoheni jetes ne martes, e nje kshill nje qortim nje vendosmeri nga burri ju duket ku ku qfar njeri u bo.. pse,qysh,tek, nuk u kon i tille... ka qen tjeter tip.. e keshtu me radhe... tani ju vjen pak shtire...edhe me veshtersi i adaptohni jetes ne martes, besa shume do femra te sotit mendojn qe jon te nana edhe.. ma kallaj ndahen edshe jetojn kishe te lira...,jeta ne martes nuk o qysh tem teket mue me bo... po duhet pak mi zgjidhe kerkesat,deshirat,modelet e deshirave... pak ma te njerzishme
Por edhe mashkuj ka qe...shtire i adaptohen marteses,kujtojn qe lehet nusja ne shpi... pa pas kurrfar kontakti me te.. me jave, e tu nga mas tjerave hala...,por dikur bijn ne binar edhe ata...

Sa i perket deformimit.. te femrave shqiptare, si edhe qdo femer tjeter femren pak e ndryshon,secila lindje femren e plak per 2 deri ne 3 vjet me shume... tash kur krahasohet 2,3 thmi nji qift... duhet me kan femra me e re 5 deri ne 10 vjet se mashkulli....

Por mos u bazoni tash jo valla e kena kit siklet...edhe spo i rrijm veti gati...,se i qoni burrat ne der te tjetres... qata o mire me ju marr ne ortake, nashti i rrini veti ma gati... /forum/images/smiles/icon_lol.gif /forum/images/smiles/icon_lol.gif /forum/images/smiles/icon_lol.gif
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

po jo, kshyre, ti s'pom kupton. normal qe nuk osht e njejta kur t'martohesh sikur kur t'jesh te nana. po qat kshill e vendosmeri ju muni edhe ma heret me thon, hala pa u martue. e jo tash kishe "ti je gruja jeme tash une t'kam n'dor tye" e krejt tjera mendime po keni tani. nejse krejt nuk jon qashtu, veq shumica qysh e kom pa une...

e sa per deformim, nuk besoj se kish ndodh shume, nese dilni shpesh me gruen vet dikun me naj mbremje a qashtu diqka, e femijet n'qat koh munet me i kshyr dikush tjeter... e jo me nejt veq para tv ulun, ose me dal vet dikun e gruja le te rrin n'shpi e ti kshyrin femijet se me i marr krejt me veti po bohen shume...

po nejse, secili per veti /forum/images/smiles/icon_razz.gif


p.s. thojn qe "burri e bon gruen zoj, edhe burri e bon gruen toj" /forum/images/smiles/icon_biggrin.gif /forum/images/smiles/icon_razz.gif

22.11.2007, 01:51:00
femrat kur te martohen po deformohen tashe,se perpara nuk eshte deformue hiq se ka punue ten diten,e tashe veq kame mi kame,ha amelsina,nje pasul me e qite ne tave me e zie,thote o kuku marova tu gatue,edhe po ju hin dreqi edhe ne bark e po jau prishe vijen.
hajt more se teper nuk deformoheni se qfare dreqnillakesh i boni
Bregu

Poediseja
22.11.2007, 02:27:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
*ylli afishoj me 2007-11-15 22:50 :

Jaguarja,
qe 6 vite jam pergjegjes per punen efektive qe bejn 18-22 persona!

Andaj, ta them sincerisht, shume femra s'po i glogalizoj te gjitha, s'bejn pune (efektive) me shume se 3-4 ore ne dite.
Ndersa une i kam stress 10-12 ne dite, sa isha duke e gdhen karrieren edhe 16 ore ne dite.

Natyrisht se llafet me muhabetet e kota me i numeru.. dalin edhe 10-15, po ke eshte humbje e kohes kot.

Per shpirt qe e kam te kisha derigju me nje Stop-Uhr dhe te kisha detyru me e shkru nje Pasqyr dite, me pa se qysh kryhen punet.Atehere e kishe vrejt se sa kohe e lire u mbetet femrave.

90% e femrave/grave shqiptare merren me mengjes, dreke e nje te fshihne pluhni gjithe diten.. edhe ankohen: Uh kurr s'po kryhen keto pune, tone diten n'komb sa atje sa atje...

Pos tjerash nje mysafir i papritun me ju shku, s'ka ku ju hyn
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>Ani zemra jem. E kam pa qe ti je boll njeri i fiksum ne dokrra ne te cilat ti e sheh veten te pasqyrum. Amo masi ti sa mire pe dishe se sa pune efektive po bojkan femnat shqiptare dhe ate sigurine tande e shpreh ne forme te gjeneralizimit te sigurt dhe idiotik, a kishe mujt ti me menagju jeten e perditshme te nje amvisi, edhe plus tu e eduku ni fmi tandin, nderkohe qe gruaja jote perjeton jeten tande te biznisit me efektivitet 100-%sh. Me kon jeton ti? A ke jetu ti najher vet per me dit se sa obligimi osht me jetu vet, pa asnje ndihme sa i perket menagjimit?! E leje ma sa i perket menagjimit te nje shtepie edhe PLUS edukimit te fmive?!

Pse ja qet piken fjalive tuaja ne fund te fjales dhe bindjeve tuaja?
Mos u ba njeri banal me marr ti detyren e Zotit per me dit perqindjen e grave qe simbas mendimit tond po u ankojkan pa arsye.

Thuaje mendimin tond, amo mos bo perqindje se bahesh njeri qe nuk munet mu marr serioz. Ashtu qysh nuk kom mujt met marr shpesh serioz. Fatkeqsisht. Se nuk je budall. Por por si te tille po e paraqet veten me disa bindje tuaja mendjengusht.<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: Poediseja mė 2007-11-22 02:39 ]</font>

Artisti_79
22.11.2007, 10:19:00
po jo, kshyre, ti s'pom kupton. normal qe nuk osht e njejta kur t'martohesh sikur kur t'jesh te nana. po qat kshill e vendosmeri ju muni edhe ma heret me thon, hala pa u martue. e jo tash kishe "ti je gruja jeme tash une t'kam n'dor tye" e krejt tjera mendime po keni tani. nejse krejt nuk jon qashtu, veq shumica qysh e kom pa une...
////////////////////////////////////////////////////////////////////////


Pai rasi i zgjedhjeve... , sa premtimet i dhan edhe kta kryetart e partive.., e kqyre a i realizojn ne mandatin e tyre..., ajo o normal... qe duhet me premtue diqka e do sene, e dikur.. koha spremton hahahaha

se qe p.sh ... Une jam asi tipi qe foli drejt ne forum qka mendoj per femren, shaj,qartna,sja boj rrafsh hiq..., cila kish thna hajt.. po bohna bashk me qito... /forum/images/smiles/icon_lol.gif /forum/images/smiles/icon_lol.gif /forum/images/smiles/icon_lol.gif kini marak ju pak me ju rrejt romantiqki... per fiullim tani dikur e doni dajakun... edhe me kon pak ma xeher.. jo kili mili

JaGuArJa
22.11.2007, 12:37:00
Artist, gruja te ti skish pas shans mu deformu se nuk e kishe lon kurr mu ul /forum/images/smiles/icon_lol.gif bile me pas kon ktyneher, e kishe qit me prashit e me bajt dru n'mal..shyqyr Zot qe kan kalu ato koh. Po me thon te drejten, ma mer mendja qe je njeri i mir, nese sjellet ajo mir me ty..dhe qeshtu e kishi angazhu njoni tjetjrin qe mos me ardh hiq te deformini trupav. Se fundi ishe bo kishe i trent, dhe i kishe nga tan diten me sakic permas..sport per zori e kishe shti me bo /forum/images/smiles/icon_lol.gif bash cool

PeAcE

Cia-Ferizaj
22.11.2007, 14:17:00
po normalitikisht se kur te martohen ma skan ren mu nreq mu ly e me u ngjy

edhe e qesin krejt ne Leer

gjithesia
22.11.2007, 15:16:00
kadalni bre njerzi , se s jan krejt njejt , qy


a po bre Ef ???, ka edhe perjashtime qe jan per mashaAllah /forum/images/smiles/icon_razz.gif


psh. i ka dy tre fmi , bile bile edhe djemt e ri e nguxin rruges se mendojn se osht n xhimnaz /forum/images/smiles/icon_biggrin.gifmos gjenerqlizoni se s duhet ...........ju shnet shume ,


gjithesia


rrnoft stupci e dajaku se pa to s bon hiq kajhere /forum/images/smiles/icon_lol.gif /forum/images/smiles/icon_lol.gif /forum/images/smiles/icon_lol.gif

Cia-Ferizaj
22.11.2007, 15:27:00
ti e kahit je a ....

gjithesia
22.11.2007, 17:02:00
Cia-Ferizaj afishoj me 2007-11-22 15:27 :


ti e kahit je a ....

-----------------------------------------------------------------------------


pse /forum/images/smiles/icon_lol.gif


/forum/images/smiles/icon_evil.gif gjithesia

Cia-Ferizaj
22.11.2007, 18:09:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
gjithesia afishoj me 2007-11-22 17:02 :

Cia-Ferizaj afishoj me 2007-11-22 15:27 :


ti e kahit je a ....

-----------------------------------------------------------------------------


pse /forum/images/smiles/icon_lol.gif


/forum/images/smiles/icon_evil.gif gjithesia
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
mu doke e njofshme mori /forum/images/smiles/icon_lol.gif

http://i7.tagstat.com/images/user3/01/60/07/16007611-62266577.jpg

*ylli
22.11.2007, 23:37:00
Poediseja,
konkludimi im me larte eshte pasion i pervojes shumevjeqare ne menagjim te jetes vetem!
Ku mund te mburrem qe as femrat te cilat dallohen nga shumica (te zellshme) nuk kishin pas mundesi te gjejn mangesi diku.

..per ata i cmoj e respektoj vetem te sukseshmet!

Mjaft per te zgjedhuren time, qe s'ka nevoj kurr ta lodhe koken e te mendoj per mua dicka, sepse s'me knaq dora e askujt pos e imja!

Sa per ilustrim te temes:

E zgjedhura ime nuk ben te dal jashte kronizes [ 56/57 kg dhe konf. 36/38 ] ne rrethana normale (jo te jashtzakonshme) se do dali vetem ne sheti..
Isha detyru te ja jap 1 muaj kohe, te ndryshoj dicka.. po s'ndryshoj gje, te ja hap rrugen te fluturoje kah te doj.

Me vepru shume mashkuj keshtu s'kishim asnje grua me peshe tepric sot!

Artisti_79
22.11.2007, 23:40:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
JaGuArJa afishoj me 2007-11-22 12:37 :
Artist, gruja te ti skish pas shans mu deformu se nuk e kishe lon kurr mu ul /forum/images/smiles/icon_lol.gif bile me pas kon ktyneher, e kishe qit me prashit e me bajt dru n'mal..shyqyr Zot qe kan kalu ato koh. Po me thon te drejten, ma mer mendja qe je njeri i mir, nese sjellet ajo mir me ty..dhe qeshtu e kishi angazhu njoni tjetjrin qe mos me ardh hiq te deformini trupav. Se fundi ishe bo kishe i trent, dhe i kishe nga tan diten me sakic permas..sport per zori e kishe shti me bo /forum/images/smiles/icon_lol.gif bash cool

PeAcE
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Qysh ma din gruja hujin, ma ka msue tabijatin... /forum/images/smiles/icon_lol.gif /forum/images/smiles/icon_lol.gif /forum/images/smiles/icon_lol.gif
kan than, miku mikut i get 40 vjet perpara...., 1 jave e pate pushim p[rej forumi e prej pune...nom nom kishe pas shtue njo 600 gr, /forum/images/smiles/icon_lol.gif /forum/images/smiles/icon_lol.gif /forum/images/smiles/icon_lol.gif veq tash prap je ra ne nivel te mehershem je ra ne killazh /forum/images/smiles/icon_lol.gif /forum/images/smiles/icon_lol.gif /forum/images/smiles/icon_lol.gif une tash jam.. ne rend
Po me thon te drejten, ma mer mendja qe je njeri i mir, nese sjellet ajo mir me ty

Ktu gruja ka dasht me thon qe njeri qe o nervoz o i drejt dolloveret nuk i don,nuk i pranon qata edhe reagon furishem,fjalne sy em sy.. ska kili vili /forum/images/smiles/icon_lol.gif /forum/images/smiles/icon_lol.gif /forum/images/smiles/icon_lol.gif ska aty,sdin me gjet gramatik e modernizim hahahah se ne at nervoz qartet

Artisti_79
22.11.2007, 23:53:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
gjithesia afishoj me 2007-11-22 15:16 :


kadalni bre njerzi , se s jan krejt njejt , qy


a po bre Ef ???, ka edhe perjashtime qe jan per mashaAllah /forum/images/smiles/icon_razz.gif


psh. i ka dy tre fmi , bile bile edhe djemt e ri e nguxin rruges se mendojn se osht n xhimnaz /forum/images/smiles/icon_biggrin.gifmos gjenerqlizoni se s duhet ...........ju shnet shume ,


gjithesia


rrnoft stupci e dajaku se pa to s bon hiq kajhere /forum/images/smiles/icon_lol.gif /forum/images/smiles/icon_lol.gif /forum/images/smiles/icon_lol.gif

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

/forum/images/smiles/icon_lol.gif /forum/images/smiles/icon_lol.gif /forum/images/smiles/icon_lol.gif Po qysh e gdhen femren qysh dush dajak... e vizaton si me laps.. /forum/images/smiles/icon_lol.gif /forum/images/smiles/icon_lol.gif terapi efikase bile edhe nga ana psikologjike....

Mos na lasht Zoti pa Inxhe... /forum/images/smiles/icon_lol.gif /forum/images/smiles/icon_lol.gif /forum/images/smiles/icon_lol.gif ty te kisha lan per kto te martumet me ju majt Msim... /forum/images/smiles/icon_lol.gif

Na ka thirr ajo bija e gilanit me shkue anej,por jo pa kan dredhza aty nuk e ka lezetin e vet me marr udhe... dyqysh smuj marr udhe anej... /forum/images/smiles/icon_lol.gif /forum/images/smiles/icon_lol.gif /forum/images/smiles/icon_lol.gif
Edhe Xuki me kan... anej kish bo hahaha me Liten...

Poediseja
23.11.2007, 21:02:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
*ylli afishoj me 2007-11-22 23:37 :
Poediseja,
konkludimi im me larte eshte pasion i pervojes shumevjeqare ne menagjim te jetes vetem!
Ku mund te mburrem qe as femrat te cilat dallohen nga shumica (te zellshme) nuk kishin pas mundesi te gjejn mangesi diku.

..per ata i cmoj e respektoj vetem te sukseshmet!

Mjaft per te zgjedhuren time, qe s'ka nevoj kurr ta lodhe koken e te mendoj per mua dicka, sepse s'me knaq dora e askujt pos e imja!

Sa per ilustrim te temes:

E zgjedhura ime nuk ben te dal jashte kronizes [ 56/57 kg dhe konf. 36/38 ] ne rrethana normale (jo te jashtzakonshme) se do dali vetem ne sheti..
Isha detyru te ja jap 1 muaj kohe, te ndryshoj dicka.. po s'ndryshoj gje, te ja hap rrugen te fluturoje kah te doj.

Me vepru shume mashkuj keshtu s'kishim asnje grua me peshe tepric sot!

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>Ti sigurisht s'ke femen. S'di.(Edhe t'besoj qe vec dora jote te knaq /forum/images/smiles/icon_biggrin.gif) Vec njo e di: ke me pas shume vshtire me bashkjetu me najkon. Ose je njani prej atyne tipave qe folin dhe kerkojne shume, vec kur t'a gjajne ni femer qe e AKCEPTOJNE (me te metat e veta dhe qendrimet e tyne te kompleksume), athere bahen si engjull. Harrojne krejt kerkesat qe i kane pas, se perjetojne per here te pare dashuri te pakushtezume. Ta uroj, vertete! Se ke nevoje me dit se cka osht dashuria e pakushtezume!!!!!<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: Poediseja mė 2007-11-23 21:11 ]</font>

Yllėza*
14.01.2009, 15:46:29
Ndoshta se femrat jane me "aktive" sa jane te pamartuara se sa kur te martohen. Pra meshkuj, aktivizoni grate pak me shume para se te ankoheni ;)...

beni-1
14.01.2009, 16:10:00
po si ti aktivizojm se?

nese rrime ne shtepi ne Burrat dhe grat i dergojm ne pune, kan me u anku se po punojn shume, e nese rrine ne shtepi e ne dalim e punojn kan mu anku se nuk kemi te drejta, po rrime mbyllure, spo na leni me ka aktive e me dale. Si te ja bejme kur ne kosove nuk po ka puneper te dyja gjinite?

Ishalla ne te ardhmen behet ma mire.

LOLO
15.01.2009, 22:11:30
Nuk di tybe, veq une prej se jam martu nuk kam ndryshu fare, qajo e njejta kum mbet me 300 kg :D

Disa deformohen, sepse kan prit ndonje gje tjeter prej martese, e kan gjet krejt tjetersen.

Kur ni femer nuk eshte e lumtur, ateher i humb dhe bukuria.

Madame_X
15.01.2009, 23:49:41
nje nder faktoret ma merr mendja esht qe pas marteses ndryshojn interesat- shume femra pak "demelaven" ne aspektin e pamjes, sepse mendojn qe tash mbase e kan gjet fatin s“kan ma nevoj me "investu" shume ne optike etj..
s“dyti esht se femra mas marteset ju nenshtrohet detyrave dhe sfidave tjera, psh lindjen, edukimin e femijes, mbajtjen e shpise etj, gjera qe shkaktojne shume shtres. Nuk esht lehte me qen nane, zonje shtepije,(ndoshta edhe) punetore, plus grue burrit ne te njejten kohe..!

Por ransija e pamjes edhe ne martes mbet.duhet me pas mashum prioritet se sa disa gjera tjera. Shume femra qe e mbajn veten respektohen apo duhen mashum nga burri se ato qe se majn..

SUNSHINE_B
17.01.2009, 23:19:36
Njė femėr jo e martuar nė mbrėmje (p.sh kur kthehet nga puna apo shkolla) ia hudhė sytė frigoriferit, por duke menduar pėr figurėn e saj shkon e bie me flejt. Ajo e martuara kur ia hudh sytė shtratit dhe sheh se ēka ka n“shtrat shkon dhe hap frigoriferin dhe ngushllohet :-) ...pak hajgare.

Mendoj se nėse dashuron njė person kur duket mė sė bukri do e dashurosh edhe atėherė kur nuk duket kurqysh hiq. Edhe meshkujt me vite humbin pamjen e mėparshme, psh, rriten veshėt, hunda, bien flokt nga balli e dalin te vesht, rritet barku dhe rrypi vnohet nėn bark e jo n“bel etj etj. E sa i pėrketė femrave, faji qėndron te mashkulli. Nėse njė mashkull kujdeset pėr gruan si duhet nuk besoj se ajo femėr do ketė pamje tė keqe apo shtim peshe edhe pas ca viteve ( shembull M. Braha e keni pa se qysh e thrret Naimi me plot zemėr MIHĖRIJE :-) )
Pėr femrat ka shumė shumė rėndėsi gjendja psiqike. E nėse ajo nėnqmohet jo vetėm nga bashkėshorti por nga kush zgjohet i pari, pastaj punė tė stėrngarkuara etj etj. normal qė nuk do tė duket si ditėn e martesės.

Apokalypse
19.01.2009, 08:44:07
Mashklli faj, nese femra se ka veten nen kontroll me te ushyerit?
E ajo femer a ka vet mendje, personalitet, ego, nendije etj.?

Grejzi
19.01.2009, 14:54:59
Vete femrat i kane fajet. Kur martohet kujtojne qe e kane kryer punen, e kane siguru nje burrre dhe nuk kane nevoje ma me u duke elegante. Nuk po mendoj elegante me veshje, por me qene elegante pa kurgja mbi trup :D.
Ehhh... jam shume i bindur, qe une nuk ja kisha hape rrugen gruas me u deformu, sidomos jo per shkak te peshes. Ne fakt, e kisha detyru me mbajte "vijen" ose.. e kisha shti me xhelozu :D dhe e kish mbajte vijen pa qare.
Garantoj qe gruja ime nuk kish pase shanse me i pase ma shume se 52 kg :D
Por, nuk mund te kontrollohen te gjitha deformimet, sidomos ato qe i sjell mosha. Aty duhet me kutpu te gjithe dhe mos me nxjerre kajde palidhje. Bile bile... disa femra behen shume me terheqese kur i bejne disa vite dhe ju shtohet ndonje rrudhe ;)

Angelina
25.01.2009, 19:28:46
phii.. real ku e gjete kete njeri aman?? Mos don me na treguar najcka per ndonje deshir tenden, ne lidhje me kete video?? :p hahahah

Grasha_1
25.01.2009, 21:05:33
Ku e gjete at femer aq Sexi o njeri?

Belle
25.01.2009, 22:52:25
edhe une e kom po at dert, pse mashkujt shqiptar plaken shpejt, ju rritet barki dhe ju bin flokt.besa edhe dhomt po ju bin e si nreqin hiq ma para i ndojn guma sport kerrit se dhom vetit...........
spo di a mu martu a jo me shqiptatr :P

Grasha_1
25.01.2009, 23:23:51
Tash masi je nda mos u ngut, lype nje me kokall qi thojshin ktynehere,me flok,me bark te vogel,me dham si orizi,me goma sport kuptohet ne kerr te mire,veq nje po te porositi:
Allahile mos e le n`darsem pa na thirre.

sunrise
26.01.2009, 11:43:50
Se ja nis me i kap monontonia se nuk ju del jeta qysh jane premtu :D

ManGupI_ZeMer
05.02.2009, 05:49:38
fjala popullore "Femren . e ndreq e . e prish" hahahahahaa

Abetare
09.02.2009, 12:25:30
...se pi hjekin njė gajle tė madhe ...

thellenza-II
10.02.2009, 14:50:59
...se pi hjekin njė gajle tė madhe ...
E hekun nje te madhe e i marrin 100 jumbo :D