PDA

Braktis arkiven dhe shih kėtė faqe nė dizajn standard : S I G U R I M I I A T DH E U T ‘


grepi
04.10.2007, 22:48:00
S I G U R I M I I A T DH E U T ‘

K O M U N I K A T Ė
Nr. 007 / 04/10/2007 / Prishtinė

Sigurimi i Atdheut:Reagojmė ashpėr, me rastin e daljes ne sket te AKSH-sė nėpėr rrugė tė ndryshme nė Kosovė, nga ana e njė grupi terrorist, tė cilėt, nė pamundėsi pėr tė realizuar synimet e veta idioteske, tradhėtuan djathtizmin kombėtar, duke i dalė pėrballė atij dhe duke u bėrė me vetėdije pararojė e majtistėve kuislingė si Gafurr Adili dhe Idajet Beqiri tė cilėt kanė vrarė atdhetarėt mė tė devotshėm tė Pavarėsisė sė Kosovės.

Sigurimi i Atdheut: Tėrheqim vėrejtjen, se ēdo shantazh qė Ju tentoni ti beni Kosovės dhe bashksis nderkombtare do tė bėni kundrejt vullnetit te Pollit dhe miqve tan Natos dhe Amerikes dhe Evropes, do tė pėsoni me jetė. Ju ftojmė qė pėr tė mirėn e familjeve tuaja dhe pėr tė mirėn e Kosovės, tė reflektoni dhe tė kėrkoni falje, dhe te lini shtetin dhe Institucionet e Kosovės qe i ngriti i Presidenti Brahim Rugova tash i ndjer.K
ur ju mund tė ē’orientoni dhe shantazhoni Populltaen dhe Miqt tan ketu ne Kosovė dhe gjetiu, ju betohemi se do t’ju godasim pa paralajmėrim.

Sigurimi i Atdheut: Ftojmė qytetarėt e Kosovės, posaqėrisht anėtarėt e Lidhjes Demokratike tė Kosovės, qė tė mos bijnė pre e mashtruesve dhe e matrapazėve mospėrfillės tė cilėt kanė qellim te destabilizoin Kosovėn.
Ata kanė qėllime mashtrimi dhe nuk janė tė aftė pėr ta drejtuar Kosovėn dhe pėr ta bėrė tė pavarur. Kėta matrapazė kanė ikur nga pėrgjegjėsitė qė kanė pasur dhe tani kėrkojnė pėrsėri pėrgjegjėsi nga Ju, tė cilėt do tradhėtoin pikėrisht nė momentin e fundit kur ēėshtja e Kosovės do tė jete gati tė fitoj statusin pėrfundimtar. Ata janė tė shitur, majtistėt tė cilėt kanė vrarė dhe po vrasin atdhetarėt mė tė denjė tė pavarsisė sė Kosovės. Ata janė kundėr pavarėsisė sė Kosovės dhe sot janė bėrė aleatė tė majtistėve tė cilėt i kanė paguar mirė qė nė tė ardhmen t’i kenė pėr vete kur tė vendosin qė Kosovėn t’ia bashkojnė Shqipėrisė. Majtistėt duan qė ta rikthejnė Shqipėrinė e madhe dhe kėshtu tė bėhen rreziku pėr Ballkanin. Prandaj mos e pėrkrahni tradhėtinė e cila na e prishė imazhin; ta bėjmė Kosovėn sipas planeve tė Dr.Ibrahim RUGOVĖS, tė pavarur demokratike me fqinjėsi tė mirė dhe tė integruar nė tė gjitha mekanizmat ndėrkombėtar.

Sigurimi i Atdheut: Jemi tė informuar edhe pėr anėtarė tė tjerė tė “pakėnaqur” tė kryesisė sė LDK-sė, tė cilėt po planifikojnė qė nė momentin e fundit ta lėnė LDK-nė tė boshatisur dhe t’i kthejnė shpindėn Partis se ish Presidentit tė Pavarėsisė sė Kosovės, Dr.Ibrahim RUGOVA, ti bashkangjiten Hashim Thaqit dhe grupeve tjera Majtiste ne Kosovė.
Po kėtyre u bėjmė thirrje tė tėrhiqen nga lojėrat e pista dhe tė pa krye sepse mė kėtė strategji ata do tė jenė pėrgjithmonė tė humbur. Jemi tė detyruar tė ju informojmė se njėra nga tė rebeluarat e LDK-sė mban lidhje dhe ka mbėshtetje nga ekstremistėt tė cilėt veten e kanė quajtur Armata Kombėtare Shqiptare, dhe synojnė qė me forma terroriste ta bashkojnė Shqipėrinė, qė Kosovėn t’ia bashkojnė Shqipėrisė dhe me ne tė udhėheq Fatos NANO apo Gafurr ADILI i cili ėshtė ngusht i lidhur me trashigimtarėt e Enver HOXHĖS dhe cilėsohet si “Enveri i dytė”. Ata kanė plane tė shkatėrrimit tė LDK-sė dhe tė bashkimit tė Kosovės me Shqipėrinė; ndėrsa populli i Kosovės ka votuar dhe do ta votojė partin e Dr.Ibrahim RUGOVĖN, Presidentin e Pavarėsisė. Lėvizja juaj do tė fitoj turpin dhe do tė vejė nė humnerė me majtistėt tė cilėt nuk do tė kenė vend nė Kosovėn e Pavarur.

Sigurimi i Atdheut: Urdhėrat janė tė prera. Sigurimi i Atdheut ėshtė gjithmonė nė mbrojtje tė atdheut dhe tė strukturave atdhetare tė Pavarėsisė sė Kosovės. Kosova nuk ėshtė e vejė, ajo ka burra qė i dalin zot.


Kolonel. R. Miftari

tarasi
04.10.2007, 23:03:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
grepi afishoj me 2007-10-04 22:48 :
S I G U R I M I I A T DH E U T ‘

K O M U N I K A T Ė
Nr. 007 / 04/10/2007 / Prishtinė

Sigurimi i Atdheut:Reagojmė ashpėr, me rastin e daljes ne sket te AKSH-sė nėpėr rrugė tė ndryshme nė Kosovė, nga ana e njė grupi terrorist, tė cilėt, nė pamundėsi pėr tė realizuar synimet e veta idioteske, tradhėtuan djathtizmin kombėtar, duke i dalė pėrballė atij dhe duke u bėrė me vetėdije pararojė e majtistėve kuislingė si Gafurr Adili dhe Idajet Beqiri tė cilėt kanė vrarė atdhetarėt mė tė devotshėm tė Pavarėsisė sė Kosovės.

Sigurimi i Atdheut: Tėrheqim vėrejtjen, se ēdo shantazh qė Ju tentoni ti beni Kosovės dhe bashksis nderkombtare do tė bėni kundrejt vullnetit te Pollit dhe miqve tan Natos dhe Amerikes dhe Evropes, do tė pėsoni me jetė. Ju ftojmė qė pėr tė mirėn e familjeve tuaja dhe pėr tė mirėn e Kosovės, tė reflektoni dhe tė kėrkoni falje, dhe te lini shtetin dhe Institucionet e Kosovės qe i ngriti i Presidenti Brahim Rugova tash i ndjer.K
ur ju mund tė ē’orientoni dhe shantazhoni Populltaen dhe Miqt tan ketu ne Kosovė dhe gjetiu, ju betohemi se do t’ju godasim pa paralajmėrim.

Sigurimi i Atdheut: Ftojmė qytetarėt e Kosovės, posaqėrisht anėtarėt e Lidhjes Demokratike tė Kosovės, qė tė mos bijnė pre e mashtruesve dhe e matrapazėve mospėrfillės tė cilėt kanė qellim te destabilizoin Kosovėn.
Ata kanė qėllime mashtrimi dhe nuk janė tė aftė pėr ta drejtuar Kosovėn dhe pėr ta bėrė tė pavarur. Kėta matrapazė kanė ikur nga pėrgjegjėsitė qė kanė pasur dhe tani kėrkojnė pėrsėri pėrgjegjėsi nga Ju, tė cilėt do tradhėtoin pikėrisht nė momentin e fundit kur ēėshtja e Kosovės do tė jete gati tė fitoj statusin pėrfundimtar. Ata janė tė shitur, majtistėt tė cilėt kanė vrarė dhe po vrasin atdhetarėt mė tė denjė tė pavarsisė sė Kosovės. Ata janė kundėr pavarėsisė sė Kosovės dhe sot janė bėrė aleatė tė majtistėve tė cilėt i kanė paguar mirė qė nė tė ardhmen t’i kenė pėr vete kur tė vendosin qė Kosovėn t’ia bashkojnė Shqipėrisė. Majtistėt duan qė ta rikthejnė Shqipėrinė e madhe dhe kėshtu tė bėhen rreziku pėr Ballkanin. Prandaj mos e pėrkrahni tradhėtinė e cila na e prishė imazhin; ta bėjmė Kosovėn sipas planeve tė Dr.Ibrahim RUGOVĖS, tė pavarur demokratike me fqinjėsi tė mirė dhe tė integruar nė tė gjitha mekanizmat ndėrkombėtar.

Sigurimi i Atdheut: Jemi tė informuar edhe pėr anėtarė tė tjerė tė “pakėnaqur” tė kryesisė sė LDK-sė, tė cilėt po planifikojnė qė nė momentin e fundit ta lėnė LDK-nė tė boshatisur dhe t’i kthejnė shpindėn Partis se ish Presidentit tė Pavarėsisė sė Kosovės, Dr.Ibrahim RUGOVA, ti bashkangjiten Hashim Thaqit dhe grupeve tjera Majtiste ne Kosovė.
Po kėtyre u bėjmė thirrje tė tėrhiqen nga lojėrat e pista dhe tė pa krye sepse mė kėtė strategji ata do tė jenė pėrgjithmonė tė humbur. Jemi tė detyruar tė ju informojmė se njėra nga tė rebeluarat e LDK-sė mban lidhje dhe ka mbėshtetje nga ekstremistėt tė cilėt veten e kanė quajtur Armata Kombėtare Shqiptare, dhe synojnė qė me forma terroriste ta bashkojnė Shqipėrinė, qė Kosovėn t’ia bashkojnė Shqipėrisė dhe me ne tė udhėheq Fatos NANO apo Gafurr ADILI i cili ėshtė ngusht i lidhur me trashigimtarėt e Enver HOXHĖS dhe cilėsohet si “Enveri i dytė”. Ata kanė plane tė shkatėrrimit tė LDK-sė dhe tė bashkimit tė Kosovės me Shqipėrinė; ndėrsa populli i Kosovės ka votuar dhe do ta votojė partin e Dr.Ibrahim RUGOVĖN, Presidentin e Pavarėsisė. Lėvizja juaj do tė fitoj turpin dhe do tė vejė nė humnerė me majtistėt tė cilėt nuk do tė kenė vend nė Kosovėn e Pavarur.

Sigurimi i Atdheut: Urdhėrat janė tė prera. Sigurimi i Atdheut ėshtė gjithmonė nė mbrojtje tė atdheut dhe tė strukturave atdhetare tė Pavarėsisė sė Kosovės. Kosova nuk ėshtė e vejė, ajo ka burra qė i dalin zot.


Kolonel. R. Miftari

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

debatues tė nderuar mė falni pėr shprehjen por kėtij R. Miftarit do t'i thoja: " mi rrofshė,,,!
Duhet ta ketė pėrgaditjen dhe dijen e Alban kosovės pėr tė ndėrhyrė nė kėtė mėnyrė...
lexone kėtė komunikatė dhe do tė vėreni, njė gjuhė tė tmerrshme, me shumė gabime, si gjuhėsore po ashtu edhe nė tė shprehur; nuk e di nė ėshtė shkruar nga ata qė kanė shkollė Kosove apo shkollė Beligradi...

Kėti hijena tė qoroditura tentojn tė frigojn " arushen me shoshė"...
komunikatave analfabete dhe me njė gjuhė tė pėrdorur shumė keq ( tė shkruar me miljon gabime, hudheni poshtė ngaqė ėshtė shkruar nga ata qė nuk dinė 36 shkronja,,, Pikė!

grepi
04.10.2007, 23:06:00
Po kėtyre u bėjmė thirrje tė tėrhiqen nga lojėrat e pista dhe tė pa krye sepse mė kėtė strategji ata do tė jenė pėrgjithmonė tė humbur. Jemi tė detyruar tė ju informojmė se njėra nga tė rebeluarat e LDK-sė mban lidhje dhe ka mbėshtetje nga ekstremistėt tė cilėt veten e kanė quajtur Armata Kombėtare Shqiptare, dhe synojnė qė me forma terroriste ta bashkojnė Shqipėrinė, qė Kosovėn t’ia bashkojnė Shqipėrisė dhe me ne tė udhėheq Fatos NANO apo Gafurr ADILI i cili ėshtė ngusht i lidhur me trashigimtarėt e Enver HOXHĖS dhe cilėsohet si “Enveri i dytė”. Ata kanė plane tė shkatėrrimit tė LDK-sė dhe tė bashkimit tė Kosovės me Shqipėrinė; ndėrsa populli i Kosovės ka votuar dhe do ta votojė partin e Dr.Ibrahim RUGOVĖN, Presidentin e Pavarėsisė. Lėvizja juaj do tė fitoj turpin dhe do tė vejė nė humnerė me majtistėt tė cilėt nuk do tė kenė vend nė Kosovėn e Pavarur.

-------------------------------------------------------------------------------------

vetem ket pjes nese lexojm, kuptojm se kush fshihet mbrapa LDK-s dhe klikes se brahim dinarit.
ketu tregojn qart se keta jan kunder bashkimit me Shqiperin dhe synojn te mbajn Kosovėn si pjes e serbis nen protektorat te OKB-s

grepi, dora vetė

grepi
04.10.2007, 23:14:00
Avokate e sigurimit te atdheut, alias dora e zez na dole tash a /forum/images/smiles/icon_wink.gif

ti lexo qfar thon ata dhe beson apo jo, esht pune e jotja ! e di qe ste pelqen keshtu siq qenkan shpreh kunder Bashkimit me shqiperi, su pelqen juve ashtu me dal krejt per ledin, jeni mesuar me qen te fshehur dhe viktim, kesaj radhe kercenues !!

grepi, dora vetė

<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: grepi mė 2007-10-04 23:17 ]</font>

grepi
04.10.2007, 23:19:00
ketu po flitet per Sigurimin e Atdheut, sigurimin e brahim dinarit /forum/images/smiles/icon_wink.gif

grepi, dora vetė

shkoza
04.10.2007, 23:24:00
Politika e shtetberjės nuk bahet me qyqar, por vetem duke i qendruar forcat e siguris dhe ushtris pas asajė politike mund tė konsiderohet si e sukseseshme, nė bėrjen e shtetit realitet.

Jezerci
05.10.2007, 00:16:00
sdi por sonte pak mkan ftof kta amerikant kur paskan bisedue me Kroatėt qėtė pranojnė refugjat nga Kosova .

Kjo po mė shqetson se boll dy her marova shpi njeten time ..ku ta dijmė ndoshta koka shkrue edhe pėr sė treti me marue ...ndoshta

Zefi
05.10.2007, 00:28:00
Lojra te ndyta jane kah luhen.

Tani mund ta shfrytezojne situaten edhe shkijet, edhe hajdutet, edhe kriminelet dhe te gjitha ata te cileve u konvenon nje Kosove e destabilizuar.

Por edhe me rrena jemi ngi. Vallahi spo durohen dhe as spo mundemi me u gjimue me genjeshtarve si te pushtetareve tane ashtu edhe nderkombetar.

Ja lajmi taze nga Krocia qe e sjell Kosovapresi:

Lajmet mė tė reja
“Jutarnji”: Refugjatėt nga Kosova do t’i pranojė Kroacia
Zagreb, 4 tetor 2007 (Kosovapress) Koha 19:40

Gazeta kroate “Jutarnji” shkruan se SHBA-tė ka kėrkuar nga Kroacia mundėsinė e strehimit tė refugjatėve...

Nessus
05.10.2007, 00:35:00
Zoti Jezerci,
Gjatė luftės ēlirimtare bisedonim me disa qytetarė, tė cilėt kishin ndėrtuar shtėpi tė mira.
Unė atyre iu thoja: ju i keni dhėnė nga 100 000 marka pėr me ndėrtuar shtėpinė, jepni edhe 10 000 pėr ta mbrojtur, qė tė mos djeget dhe shkatėrrohet nga serbėt.
Kush e kuptonte drejt kėtė mendim timin i bashkangjitej forcave ēlirimtare me mjete dhe me trup, kush nuk dėshironte ta kuptonte iu djegte shtėpia dhe familja sepse UĒK-ja nuk kishte mundėsi qė ta mbronte.
Nėse, Jezerci i nderuar, ke ngritur dy herė shtėpi pregatitu edhe pėr herė tė tretė sepse tani janė bėrė patriotė edhe sigurimi i atdheut.
I lumi ai qė iu ka pėrgjigjur atdheut kur UĒK-ja ka lėshuar kushtrimin.

Nessus
05.10.2007, 01:02:00
O bo bo, o bo bo ēfarė komunikate!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Sigurimi i Atdheut: Urdhėrat janė tė prera. Sigurimi i Atdheut ėshtė gjithmonė nė mbrojtje tė atdheut dhe tė strukturave atdhetare tė Pavarėsisė sė Kosovės. Kosova nuk ėshtė e vejė, ajo ka burra qė i dalin zot.


Kolonel. R. Miftar
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::::::::::::::::::::::::iKėshtu thotė njė fjali e "Sigurimit tė Atdheut".
Kosova nuk ėshtė e vejė, sipas sigurimit, ajo ka burra qė i kėrcejnė dhe nuk e lejojnė qė tė mbesin e vejė.
Kėtu mund tė diskutojmė pėr dy aspekte:
Aspekti i parė qėndron nė kundėrshtinė qė dikush i bėnė AKSH-sė dhe aspekti i dytė ėshtė se kėta "trima" tė S. A., me barbarizmat e tyre dhe me politikėn totalisht antikombėtare, dalin nė mbrojtje tė LDK-sė pėr t'i nxjerrė vet antarėt dhe simpatizantėt e LDK-sė nė terren gjoja pėr t'i kundėrshtuar paraqitjet analfabeteske tė asaj komunikate.
Politika e LDK-sė pėr tė vazhduarit nė pushtet bėn ēfarė jo, qė vetėm koka shqiptare mund tė pjell.
Analfabetėt e qėllimshėm kishin mundur ta korigjojnė komunikatėn, por qėllimisht e kanė lėnė pėr tė dalur rugovistėt dhe pėr tė thėnė se ata njerėz qėllimisht po duan tė na diskreditojnė.
Politika titiste ka pėrvojė 62 vjeēare. ta qė bėjnė kėtė politikė janė sikur macja, atė edhe nėse e lėshon nga kati i 10 nė kėmbė ka pėr tė rėnė.
Tani ēdo gjė po duket nga larg, letrat po lexohen ende pa i hapur.

rtk99
05.10.2007, 01:17:00
pershendetje,

Une siq po e shofe kjo komunikat vije nga bandat kriminale te Enver Sikiraqes, dhe asgje nuk ka te bej me sigurimin e atdheut!

Vetem per te shti huti, dhe frig ne popull, dhe kuptohet ngatrresa, Me ni fjal BANE ZOT LLUGE!

E sa i perket armates kombetare shqiptare, as per ket nuk kame njoheri, se qka po dojn dhe kushe jane! A jane per te mire apo per te keq te popullit shqiptar! Me keto reklamime ne TV nuk e dije se a po bejn keq apo mire, nje e dije se, tani Kosova eshte be nje poligon i lloje lloje kriminelave, dhe terroristave, dhe se duhet shume te kemi kujdes, se qka po ndodhe dhe qka po bahet! nje besim e kame tek Hashim Thaqi-Fatmir Sejdiu, dhe besoj se pase zgjedhjeve duhet qe diqka te ndermeret per mbajtjen e rendit dhe rregullit ne kosove, te ken nje qender ku do te merren gjitha komandat! E mose ti lejojn as majtistat e as djathtistat e as terroristat te manipulojn ne tikat shqiptare.

Shpejtimi
05.10.2007, 02:24:00
Nuk di se per cfare arsyeje ne momentet kritike nuk po munden te
marrin pergjegjesine forcat legale ,por po duhet te dalin forca nga
nentoka.Nese tani ndodhe qe te marrin ne duar gjendjen klanet
e taborreve te maskuara, popullit nuk i mbetet qe te vrapon tutje pas
kutiave per te i dhene kokrren ketij apo atij per te krijua pushtet legal.
Por do te jet mallkuar ai vend te perlahet nga anarhia per jet e mot.
Para se me dal ne vendmejdanin kunder armikut lshohen zera nga
nentoka kunder njeri tjetrit. E gjithe klasa e politikajve qe kane pas
dore ne pushtetin legal pa marre para sysh se cfare ka qene, duhet
qe jo vetem te mielin nga politika ,por te i dalin vendit ne balle edhe
ne momentet kritike. Forcat e pushtetit legal nuk munden te arsyetohen
se vendin duhet udhehequr vetem ne kushtet paqesore dhe me mjete paqsore. Qeveria dhe te gjithe mekanizmat tjere shteterore dueht qe
edhe ne castet e mbrojtjes se vendit nga kanosja e agresorit te udheheqin vendin me nje discipline tejet serioze per pa lene shpraztesira per lajmrimin e ndonje anarhizmi. Nese edhe kesaj radhe na paraqitet
binjakizmi kryeneq nga nentoka se kush pas kujt me u radhit atehere populli shqiptar eshte ne prag te nje shpartallimi te pa pare. Perball
gjithe ktyre shenjave qe po sinjalizojne nje irealitet apo realitet te
hidhur nuk jane per te i nencmua sepse gjendja eshte e tendesosur
ku me nje fije shkrepse mundet ne cdo cast te eskalon gjendja jasht
kontrollit. Forcat e subjektit politik dhe tere aparatura e pushtetit kane
pergjegjesi historike qe te ruajne me gjakftohtesi unitetin ,pa e nencmua as me te voglin element, por edhe duke mohuar te gjithe ata qe duan nga
nentoka te bejne percarje, ende para se te i thuhet armikut se ti je ti ne
vendin tuaj e une jam une ne vendin tim.

heineken
05.10.2007, 03:44:00
qyky far sigurimi i shkijeve te ldk-es kishe po na sulmojka aksh-en a ky far sigurimi i shkijeve nuk guxon ti dal perpara aksh-es e as gafurrit e beqirit


rroft AKSH-JA

mani_pr_gjer
05.10.2007, 04:10:00
Me falni po kush po i thote ktina qe kan me votue LDK shqiptaret ti me duket po ja ban si xhaxhi Enver kush ka me votue edhe gjith me votue
pse po dilni vetem me deklarata pa lidhje mu me duket normale qe kan dal ata me maska se duhet me ju thane atyneve te toneve se ka djem Kosova si ma heret kur ka dal UĒK edhe tash del AKSH edhe Thacit mi thane duhet hajde njehe edhe ti kete Armate e mos e rrudh kryet ner karriga te gjithve kaloni mire

Jezerci
05.10.2007, 05:52:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Nessus afishoj me 2007-10-05 00:35 :

Unė atyre iu thoja: ju i keni dhėnė nga 100 000 marka pėr me ndėrtuar shtėpinė, jepni edhe 10 000 pėr ta mbrojtur, qė tė mos djeget dhe shkatėrrohet nga serbėt.

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Kjo thėnje pak si e ditur po mė duket.... po ta kishe ndonjė nik tjeter ndoshta edhe do tė njifnja.

Ta them edhe njė qė ua kam thėnė shokėve kur e pata ndėrtua shtėpin pėr herė tė parė:"Tė gjitha le tė shpėtojnė vetėm e imja tė digjet,por njėher e mirė tė dalim nga shkau".

Kshtu edhe ndodhi tė gjitha nė fshatin tim shpėtuan vetem e imja u dogj,por ama ende nuk dualėm nga ay pis shka.Ndoshta e treta e verteta!

Veq le tė bahet mirė se ska problem gati jam brenda 1 muaji ta ndėrtoi edhe mė tė mirė.

aipedine
05.10.2007, 06:01:00
[quote]
Jezerci afishoj me 2007-10-05 05:52 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Nessus afishoj me 2007-10-05 00:35 :

Unė atyre iu thoja: ju i keni dhėnė nga 100 000 marka pėr me ndėrtuar shtėpinė, jepni edhe 10 000 pėr ta mbrojtur, qė tė mos djeget dhe shkatėrrohet nga serbėt.

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Kjo thėnje pak si e ditur po mė duket.... po ta kishe ndonjė nik tjeter ndoshta edhe do tė njifnja.

Ta them edhe njė qė ua kam thėnė shokėve kur e pata ndėrtua shtėpin pėr herė tė parė:"Tė gjitha le tė shpėtojnė vetėm e imja tė digjet,por njėher e mirė tė dalim nga shkau".

Kshtu edhe ndodhi tė gjitha nė fshatin tim shpėtuan vetem e imja u dogj,por ama ende nuk dualėm nga ay pis shka.Ndoshta e treta e verteta!

Veq le tė bahet mirė se ska problem gati jam brenda 1 muaji ta ndėrtoi edhe mė tė mirė.
[/quoteEdhe une perseri do ta mbaroi vetem te dalim nga shkau

Kosova2007
05.10.2007, 06:04:00
Turp,turp pėr Zotin.Tė mirreni me komunikatat e atyre qė dje e sot fabrikojnė gėnjeshtra e shpifje kundėr ēlirimtarėve-nderit tė kombit-si para gjykatės sė politizuar tė Hagės,po ashtu edhe para atyre tė instaluara nė Kosovė nga qallmagjinjtė u.n.m.i.k.-as.Po a nuk janė kėta pas ardhės tė F.A.R.K.-ut famėkeq,qė dje nė luftė dirigjoheshin nga klika kanibale serbe,dhe sot nga klane mafioze brenda sė ashtuquajtures parti
l.d.k.-sė.Po qfar iu shtyen tė polemizoni nė mes vete pėr ata qė turpin e konsiderojnė krenari,tradhėtinė si patriotizėm,atentatet ndaj idealistėve si luftė tė shenjtė kundėr ēdo gjėje qė frymon shqip......Mosssss se nuk ja vlenė tė mirreni me ta.
Tė gjithė ata qė kėrkojnė daljen pa maska tė A.K.SH.-sė dhe burgosjen e tyre nga pushtetėmbajtėsit vendorė e ndėrkombėtarė,nuk janė asgjė tjetėr pos mbeturinat e Velansė sė turpit.
Po pėrfundon pėr tė mos u kthye mė kurrė nė trojet e Arbėrit epoka e hijenave,demonėve,kusarėve,vrasėsve,tradhėtarėve,s ervilėve...pėr tė lindė dielli i LIRI-sė sė vėrtetė mbi kėtė vend heroik tė larė me xhak nga bajlozėt kanibal serbo-ēetnik dhe sahanlėpirėsit e tyre nė Kosovė.
DIELLI I LIRISE E BASHKIMIT VEQ PO LESHON RREZET MBI ATDHE

trudeau
05.10.2007, 06:06:00
[quote]
aipedine afishoj me 2007-10-05 06:01 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Jezerci afishoj me 2007-10-05 05:52 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Nessus afishoj me 2007-10-05 00:35 :

Unė atyre iu thoja: ju i keni dhėnė nga 100 000 marka pėr me ndėrtuar shtėpinė, jepni edhe 10 000 pėr ta mbrojtur, qė tė mos djeget dhe shkatėrrohet nga serbėt.

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Kjo thėnje pak si e ditur po mė duket.... po ta kishe ndonjė nik tjeter ndoshta edhe do tė njifnja.

Ta them edhe njė qė ua kam thėnė shokėve kur e pata ndėrtua shtėpin pėr herė tė parė:"Tė gjitha le tė shpėtojnė vetėm e imja tė digjet,por njėher e mirė tė dalim nga shkau".

Kshtu edhe ndodhi tė gjitha nė fshatin tim shpėtuan vetem e imja u dogj,por ama ende nuk dualėm nga ay pis shka.Ndoshta e treta e verteta!

Veq le tė bahet mirė se ska problem gati jam brenda 1 muaji ta ndėrtoi edhe mė tė mirė.
[/quoteEdhe une perseri do ta mbaroi vetem te dalim nga shkau
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>


jo ju sa e maroni prej fillimit ma mire jepnjani nessusit e ai ju run, se me ja jap qeveris ju vjedhin ata e nessusi ma korrekt osht

Shqipėruesi
05.10.2007, 06:16:00
Edhe pse kėto nuk janė ngjarje krejtėsisht pėr tu injoruar,mė vjen keq qė njerėzit kaq shpejt rrėmbehen pėr tė bėrė konstatime, pa shumė bazė. Serbia do tė jetė e lumtur qė jemi njė popull qė kaq shumė u besojmė "komunikatave" tė Internetit,apo cfarėdo qofshin.
A nuk mund ta bėjė secili serb shqipfolės kėtė shkresė?
A mund ta bėjė ndonjė maniak shqiptar?
- Komentet kėtu flasin pėr njė papjekuri apo edhe dashakeqėsi ndaj njė subjekti politik,nė stilin,cfarėdo qė thuhet,dhe nga kushdo qė thuhet,qoftė edhe nė forma tė tilla anonime,nėse ėshtė fjala pėr LDK-nė,qenka e vėrtetė. Kjo i hapė dyert kujtdo tė dalė tė nesėrmen me komunikata senzacionaliste pasi populli jonė e ha !
Mua gjithė kjo mu duk lojė e tejdukshme sepse ajo nė secilin rast do tė kishte efekt tė kundėrt,pra kundėr atij subjekti qė u "mor nė mbrotje..."
E shihni sa sipėrfaqėsor qė jemi?
Thėrrisni logjikės,kush do tė mund ta bėnte kėtė?
Nga kush qenka e rrezikuar LDK-ja ?
LDK-ja me apo pa "sigurimin e atdheut" do tė humb apo fitojė nė bazė tė votave. Askush s'e rrezikon ate. Kjo dalje e "sigurimsave" mė shumė i vie era shkinqe dhe bashkėpuntorevė tė tyre shqiptarė. Dhe pse ?
Pėr tė humbur LDK-ja ??!!
Kjo ėshtė formė e thjeshtė, e tejdukshme,e luftės speciale. Pse jemi kaq bukvalistė,kurrė nuk do ta kuptoj !!!!
Ne kishim njė ushtri,Ushtrinė Clirimtare tė Kosovės. Nė tė ardhmen do tė kemi vetėm njė ushtri,Ushtrinė Shqiptare. "Ushtritė tjera",do tė mbeten lojė tė hidhura interneti apo banda kriminale tė nxitura nga qarqe tė ndryshme antishqiptare tė cilat detyrė kanė pėrcarjen e shqipatrėve nė momente dramatike pėr kombin. Do tė doja tė ishim mė tė pjekur kėtu nė forum ngase nė jetėn e pėrditshme,kėtu nė Kosovė,kėto ngjarje ,pėr fat tė mirė,nuk pėrbėjnė dicka me tė cilėn do merrej populli.
Por,prapėseprap ,ky ėshtė mendimi im. Nuk do tė thotė se vetėm unė kam tė drejtė. Cudirat edhe ndodhin...

hasjani
05.10.2007, 07:33:00
Daljen e AKSH-se ne keto rrethanat ekzistuese duhet kuptur si kunderpergjegjeje e arsyeshme ndaj kercnimeve te cilat vijne nga Serbia dhe aleatet e saje.Nga Serbia nuk jane kercnuar grupe jo formale ,me sa di une nje qeveritar i larte serb eshte ka kercnuar me lufte,madje edhe retorika e njeriut te per te politikes serbe Koshtunices eshte ne ate fryme dhe fare nuk ndryshon nga ajo e Millosheviqit.
Dikush mund te thote : kemi KFORIN ,TMK-ne dhe SHPK-ne per mbrojtje. A nuk i paten boshnjaket e Srebrenices ushtaret Holandez kur ndaj tyre u ba masakra me e madhe pas luftes e dyte boterore? Kush garanton se ushtaret francez,italian,grek ,rumun,spanjoll,suedez ,danez do te luftojne dhe do te rrezikojne jeten e tyre per te mbrojtur Kosoven?A nuk mund te ndodhe qe me ose pa marreveshje keta ne nje moment te flejne ne gjume dhe qeverite e tyre te dalin me deklerata " duke gjykuar "ashper "ndrehyrjen
serbe ne pjese te Kosoves.Sa jane te armatosura dhe te gatshme te ballafaqohen me agresorin serb TMK dhe SHPK me arme te lehta kembesorie?
Nje nga pjestarete AKSH-se dekleroi se ata pranojne dhe respektojne instirucionet e politike te Kosoves dhe nuk jane kunder KFORIT dhe SHPK-se. Ai tha madje se ata nuk po operojne ne teritoret qe jane nen kontrolle te KFORIT dhe SHPK-se.
Une nuk kuptoj disa qe nxitojne te denojne dhe etiketojne keta djem qe po rrezikojne jeten e tyre per te treguar armiqeve dhe miqeve te Kosoves ,por armiqeve ne radhe te pare se shpirti luftarak,gadishmeria per te mbrojtur lirine dhe dhe token tone eshte me e madhe se kurre. Per te treguar se nese ketij populli u cenohet me force apo me pazare politike e drejta historike e deshmuar me gjakun dhe sakrificen e me te mireve per liri dhe pavaresie ,Ballkani dhe Europa do te ballafaqohen me nje lufte totale te te gjithe shqiptareve,madje edhe me qmimin e qfarosjes per te mos pranuar ne asnje menyre vazhdimesine e padrejtesive dhe fundosjen e shpresave per jete.
Kesaj shkreses se ketij fare Sigurimit te atdheut po i vjen era LDK sepse po na perkujtojne dekleratat e para te I. Rugoves per UĒ-ne nese ju kujtohen . Si duket disa shqiptare i kane dhene besen djallit sllav dhe duan tu qendrojne besnik padroneve te tyre te beogradit.
Une mendoj se eshte momenti te tregojme haptazi armiqeve dhe miqeve se per ne shqiptaret e Kosoves nuk ka alternative te trete: LIRI DHE PAVARESI OSE LUFTE .me mjete politike ose me te gjitha mjetet.
keshtu une e kuptoj edhe pasraqitjen e ketyre djemeve ne kete moment.

MI-2
05.10.2007, 08:06:00
Shpeshhere ne sherbime sekrete perdoren metoda te disorjentimit dhe te zgjuarjes se dyshimit ne adres te gabuar, andaj mos u ngutni ta fajsoni LDK apo dikend sepse kjo jam i sigurt se nuk ka asgje te perbashket me LDK apo ndonje parti tjeter te Kosoves thjesht eshte perdorur e ashtuquajtuara peshkimi ne uje te turbullt dhe mos bini pre e ketyre manipulimeve.Tregoni se jeni me te mprehte se ai qe matrapaz qe ka plasuar ket shkres.Pika e pare qe nje sigurim bazohet eshte bindja e opinionit qe ai nuk egziston per te mujt me vepru ne menyre me efektive, deklerata ne fjale eshte vetem manipulim fund e krye dhe do te ishte mekat nese ne te vertet besoni.

ervini-modern
05.10.2007, 08:35:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
hasjani afishoj me 2007-10-05 07:33 :

Daljen e AKSH-se ne keto rrethanat ekzistuese duhet kuptur si kunderpergjegjeje e arsyeshme ndaj kercnimeve te cilat vijne nga Serbia dhe aleatet e saje.Nga Serbia nuk jane kercnuar grupe jo formale ,me sa di une nje qeveritar i larte serb eshte ka kercnuar me lufte,madje edhe retorika e njeriut te per te politikes serbe Koshtunices eshte ne ate fryme dhe fare nuk ndryshon nga ajo e Millosheviqit.
Dikush mund te thote : kemi KFORIN ,TMK-ne dhe SHPK-ne per mbrojtje. A nuk i paten boshnjaket e Srebrenices ushtaret Holandez kur ndaj tyre u ba masakra me e madhe pas luftes e dyte boterore? Kush garanton se ushtaret francez,italian,grek ,rumun,spanjoll,suedez ,danez do te luftojne dhe do te rrezikojne jeten e tyre per te mbrojtur Kosoven?A nuk mund te ndodhe qe me ose pa marreveshje keta ne nje moment te flejne ne gjume dhe qeverite e tyre te dalin me deklerata " duke gjykuar "ashper "ndrehyrjen
serbe ne pjese te Kosoves.Sa jane te armatosura dhe te gatshme te ballafaqohen me agresorin serb TMK dhe SHPK me arme te lehta kembesorie?
Nje nga pjestarete AKSH-se dekleroi se ata pranojne dhe respektojne instirucionet e politike te Kosoves dhe nuk jane kunder KFORIT dhe SHPK-se. Ai tha madje se ata nuk po operojne ne teritoret qe jane nen kontrolle te KFORIT dhe SHPK-se.
Une nuk kuptoj disa qe nxitojne te denojne dhe etiketojne keta djem qe po rrezikojne jeten e tyre per te treguar armiqeve dhe miqeve te Kosoves ,por armiqeve ne radhe te pare se shpirti luftarak,gadishmeria per te mbrojtur lirine dhe dhe token tone eshte me e madhe se kurre. Per te treguar se nese ketij populli u cenohet me force apo me pazare politike e drejta historike e deshmuar me gjakun dhe sakrificen e me te mireve per liri dhe pavaresie ,Ballkani dhe Europa do te ballafaqohen me nje lufte totale te te gjithe shqiptareve,madje edhe me qmimin e qfarosjes per te mos pranuar ne asnje menyre vazhdimesine e padrejtesive dhe fundosjen e shpresave per jete.
Kesaj shkreses se ketij fare Sigurimit te atdheut po i vjen era LDK sepse po na perkujtojne dekleratat e para te I. Rugoves per UĒ-ne nese ju kujtohen . Si duket disa shqiptare i kane dhene besen djallit sllav dhe duan tu qendrojne besnik padroneve te tyre te beogradit.
Une mendoj se eshte momenti te tregojme haptazi armiqeve dhe miqeve se per ne shqiptaret e Kosoves nuk ka alternative te trete: LIRI DHE PAVARESI OSE LUFTE .me mjete politike ose me te gjitha mjetet.
keshtu une e kuptoj edhe pasraqitjen e ketyre djemeve ne kete moment.

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

shkrim i mire. respekt.

imported_Andi
05.10.2007, 10:25:00
A paskan vendosė me dalė nė skenė a? Heu fara e flliqt, heu. Mė kujtohet njė rast kur gjate luftės sė Kosovės kur po vriteshin djemtė e saj mė tė mirė nėn emblemėn e UĒK-sė isha nė diku nė Zürich kur disa djem donin tė blenin njė maune dhe i pyeta ku pe ēoni o djema mė thanė pėr luftėn e kemi. Po mirė i thash bash mir po bėnit. Po nė cilin rajon pe ēoni, mė thanė nė ferizaj dhe mė pėrmendėn emrin e njė komandanti pėr nerodime. U thash more djema mos jeni gabim se pėr nerodime ėshtė Shukri Buja me sa e di unė, ata mu pėrgjigjėn: Shukri Buja ėshtė komandant i UĒK-sė sė Fatos Nanos, kurse ne po e ēojmė pėr UĒK-nė e Ibrahim Rugovės. Thash valla unė me sa e di nė Kosovė duhet tė ketė veq njė UĒK e jo kėto qė po thoni ju, mė thanė se ata pėrveq tjerash luftojnė edhe pėr mos me u bashku Kosova me Shqipėri. Mė besoni se sa shumė u dėshpėrova kur dėgjoja fjalėt e ca shqiptarėve qė kishin vendosur tė luftonin kundėr bashkimit kombėtar. Madje me armė!
Po kjo thirrje tash? Kjo ėshtė thirrja mė e poshtėr qė kam lexuar deri mė tani. Kėta elementė serbofil do ta marrin dėnimin e merituar nga populli sapo tė vijė radha. Kaq!

Artisti_79
05.10.2007, 10:43:00
Ndryshuar


Rrufeja_123

<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: Rrufeja_123 mė 2007-10-05 14:03 ]</font>

Sternx
05.10.2007, 11:41:00
oo leni more mos u merrni me ksifar berllogu!
po ksi te "qkrimi" edhe fmija e kuptojne pasha Maqorrin.
po si njana si tjetra,..dhiej ne to de.

Zefi
05.10.2007, 12:43:00
Edhe poqese me te vertete egziston nje "Sigurim i Atdheut" siq shprehen ne komunikate keta fare "njerz", kjo komunikate nuk mund te jete e SA.
Poqese eshte atehere ky "sigurim" nuk vlene fare dhe se mund te konkludohet se kete organizate e kane formuar njerzit te cilet fare skane te bene me realitetin.

Komunikatat duhet te jene te shkruara me mend, politikisht te qendrueshme, te kene arsye pse shkruhet ajo, te jete e shkruar pa gabime dhe jo kerrk n“hamar.

Por sot kur bota kompjuterike ka perparuar shume, mund te dali ndonje qakrraman e ta shkruaj per qejf te vetin ose per nevoja te agjensive te huaja te cilat e deshirojne destabilizimin e Kosoves, deshirojne vllavrasje, hasmeri ndermje shqiptareve etj.etj, e te cilat nuk jane te pakta dhe qe dihen.

As AKSH-ja nuk eshte ndonje organizte e qendrueshme por sherrin mund te ia shofim sa te duash. Te gjitha ato grupime te cilat dalin ne mal per atedhe a per gjepa te tyre ne momentet e tashme mund te quhen banda nga BN apo edhe grupime terroriste.

Ja rastet e ikjeve te te burgosurve te cilet ishin te denuar per vepra kriminale ( une nuk mund ta di a me te drejte a pa te drejte), por edhe ata deklarohen se jane te armatosur dhe do te luftojne per pavaresi e per gjera tjera.

Grupet e ndryshme nuk mund te jene grupe te mirefillta poqese nuk e kane perkrahjen e popullit. Pa nje perkrahje te tille eshte te gjithat jane te deshtuara dhe bejne vetem sherre ne keto momente te rendesishme.

Kosova dhe populli i saj po perballet me sfida te renda andaj ne keto momente duhet te veprohet esull.

Burimi35
05.10.2007, 12:48:00
Komunikata e nje ose disa Idioteve !

Pra disa koheve, pata ber nje kerkes, ketu ne Internet !
Qe keta Idiot /ne qofte se ka te till te heqin Dore nga marrezirat,ndoshta edhe hoqen Dore perkohsishte,ndoshta do te heqin Dore, kur te perfundojn ne Qysk /ne qofte se ka te till, (ndoshta ndonje Idiote ia ka futur ashtu kot).
Idiotet qe kan shkruar ket Komunikat tregojn se jan Idiote te vertet, "Individ qe as Pantollonat nuk din ti mbathin"!
Se kush do te udheheq ne Kosove vendos zgjedhesi e ate e garantojn Superfuqit qe kan Ushtrit e tyre ne Kosove.

Zefi
05.10.2007, 12:56:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Burimi35 afishoj me 2007-10-05 12:48 :

Komunikata e nje ose disa Idioteve !

Pra disa koheve, pata ber nje kerkes, ketu ne Internet !
Qe keta Idiot /ne qofte se ka te till te heqin Dore nga marrezirat,ndoshta edhe hoqen Dore perkohsishte,ndoshta do te heqin Dore, kur te perfundojn ne Qysk /ne qofte se ka te till, (ndoshta ndonje Idiote ia ka futur ashtu kot).
Idiotet qe kan shkruar ket Komunikat tregojn se jan Idiote te vertet, "Individ qe as Pantollonat nuk din ti mbathin"!
Se kush do te udheheq ne Kosove vendos zgjedhesi e ate e garantojn Superfuqit qe kan Ushtrit e tyre ne Kosove.

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Jo o Burim jo, keta nuk jane naiv sepse keta njerz jane te paguar mame per ti bere keto pune te ndyta. Jo qe jane idiot por jane lymi i popullit.

Burimi35
05.10.2007, 13:06:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Zefi afishoj me 2007-10-05 12:56 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Burimi35 afishoj me 2007-10-05 12:48 :

Komunikata e nje ose disa Idioteve !

Pra disa koheve, pata ber nje kerkes, ketu ne Internet !
Qe keta Idiot /ne qofte se ka te till te heqin Dore nga marrezirat,ndoshta edhe hoqen Dore perkohsishte,ndoshta do te heqin Dore, kur te perfundojn ne Qysk /ne qofte se ka te till, (ndoshta ndonje Idiote ia ka futur ashtu kot).
Idiotet qe kan shkruar ket Komunikat tregojn se jan Idiote te vertet, "Individ qe as Pantollonat nuk din ti mbathin"!
Se kush do te udheheq ne Kosove vendos zgjedhesi e ate e garantojn Superfuqit qe kan Ushtrit e tyre ne Kosove.

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Jo o Burim jo, keta nuk jane naiv sepse keta njerz jane te paguar mame per ti bere keto pune te ndyta. Jo qe jane idiot por jane lymi i popullit.


</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Une e zgjodha Termin Idiot, pasi jan te till, ne qofte se ka te till,a ka a ska nuk kam njohuri.
Idiotet qe jan shprazur ketu, duhet te llogaritin se mund te perfundojn ne Qysk,qdo Computer i lidhur ne Internet, ka nje adres e let mund te gjenden.

juniku
05.10.2007, 14:04:00
Sa quditem shum kur lexoi ketu gjith kete tmerr dhe kete ulurim per nje komunikat te ashturquajturrit "sigurimi atdheut" e cila nuk eshte tjeter veqse nje shaka e radhes e "GREPIT", apo ne rastin me te keq "XHUVANINI" ka vendosur qe permes ksaj komunikata te bej ne realitet fushat elektorale per PDK dhe ne dem te LDK dhe LDD te cila thirren ne Ibrahim Rugoven.

Kjo eshte e tera sa i perket shakas se "Grepit" dhe fushates elektorale te "Xhuvaninit".

Mirpo ajo qe mua vertet me shqetson eshte fakti i cili askush nuk mundet ta mohoi, qe asnjeri nga ju nuk i ven gishtin kokes dhe te mendoi , pra te pyet veten si eshte e mundur qe RTK-ja eshte nen kontroll(lexo censur) te plot nga ana e UMNIKUT dhe lejon Milaim Zeken qe te transmetoi ato pamje filmike te atyre njerzve me "thas"(maska) ne krye, kurse RTK-ja dhe UMNIKU nuk lejoin zt.Albin Kurti qe diten per diell dhe pa "thes" ne krye te protestoi ose te pakten ti mundesohet nje intervist ne RTK dhe te thot mendimin e vet sa i perket situates politike ne Kosove.

Pra VETVENDOSJES e cila del diten per djell dhe nuk ka pse te fshihet pas maskave i mohohet qdo gje kurse tani ju lejohet njerzve me maska qe lirisht te jene pjes e shout ne lajmet qendrore te RTK-se.

Perderisa sa njerzt e VETVENDOSJES i njohim te gjith, ne nuk po njohim se kush fshihet ne realitet pas atyre maskave e qe UMNIKU po tregohet kaq "zemergjer" me njerz te pa njohur per ne Shqipetaret.

Une tani vertet dyshoi shum ne "zemergjersin" e UMNIKUT i cili ndjek,ndalon,burgos Ata qe dalin diten per diell ti mbroin interesat e bashkombasve te vet kurse toleron Milaim Zeken dhe RTK qe te shfaq pamje te atyre njerzve qe perderisa sa i mbajn "thast"(maskat) ne krye per mua jane vertet te dyshimt.

I lutem zotit qe UMNIKU(apo nje pjes e stafit te Tij) te mos luaj me fatet e Shqipetarve ne piken me kritike kur po vendoset per jet a vdekje si Komb.

Prandaj ju kisha lutur Juve qe shtireni si kaq "patriota" me mire do ishte qe te rrahni gjoks per ata qe dalin diten per diell dhe pa maska per te mbroitur interesat tona kombetare sesa qe te shfaqni kete simpati per njerz qe as dreqi nuk i njef deri sa kane maskat ne krye e lere me ne Shqipetaret.

aipedine
05.10.2007, 15:38:00
[quote]
trudeau afishoj me 2007-10-05 06:06 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
aipedine afishoj me 2007-10-05 06:01 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Jezerci afishoj me 2007-10-05 05:52 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Nessus afishoj me 2007-10-05 00:35 :

Unė atyre iu thoja: ju i keni dhėnė nga 100 000 marka pėr me ndėrtuar shtėpinė, jepni edhe 10 000 pėr ta mbrojtur, qė tė mos djeget dhe shkatėrrohet nga serbėt.

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Kjo thėnje pak si e ditur po mė duket.... po ta kishe ndonjė nik tjeter ndoshta edhe do tė njifnja.

Ta them edhe njė qė ua kam thėnė shokėve kur e pata ndėrtua shtėpin pėr herė tė parė:"Tė gjitha le tė shpėtojnė vetėm e imja tė digjet,por njėher e mirė tė dalim nga shkau".

Kshtu edhe ndodhi tė gjitha nė fshatin tim shpėtuan vetem e imja u dogj,por ama ende nuk dualėm nga ay pis shka.Ndoshta e treta e verteta!

Veq le tė bahet mirė se ska problem gati jam brenda 1 muaji ta ndėrtoi edhe mė tė mirė.
[/quoteEdhe une perseri do ta mbaroi vetem te dalim nga shkau
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>


jo ju sa e maroni prej fillimit ma mire jepnjani nessusit e ai ju run, se me ja jap qeveris ju vjedhin ata e nessusi ma korrekt osht</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>


Po me ato lek,shkon de plazh e si ta shliroi dikush kosoven,ai blen nje uniform dhe nje kallash,e na tregon per veshteresit e tij ne lufte.
Ha ha ha ha ha.

Shnetin

hasjani
05.10.2007, 15:49:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
juniku afishoj me 2007-10-05 14:04 :
Sa quditem shum kur lexoi ketu gjith kete tmerr dhe kete ulurim per nje komunikat te ashturquajturrit "sigurimi atdheut" e cila nuk eshte tjeter veqse nje shaka e radhes e "GREPIT", apo ne rastin me te keq "XHUVANINI" ka vendosur qe permes ksaj komunikata te bej ne realitet fushat elektorale per PDK dhe ne dem te LDK dhe LDD te cila thirren ne Ibrahim Rugoven.

Kjo eshte e tera sa i perket shakas se "Grepit" dhe fushates elektorale te "Xhuvaninit".

Mirpo ajo qe mua vertet me shqetson eshte fakti i cili askush nuk mundet ta mohoi, qe asnjeri nga ju nuk i ven gishtin kokes dhe te mendoi , pra te pyet veten si eshte e mundur qe RTK-ja eshte nen kontroll(lexo censur) te plot nga ana e UMNIKUT dhe lejon Milaim Zeken qe te transmetoi ato pamje filmike te atyre njerzve me "thas"(maska) ne krye, kurse RTK-ja dhe UMNIKU nuk lejoin zt.Albin Kurti qe diten per diell dhe pa "thes" ne krye te protestoi ose te pakten ti mundesohet nje intervist ne RTK dhe te thot mendimin e vet sa i perket situates politike ne Kosove.

Pra VETVENDOSJES e cila del diten per djell dhe nuk ka pse te fshihet pas maskave i mohohet qdo gje kurse tani ju lejohet njerzve me maska qe lirisht te jene pjes e shout ne lajmet qendrore te RTK-se.

Perderisa sa njerzt e VETVENDOSJES i njohim te gjith, ne nuk po njohim se kush fshihet ne realitet pas atyre maskave e qe UMNIKU po tregohet kaq "zemergjer" me njerz te pa njohur per ne Shqipetaret.

Une tani vertet dyshoi shum ne "zemergjersin" e UMNIKUT i cili ndjek,ndalon,burgos Ata qe dalin diten per diell ti mbroin interesat e bashkombasve te vet kurse toleron Milaim Zeken dhe RTK qe te shfaq pamje te atyre njerzve qe perderisa sa i mbajn "thast"(maskat) ne krye per mua jane vertet te dyshimt.

I lutem zotit qe UMNIKU(apo nje pjes e stafit te Tij) te mos luaj me fatet e Shqipetarve ne piken me kritike kur po vendoset per jet a vdekje si Komb.

Prandaj ju kisha lutur Juve qe shtireni si kaq "patriota" me mire do ishte qe te rrahni gjoks per ata qe dalin diten per diell dhe pa maska per te mbroitur interesat tona kombetare sesa qe te shfaqni kete simpati per njerz qe as dreqi nuk i njef deri sa kane maskat ne krye e lere me ne Shqipetaret.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Nese ka nevoje keta djeme dhe mija te tjerwe do te dalin edhe diten per diell madje edhe balle per balle te gjithe atyre qe do te pengojne lirine dhe pavaresine e Kosoves. Edhe djemte eUĒK-se me maska dolen ne fillim ,kjo ndodhe nga se ende rrenjet e sherbimeve serbe operojne ne Kosove. Vete shkresa e keti Sigurimit te atdheut e deshmon se nga trojet tona nuk eshte qkulur fara e keqe e trathetise. Sa e sa djem te UĒK-se u dergjen burgjeve fale veprimtarise servile dhe trathetare te fares se keqe qe mohoj luften dhe sakrificen e tyre duke bere shpifje dhe shpiunlleqe nga me te ndytat ndaj tyre neper gjykata nderkombetare por kurre nuk gjykuan as nuk permenden krimet dhe masajkrat masive qe bene hordhit serbo-qetnike ndaj popullit te tyre.Keta djem te cilet haptas u dekleruan se jane aty te gatshem ti dalin zot lirise dhe pavaresise se Kosoves pranuan boterisht se nuk jane kunder Institucioneve legale vendore as nderkombetare dhe ato i respektojne. Ata jane aty per te mbrojtur lirine dhe pavaresine ,teritorin e Kosoves . Si dore e zotit per te ndeshkuar bishat serboqetnike qe do te guxojne te kercnojne Kosoven dhe popullin e saj,per te ndeshkuar te gjthe atas te cilet jane kunder lirise dhe pavaresise se Kosoves .
Ata nuk jabne komite as hajdute sepse nuk po vjedhin . Nuk jane vrases sepse nuk po vrasin . Nuk jane plaqkites sepse nuk po plaqkitesit . Jane roje te pavaresise se Kosves te gatshem te sakrifikohen per te.

Nessus
05.10.2007, 16:27:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
juniku afishoj me 2007-10-05 14:04 :
Sa quditem shum kur lexoi ketu gjith kete tmerr dhe kete ulurim per nje komunikat te ashturquajturrit "sigurimi atdheut" e cila nuk eshte tjeter veqse nje shaka e radhes e "GREPIT", apo ne rastin me te keq "XHUVANINI" ka vendosur qe permes ksaj komunikata te bej ne realitet fushat elektorale per PDK dhe ne dem te LDK dhe LDD te cila thirren ne Ibrahim Rugoven.

Kjo eshte e tera sa i perket shakas se "Grepit" dhe fushates elektorale te "Xhuvaninit".

Mirpo ajo qe mua vertet me shqetson eshte fakti i cili askush nuk mundet ta mohoi, qe asnjeri nga ju nuk i ven gishtin kokes dhe te mendoi , pra te pyet veten si eshte e mundur qe RTK-ja eshte nen kontroll(lexo censur) te plot nga ana e UMNIKUT dhe lejon Milaim Zeken qe te transmetoi ato pamje filmike te atyre njerzve me "thas"(maska) ne krye, kurse RTK-ja dhe UMNIKU nuk lejoin zt.Albin Kurti qe diten per diell dhe pa "thes" ne krye te protestoi ose te pakten ti mundesohet nje intervist ne RTK dhe te thot mendimin e vet sa i perket situates politike ne Kosove.

Pra VETVENDOSJES e cila del diten per djell dhe nuk ka pse te fshihet pas maskave i mohohet qdo gje kurse tani ju lejohet njerzve me maska qe lirisht te jene pjes e shout ne lajmet qendrore te RTK-se.

Perderisa sa njerzt e VETVENDOSJES i njohim te gjith, ne nuk po njohim se kush fshihet ne realitet pas atyre maskave e qe UMNIKU po tregohet kaq "zemergjer" me njerz te pa njohur per ne Shqipetaret.

Une tani vertet dyshoi shum ne "zemergjersin" e UMNIKUT i cili ndjek,ndalon,burgos Ata qe dalin diten per diell ti mbroin interesat e bashkombasve te vet kurse toleron Milaim Zeken dhe RTK qe te shfaq pamje te atyre njerzve qe perderisa sa i mbajn "thast"(maskat) ne krye per mua jane vertet te dyshimt.

I lutem zotit qe UMNIKU(apo nje pjes e stafit te Tij) te mos luaj me fatet e Shqipetarve ne piken me kritike kur po vendoset per jet a vdekje si Komb.

Prandaj ju kisha lutur Juve qe shtireni si kaq "patriota" me mire do ishte qe te rrahni gjoks per ata qe dalin diten per diell dhe pa maska per te mbroitur interesat tona kombetare sesa qe te shfaqni kete simpati per njerz qe as dreqi nuk i njef deri sa kane maskat ne krye e lere me ne Shqipetaret.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Juniku,
Ti dhe unė vetėm duke komunikuar nėpėr tema tė ndryshme kemi maska dhe nuk po guxojmė tė dalim hapur, nė anėn tjetėr po kėrkon nga ata njerėz tė armatosur dhe tė vendosur pėr ta luftuar Gardėn e Car Llazarit t'i heqin maskat. Pėr tė qenė ironia edhe mė e madhe i thua" THES" maskės.
Ti me tastaturė i maskuar ai me armė i zbuluar! Po del pak sa me komoditet kjo kėrkesė jotja.
Ata djem tė AKSH-sė nuk kanė dalė pėr tu reklamuar as pėr RTK dhe as pėr UNMIK-un por ka qenė njė pėrgjigje e balansuar pėr carllazarėt.
Ty shumė mė shumė po tė pengon paraqitja e AKSH-sė sesa paraqitja antikombėtare e Sigurimit tė Atdheut! Ky realitet mė bėn tė shqetėsohem.

juniku
05.10.2007, 17:11:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Nessus afishoj me 2007-10-05 16:27 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
juniku afishoj me 2007-10-05 14:04 :
Sa quditem shum kur lexoi ketu gjith kete tmerr dhe kete ulurim per nje komunikat te ashturquajturrit "sigurimi atdheut" e cila nuk eshte tjeter veqse nje shaka e radhes e "GREPIT", apo ne rastin me te keq "XHUVANINI" ka vendosur qe permes ksaj komunikata te bej ne realitet fushat elektorale per PDK dhe ne dem te LDK dhe LDD te cila thirren ne Ibrahim Rugoven.

Kjo eshte e tera sa i perket shakas se "Grepit" dhe fushates elektorale te "Xhuvaninit".

Mirpo ajo qe mua vertet me shqetson eshte fakti i cili askush nuk mundet ta mohoi, qe asnjeri nga ju nuk i ven gishtin kokes dhe te mendoi , pra te pyet veten si eshte e mundur qe RTK-ja eshte nen kontroll(lexo censur) te plot nga ana e UMNIKUT dhe lejon Milaim Zeken qe te transmetoi ato pamje filmike te atyre njerzve me "thas"(maska) ne krye, kurse RTK-ja dhe UMNIKU nuk lejoin zt.Albin Kurti qe diten per diell dhe pa "thes" ne krye te protestoi ose te pakten ti mundesohet nje intervist ne RTK dhe te thot mendimin e vet sa i perket situates politike ne Kosove.

Pra VETVENDOSJES e cila del diten per djell dhe nuk ka pse te fshihet pas maskave i mohohet qdo gje kurse tani ju lejohet njerzve me maska qe lirisht te jene pjes e shout ne lajmet qendrore te RTK-se.

Perderisa sa njerzt e VETVENDOSJES i njohim te gjith, ne nuk po njohim se kush fshihet ne realitet pas atyre maskave e qe UMNIKU po tregohet kaq "zemergjer" me njerz te pa njohur per ne Shqipetaret.

Une tani vertet dyshoi shum ne "zemergjersin" e UMNIKUT i cili ndjek,ndalon,burgos Ata qe dalin diten per diell ti mbroin interesat e bashkombasve te vet kurse toleron Milaim Zeken dhe RTK qe te shfaq pamje te atyre njerzve qe perderisa sa i mbajn "thast"(maskat) ne krye per mua jane vertet te dyshimt.

I lutem zotit qe UMNIKU(apo nje pjes e stafit te Tij) te mos luaj me fatet e Shqipetarve ne piken me kritike kur po vendoset per jet a vdekje si Komb.

Prandaj ju kisha lutur Juve qe shtireni si kaq "patriota" me mire do ishte qe te rrahni gjoks per ata qe dalin diten per diell dhe pa maska per te mbroitur interesat tona kombetare sesa qe te shfaqni kete simpati per njerz qe as dreqi nuk i njef deri sa kane maskat ne krye e lere me ne Shqipetaret.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Juniku,
Ti dhe unė vetėm duke komunikuar nėpėr tema tė ndryshme kemi maska dhe nuk po guxojmė tė dalim hapur, nė anėn tjetėr po kėrkon nga ata njerėz tė armatosur dhe tė vendosur pėr ta luftuar Gardėn e Car Llazarit t'i heqin maskat. Pėr tė qenė ironia edhe mė e madhe i thua" THES" maskės.
Ti me tastaturė i maskuar ai me armė i zbuluar! Po del pak sa me komoditet kjo kėrkesė jotja.
Ata djem tė AKSH-sė nuk kanė dalė pėr tu reklamuar as pėr RTK dhe as pėr UNMIK-un por ka qenė njė pėrgjigje e balansuar pėr carllazarėt.
Ty shumė mė shumė po tė pengon paraqitja e AKSH-sė sesa paraqitja antikombėtare e Sigurimit tė Atdheut! Ky realitet mė bėn tė shqetėsohem.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>


__________________________________________________ ______

Nessus ndodh qe per Ty jam i "maskuar" ketu por per shume te tjere qe shkruajn ketu jo sepse me shume prej tyre njihem personalisht dhe kam ndejtur e pir kafe si ne Gjermani ku jetoi sot ashtu edhe ne Kosove kur kam shkuar ne pushim, dhe nese do te besosh kjo eshte e drejt e Jotja por une edhe me Ty me deshir te madhe do pija kafe dhe do bisedonin gjithqka bile edhe per politik .

Pra te jesh i sigurt se une nuk jam X per shume veta ne kete forum, ngase me njohin me emer e mbiemer.

Nuk thash une asgje perveq se maska sot nuk na duhet me sepse gjerat kane ndryshuar shume nga e 1999 , ju e shifni qe VETVENDOSJA nuk po ka nevoi per maska, ngase te mbrosh te drejten tende si Komb per te mbijetuar nuk eshte aspak krim e as terrorizem.

Nessus nuk e dij se a ke arritur qe Ti ta ndegjosh nje intervist te prisit(nese nuk gabohem quhej Vasiljeviq) te ksaj organizate qe po quhet "car llazari" i cili fare pa maska dhe ne Televizion Shqipetar(Top Channel) tha se do luftoi per interesat e serbis(lexo mi mbroit Kosoven thoshte ky psikopat).

Pra nese ky del pa maska pse atehere AKSH te dal me maska ??????.
Radikal po quhen ata te car llazarit e radikal po e quajn edhe AKSH-ne, por dallimi ketu se ata radikal pa maska kurse kta radikal me maska.

Nessus mua nuk me pengon aspak paraqitja e AKSH , mua po me pengon kjo loj e flliqt e dikujt qe atyre me maska ju jap kaq shume minutazh ne RTK kurse atyre qe dalin diten per diell e qe luftoin e jane sakrifikuar shume me shume se qdo njeri nga ne e bile edhe se ata me maska, nuk ju lejohet as nje minut ne RTK, bile edhe ne burgje po i fusin.

Sa per "sigurimin e atdheut" te thash se nuk shqetsohem une per shakan e radhes te "grepit-grepave", por as per fushaten elektorale te "Xhuvaninave" te cilet edhe komunikatat i konsideroin si te drejta per te bere fushat elektorale.

E nese Ti i merr seriozisht ato komunikata nuk me mbetet tjeter pos qe te them se qenke simpatizant i flakt i "Ali komikut"(Shakave te Grepit), ose ne rastin me ekstrem qenke edhe Ti zt.Nessus lojtar i "Xhuvaninave" per te bere kso lloi fushata elektorale.

SeRiAL_KiLLeR_pr
05.10.2007, 17:20:00
Juniku, po flet si pandeli majko pram nė top channel ! Un sdi valla, masi o dal ajo far brigad e carhamamit boll mir qė o dal edhe AKSh, po qiky far sigurimi i atheut po mdoket po i dhem , konkurenc edhe nluft kaja nanen ncncnc !

imported_Andi
05.10.2007, 17:22:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Nessus afishoj me 2007-10-05 16:27 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
juniku afishoj me 2007-10-05 14:04 :
Sa quditem shum kur lexoi ketu gjith kete tmerr dhe kete ulurim per nje komunikat te ashturquajturrit "sigurimi atdheut" e cila nuk eshte tjeter veqse nje shaka e radhes e "GREPIT", apo ne rastin me te keq "XHUVANINI" ka vendosur qe permes ksaj komunikata te bej ne realitet fushat elektorale per PDK dhe ne dem te LDK dhe LDD te cila thirren ne Ibrahim Rugoven.

Kjo eshte e tera sa i perket shakas se "Grepit" dhe fushates elektorale te "Xhuvaninit".

Mirpo ajo qe mua vertet me shqetson eshte fakti i cili askush nuk mundet ta mohoi, qe asnjeri nga ju nuk i ven gishtin kokes dhe te mendoi , pra te pyet veten si eshte e mundur qe RTK-ja eshte nen kontroll(lexo censur) te plot nga ana e UMNIKUT dhe lejon Milaim Zeken qe te transmetoi ato pamje filmike te atyre njerzve me "thas"(maska) ne krye, kurse RTK-ja dhe UMNIKU nuk lejoin zt.Albin Kurti qe diten per diell dhe pa "thes" ne krye te protestoi ose te pakten ti mundesohet nje intervist ne RTK dhe te thot mendimin e vet sa i perket situates politike ne Kosove.

Pra VETVENDOSJES e cila del diten per djell dhe nuk ka pse te fshihet pas maskave i mohohet qdo gje kurse tani ju lejohet njerzve me maska qe lirisht te jene pjes e shout ne lajmet qendrore te RTK-se.

Perderisa sa njerzt e VETVENDOSJES i njohim te gjith, ne nuk po njohim se kush fshihet ne realitet pas atyre maskave e qe UMNIKU po tregohet kaq "zemergjer" me njerz te pa njohur per ne Shqipetaret.

Une tani vertet dyshoi shum ne "zemergjersin" e UMNIKUT i cili ndjek,ndalon,burgos Ata qe dalin diten per diell ti mbroin interesat e bashkombasve te vet kurse toleron Milaim Zeken dhe RTK qe te shfaq pamje te atyre njerzve qe perderisa sa i mbajn "thast"(maskat) ne krye per mua jane vertet te dyshimt.

I lutem zotit qe UMNIKU(apo nje pjes e stafit te Tij) te mos luaj me fatet e Shqipetarve ne piken me kritike kur po vendoset per jet a vdekje si Komb.

Prandaj ju kisha lutur Juve qe shtireni si kaq "patriota" me mire do ishte qe te rrahni gjoks per ata qe dalin diten per diell dhe pa maska per te mbroitur interesat tona kombetare sesa qe te shfaqni kete simpati per njerz qe as dreqi nuk i njef deri sa kane maskat ne krye e lere me ne Shqipetaret.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Juniku,
Ti dhe unė vetėm duke komunikuar nėpėr tema tė ndryshme kemi maska dhe nuk po guxojmė tė dalim hapur, nė anėn tjetėr po kėrkon nga ata njerėz tė armatosur dhe tė vendosur pėr ta luftuar Gardėn e Car Llazarit t'i heqin maskat. Pėr tė qenė ironia edhe mė e madhe i thua" THES" maskės.
Ti me tastaturė i maskuar ai me armė i zbuluar! Po del pak sa me komoditet kjo kėrkesė jotja.
Ata djem tė AKSH-sė nuk kanė dalė pėr tu reklamuar as pėr RTK dhe as pėr UNMIK-un por ka qenė njė pėrgjigje e balansuar pėr carllazarėt.
Ty shumė mė shumė po tė pengon paraqitja e AKSH-sė sesa paraqitja antikombėtare e Sigurimit tė Atdheut! Ky realitet mė bėn tė shqetėsohem.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>


Maskat qė kanė vendosur Sigurimsat janė shumė mė tė errėta se sa maskat qė kanė vėnė ushtarėt e lirisė. Maskat e kėtyre maskarenjve janė maska politike me prapavijė tė errėt antikombėtare, kurse ata djemt qė dolėn nė tv, besoni se nuk e kanė problem ti heqin ato maska. sapo ti vijė koha do ta bėjnė kėtė dhe do tė bindeni se janė ose vėllezėrit tanė ose dajėt, ose xhaxhallarėt e nipėrit tanė. Nuk janė nipa beogradi e nuk janė tė maskuar me hile siē po maskohen kėta sigurimsat duke u pėrpjekur tė hedhin hi nė sytė tanė pėr gjoja pavarėsinė e Kosovės. Kėta jo qė janė kundėr bashkimit kombėtar, kėta nė thelb janė kundėr shkėputjes sė Kosovės nga Serbia. Qėllimi i tyre ėshtė mbetja e Kosovės nėn thundrat serbe. Kėta maskarenj tė maskuar nėn njė emėr "sigurimi i atdheut" janė hienat qė serbia i ka vėnė nė veprim tani nė kohėn kur ne po pregatitemi tė hyjmė nė periudhėn vendimtare pėr tėrė kombin!

Nositi
05.10.2007, 17:30:00
Pershendetje,

Shpesh veprimet e ndryshme, ndonese te planifikuara dhe te shtytura nga arsyeja e realitetit nxites perreth, mund te japin kunderefekt si pasoje e renies ndesh me rrjedhat e momentit. Ndoshta edhe shfaqja publike e AKSH-se, sot per sot mund te shihet nga ndokush si e tille. Por, nese e analizojme ne kontekst me paralajmerimet jo te favorshme e madje edhe kercenuese ne adrese te te ardhmes se Kosoves, atehere edhe logjika me e moderuar nuk mund ta perjashtoj maksimen "dy duar per nje koke"!

Duke qene keshtu, para se te jepet ēfaredo kualifikimi, duhet bere dallimin ndermjet njerezve/popujve qe mbrohen nga tjetri dhe atyre qe sulmojne tjetrin. Ne doktrinat luftarake, lufterat vetembrojtese quhen luftera te drejta. Edhe AKSH-ja, ne deklarimin e saj, tha qarte se do te luftojme per ta mbrojtur territorin e Kosoves ne rast te invadimit nga Serbia. AKSH, nuk tha dhe asnjehere nuk ka thene se qellimi i ekzistmit te saj eshte per ta okupuar Serbine. Po ashtu AKSH nuk tha se eshte mobilizuar per t`i luftuar KFORI-n, UNMIK-un, mekanizmat e bashkesise nderkombetare ne Kosove apo institucionet e Kosoves. Thjeshte, tha se eshte ketu per t`iu pergjigjur me plumb armiqeve qe mund ta sulmojne Kosoven dhe popullin e saj. Dhe, deri me tani, nuk mund te thuhet se eshte shenuar ndonje veprim apo aksion i AKSH-se te kete patur baze per t`u kualifikuar si organizate terroriste, siē e kualifoi pa argumente te qendrueshme me 2003 administrata e UNMIK-ut!

Sidoqofte, mendoj se akoma eshte heret qe te analizohen efektet dhe kunderefektet e shfaqjes se AKSH-se. Kete me se miri mund ta deshmoi koha e ardhme, jo ēasti. E, deri atehere do duhej te tregohemi te permbajtur ne deklarime, sepse (dis)kualifikimet e djeshme paushalle ne adrese te UĒK-se paten deshmuar me vone se sa sharlatan jemi. Nuk guxojme te gabojme dy here!te fala,

Nositi

p.s. per kete "Komunkaten e SA" e kurseva kohen time, sepse nuk ia vlente te merrem me budallalleqe te bjerrakoheseve prane monitoreve te PC-ve!

piloti
05.10.2007, 19:09:00
Z.Juniku ,

Shpeshėher te kam dalur ne mbrojtje , heren e fundit edhe jamė kacafytur me bashkėmendimtaret dhe me ata te cilet te sulmuan - e di ti mirė per qka!!!
z.Juniku , nuk ke kurrfar te drejtash qe te kerkosh (tė kerkosh skjarime po ) qe pjestarėt e AKSH -sė te dalin pa maska , te kisha kshilluar qe bile keso "kerkesash" ne ketė situat tejet te turbullt mos ti perdoresh ,
Ushtaret e AKSH -sė - a do te veproin me apo pa maska, ketė vendosin EPRORET e TYRE te cilet Urdhrat do ti sjellin konfrom me situaten dhe Kohen , veprimet e AKSH , nuk mvaren nga lojrat e ndryshme - e edhe te lojrava te "carave" apo "Sigurimave" ,

AKSH -ja ka Operativen e vet e cila vepron konfrom nevojes se KOMBIT SHQIPTAR

z.Juniku , pra siq po e vren edhe vet , kemi te bejm me nje Ushtri te rregullt , mirė te organizuar , me kuadro te afta komanduese , duhet te themė se kjo ARMAT eshtė disi teper serioze dhe e ndieshme jo vetem ndaj okupatorit , apo agresorit te mundshem por edhe ndaj kolaboracionizmit dhe kolaboracionistve , ndaj kolones se Pest ,. ndaj atyre te cilet shkelin gjakun e derdhur te mijra luftetrve te liris por edhe ndaj shantazheve cinike ,


z.Juniku ,

Per qdo pakjartėsi pra edhe per maska te cilat tu paskan berė "therr ne sy" ke te drejt tu parashtrosh pyetje Organeve ushtarake te AKSH -sė .

Do te marresh pergjegje -gjithėsesi
PILOTI

juniku
05.10.2007, 21:27:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
piloti afishoj me 2007-10-05 19:09 :
Z.Juniku ,

Shpeshėher te kam dalur ne mbrojtje , heren e fundit edhe jamė kacafytur me bashkėmendimtaret dhe me ata te cilet te sulmuan - e di ti mirė per qka!!!
z.Juniku , nuk ke kurrfar te drejtash qe te kerkosh (tė kerkosh skjarime po ) qe pjestarėt e AKSH -sė te dalin pa maska , te kisha kshilluar qe bile keso "kerkesash" ne ketė situat tejet te turbullt mos ti perdoresh ,
Ushtaret e AKSH -sė - a do te veproin me apo pa maska, ketė vendosin EPRORET e TYRE te cilet Urdhrat do ti sjellin konfrom me situaten dhe Kohen , veprimet e AKSH , nuk mvaren nga lojrat e ndryshme - e edhe te lojrava te "carave" apo "Sigurimave" ,

AKSH -ja ka Operativen e vet e cila vepron konfrom nevojes se KOMBIT SHQIPTAR

z.Juniku , pra siq po e vren edhe vet , kemi te bejm me nje Ushtri te rregullt , mirė te organizuar , me kuadro te afta komanduese , duhet te themė se kjo ARMAT eshtė disi teper serioze dhe e ndieshme jo vetem ndaj okupatorit , apo agresorit te mundshem por edhe ndaj kolaboracionizmit dhe kolaboracionistve , ndaj kolones se Pest ,. ndaj atyre te cilet shkelin gjakun e derdhur te mijra luftetrve te liris por edhe ndaj shantazheve cinike ,


z.Juniku ,

Per qdo pakjartėsi pra edhe per maska te cilat tu paskan berė "therr ne sy" ke te drejt tu parashtrosh pyetje Organeve ushtarake te AKSH -sė .

Do te marresh pergjegje -gjithėsesi
PILOTI

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>__________________________________________________ ________

Zotri i nderuar Pilot para se te filloi te "mbrohem" me lejo qe te "sulmoi"(lexo ne kuptimin sportiv-fussball), meqe kam krijuar pershtypjen se Juve ndiheni i sulmuar nga ana ime natyrisht qe Ju keni te drejten per tu mbroitur , qoft nga ana e djath,qoft e majt apo edhe si qender mbroites, zgjedhe vet pozicionin se nga do mbrohesh.

Por me duhet te them se eshte e vert e madhe dhe nuk mundet askush ta mohoi ketu edhe po deshi, Ju zt.Pilot i nderuar kurr nuk ishi bashklojtar i imi por ishi kundershtar i imi ne "lojen e futbollit"(politike), mirpo ishe gjithere nje "mbroites" shume fer ne krahasim me ata bashklojtaret "Tuaj", te cilet brrylat dhe nderhyrjet nga pas i kane ber specialitet te vetin.

Une them se nuk me ke mbroitur mua por ke bere punen qe eshte dasht ta besh si nje "lojtar" teper fer, pra iu ke terhequr vrejten me te drejt atyre te "Tuajve" qe te mos bejn nderhyrje kaq te vrazhda ndaj kundershtarit Tend dhe Armikut te tyre(sepse une nuk jam per ata kundershtar por me konsideroin si armik klasash si dikur qe ishin te mesuar), ama sidoqoft te jam mirnjohes dhe kam respekt per Ju zt.Pilot qe patet guximin te nderhyni edhe kur te tjeret do ishin menduar gjate se si te veproin dhe mos te reskiroin nje "atake" nga te "rrezikshmit" e ktij forumi.

Zt.Pilot nese ke kurajon dhe burrerin(dhe une di qe i ke te dyjat) largo paragjykimet dhe lexo mire shkrimin tim, dhe po gjete vetem nje term qe une kam then se AKSH eshte terroriste apo antishqipetare atehere vertet ke te drejt te jesh kaq i zemruar ne mua, mirpo e kam then dhe po e perseris prap per hire te vertetes se mua me pengon dhe me ben vertet te dyshoi shume kur dikush fshihet prapa maskave dhe une vertet nuk dij se kush eshte ky njeri qe vertet flet shqip,mendon shqip mirpo shqip flet edhe ndonje i paguar mire per te prishur objektin(shtetin tone,shtepin tone) tone historik qe po e ndertoim qe nga 1912 e drei kur po shkruaj ende nuk e kemi perfunduar por besoi qe shume shpejt do perfundoi vetem nese nuk kecet prap diqka e pa pritur ose mire e pergaditur nga ata(serbet).

Dhe nese dikush pretendon se don te me mbroi mua(lexoje neve Shqipetarve) atehere nuk e kam une po edhe te tjeret ate te drejt ta dij se kush qenka ky qe don te me mbroi mua-neve????????????.

Sigurisht qe po, e kam ate te drejt, ne te kunderten eshte e natyrshme qe une te jem skeptik nese nuk dij kush ka marr detyr te me mbroi mua, por kur e njof dhe prap nuk pranoi qe te me mbroi atehere paqa veten ne qaf thon Junikaset.

Zt.Pilot neve kemi institucionet ato qe jane te mira apo te keqija,pamvarsisht se a jam une i knaqur me to(institucionet) apo jo, ato jane te zgjedhura duke filluar nga Presidenti e deri tek lideri i Opozites dhe mbajn pergjegjsi nese nuk mbroin ata qe ju kane besuar te drejten per te qen President,Kryeminister,Lider Opozite e keshtu me radh deri tek Policia dhe TMK-ja.

Ajo qe dua te them eshte se neve Shqipetaret separi duhet te mesohemi me shtetin(institucionet po mendoi) dhe hiaerkin shtetrore, dhe jo sahere qe nuk shkon diqka ti drejtoim syt nga ata me maska e pa maska, keshtu nuk behet shtet kurr zt.Pilot i nderuar.

Dhe per te qen teper i sinqert deri me tani asnjeri nga ata qe udheqin me institucionet duke filluar nga Sejdiu e deri te Thaqi nuk ka dhen as me te voglen shenje qe kane devijuar nga vullneti i Shqipetarve per Pamvarsi, fakt eshte qe ne mes tyre ka kontradikta se si te behet shteti duke vetshpallur apo pritur te tjeret qe te na shpallin, por kjo prap nuk cenon aq shume vullnetin e Shqipetarve per Pamvarsi, bile e mira eshte se secili nga ne me 17.11.2007 ka te drejten e vet te zgjedh mes atyre qe po thon ta vetshpallim dhe atyre qe po thon te presim te na shpallin te tjeret.

Dhe po te kishte dal dikush nga institucionet(nga Presidenca e deri tek Opozita)shtetrore e te thot nuk do ket Pamvarsij por vetem autonomi te zgjeruar atehere une i pari do kisha kerkuar ndihm jo tek AKSH-ja por edhe te dreqi e i biri , prandaj them mos u ndij i sulmuar nga une por shkrimin tim kuptoje vetem si nje Shqipetar teper i kujdeshem ndaj atyre qe me ofroin mbroitje por nuk me tregoin fetyren kush jana ata .

Zotri Pilot pyes dhe pergjegje kerkoi une vetem nga Sejdiu,Qeku,Thaqi,Surroi,Daci, Pacolli dhe te gjith ata qe kane marr pergjegjsin mbi supet e tyre per te bere Kosoven shtet, dhe nese keta te lartpermendurit thon se neve nuk mundemi te bejm me shum se kaq , sme mbetet tjeter pos qe shpresat ti drejtoi nga ata qe i bejn oponenc(opozit) ketyre qe i permenda me lart, pra alternativ mbetet per mua Albin Kurti dhe levizja VETVENDOSJA.

Keshtu mendoi une zt.Pilot i nderuar nese e kam gabim me thuani Ju por te gabosh eshte njerzore me sa di une.

mili2
05.10.2007, 21:51:00
juniku thot; ''Nessus nuk e dij se a ke arritur qe Ti ta ndegjosh nje intervist te prisit(nese nuk gabohem quhej Vasiljeviq) te ksaj organizate qe po quhet "car llazari" i cili fare pa maska dhe ne Televizion Shqipetar(Top Channel) tha se do luftoi per interesat e serbis(lexo mi mbroit Kosoven thoshte ky psikopat).

Pra nese ky del pa maska pse atehere AKSH te dal me maska ??????.
Radikal po quhen ata te car llazarit e radikal po e quajn edhe AKSH-ne, por dallimi ketu se ata radikal pa maska kurse kta radikal me maska.
Nessus nuk e dij se a ke arritur qe Ti ta ndegjosh nje intervist te prisit(nese nuk gabohem quhej Vasiljeviq) te ksaj organizate qe po quhet "car llazari" i cili fare pa maska dhe ne Televizion Shqipetar(Top Channel) tha se do luftoi per interesat e serbis(lexo mi mbroit Kosoven thoshte ky psikopat).

Pra nese ky del pa maska pse atehere AKSH te dal me maska ??????.
Radikal po quhen ata te car llazarit e radikal po e quajn edhe AKSH-ne, por dallimi ketu se ata radikal pa maska kurse kta radikal me maska.

---------------

Ēfar paraleleizma ala juniku!

Po te degjohen apo lexohen (keto qe thot juniku) nga ndonje individ qe jeton ne ndonje planet tjeter, apo edhe ne xhungel te pashkelur te amazonit i cili nuk njehe realitetin e quajtur Kosove keto paralelizma nuk do te vreheshin fare ndoshta. Mirpo te behen paralelizma te tille nga dikush qe e dine se cili ka qene dhe shte realiteti i sotshem ne Kosove vertet te qone tugu dhe nese nuk te flet goja te flet barku.
Ky "analist" politik (ala jugovina), qellimisht anashkalon faktet se pse gardat e carava e karave te lazarave paraqiten haptas dhe pa maska opinionit, ndersa AKSH-ja duhet qe me opinioni te komunikoj e maskuar.

Dihet haptas se garden e carave e ...... shteti serbe vet e organizon, financon dhe nese eshte nevoja edhe e armatos (lexo=mbi masakrat, dhunimet, vrasjet e femijve, grave, te moshuarave dhe te civilve tjer te paramatosur, plaqkitjet dhe shkatrrimin e pasuris ne Bosnje, Kroaci dhe Kosove) dhe eshte normal qe del edhe haptas neper gazeta e televizione. Po te ishte ndryshe sot nuk do te degjonim kercnime te njepasnishme nga ana e tyre, por shteti serb duhej ti burgoste! Si me i burgos shteti, kur vet kryemnistri i Serbis (Koshtunica) ishte anetar i te njetave gardave dhe sot prap nepermjet deklaratave te tij degjon te njetat kercnime!

Fakti tjeter edhe me eklatant eshte se po kesaj garde te carave e ....... edhe vet UMNIK-u e ēka eshte ma keqe edhe vet SHPK-ja e cila thot se eshte ne mbrojtje te interesave te popullit te Kosoves i kishte sigurue lirine per te ardhe ne Kosove dhe haptas kercnoj shqiptaret edhe ma masakrime te tjera nese Kosova pavarsohet!

Ndersa, i njejti UMNIK dhe SHPK, ndjeke e perndjeke per te burgose jo vetem ato shqiptar qe dalin me maska, por vret rrahe burgos dhe izolon edhe ata qe dalin haptas ne protesta paqesore per te kerkue vetvendosje!

Kur, ke parasysh keto fakte del se shqiptaret e Kosoves, momentalisht jane ne te njeten pozicion sikurse ne kohen, kur Kosova ishte nen okupimin e forcave te millosheviqit andaj edhe nuk ju ka mbete tjeter vetem se me opinion te komunikojne me maska.

shkoza
05.10.2007, 22:12:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
juniku afishoj me 2007-10-05 21:27 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
piloti afishoj me 2007-10-05 19:09 :
Z.Juniku ,

Shpeshėher te kam dalur ne mbrojtje , heren e fundit edhe jamė kacafytur me bashkėmendimtaret dhe me ata te cilet te sulmuan - e di ti mirė per qka!!!
z.Juniku , nuk ke kurrfar te drejtash qe te kerkosh (tė kerkosh skjarime po ) qe pjestarėt e AKSH -sė te dalin pa maska , te kisha kshilluar qe bile keso "kerkesash" ne ketė situat tejet te turbullt mos ti perdoresh ,
Ushtaret e AKSH -sė - a do te veproin me apo pa maska, ketė vendosin EPRORET e TYRE te cilet Urdhrat do ti sjellin konfrom me situaten dhe Kohen , veprimet e AKSH , nuk mvaren nga lojrat e ndryshme - e edhe te lojrava te "carave" apo "Sigurimave" ,

AKSH -ja ka Operativen e vet e cila vepron konfrom nevojes se KOMBIT SHQIPTAR

z.Juniku , pra siq po e vren edhe vet , kemi te bejm me nje Ushtri te rregullt , mirė te organizuar , me kuadro te afta komanduese , duhet te themė se kjo ARMAT eshtė disi teper serioze dhe e ndieshme jo vetem ndaj okupatorit , apo agresorit te mundshem por edhe ndaj kolaboracionizmit dhe kolaboracionistve , ndaj kolones se Pest ,. ndaj atyre te cilet shkelin gjakun e derdhur te mijra luftetrve te liris por edhe ndaj shantazheve cinike ,


z.Juniku ,

Per qdo pakjartėsi pra edhe per maska te cilat tu paskan berė "therr ne sy" ke te drejt tu parashtrosh pyetje Organeve ushtarake te AKSH -sė .

Do te marresh pergjegje -gjithėsesi
PILOTI

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>__________________________________________________ ________

Zotri i nderuar Pilot para se te filloi te "mbrohem" me lejo qe te "sulmoi"(lexo ne kuptimin sportiv-fussball), meqe kam krijuar pershtypjen se Juve ndiheni i sulmuar nga ana ime natyrisht qe Ju keni te drejten per tu mbroitur , qoft nga ana e djath,qoft e majt apo edhe si qender mbroites, zgjedhe vet pozicionin se nga do mbrohesh.

Por me duhet te them se eshte e vert e madhe dhe nuk mundet askush ta mohoi ketu edhe po deshi, Ju zt.Pilot i nderuar kurr nuk ishi bashklojtar i imi por ishi kundershtar i imi ne "lojen e futbollit"(politike), mirpo ishe gjithere nje "mbroites" shume fer ne krahasim me ata bashklojtaret "Tuaj", te cilet brrylat dhe nderhyrjet nga pas i kane ber specialitet te vetin.

Une them se nuk me ke mbroitur mua por ke bere punen qe eshte dasht ta besh si nje "lojtar" teper fer, pra iu ke terhequr vrejten me te drejt atyre te "Tuajve" qe te mos bejn nderhyrje kaq te vrazhda ndaj kundershtarit Tend dhe Armikut te tyre(sepse une nuk jam per ata kundershtar por me konsideroin si armik klasash si dikur qe ishin te mesuar), ama sidoqoft te jam mirnjohes dhe kam respekt per Ju zt.Pilot qe patet guximin te nderhyni edhe kur te tjeret do ishin menduar gjate se si te veproin dhe mos te reskiroin nje "atake" nga te "rrezikshmit" e ktij forumi.

Zt.Pilot nese ke kurajon dhe burrerin(dhe une di qe i ke te dyjat) largo paragjykimet dhe lexo mire shkrimin tim, dhe po gjete vetem nje term qe une kam then se AKSH eshte terroriste apo antishqipetare atehere vertet ke te drejt te jesh kaq i zemruar ne mua, mirpo e kam then dhe po e perseris prap per hire te vertetes se mua me pengon dhe me ben vertet te dyshoi shume kur dikush fshihet prapa maskave dhe une vertet nuk dij se kush eshte ky njeri qe vertet flet shqip,mendon shqip mirpo shqip flet edhe ndonje i paguar mire per te prishur objektin(shtetin tone,shtepin tone) tone historik qe po e ndertoim qe nga 1912 e drei kur po shkruaj ende nuk e kemi perfunduar por besoi qe shume shpejt do perfundoi vetem nese nuk kecet prap diqka e pa pritur ose mire e pergaditur nga ata(serbet).

Dhe nese dikush pretendon se don te me mbroi mua(lexoje neve Shqipetarve) atehere nuk e kam une po edhe te tjeret ate te drejt ta dij se kush qenka ky qe don te me mbroi mua-neve????????????.

Sigurisht qe po, e kam ate te drejt, ne te kunderten eshte e natyrshme qe une te jem skeptik nese nuk dij kush ka marr detyr te me mbroi mua, por kur e njof dhe prap nuk pranoi qe te me mbroi atehere paqa veten ne qaf thon Junikaset.

Zt.Pilot neve kemi institucionet ato qe jane te mira apo te keqija,pamvarsisht se a jam une i knaqur me to(institucionet) apo jo, ato jane te zgjedhura duke filluar nga Presidenti e deri tek lideri i Opozites dhe mbajn pergjegjsi nese nuk mbroin ata qe ju kane besuar te drejten per te qen President,Kryeminister,Lider Opozite e keshtu me radh deri tek Policia dhe TMK-ja.

Ajo qe dua te them eshte se neve Shqipetaret separi duhet te mesohemi me shtetin(institucionet po mendoi) dhe hiaerkin shtetrore, dhe jo sahere qe nuk shkon diqka ti drejtoim syt nga ata me maska e pa maska, keshtu nuk behet shtet kurr zt.Pilot i nderuar.

Dhe per te qen teper i sinqert deri me tani asnjeri nga ata qe udheqin me institucionet duke filluar nga Sejdiu e deri te Thaqi nuk ka dhen as me te voglen shenje qe kane devijuar nga vullneti i Shqipetarve per Pamvarsi, fakt eshte qe ne mes tyre ka kontradikta se si te behet shteti duke vetshpallur apo pritur te tjeret qe te na shpallin, por kjo prap nuk cenon aq shume vullnetin e Shqipetarve per Pamvarsi, bile e mira eshte se secili nga ne me 17.11.2007 ka te drejten e vet te zgjedh mes atyre qe po thon ta vetshpallim dhe atyre qe po thon te presim te na shpallin te tjeret.

Dhe po te kishte dal dikush nga institucionet(nga Presidenca e deri tek Opozita)shtetrore e te thot nuk do ket Pamvarsij por vetem autonomi te zgjeruar atehere une i pari do kisha kerkuar ndihm jo tek AKSH-ja por edhe te dreqi e i biri , prandaj them mos u ndij i sulmuar nga une por shkrimin tim kuptoje vetem si nje Shqipetar teper i kujdeshem ndaj atyre qe me ofroin mbroitje por nuk me tregoin fetyren kush jana ata .

Zotri Pilot pyes dhe pergjegje kerkoi une vetem nga Sejdiu,Qeku,Thaqi,Surroi,Daci, Pacolli dhe te gjith ata qe kane marr pergjegjsin mbi supet e tyre per te bere Kosoven shtet, dhe nese keta te lartpermendurit thon se neve nuk mundemi te bejm me shum se kaq , sme mbetet tjeter pos qe shpresat ti drejtoi nga ata qe i bejn oponenc(opozit) ketyre qe i permenda me lart, pra alternativ mbetet per mua Albin Kurti dhe levizja VETVENDOSJA.

Keshtu mendoi une zt.Pilot i nderuar nese e kam gabim me thuani Ju por te gabosh eshte njerzore me sa di une.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

z.Juniku,
nuk kemi tė drejtė neve ne ket forum apo mė gjėrė tė dyshoim se pas ketyre mbulesave tė djemve tani meshifet dikush tjeter pos ata veprimtar qė gjatė gjithė kesaj historije kan pranuar tė sakrifikoin per qlirimin e Kosovės dhe bėrejen e sajė Shtet.

Tė lutemem mos dysho fare, sepse keshtu patem rastin ne fillimet e luftės qlirimtare atahere kur paraqiteshin grupet e para guerile tė UQK tė shprehim dyshime dhe shkuar dyshimeve per ato maskat e asajė kohe, dhe ja se qfar na solli guximi, sakrifica dhe gjaku i tyre, pra na largoi shkaun nga Kosova themi si pushtet politik, policor dhe ushtarak, por ne pamundesi qė ta qoin deri nė fund krijimin e Shtetit sepse po te rikujtoj pengesat e shumta qė ishin bėrė pėr ta mbeshtetur mė shumė nga tė gjitha fushat UQK-n dhe luftėn e sajė qlirimtare.

Po tė them se nė tė miren e proqeseve pėr ta shpejtuar bėrjen e Shtetit tė Kosovės jan edhe paraqitja e ketyre forcave ushtarake si ndimes e SHPK dhe TMK sepse menjihere kur te Shpallet pamvarsija duhet ti kemi forcat tona te siguris dhe te ushtris meq jan duke u kercenuar serbija me invazjon ushtarak, dhe duhet tė harroim se pergjegjesin pėr Shtetkrijimin duhet ta bartim neve vendoret, dhe jo gjithmon tė kerkoim nga tė tjeret tė na ruajn sigurin sepse edhe kjo menyrė eshtė edhe njė test tek nderkombėtaret se jemi tė gateshem tė sakrifikoim nese esht e nevoishme per tu mbrojtur. Vetem keshtu deshmoim se mund ta bajm dhe mbrojm shtetin dhe kurrsesi me lemosh, dhe pritje te pakufishme......

Jezerci
05.10.2007, 22:42:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Ēakalli afishoj me 2007-10-05 22:14 :
Prej Podrime po vjen haberi

en forum eshte ardhe junik oficiri
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

i ka ra shiu nė kollomoq ej asht kthye me shique tej ku ka shkue bereqeti.

piloti
05.10.2007, 22:44:00
Zotri i nderuar Pilot para se te filloi te "mbrohem" me lejo qe te "sulmoi"(lexo ne kuptimin sportiv-fussball), meqe kam krijuar pershtypjen se Juve ndiheni i sulmuar nga ana ime natyrisht qe Ju keni te drejten per tu mbroitur , qoft nga ana e djath,qoft e majt apo edhe si qender mbroites, zgjedhe vet pozicionin se nga do mbrohesh.

Por me duhet te them se eshte e vert e madhe dhe nuk mundet askush ta mohoi ketu edhe po deshi, Ju zt.Pilot i nderuar kurr nuk ishi bashklojtar i imi por ishi kundershtar i imi ne "lojen e futbollit"(politike), mirpo ishe gjithere nje "mbroites" shume fer ne krahasim me ata bashklojtaret "Tuaj", te cilet brrylat dhe nderhyrjet nga pas i kane ber specialitet te vetin.

Une them se nuk me ke mbroitur mua por ke bere punen qe eshte dasht ta besh si nje "lojtar" teper fer, pra iu ke terhequr vrejten me te drejt atyre te "Tuajve" qe te mos bejn nderhyrje kaq te vrazhda ndaj kundershtarit Tend dhe Armikut te tyre(sepse une nuk jam per ata kundershtar por me konsideroin si armik klasash si dikur qe ishin te mesuar), ama sidoqoft te jam mirnjohes dhe kam respekt per Ju zt.Pilot qe patet guximin te nderhyni edhe kur te tjeret do ishin menduar gjate se si te veproin dhe mos te reskiroin nje "atake" nga te "rrezikshmit" e ktij forumi.

Zt.Pilot nese ke kurajon dhe burrerin(dhe une di qe i ke te dyjat) largo paragjykimet dhe lexo mire shkrimin tim, dhe po gjete vetem nje term qe une kam then se AKSH eshte terroriste apo antishqipetare atehere vertet ke te drejt te jesh kaq i zemruar ne mua, mirpo e kam then dhe po e perseris prap per hire te vertetes se mua me pengon dhe me ben vertet te dyshoi shume kur dikush fshihet prapa maskave dhe une vertet nuk dij se kush eshte ky njeri qe vertet flet shqip,mendon shqip mirpo shqip flet edhe ndonje i paguar mire per te prishur objektin(shtetin tone,shtepin tone) tone historik qe po e ndertoim qe nga 1912 e drei kur po shkruaj ende nuk e kemi perfunduar por besoi qe shume shpejt do perfundoi vetem nese nuk kecet prap diqka e pa pritur ose mire e pergaditur nga ata(serbet).

Dhe nese dikush pretendon se don te me mbroi mua(lexoje neve Shqipetarve) atehere nuk e kam une po edhe te tjeret ate te drejt ta dij se kush qenka ky qe don te me mbroi mua-neve????????????.

Sigurisht qe po, e kam ate te drejt, ne te kunderten eshte e natyrshme qe une te jem skeptik nese nuk dij kush ka marr detyr te me mbroi mua, por kur e njof dhe prap nuk pranoi qe te me mbroi atehere paqa veten ne qaf thon Junikaset.

Zt.Pilot neve kemi institucionet ato qe jane te mira apo te keqija,pamvarsisht se a jam une i knaqur me to(institucionet) apo jo, ato jane te zgjedhura duke filluar nga Presidenti e deri tek lideri i Opozites dhe mbajn pergjegjsi nese nuk mbroin ata qe ju kane besuar te drejten per te qen President,Kryeminister,Lider Opozite e keshtu me radh deri tek Policia dhe TMK-ja.

Ajo qe dua te them eshte se neve Shqipetaret separi duhet te mesohemi me shtetin(institucionet po mendoi) dhe hiaerkin shtetrore, dhe jo sahere qe nuk shkon diqka ti drejtoim syt nga ata me maska e pa maska, keshtu nuk behet shtet kurr zt.Pilot i nderuar.

Dhe per te qen teper i sinqert deri me tani asnjeri nga ata qe udheqin me institucionet duke filluar nga Sejdiu e deri te Thaqi nuk ka dhen as me te voglen shenje qe kane devijuar nga vullneti i Shqipetarve per Pamvarsi, fakt eshte qe ne mes tyre ka kontradikta se si te behet shteti duke vetshpallur apo pritur te tjeret qe te na shpallin, por kjo prap nuk cenon aq shume vullnetin e Shqipetarve per Pamvarsi, bile e mira eshte se secili nga ne me 17.11.2007 ka te drejten e vet te zgjedh mes atyre qe po thon ta vetshpallim dhe atyre qe po thon te presim te na shpallin te tjeret.

Dhe po te kishte dal dikush nga institucionet(nga Presidenca e deri tek Opozita)shtetrore e te thot nuk do ket Pamvarsij por vetem autonomi te zgjeruar atehere une i pari do kisha kerkuar ndihm jo tek AKSH-ja por edhe te dreqi e i biri , prandaj them mos u ndij i sulmuar nga une por shkrimin tim kuptoje vetem si nje Shqipetar teper i kujdeshem ndaj atyre qe me ofroin mbroitje por nuk me tregoin fetyren kush jana ata .

Zotri Pilot pyes dhe pergjegje kerkoi une vetem nga Sejdiu,Qeku,Thaqi,Surroi,Daci, Pacolli dhe te gjith ata qe kane marr pergjegjsin mbi supet e tyre per te bere Kosoven shtet, dhe nese keta te lartpermendurit thon se neve nuk mundemi te bejm me shum se kaq , sme mbetet tjeter pos qe shpresat ti drejtoi nga ata qe i bejn oponenc(opozit) ketyre qe i permenda me lart, pra alternativ mbetet per mua Albin Kurti dhe levizja VETVENDOSJA.

Keshtu mendoi une zt.Pilot i nderuar nese e kam gabim me thuani Ju por te gabosh eshte njerzore me sa di une.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::::::::::::::::::::


z.Juniku,

Kur lexova , keto fjali tueja , fitova pershtypjen se ne Shqiptarėt si Popull , ikemi tė gjitha (Shtetin dhe te gjitha ato qe e percjellin nje shtet),
Kombi Shqiptar , ka institucione , ka kryetar me bollek, ministra po ashtu me bollek, ka parti politike si anjė komb tjeter ne botė , ka lider partish e lider jo partish , kombi shqiptar ka madje edhe kryeqytete , ....

Kombi Shqiptar , ka respektuar edhe Institucionet , edhe Kryetaret , edhe ministrat , madje edhe partit politike , gjithėnjė Kombi shqiptar ka vepruar sipas sygjerimeve dhe deshirave te ketyre Institucioneve qe nga Shqiperia e e vitit 1912 e kendej , mirepo sa rrespektuan keeto INSTITUCIONE nevojat dhe deshiren e KOMBIT apo POPULLIT te vet .
z.Junike , Kombi shqiptar gjithėnjė e kishte dhe e ka nje tragjedi e kjo eshtė , qe keto institucione , Kryetar e ministra , asėnjeher nuk ishin ne sherbim te KOMBIT , por gjithėnjė kryenin deytra per tjeter kend , per ineteresa te hueja , keta gjithėnjė anashkaluan deshiren dhe deshirat dhe nevojat e KOMBIT, keta gjithėnjė zhgenjyen KOMBIN keshtu qe kohė pas kohe padashje linden AZEM BEJTA , SHaban POllUZHA , ... UĒK-ja ... ADEM JASHARA “, AKSH-ja ..

Ti ke te drejt te mendosh ashtu si te duash , ke te drejt te pyetėsh dhe te shpresosh nga ata qe i permende , por nese ti ju beson deri ne pakufi ketyre qe ti i lartpermende ... atėherit ske te drejt te kerkosh qe AKSH-ja ti hjek maskat - Hjekja e maskave eshtė ne kompetencat e organeve Ushtarake te AKASH -sė
E ti z.Juniku , vazhdo edhe me tutje te besosh , ashtu siq i besove dikur edhe Rugoves , ndoshta para tina edheAzem VLLASIT , Fadil Hoxhes, Ali Shukriut , ... Sinan HASANIT edhe keta dikur ishin INSTITUCIONE te
"popullit" , me vjen keq se ndoshta kesaj radhe te "deshprova" me pergjegje , por si duket qenka gjykuar qe une e ti te vazhdoim edhe ma tutje "armiqesin" tone politike ....


me nderime

piloti<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: piloti mė 2007-10-05 22:48 ]</font>

gjarperi
05.10.2007, 23:01:00
Ju pershendes te gjithve, siqe po shifet gjitha keto perplasje nder Shqipetare, jane vetem nje paraloj, para aktit final te Pavarsis, pra ketu kemi te bejme me perpjekjet e fundit, se kush do te kete merita ma shume per kete Pavarsi, te cilen na e prunen ata qe perjetuan tmerrin e nje rexhimi te eger te millosheviqit, afishimin do ta vazhdoj pastaj.

juniku
05.10.2007, 23:31:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
piloti afishoj me 2007-10-05 22:44 :
Zotri i nderuar Pilot para se te filloi te "mbrohem" me lejo qe te "sulmoi"(lexo ne kuptimin sportiv-fussball), meqe kam krijuar pershtypjen se Juve ndiheni i sulmuar nga ana ime natyrisht qe Ju keni te drejten per tu mbroitur , qoft nga ana e djath,qoft e majt apo edhe si qender mbroites, zgjedhe vet pozicionin se nga do mbrohesh.

Por me duhet te them se eshte e vert e madhe dhe nuk mundet askush ta mohoi ketu edhe po deshi, Ju zt.Pilot i nderuar kurr nuk ishi bashklojtar i imi por ishi kundershtar i imi ne "lojen e futbollit"(politike), mirpo ishe gjithere nje "mbroites" shume fer ne krahasim me ata bashklojtaret "Tuaj", te cilet brrylat dhe nderhyrjet nga pas i kane ber specialitet te vetin.

Une them se nuk me ke mbroitur mua por ke bere punen qe eshte dasht ta besh si nje "lojtar" teper fer, pra iu ke terhequr vrejten me te drejt atyre te "Tuajve" qe te mos bejn nderhyrje kaq te vrazhda ndaj kundershtarit Tend dhe Armikut te tyre(sepse une nuk jam per ata kundershtar por me konsideroin si armik klasash si dikur qe ishin te mesuar), ama sidoqoft te jam mirnjohes dhe kam respekt per Ju zt.Pilot qe patet guximin te nderhyni edhe kur te tjeret do ishin menduar gjate se si te veproin dhe mos te reskiroin nje "atake" nga te "rrezikshmit" e ktij forumi.

Zt.Pilot nese ke kurajon dhe burrerin(dhe une di qe i ke te dyjat) largo paragjykimet dhe lexo mire shkrimin tim, dhe po gjete vetem nje term qe une kam then se AKSH eshte terroriste apo antishqipetare atehere vertet ke te drejt te jesh kaq i zemruar ne mua, mirpo e kam then dhe po e perseris prap per hire te vertetes se mua me pengon dhe me ben vertet te dyshoi shume kur dikush fshihet prapa maskave dhe une vertet nuk dij se kush eshte ky njeri qe vertet flet shqip,mendon shqip mirpo shqip flet edhe ndonje i paguar mire per te prishur objektin(shtetin tone,shtepin tone) tone historik qe po e ndertoim qe nga 1912 e drei kur po shkruaj ende nuk e kemi perfunduar por besoi qe shume shpejt do perfundoi vetem nese nuk kecet prap diqka e pa pritur ose mire e pergaditur nga ata(serbet).

Dhe nese dikush pretendon se don te me mbroi mua(lexoje neve Shqipetarve) atehere nuk e kam une po edhe te tjeret ate te drejt ta dij se kush qenka ky qe don te me mbroi mua-neve????????????.

Sigurisht qe po, e kam ate te drejt, ne te kunderten eshte e natyrshme qe une te jem skeptik nese nuk dij kush ka marr detyr te me mbroi mua, por kur e njof dhe prap nuk pranoi qe te me mbroi atehere paqa veten ne qaf thon Junikaset.

Zt.Pilot neve kemi institucionet ato qe jane te mira apo te keqija,pamvarsisht se a jam une i knaqur me to(institucionet) apo jo, ato jane te zgjedhura duke filluar nga Presidenti e deri tek lideri i Opozites dhe mbajn pergjegjsi nese nuk mbroin ata qe ju kane besuar te drejten per te qen President,Kryeminister,Lider Opozite e keshtu me radh deri tek Policia dhe TMK-ja.

Ajo qe dua te them eshte se neve Shqipetaret separi duhet te mesohemi me shtetin(institucionet po mendoi) dhe hiaerkin shtetrore, dhe jo sahere qe nuk shkon diqka ti drejtoim syt nga ata me maska e pa maska, keshtu nuk behet shtet kurr zt.Pilot i nderuar.

Dhe per te qen teper i sinqert deri me tani asnjeri nga ata qe udheqin me institucionet duke filluar nga Sejdiu e deri te Thaqi nuk ka dhen as me te voglen shenje qe kane devijuar nga vullneti i Shqipetarve per Pamvarsi, fakt eshte qe ne mes tyre ka kontradikta se si te behet shteti duke vetshpallur apo pritur te tjeret qe te na shpallin, por kjo prap nuk cenon aq shume vullnetin e Shqipetarve per Pamvarsi, bile e mira eshte se secili nga ne me 17.11.2007 ka te drejten e vet te zgjedh mes atyre qe po thon ta vetshpallim dhe atyre qe po thon te presim te na shpallin te tjeret.

Dhe po te kishte dal dikush nga institucionet(nga Presidenca e deri tek Opozita)shtetrore e te thot nuk do ket Pamvarsij por vetem autonomi te zgjeruar atehere une i pari do kisha kerkuar ndihm jo tek AKSH-ja por edhe te dreqi e i biri , prandaj them mos u ndij i sulmuar nga une por shkrimin tim kuptoje vetem si nje Shqipetar teper i kujdeshem ndaj atyre qe me ofroin mbroitje por nuk me tregoin fetyren kush jana ata .

Zotri Pilot pyes dhe pergjegje kerkoi une vetem nga Sejdiu,Qeku,Thaqi,Surroi,Daci, Pacolli dhe te gjith ata qe kane marr pergjegjsin mbi supet e tyre per te bere Kosoven shtet, dhe nese keta te lartpermendurit thon se neve nuk mundemi te bejm me shum se kaq , sme mbetet tjeter pos qe shpresat ti drejtoi nga ata qe i bejn oponenc(opozit) ketyre qe i permenda me lart, pra alternativ mbetet per mua Albin Kurti dhe levizja VETVENDOSJA.

Keshtu mendoi une zt.Pilot i nderuar nese e kam gabim me thuani Ju por te gabosh eshte njerzore me sa di une.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::::::::::::::::::::


z.Juniku,

Kur lexova , keto fjali tueja , fitova pershtypjen se ne Shqiptarėt si Popull , ikemi tė gjitha (Shtetin dhe te gjitha ato qe e percjellin nje shtet),
Kombi Shqiptar , ka institucione , ka kryetar me bollek, ministra po ashtu me bollek, ka parti politike si anjė komb tjeter ne botė , ka lider partish e lider jo partish , kombi shqiptar ka madje edhe kryeqytete , ....

Kombi Shqiptar , ka respektuar edhe Institucionet , edhe Kryetaret , edhe ministrat , madje edhe partit politike , gjithėnjė Kombi shqiptar ka vepruar sipas sygjerimeve dhe deshirave te ketyre Institucioneve qe nga Shqiperia e e vitit 1912 e kendej , mirepo sa rrespektuan keeto INSTITUCIONE nevojat dhe deshiren e KOMBIT apo POPULLIT te vet .
z.Junike , Kombi shqiptar gjithėnjė e kishte dhe e ka nje tragjedi e kjo eshtė , qe keto institucione , Kryetar e ministra , asėnjeher nuk ishin ne sherbim te KOMBIT , por gjithėnjė kryenin deytra per tjeter kend , per ineteresa te hueja , keta gjithėnjė anashkaluan deshiren dhe deshirat dhe nevojat e KOMBIT, keta gjithėnjė zhgenjyen KOMBIN keshtu qe kohė pas kohe padashje linden AZEM BEJTA , SHaban POllUZHA , ... UĒK-ja ... ADEM JASHARA “, AKSH-ja ..

Ti ke te drejt te mendosh ashtu si te duash , ke te drejt te pyetėsh dhe te shpresosh nga ata qe i permende , por nese ti ju beson deri ne pakufi ketyre qe ti i lartpermende ... atėherit ske te drejt te kerkosh qe AKSH-ja ti hjek maskat - Hjekja e maskave eshtė ne kompetencat e organeve Ushtarake te AKASH -sė
E ti z.Juniku , vazhdo edhe me tutje te besosh , ashtu siq i besove dikur edhe Rugoves , ndoshta para tina edheAzem VLLASIT , Fadil Hoxhes, Ali Shukriut , ... Sinan HASANIT edhe keta dikur ishin INSTITUCIONE te
"popullit" , me vjen keq se ndoshta kesaj radhe te "deshprova" me pergjegje , por si duket qenka gjykuar qe une e ti te vazhdoim edhe ma tutje "armiqesin" tone politike ....


me nderime

piloti&lt;font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: piloti mė 2007-10-05 22:48 ]&lt;/font>
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
__________________________________________________ ________


I nderuar zt.Pilot ne fund te shkrimit Tuaj je shprehur se te vije keq qe ksaj here me ke "deshpruar", ndoshta ke patur te drejt kur je shprehur keshtu, sepse jo qe jam deshpruar por kam mbetur i habitur si ka mundur dikush ta "vjedh"(thyej) kodin dhe te hyj ketu e te shkruaj tani me pseodonimin Tend dhe ti dal kaq shum perkrah nje ushtrie si AKSH qe dikur Ti zt.pilot shprehej keshtu per kete Armat(AKSH-ja).
Me fal qe po te citoi por me duhet per hire te realitetit ta bej kete dhe te them se ke bere nje "faul" ne mos nje "autogol".""NJė gje duhet te jetė e kjart , kanė kaluar ato kohra kur bijt dhe bjat e popullit tonė i besonin atyre qe thirreshin ne emer te popullit ,ne emer te bashkimimt kombetar etj, me nuk ka lojra te tilla , (nga ketu perjashtoi ish UĒK-nė e lavdishme) , me ushtri te llojllojshme me nuk ka lojė , veprime te tilla te cilet po ia humbasin vleren edhe vet ushtris ,
Tanim e tutje , besoi se populli i Kosoves , se shpeit do ta shendrroi TMK-nė e tanishme ne ushtri te rregullt , ushtri kjo e cila me pastaj do te bashkpunoi shumė ngusht me ushtrin e shtetit amė -Shqiperis, e ku me gjasė edhe do ta kenė njė akademi te perbashket per shkollimin e kuadrit profesional ushtarak .
Kesisoi , do tė perfundoin definitivisht misionet e grupeve te ndryshme , te cilat ne emer te bashkimit kombetar , liris (natyrisht emra keta te cilet i keq perdoren) me shumė i shkaktuan demė se sa dobi edhe popullit shqiptar por edhe Kosoves .
Siq thotė populli e mbara njėher duhet pa tjeter te filloi ..


me nderime


Piloti "

Tema: Kush ėshtė dhe ēka synon Fronti pėr Bashkim Kombėtar Shqiptarė! (AKSH)


Pra siq e shef edhe vet zt.Pilot ketu nuk eshte diqka ne rregull, ngase une atehere u bera "naiv" dhe te besova Ty kur u shprehe per AKSH dhe qe atehere me ka lindur dyshimi mbi "maskat" , por per fat te "mire" qe Juve paskeni ndryshuar mendimin qe do thot keni ecur me kohen, kurse une kam mbetur "prapa".

I nderuar zt.Pilot nese ky shkrim sado pak ju sjell ne pozit te palakmueshme te kerkoi sinqerisht falje, mirpo ndoshta une kam gabuar qe nuk kam ec me kohen-moden-trendin etj.

Ksaj here po e le me kaq.

Axhoku
05.10.2007, 23:31:00
"Ka thene mulla muja: mos u perziej ne pune te hueja se te zene "struja""-popullore.

Ata qe kan vendose ti dalin zote Popullit dhe Atedheut, e kane Te drejten e pa mohuar edhe nga Zoti vete. qe te dalin ku dhe si ua done nevoja dhe rrethanat.
Shqetesimet qe shfaqen me "Maskat" jane shqetesime vertet te Maskuara ,sepse problemin se kan tek "Maskat" se e dijne mire se kush eshte A.K.SH dhe q'fare qellimesh ka ,e ka bere te njohur vete jo njehere.
Populli i kuptone ata sido qe te dalin se jane bijte dhe bijat e tije qe i dolen zote dje,i dalin sot neser dhe gjithmon, vete ua ka pre rrobat,ata e kane Folene ne Popull ,dhe jo ne Strukturat pro serbe te "UNMIKUT" siq e kane "Institucionet " e rrejshme te pa shtete qe i bejne argatin Serbise tani e sa vjete, me parullen e rrejshme tashme teper bajate te "Kosoves se pa varur".
Kete maskim te Pavaresise se rrejshme sigurisht se dota DEMASKOJNE "Maskat" e A.K.Sh

Axhoku

gjarperi
05.10.2007, 23:51:00
Ju pershendes te gjithve, vazhdim i afishimit, une mendoj se nuk ka askush qe te brengoset se dual kjo ushtri apo ajo tjetra, dhe se edhe njeqind ushtri nese dalin, nuk kane mundesi ta pengoj Pavarsin e Kosoves, apo ta bijne Pavarsin e Kosoves, dhe gjithnje kame theksuar qe eshte mire qe te gjithe te kontribojn dicka ne kete drejtim, qe neser pas Pavarsis te kene te gjithe te drejt te krenohen me kete Pavarsi, e cila do te jete nje ure kaluse drejt Bashkimit Kombetar, Bashkimit te Kosoves dhe Shqiperis, si dy vllezer te barabart, apo si dy shtete, kurse per rregullimin shtetror te vendoset me nje referendum gjithe popullor, kurse une kisha dashur qe ai rregullim shtetror te jete nje shtet konfederativ me nje ushtri te perbashket dhe sigurim te perbashket, dhe me nje demokraci te mirfillt apo vllazeror pa pretendim te domonimit nga njera apo tjetra pale, kurse sa i perket bashkimit shpirtror aj eshte ne fazen perfundimtare, e cila faze filloj nga vitet 90, me rrezimin e komunizmit si ketej ashtu edhe andej, pra siqe po shifet fajtor kryesor i nje ndarje te tille ishte dhe mbeti komunizmi i ketejshem dhe i andejshem, komunizem i cili zanafillin dhe berthamen e kishte nga i njejti burim.

tarasi
06.10.2007, 00:00:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
gjarperi afishoj me 2007-10-05 23:51 :
, pra siqe po shifet fajtor kryesor i nje ndarje te tille ishte dhe mbeti komunizmi i ketejshem dhe i andejshem, komunizem i cili zanafillin dhe berthamen e kishte nga i njejti burim.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Kur u shpallė pavarsia e Shqiperisė mė 28 nėntor tė vitit 1912 komunizmi s'ka ekzistuAR si rrymė. Pra qė at'herė e gjerė mė sot Shqiperia asė nuk u nda dhe asė u bashkue nga komunistėt. Ajo pėrkundrazi e humbi edhe shėn naumin nėn Ahmet Zogun,,,
( edhe ky interneti u bė pėr gjithėsecilin)

hasjani
06.10.2007, 00:20:00
Te nderuar vllezer ju drejtohemte gjithe atyre te cilet angazhohen per Koosven e lire dhe te pavarur tani dhe per lirimun dhe bashkimin etrojeve tona etnike ne nje te ardhme te shpejte, po ju drejtohem te jemi vigjilent dhe te pergaditur sepse ka mundesi te gjendemi para sprovave te medha.Para syve tone sikur po qfaqet repriza e vitit 1997 . Nga njera ane vringllojne me kercnime armiqet e perbetuar ata qe nje shkull na nxune driten e diellit dhe shpresen e jetes. Nga ana tjeter kemi djemte tane (me te guximshmit) te cilet dalin duke vertetuar gadishmerin dhe vendosmerine qe per lirine dhe pavaresine e Kosoves te luftojne deri ne fund . Ne keto konfrontime per qudi perseri lajmrohet kolona e peste nga radhet e shqiptareve nga e njejta force politike e cila gadishmerine dhe guximin e atyre qe deklerohen per mbrojtjen e pavaresise dhe lirise se Kosves nga barbaret e Karpateve e konsiderojne si kercnim ndaj partise se tyre dhe te djathtes si thone ata dhe si rrezik per bashkimin me Shqiperine nen udheheqjen e Fatos Nanos. Pra per ta kercnimi dhe ripushtimi serb nuk paraqet asnje problem : Keta duan te luftojne kunder fitores te se majtes dhe bashkimit me Shqiperi.
Ju kujtohet se Rugova ne vitet 1997-1999 disa here shkoj per bisedime ne Beograd por anashkaloj gjithnje Tiranen dhe qeverine e shtetit shqiptar.
Nuk ju duket kjo analogji nje perseritje me aktore te njejte ?
Besoj s epopulli shqiptar i Kosves kete here do te dije te rreshtohet ne anen e guximit dhe sakrifices.

gjarperi
06.10.2007, 00:50:00
Te pershendes Tarasi, une e kame vrejtur se gjithnje kur foli diqka per komunizmin reagon, kjo nuk po me brengos, por po me brengos se je komunist, por kursesi nuk po e pranon, une e dije qe edhe koha e Ahmet Zogut nuk ishte per mashalla, por ndarja totale e Shqiperis dhe Kosoves ndodhi deri sa ishte komunizmi si ketej ashtu edhe andej, pra prej rezimit te komunizmit filloj nje periudhe e rreximit te murit te berlinit ne mes Shqipetarve, deshtet apo nuk deshtet ta pranoni kjo eshte e vertet, kurse ju mundeni te shkoni edhe ma larg, e ne dash edhe ne kohen e skenderbeut, por kot e kie, se nuk mund ti ike asaj periudhe te kobshme per shqipetaret, kurse puna e ushtrive te tanishme po i perngjan te asaj gjate luftes jo UCK-ja, apo jo Farku, pra me keso lojnash jemi te mesuar gjithnje edhe ma heret, jo partizanet jo ballistat e shume te tjerat, por kesaj rradhe nuk do te qojn peshe asnjera ushtri, por le te paraqiten sa te dojne, asgje nuk do te prish pune, veqese do te krenohemi te gjithe, su une isha ne kete ushtyri e une ne kete ushtri, kurse sa i perket afirmimit te kesaj ushtrije nga Milaim Zeka po frigohem se mos po ngjane si me familjen Jashari, ku po i njejti e pate paralajmruar, jes me shpres se nuk do te pesojn te njejten fatkeqesi.

06.10.2007, 02:05:00
une vetem mundem te theme se nese kjo komunikat eshte e dalur nga SA atehere nuk koka ky nje sigurim i atedheut po nje tradhti e atdheut.
jo si e ka kritikuar AKSh po se ka bere prononcim vetemm per nje parti,kjo atehere nuk ka te beje me sigurim te atedheut'
une per veti nuk besoje se eshte komunikat e Sigurimi i atedheut
Bregu

aipedine
06.10.2007, 05:15:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
grepi afishoj me 2007-10-04 22:48 :
S I G U R I M I I A T DH E U T ‘

K O M U N I K A T Ė
Nr. 007 / 04/10/2007 / Prishtinė

Sigurimi i Atdheut:Reagojmė ashpėr, me rastin e daljes ne sket te AKSH-sė nėpėr rrugė tė ndryshme nė Kosovė, nga ana e njė grupi terrorist, tė cilėt, nė pamundėsi pėr tė realizuar synimet e veta idioteske, tradhėtuan djathtizmin kombėtar, duke i dalė pėrballė atij dhe duke u bėrė me vetėdije pararojė e majtistėve kuislingė si Gafurr Adili dhe Idajet Beqiri tė cilėt kanė vrarė atdhetarėt mė tė devotshėm tė Pavarėsisė sė Kosovės.

Sigurimi i Atdheut: Tėrheqim vėrejtjen, se ēdo shantazh qė Ju tentoni ti beni Kosovės dhe bashksis nderkombtare do tė bėni kundrejt vullnetit te Pollit dhe miqve tan Natos dhe Amerikes dhe Evropes, do tė pėsoni me jetė. Ju ftojmė qė pėr tė mirėn e familjeve tuaja dhe pėr tė mirėn e Kosovės, tė reflektoni dhe tė kėrkoni falje, dhe te lini shtetin dhe Institucionet e Kosovės qe i ngriti i Presidenti Brahim Rugova tash i ndjer.K
ur ju mund tė ē’orientoni dhe shantazhoni Populltaen dhe Miqt tan ketu ne Kosovė dhe gjetiu, ju betohemi se do t’ju godasim pa paralajmėrim.

Sigurimi i Atdheut: Ftojmė qytetarėt e Kosovės, posaqėrisht anėtarėt e Lidhjes Demokratike tė Kosovės, qė tė mos bijnė pre e mashtruesve dhe e matrapazėve mospėrfillės tė cilėt kanė qellim te destabilizoin Kosovėn.
Ata kanė qėllime mashtrimi dhe nuk janė tė aftė pėr ta drejtuar Kosovėn dhe pėr ta bėrė tė pavarur. Kėta matrapazė kanė ikur nga pėrgjegjėsitė qė kanė pasur dhe tani kėrkojnė pėrsėri pėrgjegjėsi nga Ju, tė cilėt do tradhėtoin pikėrisht nė momentin e fundit kur ēėshtja e Kosovės do tė jete gati tė fitoj statusin pėrfundimtar. Ata janė tė shitur, majtistėt tė cilėt kanė vrarė dhe po vrasin atdhetarėt mė tė denjė tė pavarsisė sė Kosovės. Ata janė kundėr pavarėsisė sė Kosovės dhe sot janė bėrė aleatė tė majtistėve tė cilėt i kanė paguar mirė qė nė tė ardhmen t’i kenė pėr vete kur tė vendosin qė Kosovėn t’ia bashkojnė Shqipėrisė. Majtistėt duan qė ta rikthejnė Shqipėrinė e madhe dhe kėshtu tė bėhen rreziku pėr Ballkanin. Prandaj mos e pėrkrahni tradhėtinė e cila na e prishė imazhin; ta bėjmė Kosovėn sipas planeve tė Dr.Ibrahim RUGOVĖS, tė pavarur demokratike me fqinjėsi tė mirė dhe tė integruar nė tė gjitha mekanizmat ndėrkombėtar.

Sigurimi i Atdheut: Jemi tė informuar edhe pėr anėtarė tė tjerė tė “pakėnaqur” tė kryesisė sė LDK-sė, tė cilėt po planifikojnė qė nė momentin e fundit ta lėnė LDK-nė tė boshatisur dhe t’i kthejnė shpindėn Partis se ish Presidentit tė Pavarėsisė sė Kosovės, Dr.Ibrahim RUGOVA, ti bashkangjiten Hashim Thaqit dhe grupeve tjera Majtiste ne Kosovė.
Po kėtyre u bėjmė thirrje tė tėrhiqen nga lojėrat e pista dhe tė pa krye sepse mė kėtė strategji ata do tė jenė pėrgjithmonė tė humbur. Jemi tė detyruar tė ju informojmė se njėra nga tė rebeluarat e LDK-sė mban lidhje dhe ka mbėshtetje nga ekstremistėt tė cilėt veten e kanė quajtur Armata Kombėtare Shqiptare, dhe synojnė qė me forma terroriste ta bashkojnė Shqipėrinė, qė Kosovėn t’ia bashkojnė Shqipėrisė dhe me ne tė udhėheq Fatos NANO apo Gafurr ADILI i cili ėshtė ngusht i lidhur me trashigimtarėt e Enver HOXHĖS dhe cilėsohet si “Enveri i dytė”. Ata kanė plane tė shkatėrrimit tė LDK-sė dhe tė bashkimit tė Kosovės me Shqipėrinė; ndėrsa populli i Kosovės ka votuar dhe do ta votojė partin e Dr.Ibrahim RUGOVĖN, Presidentin e Pavarėsisė. Lėvizja juaj do tė fitoj turpin dhe do tė vejė nė humnerė me majtistėt tė cilėt nuk do tė kenė vend nė Kosovėn e Pavarur.

Sigurimi i Atdheut: Urdhėrat janė tė prera. Sigurimi i Atdheut ėshtė gjithmonė nė mbrojtje tė atdheut dhe tė strukturave atdhetare tė Pavarėsisė sė Kosovės. Kosova nuk ėshtė e vejė, ajo ka burra qė i dalin zot.


Kolonel. R. Miftari

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>


Po ti grep a po na tregon, nga kush e more kete shkrese,
qe na e solle ketu.
Shnetin.

kreksi
06.10.2007, 09:00:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
hasjani afishoj me 2007-10-06 00:20 :

Te nderuar vllezer ju drejtohemte gjithe atyre te cilet angazhohen per Koosven e lire dhe te pavarur tani dhe per lirimun dhe bashkimin etrojeve tona etnike ne nje te ardhme te shpejte, po ju drejtohem te jemi vigjilent dhe te pergaditur sepse ka mundesi te gjendemi para sprovave te medha.Para syve tone sikur po qfaqet repriza e vitit 1997 . Nga njera ane vringllojne me kercnime armiqet e perbetuar ata qe nje shkull na nxune driten e diellit dhe shpresen e jetes. Nga ana tjeter kemi djemte tane (me te guximshmit) te cilet dalin duke vertetuar gadishmerin dhe vendosmerine qe per lirine dhe pavaresine e Kosoves te luftojne deri ne fund . Ne keto konfrontime per qudi perseri lajmrohet kolona e peste nga radhet e shqiptareve nga e njejta force politike e cila gadishmerine dhe guximin e atyre qe deklerohen per mbrojtjen e pavaresise dhe lirise se Kosves nga barbaret e Karpateve e konsiderojne si kercnim ndaj partise se tyre dhe te djathtes si thone ata dhe si rrezik per bashkimin me Shqiperine nen udheheqjen e Fatos Nanos. Pra per ta kercnimi dhe ripushtimi serb nuk paraqet asnje problem : Keta duan te luftojne kunder fitores te se majtes dhe bashkimit me Shqiperi.
Ju kujtohet se Rugova ne vitet 1997-1999 disa here shkoj per bisedime ne Beograd por anashkaloj gjithnje Tiranen dhe qeverine e shtetit shqiptar.
Nuk ju duket kjo analogji nje perseritje me aktore te njejte ?
Besoj s epopulli shqiptar i Kosves kete here do te dije te rreshtohet ne anen e guximit dhe sakrifices.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
hasjani, Ju pershendes;

Komunikata e ketyre S.A. ve ka bere qe tua qeli syt popullit se kush jan keta tipa dhe se ēfare partie na qenka kjo LDK_ja.
Pra me kete parull kjo gjoja ushtri gjysem atdhetare ka bere qe neve te
kerkojmi horizonte te reja sa eshte heret e te mos vonohemi si perpara.
Ribashkimi eshte i deomosdoshem, perndryshe as rruga qe po ndertohet me te madhe nuk do kishte vlere po qe se nuk bashkohet vendi yn.

I falenderohemi shume ketyre Sigurimcave qe i hoqen maskat dhe e qiten vnerin ne ledine se po shifet se ku i dhem dhami serbise, aty ku i shkon gjuha.

shendet

Zefi
06.10.2007, 10:11:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
grepi afishoj me 2007-10-04 22:48 :
S I G U R I M I I A T DH E U T ‘

K O M U N I K A T Ė
Nr. 007 / 04/10/2007 / Prishtinė

Sigurimi i Atdheut:Reagojmė ashpėr, me rastin e daljes ne sket te AKSH-sė nėpėr rrugė tė ndryshme nė Kosovė, nga ana e njė grupi terrorist, tė cilėt, nė pamundėsi pėr tė realizuar synimet e veta idioteske, tradhėtuan djathtizmin kombėtar, duke i dalė pėrballė atij dhe duke u bėrė me vetėdije pararojė e majtistėve kuislingė si Gafurr Adili dhe Idajet Beqiri tė cilėt kanė vrarė atdhetarėt mė tė devotshėm tė Pavarėsisė sė Kosovės.

Sigurimi i Atdheut: Tėrheqim vėrejtjen, se ēdo shantazh qė Ju tentoni ti beni Kosovės dhe bashksis nderkombtare do tė bėni kundrejt vullnetit te Pollit dhe miqve tan Natos dhe Amerikes dhe Evropes, do tė pėsoni me jetė. Ju ftojmė qė pėr tė mirėn e familjeve tuaja dhe pėr tė mirėn e Kosovės, tė reflektoni dhe tė kėrkoni falje, dhe te lini shtetin dhe Institucionet e Kosovės qe i ngriti i Presidenti Brahim Rugova tash i ndjer.K
ur ju mund tė ē’orientoni dhe shantazhoni Populltaen dhe Miqt tan ketu ne Kosovė dhe gjetiu, ju betohemi se do t’ju godasim pa paralajmėrim.

Sigurimi i Atdheut: Ftojmė qytetarėt e Kosovės, posaqėrisht anėtarėt e Lidhjes Demokratike tė Kosovės, qė tė mos bijnė pre e mashtruesve dhe e matrapazėve mospėrfillės tė cilėt kanė qellim te destabilizoin Kosovėn.
Ata kanė qėllime mashtrimi dhe nuk janė tė aftė pėr ta drejtuar Kosovėn dhe pėr ta bėrė tė pavarur. Kėta matrapazė kanė ikur nga pėrgjegjėsitė qė kanė pasur dhe tani kėrkojnė pėrsėri pėrgjegjėsi nga Ju, tė cilėt do tradhėtoin pikėrisht nė momentin e fundit kur ēėshtja e Kosovės do tė jete gati tė fitoj statusin pėrfundimtar. Ata janė tė shitur, majtistėt tė cilėt kanė vrarė dhe po vrasin atdhetarėt mė tė denjė tė pavarsisė sė Kosovės. Ata janė kundėr pavarėsisė sė Kosovės dhe sot janė bėrė aleatė tė majtistėve tė cilėt i kanė paguar mirė qė nė tė ardhmen t’i kenė pėr vete kur tė vendosin qė Kosovėn t’ia bashkojnė Shqipėrisė. Majtistėt duan qė ta rikthejnė Shqipėrinė e madhe dhe kėshtu tė bėhen rreziku pėr Ballkanin. Prandaj mos e pėrkrahni tradhėtinė e cila na e prishė imazhin; ta bėjmė Kosovėn sipas planeve tė Dr.Ibrahim RUGOVĖS, tė pavarur demokratike me fqinjėsi tė mirė dhe tė integruar nė tė gjitha mekanizmat ndėrkombėtar.

Sigurimi i Atdheut: Jemi tė informuar edhe pėr anėtarė tė tjerė tė “pakėnaqur” tė kryesisė sė LDK-sė, tė cilėt po planifikojnė qė nė momentin e fundit ta lėnė LDK-nė tė boshatisur dhe t’i kthejnė shpindėn Partis se ish Presidentit tė Pavarėsisė sė Kosovės, Dr.Ibrahim RUGOVA, ti bashkangjiten Hashim Thaqit dhe grupeve tjera Majtiste ne Kosovė.
Po kėtyre u bėjmė thirrje tė tėrhiqen nga lojėrat e pista dhe tė pa krye sepse mė kėtė strategji ata do tė jenė pėrgjithmonė tė humbur. Jemi tė detyruar tė ju informojmė se njėra nga tė rebeluarat e LDK-sė mban lidhje dhe ka mbėshtetje nga ekstremistėt tė cilėt veten e kanė quajtur Armata Kombėtare Shqiptare, dhe synojnė qė me forma terroriste ta bashkojnė Shqipėrinė, qė Kosovėn t’ia bashkojnė Shqipėrisė dhe me ne tė udhėheq Fatos NANO apo Gafurr ADILI i cili ėshtė ngusht i lidhur me trashigimtarėt e Enver HOXHĖS dhe cilėsohet si “Enveri i dytė”. Ata kanė plane tė shkatėrrimit tė LDK-sė dhe tė bashkimit tė Kosovės me Shqipėrinė; ndėrsa populli i Kosovės ka votuar dhe do ta votojė partin e Dr.Ibrahim RUGOVĖN, Presidentin e Pavarėsisė. Lėvizja juaj do tė fitoj turpin dhe do tė vejė nė humnerė me majtistėt tė cilėt nuk do tė kenė vend nė Kosovėn e Pavarur.

Sigurimi i Atdheut: Urdhėrat janė tė prera. Sigurimi i Atdheut ėshtė gjithmonė nė mbrojtje tė atdheut dhe tė strukturave atdhetare tė Pavarėsisė sė Kosovės. Kosova nuk ėshtė e vejė, ajo ka burra qė i dalin zot.


Kolonel. R. Miftari

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Trego Grep ku e more kete komunikate. Ti sjell ketu dhe fre se tregon burimin. Kjo na qielli nuk te ka pike.

Me nderime Zefi.

piloti
06.10.2007, 10:34:00
Ju Pershendes z.Juniku,


..... Ti ke hulumtur ne arkiven e Kosova.de , dhe ja ke gjetė disa fjali te cilat i paskem thenė dikur per AKSH-nė dhe TMK-nė , prap dua te Deshproi sepse asėkush nuk me ka" thye passwortin" por une i kam shkruar ato fjali, sepse ishte ajo nje periudh ku te gjithb ne besonim se TMK-ja tashma do te shendrrohej ne nje ushtri Kombetare , mirepo se qka ndodhi me pastaj e vrejte edhe ti , kur Komandanti i saj "ikė " per hesape te veta personale dhe gjetiu (Gjenaral Agim Ēeku) , kur demobilizoin njerin me te zotin te elites se TMK -sė (Gjenralin Ilaz Kodren) , kur burgosin gjenarl te aftė dhe i manipuloin duke i pshtjellur neper struktura politike ( Gjeneralet REMI, DAUT HARADINAJ, ) kur figura te ndriotshme ushtarake i u ndaloin te merren me qdo aktivitet (Gjenerali SAMI LUSHTAKU) , kur ne TMK-fusin elemente te armikut ( futja e shumė pjestarve te nacionalitetit serb) gjoja per te permirsuar strukturen nacionale te TMK-sė ....
Te gjitha keto elemente me binden se definitifisht TMK-ja eshtė ne rrugė qe te shkatrrohet si formacion ushtarak , ky eshtė nje skenar i pergaditur nga mafiozet politik vendor dhe te atyre nderkombetar , pra edhe masivizimi i AKSH-sė eshtė nje lloji pergjegje per ketė qe e ceka .
Mos u befaso nese per qdo ditė e me shumė ndegjon apo lexon se si pjestaret e ish UĒK-sė, pjestaret e TMK-sė me te madhe i bashkangjinten radhve te AKSH -sė ....


me nderime


piloti

grepi
06.10.2007, 11:13:00
z. Piloti

ketij Junikut thuaj se po behet mire per ty, nese arrijn kjo klika e brahim dinarit te legalizoj ket UDB-en alias SA-n, do ta njohin DOZVOLLEN, bukficen e JNA-s, jeni nje brum.
thuaj qe edhe me Shqiperi sdo te lejojn te bashkohemi sa te jan gjall keta kolonelat e miftarave, per kete i jan betuar JNA-s dhe sllobes, sa ka qen gjall.

kush e analizon mire ket Komunikat, shef Ftyren e vertet e LDK-s LDD-s mark krasniqave dhe mark milanave tjer, bijve te Ali Shukris dhe Sinan hasanit, andaj sdo shume mend dhe duhet kuptuar se keta jan te rrezikshem aq sa ishte serbia ne Kosovė me projektet e saja te Qubrullovqve, sepse ka len Qubrulloviqet tjer ketu, poneret e tites dhe brahim dinarit.

kjo klik qe nga mbarimi i Luftes se dyt Botrore kan mbrojtur dhe perkrahur Politiken Antishqiptare sllavokomuniste te tipit jugosllav.

grepi, dora vetė

grepi
06.10.2007, 11:21:00
Zef Sharkia

une skendoj more Zef si ti as s`shkruaj keng si ai tasholli yt, me qeso pune merrem une dhe me vijn enkas per grepin dora vetė kto far sende /forum/images/smiles/icon_wink.gif edhe burimin e kam se keto dyqysh kan ardh deri tek Posta ime, por esht teper sekret Posta ime Private, Sorry /forum/images/smiles/icon_frown.gif

grepi, dora vetė

Zefi
06.10.2007, 11:26:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
grepi afishoj me 2007-10-06 11:21 :
Zef Sharkia

une skendoj more Zef si ti as s`shkruaj keng si ai tasholli yt, me qeso pune merrem une dhe me vijn enkas per grepin dora vetė kto far sende /forum/images/smiles/icon_wink.gif edhe burimin e kam se keto dyqysh kan ardh deri tek Posta ime, por esht teper sekret Posta ime Private, Sorry /forum/images/smiles/icon_frown.gif

grepi, dora vetė
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Ani Grep merru me keso pune ti, por mos mendo qe spo e dime qe e ke bere vete. Por se kishe qendise hiq mire e po te diktojne te gjithe qe eshte falso nga ndonje faqe e dosjeve qe ti e din se te kujt.
Veq keso gjera ne keto momente jane teper te demshme.

grepi
06.10.2007, 11:30:00
Shkruaja Kolonel Miftarit kete ti z. Zef, jam mese i bindur qe dhe ti ke marr nje te tille, nje e-mail nga Sigurimi i Atdheut /forum/images/smiles/icon_wink.gif

dhe atij thuaj qe keto gjera jan te demshme, atij thuaj se lufta kunder Bashkimit Kombtar esht tradhti kombtare !

grepi, dora vetė

tarasi
06.10.2007, 11:34:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
gjarperi afishoj me 2007-10-06 00:50 :
Te pershendes Tarasi, une e kame vrejtur se gjithnje kur foli diqka per komunizmin reagon, kjo nuk po me brengos, por po me brengos se je komunist, por kursesi nuk po e pranon, une e dije qe edhe koha e Ahmet Zogut nuk ishte per mashalla, por ndarja totale e Shqiperis dhe Kosoves ndodhi deri sa ishte komunizmi si ketej ashtu edhe andej, pra prej rezimit te komunizmit filloj nje periudhe e rreximit te murit te berlinit ne mes Shqipetarve, deshtet apo nuk deshtet ta pranoni kjo eshte e vertet, kurse ju mundeni te shkoni edhe ma larg, e ne dash edhe ne kohen e skenderbeut, por kot e kie, se nuk mund ti ike asaj periudhe te kobshme per shqipetaret, kurse puna e ushtrive te tanishme po i perngjan te asaj gjate luftes jo UCK-ja, apo jo Farku, pra me keso lojnash jemi te mesuar gjithnje edhe ma heret, jo partizanet jo ballistat e shume te tjerat, por kesaj rradhe nuk do te qojn peshe asnjera ushtri, por le te paraqiten sa te dojne, asgje nuk do te prish pune, veqese do te krenohemi te gjithe, su une isha ne kete ushtyri e une ne kete ushtri, kurse sa i perket afirmimit te kesaj ushtrije nga Milaim Zeka po frigohem se mos po ngjane si me familjen Jashari, ku po i njejti e pate paralajmruar, jes me shpres se nuk do te pesojn te njejten fatkeqesi.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Unė nuk e di se si mundem tė jem komunist kur kjo rrymė ka filluar tė shkatrrohet unė kam qenė vetėm 24 vjeēė dhe isha absolvent i Universitetit tė Kosovės ( sot Prishtinės). Pra edhe sikur tė kisha dashtė s'kam mundur ngaqė nėna mė kishte lindur mė vonė. Po s'ka mundur mė herėt ngaqė edhe ajo vet ka lindur pak mė vonė,,, e kjo shkonė nė mėnyrė singjirore. Por s'po flasim nė veten e parė tani tekefundit nuk ėshtė e rėndėsishme ajo qė fletė ti ngaqė kam vėrejtė qė fletė vetėm " budallallėqe"... Unė vetėm shkrova diēka tė llogjikshme kur ishte nė Pyetje bashkimi apo edhe ndarja e Trojeve Shqiptare. Unė vetėm tė kujtova ( Ligjerat Historike) qė nė kohėn kur u shpallė Shqiperia si e pavarur s'ka pas shtete Komuniste. kanė ekzistuar Lėvizjet por jo Shtete me rregullim tė tillė shoqeror.
Tekefundit kjo rrymė s'vepron mė qė 18 vite ( mirė okej qė tė gjithė janė shenderruar sė paku nė Kosovė nė LDK(LDD) dhe nuk e di se kush po e ndalon Salih Berishėn apo edhe Rugoven sa ishte gjallė qė tė bėnte bashkimin? Ose ta zėmė Berishen dhe Grupin e Unitetit sot?
Kėshtu gjarperi para se ta heshesh njė fjalė peshojė njė herė; mos e hudhė kuturu!
Po ta them njė gjė:
Nganjėherė ju tė " Folesė sė Qyqeve" nė Publik po shpreheni me fjalor tė pamatur, edhe po mė fyeni. Ta zėmė si duket njė Reali e kishte bėrė kėtė gjė. Moderatoret duke dashur qė tė mė " mbrojnė" ata veq sa po ma bėjnė sherrin. KUr juve fyerjet po ua shlyejnė ata turrė e vrap pastaj nė pRIVAT ME " SELAMET" E TYRE stereotipe tani mė. Pėrshembull dje mė kishte dėrguar ky REALI njė fotografi tė Enver Hoxhės me Milladinin, nė kohė Lufte dhe kishte shkruar" taras Stalini qe,,,,,, e qyfyre tjera..
pse kisha shkruar qė nė LDK ėshtė LLOMI i KOSOVES qė ėshtė e vėrtetė!
Tashti , me ja dergue unė atij Rugoven me Millosheviqin nė foto, me popin Rus si dhe me Millutinoviqin, juve kjo gjė s'ju duket asgjė. E dini pse?
Sepse ju jeni tė dresuar nga armiqtė e Shqiperisė denbabaden qė tė lUFTONI ēDO GJĖ QĖ KA TĖ BĖJĖ ME sHQIPERIN DHE ASGJĖ KUR KA TĖ BĖJĖ ME jUGOSLLAVIN.
Pra kaska e juve mė shumė keni shkruar kundėr Enverit, Luftes nė Shqiperi ( ēlirimtare) se sa qė keni shkruar kundėr Jugosllavis Titos ( ky ka qenė prej gjithė udheheqesve komunsit ma qeni dhe ma i ndyri) apo edhe Komuniszmit nė Kosovė.
Ju lereni Shqiperin rehat me hallet e veta, lereni komunizmin e Shqiperis rehat ka kush mirret me tė; Ju merruni me komunistat e Kosoves qė ndryshe janė qujtė jugosllav dhe distancohuni nga ēdo veprim i tyre; kerkoni hapjen e dosjeve; kerkoni dėnimin e periudhes sė Komunizmit nė Kosovė 1945 - 1990: kerkoni tė iqen emrat e komunistėve nga Institucionet Publike nė Kosovė: ramiz Sadiku( serbo fil ka qenė), meto bajraktari;kerkoni qė tė bėhen Gjyqe sipas parlamenti Europian dhe denimin e sė kaluarės Komuniste nė Kosovė.
Nė Shqiperi ka kush mirrret me kėto punė,,,
( ishte pak jashtė teme por duke e parė qė ky gjerperi po fletė pėrēartė, mendova qė njė ligjeratė s'do ti bėnte,,,,Por e di qė edhe kjo e kotė ėshtė ngaqė thjeshtė ka njerez qė pėr inati qė " kam thėnė njėherė" duan tė shkojnė me fjetė me mulligjinė.. Ata nuk e dinė qė mulligjia mė s'po i kryen ato punė,,,)

Shqipėruesi
06.10.2007, 11:56:00
Nofka Tarasi,

Ti vazhdimisht akuzon tė tjerėt se nuk shkruajnė pėr serbėt dhe bėmat e tyre por pėr sic thua,Shqipėrinė,Enver Hoxhėn,komunizmin "shqiptar" !!!
A mund tė nxjerrėsh qoftė edhe vetėm njė shkrim ku ti flet pėr serbėt dhe politikat gjenocidale e tyre ?
C'bėjnė serbėt,maqedonėt,malazezėt ?
Ata,kuptohet,pėrcajnė shqiptarėt mes vete,i bėjnė ata tė merren me njėri-tjetrin dhe jo me pushtuesit dhe armiqtė e tyre sllavė e grekė.
A nuk ndodhi edhe me "Sigurimit tė Atdheut ?
Mos se nuk ka kuptim tė akuzosh dikė tjetėr pėr ate qė nuk e ke bėrė kurrė vet.
Ti ke akuza vetėm ndaj shqiptarėve (UDBASH-ė v.i.). Pėr serbėt,asnjė fjalė.
A duhet tė tra pėrkujtoj se serbėt "shpikėn" zgjedhjet e parakohshme parlamentare nė Serbi,vetėm pėr ta shtyrė zgjidhjen e cėshtjes sė Kosovės nė fund tė vitit 2006 ?
Pra ata,i nderuar Tarasi,sakrifikuan pushtetin e tyre ,organizuan zgjedhje,bindėn faktorin ndėrkombėtar se vetėm pas atyre zgjedhjeve ata do ta kishin mandatin tė nėnshkruanin marrėveshjen pėr Kosovėn. A nuk ishin serbėt qė zgjidhėn Tomislav Nikoliqin pėr kryetar parlamenti dhe pas reagimit tė ashpėr tė botės e tėrhoqėn brenda dy ditėsh. Dhe cetniku Nikoliq,dha dorėheqje pa bėrė zė.
Ne po harxhojmė gjithė energjitė tona duke u marė me "folenė e qyqeve" apo me ndonjė marrėzi tė ngjhashme qė u bie ndėr mend ciftave tu dhe kurrė nuk analizuam politikat serbe kundrejt Kosovėn pėr tė gjetur rrugėdalje prej tyre.
Pėr besė edhe ai Nikoliqi po tė dalė nesėr e tė thotė se Sigurimi i Atdheut ėshtė ushtri e LDK-sė apo PDK-sė,ciftat e tu jo vetėm se do ta merrnin pėr tė vėrtetė,por do tė fillonin luftėn me tė gjitha mjetet kundėr tyre pa mendusr asnjė cast se "lajmi" vjen nga Nikoliqėt...

tarasi
06.10.2007, 12:41:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Shqipėruesi afishoj me 2007-10-06 11:56 :
Nofka Tarasi,

Ti vazhdimisht akuzon tė tjerėt se nuk shkruajnė pėr serbėt dhe bėmat e tyre por pėr sic thua,Shqipėrinė,Enver Hoxhėn,komunizmin "shqiptar" !!!
A mund tė nxjerrėsh qoftė edhe vetėm njė shkrim ku ti flet pėr serbėt dhe politikat gjenocidale e tyre ?
C'bėjnė serbėt,maqedonėt,malazezėt ?
Ata,kuptohet,pėrcajnė shqiptarėt mes vete,i bėjnė ata tė merren me njėri-tjetrin dhe jo me pushtuesit dhe armiqtė e tyre sllavė e grekė.
A nuk ndodhi edhe me "Sigurimit tė Atdheut ?
Mos se nuk ka kuptim tė akuzosh dikė tjetėr pėr ate qė nuk e ke bėrė kurrė vet.
Ti ke akuza vetėm ndaj shqiptarėve (UDBASH-ė v.i.). Pėr serbėt,asnjė fjalė.
A duhet tė tra pėrkujtoj se serbėt "shpikėn" zgjedhjet e parakohshme parlamentare nė Serbi,vetėm pėr ta shtyrė zgjidhjen e cėshtjes sė Kosovės nė fund tė vitit 2006 ?
Pra ata,i nderuar Tarasi,sakrifikuan pushtetin e tyre ,organizuan zgjedhje,bindėn faktorin ndėrkombėtar se vetėm pas atyre zgjedhjeve ata do ta kishin mandatin tė nėnshkruanin marrėveshjen pėr Kosovėn. A nuk ishin serbėt qė zgjidhėn Tomislav Nikoliqin pėr kryetar parlamenti dhe pas reagimit tė ashpėr tė botės e tėrhoqėn brenda dy ditėsh. Dhe cetniku Nikoliq,dha dorėheqje pa bėrė zė.
Ne po harxhojmė gjithė energjitė tona duke u marė me "folenė e qyqeve" apo me ndonjė marrėzi tė ngjhashme qė u bie ndėr mend ciftave tu dhe kurrė nuk analizuam politikat serbe kundrejt Kosovėn pėr tė gjetur rrugėdalje prej tyre.
Pėr besė edhe ai Nikoliqi po tė dalė nesėr e tė thotė se Sigurimi i Atdheut ėshtė ushtri e LDK-sė apo PDK-sė,ciftat e tu jo vetėm se do ta merrnin pėr tė vėrtetė,por do tė fillonin luftėn me tė gjitha mjetet kundėr tyre pa mendusr asnjė cast se "lajmi" vjen nga Nikoliqėt...

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Shqiperues SH,,,,,,
Me sa e di unė, ti mirresh me shkrimet e mia nga e kaluara dhe me sa mė kujtohet mua ngaqė se kam deshiren t'i shikoj ato prapė, nė shumicen e shkrimeve tė mia, kam folur pėr Bashkimin Kombėtar, Demonstratat e vitit 1981, pastaj kam folur pėr NDSH-ėn dhe Gjon Serreqin, kam shkruar pėr Toplicen, Pustarekėn, jabllanicėn, pėr Luginėn e Preshevės por kėto gjithnjė nė konstalacion me tė drejtėn tonė dhe veprimet tona. Pastaj nė rubriken pėr kulturen kam shkrojtur pėr vlerat tona KOmbėtare.Tekefundit nofka tarasi ka bė edhe libėr pėr kolonizimin e Kosovės ga serbėt ku vetėm nė vitin 1924 pashiqi kishte sjellė nė Kosovė 24.000 familje serbe; po e pėrseris jo 24.000 veta por 24,000 familje kolonėsh...
Pastaj kam shkruar qė nė Kosovė kemi dy lloj tė ashtuqujtur serbėsh apo kolonėsh...
Tė parėt janė Serbėt e Kosovės qė popullsia autoktone i quan " shkije" dhe tė Dytėn janė " Serbėt nė Kosovė" tė cilėt janė si ardhacak, kolonizator, pushtues apo edhe forca policore tė pas Luftes sė dytė Botėrore,,,

( Si kuptoni Ju disa kėto gjėra ngaqė janė tė rėnda pėr Ju,,,)
Pra pėr shumė nga kėto, kam shkruar si nė jetėn time Publike po ashtu edhe nė kėtė forum; a ndoshta mė sė shumti nė kėtė forum! Por se kam ndermend tė shikoj arhiven dhe tė sjellė ato shkrime mbrapa ngaqė se kam dėshirėn fare,,,

Unė, ju kuptoj qė nė vazhdimėsi, po kėrkoni hė, " ja e zėmė kėtu" por mė vjen keq ngaqė megjithėse " promotheun e denuan perenditė ngaqė ua kishte vjedhė zjarrin me ngrenje mushkerie nga njė shqiponjė" ai serish tė nesermen bėhej mė i gjallė. KJo ngjanė nė atė proverbin " Mos i bė varrin tjetrit ngaqė bje vetė nė tė"...

Njė lypės kėrkonte shtepi mė shtepi dhe qė tė githėve u thoshte " bė mirė, gjenė mirė". Por njė shtepi e njė tė pasuri e urrente lypsin. Njė ditė kur ky troket e shoqja e tė pasurit, i thotė:" mė vjen keq s'na ka qėlluar bukė nė shtepi por e kam njė pite tė nxehtė, prit se po ta jap".
I jep piten Lypsit dhe ky e fut nė strajcė dhe niset pėr tė shkuar nė njė fshatė tjetėr. Rrugės takon njė djalė tė shtrirė nė rrugė, qė gulqonte dhe dėneste. E pyet plaku se ēfarė kishte ndersa djali i sqaron qė vinte nga largė dhe se kishte uri. Plaku e nxjerrė Piten dhe i jep djalit. ky djali e han gjysmen rrugės dhe gjysmen tjetėr e ha akoma pa mberrit nė shtepin e tij. Djali kishte qenė, i biri i pasanikut dhe i gruas qė i kishte dhėnė plakut Piten. Por, kur Ai hynė ne shtepi, e rrokin dhembje tė mėdha tė barkut, rėnkon nga dhembjet. E pyet nėna se ēka ke ngrėnė mor bir qė ke dhembje kaq tė mėdha. Djaloshi i tregon qė kishte takuar rrugės njė lypės nga i cili kishte marrė njė pite pėr ta ngrėnė meqė kishte shumė uri.... Me ta dėgjuar kėtė gjė, gruaja fillon tė piskas dhe t'i shkundė flokėt. Ajo piten e kishte helmuar me qėllim qė t'ia jipte lypsit qė pastaj ai tė vdiste dhe kėshtu ta hiqte qafe qė tė mos i shkonte pėr ēdo mėngjez pėr tė lypur lėmoshen,,,

Pra, unė ju kuptoj Ju tė tjerėve qė luani lojen e pingpongut sa andej sa kėndej por tėrė shkrimet e mia kanė tė bėjnė nė unifikimin e faktorit shqiptarė drejt njė qėllimi; bashkimit Kombėtar, nacionalizmit, ideve tė Rilindasve Kombėtarė rreth tė vetmit AJET kuranor dhe PSALLMė Ungjillor qė janė mė tė shenjtėt, e ajo ėshtė kjo fjali:
Ti shqiperi mė jep nderė , mė jep emrin shqipetarė"...
Por nėse doni flasim edhe pėr Komunizmin ngaqė atė nuk e solli nė Trojet Shqiptare asė Enver Hoxha ( ai vinte nga Franca dhe Belgjika)dhe asė Milladini por pikerishtė Pejoni ( po e shkruaj me " o" tamam pejanēe) Ali Kelmendi, emrin e tė cilit e mbajnė shumė shkolla nė Kosovė dhe Shqiperi!
Nėse unė kam shkruar ndonjė gjė tė keqe pėr ish- komunistet e Kosoves, e kam bė kėtė gjė ngaqė ata thirreshin nė emėr tė njė shteti tė huajė pėr shqiptarėt ndersa asnjė fjalė nuk e them dot tė keqe pėr Shqiperin e Enver Hoxhės... tekefundit e vetmja armė gjatė kohėrave tė errėta tė Jugosllavis me tė cilėn identifikohesha si armik i Jugosllavis ishte Shqiperia e ENVER hOXHĖS, ma ēfardo tė ketė qenė ajo: Tekefundit e ka ruajtur emrin e saj Shqiperi!
Sikurse qė AKSH-ja qė e ka nė Programin e saj ruajtjen e Kosovės dhe mundesishtė Bashkimin e trojeve Shqiptare! Pėr kėtė fare s'dyshoj. Sa pėr " Sigurimin e Atdheut" s'kam shkruar asnjėherė qė ėshtė e kėtij apo atij subjekti por qė nuk janė miq tė Kosovės kjo s'do mendė. Mjafton tė shikohen " Komunikatat e tyre" dhe gjuha e pėrdorur nga ta!
AKSH-ja ekziston ngaqė e pamė dhe e prekėm!
Kėtė farė SIgurimi asė se kemi parė dhe asė qė dua ta prekė!
Tashti, ai erifi i atij ishullit Famoz, nėpėrmjet faksit, e pRANOJ Kosoven si shtetė, qė pastaj Rugova tė dalė nė Konferencė dhe ta jap " lajmin e gėzueshėm" se u pranuam,,,
Fakset dhe internetet janė " vici mė i ri" i gjetur dhe i zbuluar ndonjėherė!

Shqipėruesi
06.10.2007, 12:51:00
Taras,leri pallavrat. Ke dėgjuar vallė ndonjėherė pėr luftėn speciale?
Kėtė luftė kanė bėrė dhe bėjnė sllavėt pėr tė pėrcarė shqiptarėt.
Ti mė quan "Shqipėruesi SH (pra Sheholli v.i). Kjo tregon se cfarė fytyre ke ti. Kjo tė demaskon. Ti je pėrcarėsi mė i madh i forumistėve dhe nėse nuk je i paguar atėherė, bėn punėn e shkaut falas !!!
Unė,duke luftuar Serbinė (shkakun) do tė luftoja edhe shėrbėtorėt e tyre shqipfolės (pasojėn).
E ti vazhdo pėrrallat e tua dikujt tjetėr. Pėrsėri solle pėrralla. Asnjė shkrim nuk e ke kundėr serbėve dhe Serbisė. Ky je ti dhe mos shit mend se moti tė ka dalė boja. Sa mė parė ta kuptosh,mė mirė pėr ty dhe pėr shqiptarėt nė forum.

Sternx
06.10.2007, 13:11:00
oo mos u merrrni me berllog more.

grep,ti bre bal po flet keq per kta "kogjobashat" e kti far sigurimi te mutit,e me ven e kie,po pse spo e sjell burimin e ksaje te teres a? diqysh si pa lidhje kjo,knej flet keq,knej po i mshef kta far "kogjobashash" e qysh po i bjen qikjo o grep a? kallxo /forum/images/smiles/icon_lol.gif

Sternx
06.10.2007, 13:16:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Ēakalli afishoj me 2007-10-06 12:22 :
Body


Anėtar qė nga: 24.04.2001
Afishime: 4096
Vendbanimi: ne Llap
Afishuar me: 04.02.2003 09:49
--------------------------------------------------------------------------------
"Sigurimi i Atdheut",eshte zeri i arsyes me ne fund dhe krenohem qe te jap kontributin tim moral e fizik si anetar aktiv i saj apo ne forme indirekte!
Mos leshoni merrolat ju "Mic Sokolat" e vetshpallur...
**********************************************
More Zef mos shkruni keq per Sigurimin e Atdheut, se kqyre ēka ka shkrue BoDy, atehere e Maraklia i tashem per kete Sigurim. Ju po bini en kundershtim me vijen e Partise.

&lt;font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: Ēakalli mė 2007-10-06 12:23 ]&lt;/font>
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
----------------------------------------------------
oo seshte ky i ktyne punve jo,po ben vaki sherri i naj vejushke u qkryue aty /forum/images/smiles/icon_lol.gif

tarasi
06.10.2007, 13:48:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Shqipėruesi afishoj me 2007-10-06 12:51 :
Taras,leri pallavrat. Ke dėgjuar vallė ndonjėherė pėr luftėn speciale?
Kėtė luftė kanė bėrė dhe bėjnė sllavėt pėr tė pėrcarė shqiptarėt.
Ti mė quan "Shqipėruesi SH (pra Sheholli v.i). Kjo tregon se cfarė fytyre ke ti. Kjo tė demaskon. Ti je pėrcarėsi mė i madh i forumistėve dhe nėse nuk je i paguar atėherė, bėn punėn e shkaut falas !!!
Unė,duke luftuar Serbinė (shkakun) do tė luftoja edhe shėrbėtorėt e tyre shqipfolės (pasojėn).
E ti vazhdo pėrrallat e tua dikujt tjetėr. Pėrsėri solle pėrralla. Asnjė shkrim nuk e ke kundėr serbėve dhe Serbisė. Ky je ti dhe mos shit mend se moti tė ka dalė boja. Sa mė parė ta kuptosh,mė mirė pėr ty dhe pėr shqiptarėt nė forum.

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Ēfarė budallai,
Ajo shqiperuesi Sh ( ėshtė " shokit") pėrse ti e interpreton ashtu siē dėshiron ėshtė problem i yti. Po pse flisni Budallaqe panderprerė? KJo i bje sikur atij qė i ka falur Zoti sy tė bukur e tė kaltėr ti thotė i vėrberi: " ti koke qorr"!

juniku
06.10.2007, 13:52:00
Le grep se tkan dal rrent nledin krejt, nihere adalet "patrioti" e tash me qet komunikat qe e paske shkrue jo qe e vertetove se nuk je e as qe ke qen ne jeten tone ndonjehere "patriot" po u zbulove se je nje perqares i madh i Shqipetarve.

Ani lej krejt po edhe thot grepi mua me vin iformacione teper sekrete ne posten elektronike, u pa grep qfar "informacionesh"(urdhnash) po te vikan ne posten tende elektronike, ishalla more zot bile paguhesh diqka e nuk e bon falas ket pune te dreqit se atehere ndij keqardhje per Ty.

Tash nuk po du me thon se Ai shkau ne hag qe po deshmon kunder Ramushit ka aludue ne Ty grep se ishe njeri prej atyre qe per "informacione"(urdhera mi perqa Shqipetaret) paguheshin mire dhe ne forma te ndryshme, por i ke punet pick prej atyne qe tu kan leshuar pas per te zbuluar .

Kishe bo mire grep qe ta nderrosh vendin(internet cafen) kur merr urdhera per komunikata tjera, pra mos i bej gjithmon prej ni vendi se shpejt tnxoin.

Grep e kom dit pak se diqka nuk shkon me ty po hajt thojsha nashta "xhuvanini" tbjen nveti por po doket se edhe "xhuvanini" i ka que durt prej teje dhe ja ka lon kete pune organeve perkatse te Shqipetarve te Kosoves qe te mirren me Ty.

nihere thojshe o grep se nuk ka me Hashimin e tash koheve te fundit po thue se Hashimi eshte tradhtari ma i madh i te gjitha kohnave te Shqipetaret e Kosoves, pra diqka nuk shkon ktu grep, biri vetit mas sa nuk eshte bo von o grep.

po kqyre grep shume shpejt e bile i pari ju thash ktyne vllazniv tmi se mos ja veni veshin ksaj komunikate se kjo eshte "shaka" e radhes prej grepit, po nejse do ngun e do jo veq pse bjen piloti e nessusi nzgracken tende isha myt, po nuk eshte von edhe kta te dyt mi qel syt e mi pa qka kan bo e ku kan rrshit.

Sternx
06.10.2007, 14:06:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
grepi afishoj me 2007-10-04 22:48 :
S I G U R I M I I A T DH E U T ‘

K O M U N I K A T Ė
Nr. 007 / 04/10/2007 / Prishtinė

Kolonel. R. Miftari

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
----------------------------
kolonel.R.Miftari jo,po kolonel-grepi /forum/images/smiles/icon_lol.gif

grep hajgaregji ishe de. ani ne ramazan e ke pase veq si me kalue kohen :lo: jaaa,qyshe po i shane ti kta,e ne anen tjeter po i mbrone,hahahaaa,kjo
po dihet.

Zefi
06.10.2007, 14:40:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
grepi afishoj me 2007-10-06 11:30 :
Shkruaja Kolonel Miftarit kete ti z. Zef, jam mese i bindur qe dhe ti ke marr nje te tille, nje e-mail nga Sigurimi i Atdheut /forum/images/smiles/icon_wink.gif

dhe atij thuaj qe keto gjera jan te demshme, atij thuaj se lufta kunder Bashkimit Kombtar esht tradhti kombtare !

grepi, dora vetė
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Vallahi skam marre se kurre se kisha lene pa te treguar. Por pasi qe kjo komunikate eshte tejet e dyshimte atehere mbetet te dyshohet sepse i tere ky pluhur te ngritet pas falsifikimeve eshte humbje kohe se koti.

Une nuk u besoj ketyre gjerave sepse dikush mundohet, ēka eshte e qarte nga vete "komunikta" te beje perqarje dhe te ndjell lufte vllavrasese, nytrisht nese jane budall shqiptaret te u besojne dokrrave dhe falsifikimeve te tilla.

Kolonel Miftari sbesoj qe egziston andaj edhe kjo pune mbetet vetem nje genjeshter e ketij muaji.

juniku
06.10.2007, 14:43:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Sternx afishoj me 2007-10-06 14:06 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
grepi afishoj me 2007-10-04 22:48 :
S I G U R I M I I A T DH E U T ‘

K O M U N I K A T Ė
Nr. 007 / 04/10/2007 / Prishtinė

Kolonel. R. Miftari

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
----------------------------
kolonel.R.Miftari jo,po kolonel-grepi /forum/images/smiles/icon_lol.gif

grep hajgaregji ishe de. ani ne ramazan e ke pase veq si me kalue kohen :lo: jaaa,qyshe po i shane ti kta,e ne anen tjeter po i mbrone,hahahaaa,kjo
po dihet.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>__________________________________________________ _____

Ani le ti sternx punen e kolonelit "miftari"(grepi) po kqyr Ti tash kete numrin e komunikates :"K O M U N I K A T Ė
Nr. 007"


Pra edhe 007 , Gjeims Bond o jaran na u paska bo grepi.

Zefi
06.10.2007, 14:50:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Sternx afishoj me 2007-10-06 13:16 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Ēakalli afishoj me 2007-10-06 12:22 :
Body


Anėtar qė nga: 24.04.2001
Afishime: 4096
Vendbanimi: ne Llap
Afishuar me: 04.02.2003 09:49
--------------------------------------------------------------------------------
"Sigurimi i Atdheut",eshte zeri i arsyes me ne fund dhe krenohem qe te jap kontributin tim moral e fizik si anetar aktiv i saj apo ne forme indirekte!
Mos leshoni merrolat ju "Mic Sokolat" e vetshpallur...
**********************************************
More Zef mos shkruni keq per Sigurimin e Atdheut, se kqyre ēka ka shkrue BoDy, atehere e Maraklia i tashem per kete Sigurim. Ju po bini en kundershtim me vijen e Partise.

&lt;font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: Ēakalli mė 2007-10-06 12:23 ]&lt;/font>
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
----------------------------------------------------
oo seshte ky i ktyne punve jo,po ben vaki sherri i naj vejushke u qkryue aty /forum/images/smiles/icon_lol.gif
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Ah more Stern he Ylli i perendimit. Krejt Ēakall je bere tash. Ani naj vejushke thot....heu....

Sternx
06.10.2007, 15:00:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Zefi afishoj me 2007-10-06 14:50 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Sternx afishoj me 2007-10-06 13:16 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Ēakalli afishoj me 2007-10-06 12:22 :
Body


Anėtar qė nga: 24.04.2001
Afishime: 4096
Vendbanimi: ne Llap
Afishuar me: 04.02.2003 09:49
--------------------------------------------------------------------------------
"Sigurimi i Atdheut",eshte zeri i arsyes me ne fund dhe krenohem qe te jap kontributin tim moral e fizik si anetar aktiv i saj apo ne forme indirekte!
Mos leshoni merrolat ju "Mic Sokolat" e vetshpallur...
**********************************************
More Zef mos shkruni keq per Sigurimin e Atdheut, se kqyre ēka ka shkrue BoDy, atehere e Maraklia i tashem per kete Sigurim. Ju po bini en kundershtim me vijen e Partise.

&lt;font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: Ēakalli mė 2007-10-06 12:23 ]&lt;/font>
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
----------------------------------------------------
oo seshte ky i ktyne punve jo,po ben vaki sherri i naj vejushke u qkryue aty /forum/images/smiles/icon_lol.gif
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Ah more Stern he Ylli i perendimit. Krejt Ēakall je bere tash. Ani naj vejushke thot....heu....
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
---------------------------------------
aga Zef,po masi (mos gabofsha),edhe ti po thue qe kjo puna e kti sigurimit te grepit eshte rren,e per ate thash qe ky nuk eshte i ktyne punve de qyy.
e tybe spo te marr vesh hiq,pse a po thue ky maraklia i vejushkave koka ksi aa,haj tybe hiq spo besoje,veq ka ba hajgare de,me u "livdue pak" /forum/images/smiles/icon_lol.gif nejse de,ky munet me u shprehe vet.

qysh po thue ti aga Zef?

jo de qfar qakalli allahile,une flas veq si ma merr menja,ai qe ka te drejte,une e theme ashtu siq mendoje,kushdoqofte ai.

sjame une partiash o aga Zef pasha Maqorrin,as kurr sjame kane, e kame leht me fole /forum/images/smiles/icon_lol.gif

Sternx
06.10.2007, 15:00:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
juniku afishoj me 2007-10-06 14:43 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Sternx afishoj me 2007-10-06 14:06 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
grepi afishoj me 2007-10-04 22:48 :
S I G U R I M I I A T DH E U T ‘

K O M U N I K A T Ė
Nr. 007 / 04/10/2007 / Prishtinė

Kolonel. R. Miftari

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
----------------------------
kolonel.R.Miftari jo,po kolonel-grepi /forum/images/smiles/icon_lol.gif

grep hajgaregji ishe de. ani ne ramazan e ke pase veq si me kalue kohen :lo: jaaa,qyshe po i shane ti kta,e ne anen tjeter po i mbrone,hahahaaa,kjo
po dihet.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>__________________________________________________ _____

Ani le ti sternx punen e kolonelit "miftari"(grepi) po kqyr Ti tash kete numrin e komunikates :"K O M U N I K A T Ė
Nr. 007"


Pra edhe 007 , Gjeims Bond o jaran na u paska bo grepi.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

/forum/images/smiles/icon_lol.gif /forum/images/smiles/icon_lol.gif

grepi
06.10.2007, 15:22:00
Klika e zefit dhe Nentoger Junikut deri sot kan trumbetuar me te madhe se se ka Sigurim te Atdheut dhe jan ndier krenar, tash dalin dhe e mohojn veten e tyre sepse u ka dek brahim dinari dhe ky sigurimi i tyre UDB-a alias SiA- esht ber dysh, nje me tengjeren dhe nje me kapakun /forum/images/smiles/icon_lol.gif

Junik, tash ta njohin Dozvollen, Bukficen /forum/images/smiles/icon_lol.gif

grepi, dora vetė

Sternx
06.10.2007, 15:26:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
grepi afishoj me 2007-10-06 15:22 :
Klika e zefit dhe Nentoger Junikut deri sot kan trumbetuar me te madhe se se ka Sigurim te Atdheut dhe jan ndier krenar, tash dalin dhe e mohojn veten e tyre sepse u ka dek brahim dinari dhe ky sigurimi i tyre UDB-a alias SiA- esht ber dysh, nje me tengjeren dhe nje me kapakun /forum/images/smiles/icon_lol.gif

Junik, tash ta njohin Dozvollen, Bukficen /forum/images/smiles/icon_lol.gif

grepi, dora vetė
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
--------------------------
grep,po qitja kti ages Zef de,se ku paska thene qe ka "st",qitja ktu?

mos ja qitsh,dije qe edhe kjo po te jet si ajo"komunikata 007" /forum/images/smiles/icon_lol.gif
pse bre aga grep spo kallxon kah e morre ti-me fakte demek,masi koke kunder tyne. diqysh hiq spe marr vesh,qe spo i qet ne fushe /forum/images/smiles/icon_lol.gif

Zefi
06.10.2007, 15:29:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
grepi afishoj me 2007-10-06 15:22 :
Klika e zefit dhe Nentoger Junikut deri sot kan trumbetuar me te madhe se se ka Sigurim te Atdheut dhe jan ndier krenar, tash dalin dhe e mohojn veten e tyre sepse u ka dek brahim dinari dhe ky sigurimi i tyre UDB-a alias SiA- esht ber dysh, nje me tengjeren dhe nje me kapakun /forum/images/smiles/icon_lol.gif

Junik, tash ta njohin Dozvollen, Bukficen /forum/images/smiles/icon_lol.gif

grepi, dora vetė
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

O Grep i dashur, une skam thene kurre as qe ka e as qe nuk ka sepse se di as qe ka e as qe nuk ka.

Pse ore grep ja fillon menjehere me ofendime e "bukfica"?!!

Une e kisha fjalen vetem per kete komunikaten tende dhe jam i bindur me miliona here se eshte falsifikim i llojit me te eq propogandistik.

Ne keto momente nuk dilet me aso fjale ēka shkruhet ne ate pamflet si lloj i fleterrufeve te...pe din ti.

Shruaj si burrat Grep e pa ofendime sepse fjalet e renda ti bane dikush por e ka veshtire ndergjegjeja yte.

Te fala Grep me shprese se do te permiresohesh.

Zefi
06.10.2007, 15:35:00
KFOR i i gatshėm tė ruajė stabilitetin nė Kosovė


Prishtinė, 5 tetor

Komandanti i KFOR it, gjenerali Ksavier dė Marnak u bėri thirrje qytetarėve tė Kosovės tė besojnė nė pėrkushtimin dhe gatishmėrinė e kFOR it pėr ruajtjen e sigurisė nė Kosovė. Gjenerali Dė Marnak pėrsėriti edhe njėherė gatishmėrinė e trupave tė KFOR it pėr ruajtjen e stabilitetit nė Kosovė, sidomos gjatė dy proceseve tė rėndėsishme: procesin e statusit dhe atė tė zgjedhjeve. Kėto komente gjenerali De Marnak i bėri gjatė pjesėmarrjes nė ceremoninė e ndėrrimit tė komandės sė TASK forcės Shumėkombėshe Veri tė KFOR it nė Magjunaj tė Vushtrrisė, tė cilen do ta drejtojė tash e tutje gjenerali Olive Zhymle. Komandanti i Brigadės Shumėkombėshe tė Lindjes, gjenerali amerikan, Dagllas Erhart tha se KFOR i amerikan kundėr organizatave qė promovojnė radikalizėm. "Ēdo organizim qė provokon dhunė ose radikalizėm, mund tė devijojė procesin e Kosovės" tha komandanti i Erhrad dhe porositi qė procesi i statusit tė ecė pėrmes rrugės diplomatike dhe nė asnjė mėnyrė tjetėr. Ai i bėri kėto komente pas paraqitjes sė organizatave tė ndryshme shqiptare dhe serbe, e ashtuquajtura "Garda e Car Lazarit" dhe persona tė uniformuar tė AKSH sė.

rtk99
06.10.2007, 16:06:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
tarasi afishoj me 2007-10-06 13:48 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Shqipėruesi afishoj me 2007-10-06 12:51 :
Taras,leri pallavrat. Ke dėgjuar vallė ndonjėherė pėr luftėn speciale?
Kėtė luftė kanė bėrė dhe bėjnė sllavėt pėr tė pėrcarė shqiptarėt.
Ti mė quan "Shqipėruesi SH (pra Sheholli v.i). Kjo tregon se cfarė fytyre ke ti. Kjo tė demaskon. Ti je pėrcarėsi mė i madh i forumistėve dhe nėse nuk je i paguar atėherė, bėn punėn e shkaut falas !!!
Unė,duke luftuar Serbinė (shkakun) do tė luftoja edhe shėrbėtorėt e tyre shqipfolės (pasojėn).
E ti vazhdo pėrrallat e tua dikujt tjetėr. Pėrsėri solle pėrralla. Asnjė shkrim nuk e ke kundėr serbėve dhe Serbisė. Ky je ti dhe mos shit mend se moti tė ka dalė boja. Sa mė parė ta kuptosh,mė mirė pėr ty dhe pėr shqiptarėt nė forum.

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Ēfarė budallai,
Ajo shqiperuesi Sh ( ėshtė " shokit") pėrse ti e interpreton ashtu siē dėshiron ėshtė problem i yti. Po pse flisni Budallaqe panderprerė? KJo i bje sikur atij qė i ka falur Zoti sy tė bukur e tė kaltėr ti thotė i vėrberi: " ti koke qorr"!
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>================================================== ============================================
O"Tarasi"
Nganiher edhe po ti keshe syte e bukur dhe te kalter apo te zi [krejt njejt] nuk shef mire, o "taras" krejt sarih te del perpara!

Pa_dorza
06.10.2007, 16:53:00
z.Grepi

si duket ky Sigurimi i Atdheut paska ber kualcione me garden e car llozarit se bashe,me njiher dha dekleraten psa Armates Kombetare si duket po kan frig se po jau vrasin shoket

grepi
06.10.2007, 18:29:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Zefi afishoj me 2007-10-06 15:29 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
grepi afishoj me 2007-10-06 15:22 :
Klika e zefit dhe Nentoger Junikut deri sot kan trumbetuar me te madhe se se ka Sigurim te Atdheut dhe jan ndier krenar, tash dalin dhe e mohojn veten e tyre sepse u ka dek brahim dinari dhe ky sigurimi i tyre UDB-a alias SiA- esht ber dysh, nje me tengjeren dhe nje me kapakun /forum/images/smiles/icon_lol.gif

Junik, tash ta njohin Dozvollen, Bukficen /forum/images/smiles/icon_lol.gif

grepi, dora vetė
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

O Grep i dashur, une skam thene kurre as qe ka e as qe nuk ka sepse se di as qe ka e as qe nuk ka.

Pse ore grep ja fillon menjehere me ofendime e "bukfica"?!!

Une e kisha fjalen vetem per kete komunikaten tende dhe jam i bindur me miliona here se eshte falsifikim i llojit me te eq propogandistik.

Ne keto momente nuk dilet me aso fjale ēka shkruhet ne ate pamflet si lloj i fleterrufeve te...pe din ti.

Shruaj si burrat Grep e pa ofendime sepse fjalet e renda ti bane dikush por e ka veshtire ndergjegjeja yte.

Te fala Grep me shprese se do te permiresohesh.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

z. Zef

une ste kam ofenduar kund, as ty dhe aske tjeter ! pra shif temen nga afishimi i par dhe thuaj se ke ofendova, mos ja fut kot se Junikut si kam then gje vetem se keta te SiA-s do ja njohin Dozvollen !
kurse ti z. zef qe ishe ankuar se po bej Perqamje, a sbeje ti perqamje kur shkruaje per Florim Ejupin dhe Qerim kelmendin, akuzat qe u bejshe ti ?? dhe ty te kan pas ardhur nga dikush /forum/images/smiles/icon_wink.gif pra trego ti tash si te vishin ty, pastaj dhe une tregoj se si me vin mua keto faksimilie !!

grepi, dora vetė

grepi
06.10.2007, 18:45:00
Zebra afishoj me 2006-04-09 12:02 :

Une spo i njof keta njerz qe ju po shkruani ketu, por ia paskit qendise biografite si me qene te Shumadise. Per tua bere gjithe kete biografi duhet qe njeriu te kete pervoje te madhe policore dhe te jete percjelles ne ēdo situate e skute te ketyre njerzve.

Mua me intereson se kush ishte ai qe po qendise keso biografishe dhe a jane te verteta e te dokumentuare keto gjera qe thuhen ketu?

Dhe z. Pirro 1,
Eshte ne interes te shpjegosh edhe per keta emra apo edhe kush ka njohuri.

Qerim Kelmendi

Faik Shaqiri

Xhevat Kosumi

Adem Elshani

Bedri Krasniqi

Ilir Tahiri

Avni Feta

Bajram Kicmari

Florim Ejupi

Driton Zheqi

Ilir Selimi

Xheladin Batalli

Ruzhdi Tahiri

Agron Sylejmani
__________

z. Zefi, edhe ti ke kontaktu me dikend se s'ki dite prej gurbetiti qka po zihet ne kosove.

grepi, dora vetė

Zefi
06.10.2007, 19:09:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
grepi afishoj me 2007-10-06 18:45 :
Zebra afishoj me 2006-04-09 12:02 :

Une spo i njof keta njerz qe ju po shkruani ketu, por ia paskit qendise biografite si me qene te Shumadise. Per tua bere gjithe kete biografi duhet qe njeriu te kete pervoje te madhe policore dhe te jete percjelles ne ēdo situate e skute te ketyre njerzve.

Mua me intereson se kush ishte ai qe po qendise keso biografishe dhe a jane te verteta e te dokumentuare keto gjera qe thuhen ketu?

Dhe z. Pirro 1,
Eshte ne interes te shpjegosh edhe per keta emra apo edhe kush ka njohuri.

Qerim Kelmendi

Faik Shaqiri

Xhevat Kosumi

Adem Elshani

Bedri Krasniqi

Ilir Tahiri

Avni Feta

Bajram Kicmari

Florim Ejupi

Driton Zheqi

Ilir Selimi

Xheladin Batalli

Ruzhdi Tahiri

Agron Sylejmani
__________

z. Zefi, edhe ti ke kontaktu me dikend se s'ki dite prej gurbetiti qka po zihet ne kosove.

grepi, dora vetė

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Ti Grep ketu drejtoju Zebres e jo mua.Ēka kam une me Zebren? Ketu spaska thene gja as Zebra kunder askujt vetem se paska pyetur kush jane. Qe besa asnje spo e njof m“sa SA.

grepi
06.10.2007, 19:13:00
z. Zefi

Zebren e ke Tezak, pyete pra ti /forum/images/smiles/icon_lol.gif

grepi, dora vetė

Zefi
06.10.2007, 19:16:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
grepi afishoj me 2007-10-06 18:29 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Zefi afishoj me 2007-10-06 15:29 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
grepi afishoj me 2007-10-06 15:22 :
Klika e zefit dhe Nentoger Junikut deri sot kan trumbetuar me te madhe se se ka Sigurim te Atdheut dhe jan ndier krenar, tash dalin dhe e mohojn veten e tyre sepse u ka dek brahim dinari dhe ky sigurimi i tyre UDB-a alias SiA- esht ber dysh, nje me tengjeren dhe nje me kapakun /forum/images/smiles/icon_lol.gif

Junik, tash ta njohin Dozvollen, Bukficen /forum/images/smiles/icon_lol.gif

grepi, dora vetė
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

O Grep i dashur, une skam thene kurre as qe ka e as qe nuk ka sepse se di as qe ka e as qe nuk ka.

Pse ore grep ja fillon menjehere me ofendime e "bukfica"?!!

Une e kisha fjalen vetem per kete komunikaten tende dhe jam i bindur me miliona here se eshte falsifikim i llojit me te eq propogandistik.

Ne keto momente nuk dilet me aso fjale ēka shkruhet ne ate pamflet si lloj i fleterrufeve te...pe din ti.

Shruaj si burrat Grep e pa ofendime sepse fjalet e renda ti bane dikush por e ka veshtire ndergjegjeja yte.

Te fala Grep me shprese se do te permiresohesh.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

z. Zef

une ste kam ofenduar kund, as ty dhe aske tjeter ! pra shif temen nga afishimi i par dhe thuaj se ke ofendova, mos ja fut kot se Junikut si kam then gje vetem se keta te SiA-s do ja njohin Dozvollen !
kurse ti z. zef qe ishe ankuar se po bej Perqamje, a sbeje ti perqamje kur shkruaje per Florim Ejupin dhe Qerim kelmendin, akuzat qe u bejshe ti ?? dhe ty te kan pas ardhur nga dikush /forum/images/smiles/icon_wink.gif pra trego ti tash si te vishin ty, pastaj dhe une tregoj se si me vin mua keto faksimilie !!

grepi, dora vetė
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Grep, burri plak me rrejte per drite skam pa perveq teje. Qfare akuza kam bere une kunder ketyre qe ti po i permend?

Gjeje vetem nje dhe pastaj do flasim. Si mund te beje akuza njeriu kunder dikujt qe nuk e njef dhe qe ska njohuri per te?

Mos Grep se te vrete Zoti ne kete ramazan me ba keshtu siq ben ti.

Kurre ne jete skam bere akuza kunder askujt e as bile edhe per ata qe me kane bere shume te kqija. Thjesht ua kam fale, ua kam fale sepse vetem njerzit e medhenje falin, pastaj falin te menqurit se ata qe jae budallenje dhe ahmak as nuk falin e as nuk te leshojne.

Ti Grep edhe pse ke rrejte per lendine une prap te fali ty sepse e di qe ti ke merak ne keso gjera, qe dmth. me i shti hunte ku en e ku nuk ben. Kjo eshte puna e jote e si perket askujt tjeter.

Zefi dora e vete me gjithe kembe

Zefi
06.10.2007, 19:27:00
Leje nre Ēakalll ma se asgje ska nga kjo pune.
Besimin se njof une andj smundem me e dite se kush eshte e ēka mendon, por ai nese e paska mbrojte e ka mbrojte ate SA te ernjiment e jo kete falsifikate.

Edhe une muj me thene tash se jam i CIA-as apo i FBI-se por asgje ska pasi qe nuk jam. Me i be qef vedit mire eshte se e ruan shendetin por me i bere qef vedit duke i bere sherr te tjereve eshte marre dhe nuk i sherben shendetit por shpines.

grepi
06.10.2007, 19:38:00
Dhe z. Pirro 1,
Eshte ne interes te shpjegosh edhe per keta emra apo edhe kush ka njohuri.

Qerim Kelmendi

Faik Shaqiri

Xhevat Kosumi

Adem Elshani

Bedri Krasniqi

Ilir Tahiri

Avni Feta

Bajram Kicmari

Florim Ejupi

Driton Zheqi

Ilir Selimi

Xheladin Batalli

Ruzhdi Tahiri

Agron Sylejmani


z. Zefi

ja nje citat se si ju ke drejtuar z. Pirro 1, pra keta emra qe permend ti dhe deshiron te dish me shume rreth tyre se sa din, pra na trego ti tash neve se qfar din ti dhe sa te kan informuar nga Kosova rreth Florim Ejupit dhe tejrve, Florimi esht Emer i Njohur ne Kosovė dhe ne qarqe te ndryshme Politike, pastaj dhe keta tjeret, kush me shume dhe kush me pak, por dhe Qerim Kelmendi, nga nga grupi i Dukagjinit, ushtar i UēK-s i orve te para !!

ty dikush ti ka derguar ato Informata se ti nga Gyrbeti sdi qa po behet atje ???

grepi, dora vetė

Katunari
06.10.2007, 19:39:00
Te gjitha duhet te vendosen:NE KUVENDIN E KOSOVES...ne parlamentin e
... te cilet duhet ti anulojn te gjitha ligjet diskriminuse te unmutit...
agencin e mafiozave te koqovarve...ne krye..me SHALA...QEKA...DUGOLLA...
e dreqin e te birin...

Horoskopi
06.10.2007, 20:05:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Katunari afishoj me 2007-10-06 19:39 :
Te gjitha duhet te vendosen:NE KUVENDIN E KOSOVES...ne parlamentin e
... te cilet duhet ti anulojn te gjitha ligjet diskriminuse te unmutit...
agencin e mafiozave te koqovarve...ne krye..me SHALA...QEKA...DUGOLLA...
e dreqin e te birin...

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
Kėshtu mendon edhe Horoskopi.

gjarperi
06.10.2007, 21:40:00
Te pershendes Tarasi, jame mirnjohes per keto kshilla dhe gjitha ato qe jane pozitive do ti kame ne konsiderat edhe nese vetem e vetem nje fajal e juaj ne kete artikull eshte pozitive, une e dije se ju nuk keni qene komunist ndoshta me librez ne dore, por idet e tua dhe afishimet perputhen qind per qind me ato komuniste, ideja e pare ishte perqaj dhe sundo, kjo perputhet tersisht, ideja e dyte vetem une dhe askush tjeter, dhe gjithe ata qe mendojn ndryshe jane tradhetar, kjo perputhet qindperqind, e shume ide tjera, kurse ju asnjeher nuk i dhate randesi, se qka beri serbija per nje shekull, por gjithnje i njolloset ata qe e luftuan serbin, dhe gjeja ma qesharake ishte ku pranuat se gezimin ma te madhe ne jete ishte pavarsimi i malit te zi, ja keto jane disa elemente qe me shtyajn te rradhis ne ate ideologji, ju ndoshta mundeni me qene demokrat ne fjal por kursesi ne vepra, sepse veprat gjithnje po te demantojn, e jo une sepse une as qe te njof e as qe te di.

tarasi
06.10.2007, 22:17:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
gjarperi afishoj me 2007-10-06 21:40 :
por gjithnje i njolloset ata qe e luftuan serbin, dhe gjeja ma qesharake ishte ku pranuat se gezimin ma te madhe ne jete ishte pavarsimi i malit te zi, ja keto jane disa elemente qe me shtyajn te rradhis ne ate ideologji, ju ndoshta mundeni me qene demokrat ne fjal por kursesi ne vepra, sepse veprat gjithnje po te demantojn, e jo une sepse une as qe te njof e as qe te di.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

E para kėrkoj nga ti gjerpėri qė ta sjellėsh shkrimin se kur kam thėnė unė qė" gėzimin mė tė madh nė jetė ishte pavarsimi i malit tė zi",,,
Nėse nuk e gjenė dhe nuk e sjellė pėr kėso shpifjesh idioteske do tė japesh pėrgjegjėsi,,,
E dyta nėse Ti e konsideron Rugoven dhe LDK-ėn qė e kanė luftuar serbin jo qė sėrish mirresh me budallaqe...
Nėse Ty tė kanė penguar gjithė ato shkrime qė kam bėrė pėr UĒK-ėn, Pėr Zahir pajazitin, Adem demaēin, NDSH-ėn, Demonstratat e shqiptarėve, betejat e lavdishme si ajo e pREKAZIT at'herė s'di se ē'tė them..
E nėse pėr Ty tė kritikosh LDK-ėn dhe Rugoven qenka antikombėtare atėherė kėtė gjė do ta bėjė me gjithė qejf dhe po e pėrseris:
Ata kanė qenė llomi dhe Turpi i tėrė Kosovės!
Tė tillė kanė mbetė edhe sot!

Unė mendoj qė moderatoret dhe stafi i kėtij kanali duhet tė mirren me kėtė njeri dhe tė kėrkojnė qė tė sjellė afishimin qė " ku kam thėnė unė qė jam gėzuar qė mali i zi dhe atė si " gėzimi mė i madh"...
Ti gjarperi sa merresh me kėto gjėra merru me Titizmin dhe Rugovizmin si dy vėllezėr sijamez dhe shumė tė rrezikshėm pėr kombin tonė mbarė...
Pėr Ty kam krijuar njė bindje qė ti s'je kerkund hiq! S'je kerkund hiq njeri!
PO s'ke faj ti ngaqė mirė thotė hasjnai pėrse humb kohė me kėta debil qė lugen e bukės e kanė pas nė njė kazan tė pėrbashkėt me Beligradin pėr kėtė arsye ju nuk e denjoni baben tuaj Titon gjegjesisht pjellen e tij Rugoven!

tarasi
06.10.2007, 22:19:00
Kėtu i keni dy idolet e juaj :

http://img244.imageshack.us/img244/6421/takimirugovashkaukw7.th.png (http://img244.imageshack.us/my.php?image=takimirugovashkaukw7.png)

tarasi
06.10.2007, 22:21:00
Ti gjerperi dhe tė tjerėt sa merreni me tarasin mė mirė merruni me kėtė idolin tuaj dhe tė kaluarėn e tij tradhtare pasojat e sė cilės akoma po i ndjejmė,,,,

me keto merru ti,,,

http://img186.imageshack.us/img186/5518/takimiirugovesjn1.jpg


<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: tarasi mė 2007-10-06 22:21 ]</font>

Sternx
06.10.2007, 23:22:00
po a hala me ket teme a? aiiiii

mesap do me qkrue edhe une naj -komunikate-veq po menohna si me ja ngjite emnin /forum/images/smiles/icon_lol.gif

Brigada128
07.10.2007, 01:04:00
Cdo gje qe lind rritet zhvillohet dhe ne fund edhe vdes fatmiresisht dhe ashtu ka ndodhur edhe me idolin e shume shqiptareve rugoven.

Thone se plaget me se miri i sheron koha idolet shkojne e vijne populli mbetet prane furtunave te ndryshme qe ju bene balle me forcat e veta.

gjarperi
07.10.2007, 01:12:00
Te pershendes Tarasi, une te kerkoj falje per kete afishim sepse ndoshta nuk eshte ashtu siqe e kame afishuar(ka qene nje qendrim i ashper i imi), dhe e ndiej vehten fajtor, perse nuk e kame marr ne origjinal qka ke afishuar, por ndarjen e malit te zi e ke vlersuar si pozitive, dhe ate ne nje teme lidhur me ndarjen e malit te zi, ku une isha shume i deshpruar, sepse me kete ndarje muarr fund bashkimi i trojeve Shqipetare, ku ju gjer ateher gjithnje thirreshit ne Bashkimin Kombetar, e si pasoj e kesaj ishte edhe afishimi i im, qe me te vertet i tepruar, prandaj kerkoj falje dhe deshiroj qe moderatoret te me epin nje denim te merituar, kurse sa i perket asaj se kam qene kunder afishimeve, qe i ke bere per UCK-n dhe heronjet e saja nuk qendroj, sepse gjithnje isha dhe mbeta adhurues i atyre qe kontribuan, por jame dhe do te jem gjithnje kunder atyre qe u munduan, dhe po mundohen ti pervetsojn meritat e atyre qe dhane jeten per liri, e kete gjithnje koha po e qet ne shesh, dhe kame qene dhe do te jeme gjithnje kunder gjitha atyre qpifjeve qe i bete dhe po i bani ne adres te ish prezidentit Ibrahim Rugoves, kurse sa u perket partive politike, une asnje here nuk do ta lodhi koken, sepse ato qysh lindin zhvillohen ashtu nje dite do te vdesin, siqe ndodhi edhe me partin komuniste qe aqe shume e adhurove dhe po e adhuron.

grepi
07.10.2007, 11:05:00
UDB-a alias "Sigurimi i Atdheut", ne njeren ane kercenon dhe anen tjeter ben thirrje per bashkim ne taborrin e tyre, njehkosisht kercenon dhe njerzit e tyre per mosdegjushmeri apo bindje dhe ne anen tjeter kercenon AKSH-n dhe e paraqet kercenim per Kosovėn ate gjoja do ja bashkangjit Kosovėn Shqipris, pra UDB-a alias SiA, ka fut ne veprim propaganden e saj te vjeter kur luftonte Irredentizmin Shqiptar dhe Seperatizmin Shqiptar qe me an te kunderrevolucionit duan te bashkojn Kosovėn me Shqiperi, politik ala jugoviqiane !
Tash pyesim keta UDB-ash se qfar ka te keqe nese Shqipria Bashkohet me Kosovėn, qfar te keqe duhet te ket nese gjitha trojet Shqiptare do bashkoheshin me Shiqiprin, qfar te keqe do kishte ketu per LDK-nė ???
mos valle qenka LDK-e kunder Bashkimit Kombtar ??? ka te ngjaj shume qe esht kunder bashkimit Kombtar, sepse ndryshe sdo kishte mbledhur UDB-ash dhe projugosllav ne gjirin e saj.

grepi, dora vetė

<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: grepi mė 2007-10-07 11:07 ]</font>

tarasi
07.10.2007, 11:12:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
gjarperi afishoj me 2007-10-07 01:12 :
Te pershendes Tarasi, une te kerkoj falje per kete afishim sepse ndoshta nuk eshte ashtu siqe e kame afishuar(ka qene nje qendrim i ashper i imi), dhe e ndiej vehten fajtor, perse nuk e kame marr ne origjinal qka ke afishuar, por ndarjen e malit te zi e ke vlersuar si pozitive, dhe ate ne nje teme lidhur me ndarjen e malit te zi, ku une isha shume i deshpruar, sepse me kete ndarje muarr fund bashkimi i trojeve Shqipetare, ku ju gjer ateher gjithnje thirreshit ne Bashkimin Kombetar, e si pasoj e kesaj ishte edhe afishimi i im, qe me te vertet i tepruar, prandaj kerkoj falje dhe deshiroj qe moderatoret te me epin nje denim te merituar, kurse sa i perket asaj se kam qene kunder afishimeve, qe i ke bere per UCK-n dhe heronjet e saja nuk qendroj, sepse gjithnje isha dhe mbeta adhurues i atyre qe kontribuan, por jame dhe do te jem gjithnje kunder atyre qe u munduan, dhe po mundohen ti pervetsojn meritat e atyre qe dhane jeten per liri, e kete gjithnje koha po e qet ne shesh, dhe kame qene dhe do te jeme gjithnje kunder gjitha atyre qpifjeve qe i bete dhe po i bani ne adres te ish prezidentit Ibrahim Rugoves, kurse sa u perket partive politike, une asnje here nuk do ta lodhi koken, sepse ato qysh lindin zhvillohen ashtu nje dite do te vdesin, siqe ndodhi edhe me partin komuniste qe aqe shume e adhurove dhe po e adhuron.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

z. gjarpėri,
Mė vjen mirė qė e korigjove veten ngaqė s'ka llogjik t'i vesh dkujt fjalor tė pa cituar, tė pa thėnė ngaqė s'i mundė tė jetė gėzim i madh pėr dikend pavarsia e njė shteti tė huaj, aqė mė parė kur ēdo njeri qė ėshtė baba si gėzim tė madh ka lindjen e fėmijėve, tė qenit prindė dhe shumė gjėra tjera qė vijnė nė jetė; Gėzim ėshtė edhe kur njeriu diplomon, edhe kur boton ndonjė libėr, edhe kur ka ditėlindje por s'mund tė ketė gėzim mė tė madh se qė ishte marshimi rrugėve tė Prishtinės nėn uniformen dhe emblemen e UĒK-ės.
Kėtė jo qė e kam pėrjetuar si gėzim personalishtė por s'besoj qė ka shqiptarė qė se ka pėrjetuar kėtė gjė si gėzimin mė tė madh; e kjo vlen edhe pėr ty gjarpėri. Shpresoj!
Natyrishtė qė sa mė shumė qė cungohet Serbia aqė mė mirė ėshtė pėr ne ngaqė ajo ėshtė armike e jonja e pėrjetshme. Unė do ta pėrshendetja edhe ndarjen e Vojvodines nga Serbia sikurse qė do tė pėrshendesja edhe ndarjen e Sanxhakut nga Serbia. Pra sa mė shumė qė cungohet ajo aqė mė mirė pėr Balkanin. Nė faktė ajo edhe ashtu edhe kėshtu kėto territore i ka fituar padrejtsisht dhe tė qenit e saj real ndoshta do tė ishte pikerishtė nė kufijtė e Pashalakut tė Beogradit.
Sa pėr pavarsin e Malit tė Zi, unė mė herė kam marrė njė shembull tė thėnjeve tė Ismail Qemalit kur " gazetarėt i thonin: sot fitoj ushtria Bullgare, Ai pėrgjigjej se ky ėshtė njė lajmė i gėzuar,,, tė nesėrmen i thoshin fitoj sot ndajė bullgarėve ushtria serbe, ai thoshte ky ėshtė njė lajmė i gėzuar,,,, dhe kur e pyesnin se pėrse thoni pėr secilen ushtri qė fiton lajmė i gėzuar, ai pėrgjigjej: " Sepse ata janė armiqtė e Shqiperisė dhe sa mė shumė qė luftojnė dhe dėmtohen nė mes veti aqė mė mirė pėr ne"...
Pra ndarja e serbisė dhe e Malit tė zi ka qenė diēka mė e mirė pėr ne ngaqė janė dėmtuar edhe njėra edhe tjetra ndėrsa sė bashku do tė ishin mė tė fortė karshi nesh,,,

<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: tarasi mė 2007-10-07 11:30 ]</font>

grepi
07.10.2007, 12:03:00
DEKLARATĖ PĖR MEDIA
Nr. 001 /17/07/2004 / Prishtinė


Pas bėrjes publike tė komunikatės 02, tė Sigurimit tė Atdheut, politikanė anonimė dhe media tė shumta nė Kosovė kanė demantuar ekzistimin e organizatės Sigurimi i Atdheut dhe tė njėjtit, nė tė njėjtėn kohė, kanė kėrkuar qė pjesėtarėt e kėsaj organizate tė sillen para drejtėsisė; absurditet. Me kėtė rast, politikanė anonimė, tė lemerisur nga frika e fajėsisė sė mundshme, janė munduar ti mbyllin sytė sikur gomari pėrpara ujkut, dhe po luten tė janė nė ėndėrr, ose Sigurimi... tė jetė ėndėrr. Ndėrsa dezertorėt, nė shumė qytete tė Kosovės nuk janė parė nė vendet e mė parshme publike, janė dukur me fytyra tė zymta dhe disa nga viktimat e tyre si duket janė vetėdijėsuar dhe u janė shmangur.

Pas deklaratės 02 tė Sigurimit tė Atdheut, disa nga mediat majtiste tė cilat janė tė instaluara kundėr interesave tė qytetarėve tė Kosovės, kundėr pavarėsisė dhe kundėr Presidentit Dr.Ibrahim RUGOVA, kanė luajtur njė rol tejet destruktiv dhe shantazhues kundėr LDK-sė dhe Sigurimit...tė saj. Disa nga kėto media, janė munduar qė kėtė komunikatė ta paraqesin nė aspektin negativ dhe hipokrizia e tyre ka shkuar aq largė saqė kanė deformuar edhe portretin e shenjtė tė Presidentit Dr.Ibrahim RUGOVA. Shantazhi qė ėshtė bėrė duke shfrytėzuar deklaratėn nė fjalė ėshtė antiatdhetar, nuk paraqet etikė gazetare dhe aq mė keq s’ėshtė as pėr sė afėrmi profesional nė fushėn e informimit. Nė formėn mė profesionale, deklaratėn e ka paraqitur gazeta e pėrditshme KOSOVA SOT, e cila pas njoftimit qė letra ka shkuar pėrmes E-mailit, ka dhėnė deklaratėn e plotė ashtu siē ėshtė kėrkuar.

Pas kėtyre shantazheve, Sigurimi i Atdheut ėshtė i detyruar tė sqarojė, duke lėshuar kėtė deklaratė me sa vijon:

1. Demanti qė disa gazeta kanė botuar, nė emėr tė Kryesisė sė LDK-sė ėshtė i pavlefshėm, sepse ėshtė demantuar nga njė organ tjetėr i cili nuk ėshtė pjesė pėrbėrėse e organit tonė tė sigurimit. Sikur, me firmėn tonė, me simbolin dhe emrin Sigurimi i Atdheut tė kishte manipuluar dikush tjetėr, vetėm ne kemi pasur tė drejtėn qė ta demantonim atė dhe askush tjetėr pa marrė parasysh vinė partiake. E vėrteta ėshtė se ne qėndrojmė pas deklaratės numėr 1 dhe 2, dhe do tė realizojmė obligimet tė cilat ia kemi vėnė vetes.

2. Ėshtė absurde qė pėr Sigurimin e Atdheut gazetarėt kanė pyetur anėtarė tė rėndomtė tė LDK-sė. Ėshtė absurde dhe joprofesionale qė ēdokush qė ndodhet nė LDK apo nė kryesi tė saj tė ketė qasje edhe tek Sigurimi..., sepse ne jemi sekret, ndėrsa LDK ėshtė publike dhe nė tė ėshtė i gjithė populli i Kosovės. Ne mbikėqyrim veprimtarinė e LDK-sė e jo LDK-ja veprimtarinė tonė.

3. Askush nuk ka tė drejtė tė na e mohojė tė drejtėn qė ne tė jemi nė mbrojtje tė pavarėsisė sė Kosovės dhe rrjedhimisht edhe tė Presidentit Dr.Ibrahim RUGOVA. Ne jemi nė mbrojtje tė vullnetit dhe tė votės sė lirė tė qytetarėve tė Kosovės. Ne kemi bekimin e Presidentit tė Kosovės Dr.Ibrahim Rugova dhe jemi betuar publikisht pėrpara varrit tė heroit tė Kosovės sė Pavarur, Kolonelit Tahir Zemaj, dhe kemi qenė transparent vetėm nė rastin e ceremonisė sė varrimit tė tij, ku prezenca jonė pati jehonė tė madhe dhe pėrkrahje nga qytetarėt e Kosovės; prezencė kjo e cila pati lemerisur vrasėsit majtistė. Ju rikujtojmė se qė prej atėherė kur jemi paraqitur ne, nė Kosovė nuk ka pasur asnjė vrasje politike.

Kolonel. R. Miftari


ja nje shembull se si vepron SiA, veprime UDB-eske dhe nafioze, te soijit cozanostra !!

grepi, dora vetė

grepi
07.10.2007, 12:09:00
S I G U R I M I I A T DH E U T ‘

K O M U N I K A T Ė
Nr. 002 / 12/07/2004 / Prishtinė

Sigurimi i Atdheut:Reagojmė ashpėr, me rastin e minimit tė aktivitetit tė LDK-sė nėpėr degė tė ndryshme nė Kosovė, nga ana e njė grupi dezertorėsh, tė cilėt, nė pamundėsi pėr tė realizuar synimet e veta idioteske, tradhėtuan djathtizmin kombėtar, duke i dalė pėrballė atij dhe duke u bėrė me vetėdije pararojė e majtistėve kuislingė tė cilėt kanė vrarė atdhetarėt mė tė devotshėm tė Pavarėsisė sė Kosovės.

Sigurimi i Atdheut: Tėrheqim vėrejtjen, se ēdo shantazh qė Ju dezertorė do tė bėni kundrejt degėve dhe nėndegėve tė LDK-sė, do tė pėsoni me jetė. Ju ftojmė qė pėr tė mirėn e familjeve tuaja dhe pėr tė mirėn e Kosovės, tė reflektoni dhe tė kėrkoni falje, derisa nuk ka ardhur momenti i fushatės elektorale, kur ju mund tė ē’orientoni dhe shantazhoni anėtarė dhe personalitete tė tjera tė LDK-sė, sepse atėherė, ju betohemi se do t’ju godasim pa paralajmėrim.

Sigurimi i Atdheut: Ftojmė qytetarėt e Kosovės, posaqėrisht anėtarėt e Lidhjes Demokratike tė Kosovės, qė tė mos bijnė pre e mashtruesve dhe e matrapazėve mospėrfillės tė cilėt kanė dezertuar sot nga LDK-ja duke mos qenė tė aftė tė kryejnė detyrat e ngarkuara. Ata janė tė dezertuar edhe nga interesat e qytetarėve tė Kosovės. Ata kanė qėllime mashtrimi dhe nuk janė tė aftė pėr ta drejtuar Kosovėn dhe pėr ta bėrė tė pavarur. Kėta matrapazė kanė ikur nga pėrgjegjėsitė qė kanė pasur dhe tani kėrkojnė pėrsėri pėrgjegjėsi nga Ju, tė cilėve u tradhėtuan pikėrisht nė momentin e fundit kur ēėshtja e Kosovės do tė fitoj statusin pėrfundimtar. Ata janė tė shitur te majtistėt tė cilėt kanė vrarė dhe po vrasin atdhetarėt mė tė denjė tė pavarsisė sė Kosovės. Ata janė kundėr pavarėsisė sė Kosovės dhe sot janė bėrė aleatė tė majtistėve tė cilėt i kanė paguar mirė qė nė tė ardhmen t’i kenė pėr vete kur tė vendosin qė Kosovėn t’ia bashkojnė Shqipėrisė. Majtistėt duan qė ta rikthejnė Shqipėrinė e madhe dhe kėshtu tė bėhen rreziku pėr Ballkanin. Prandaj mos e pėrkrahni tradhėtinė e cila na e prishė imazhin; ta bėjmė Kosovėn sipas planeve tė Dr.Ibrahim RUGOVĖS, tė pavarur demokratike me fqinjėsi tė mirė dhe tė integruar nė tė gjitha mekanizmat ndėrkombėtar.

Sigurimi i Atdheut: Jemi tė informuar edhe pėr anėtarė tė tjerė tė “pakėnaqur” tė kryesisė sė LDK-sė, tė cilėt po planifikojnė qė nė momentin e fundit ta lėnė LDK-nė tė boshatisur dhe t’i kthejnė shpindėn Presidentit tė Pavarėsisė sė Kosovės, Dr.Ibrahim RUGOVA. Po kėtyre u bėjmė thirrje tė tėrhiqen nga lojėrat e pista dhe tė pa krye sepse mė kėtė strategji ata do tė jenė pėrgjithmonė tė humbur. Jemi tė detyruar tė ju informojmė se njėra nga tė rebeluarat e LDK-sė mban lidhje dhe ka mbėshtetje nga ekstremistėt tė cilėt veten e kanė quajtur Armata Kombėtare Shqiptare, dhe synojnė qė me forma terroriste ta bashkojnė Shqipėrinė, qė Kosovėn t’ia bashkojnė Shqipėrisė dhe me ne tė udhėheq Fatos NANO apo Gafurr ADILI i cili ėshtė ngusht i lidhur me trashigimtarėt e Enver HOXHĖS dhe cilėsohet si “Enveri i dytė”. Ata kanė plane tė shkatėrrimit tė LDK-sė dhe tė bashkimit tė Kosovės me Shqipėrinė; ndėrsa populli i Kosovės ka votuar dhe do ta votojė Dr.Ibrahim RUGOVĖN, Presidentin e Pavarėsisė. Lėvizja juaj do tė fitoj turpin dhe do tė vejė nė humnerė me majtistėt tė cilėt nuk do tė kenė vend nė Kosovėn e Pavarur.

Sigurimi i Atdheut: Urdhėrat janė tė prera. Sigurimi i Atdheut ėshtė gjithmonė nė mbrojtje tė atdheut dhe tė strukturave atdhetare tė Pavarėsisė sė Kosovės. Kosova nuk ėshtė e vejė, ajo ka burra qė i dalin zot.


Kolonel. R. Miftari

-------------------------------------------------------------------------------------

ja dhe nje kerrcenim tejter i Ramė Miftarit /forum/images/smiles/icon_wink.gif kerrcenim me urdhera te prer !!
tash sdi qfar ka te dyshosh tek kercenimet e radhes, keto kercenime do vazhdojn dhe mund edhe mos te mbesin vetem kercenime, keta UDB-ashet alias Sigurimi i Atdheut edhe mund te vras bashkpuntoret e tyre te pa ndegjueshem, ti vras dhe tua ler fajin Hashim Thaqit dhe njerzve te "Ushtris ēlirimtare tė Kosovės" siq ka ber me heret me vrasjet e tyre neper anemban Kosovės dhe gjetiu !!

grepi, dora vetė

grepi
07.10.2007, 12:12:00
http://lajme.dervina.com/?sherbimi=lajme&amp;lajmi=2836-1080:32

grepi

Xhuvanini
07.10.2007, 12:15:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
grepi afishoj me 2007-10-07 12:03 :
DEKLARATĖ PĖR MEDIA
Nr. 001 /17/07/2004 / Prishtinė


Pas bėrjes publike tė komunikatės 02, tė Sigurimit tė Atdheut, politikanė anonimė dhe media tė shumta nė Kosovė kanė demantuar ekzistimin e organizatės Sigurimi i Atdheut dhe tė njėjtit, nė tė njėjtėn kohė, kanė kėrkuar qė pjesėtarėt e kėsaj organizate tė sillen para drejtėsisė; absurditet. Me kėtė rast, politikanė anonimė, tė lemerisur nga frika e fajėsisė sė mundshme, janė munduar ti mbyllin sytė sikur gomari pėrpara ujkut, dhe po luten tė janė nė ėndėrr, ose Sigurimi... tė jetė ėndėrr. Ndėrsa dezertorėt, nė shumė qytete tė Kosovės nuk janė parė nė vendet e mė parshme publike, janė dukur me fytyra tė zymta dhe disa nga viktimat e tyre si duket janė vetėdijėsuar dhe u janė shmangur.

Pas deklaratės 02 tė Sigurimit tė Atdheut, disa nga mediat majtiste tė cilat janė tė instaluara kundėr interesave tė qytetarėve tė Kosovės, kundėr pavarėsisė dhe kundėr Presidentit Dr.Ibrahim RUGOVA, kanė luajtur njė rol tejet destruktiv dhe shantazhues kundėr LDK-sė dhe Sigurimit...tė saj. Disa nga kėto media, janė munduar qė kėtė komunikatė ta paraqesin nė aspektin negativ dhe hipokrizia e tyre ka shkuar aq largė saqė kanė deformuar edhe portretin e shenjtė tė Presidentit Dr.Ibrahim RUGOVA. Shantazhi qė ėshtė bėrė duke shfrytėzuar deklaratėn nė fjalė ėshtė antiatdhetar, nuk paraqet etikė gazetare dhe aq mė keq s’ėshtė as pėr sė afėrmi profesional nė fushėn e informimit. Nė formėn mė profesionale, deklaratėn e ka paraqitur gazeta e pėrditshme KOSOVA SOT, e cila pas njoftimit qė letra ka shkuar pėrmes E-mailit, ka dhėnė deklaratėn e plotė ashtu siē ėshtė kėrkuar.

Pas kėtyre shantazheve, Sigurimi i Atdheut ėshtė i detyruar tė sqarojė, duke lėshuar kėtė deklaratė me sa vijon:

1. Demanti qė disa gazeta kanė botuar, nė emėr tė Kryesisė sė LDK-sė ėshtė i pavlefshėm, sepse ėshtė demantuar nga njė organ tjetėr i cili nuk ėshtė pjesė pėrbėrėse e organit tonė tė sigurimit. Sikur, me firmėn tonė, me simbolin dhe emrin Sigurimi i Atdheut tė kishte manipuluar dikush tjetėr, vetėm ne kemi pasur tė drejtėn qė ta demantonim atė dhe askush tjetėr pa marrė parasysh vinė partiake. E vėrteta ėshtė se ne qėndrojmė pas deklaratės numėr 1 dhe 2, dhe do tė realizojmė obligimet tė cilat ia kemi vėnė vetes.

2. Ėshtė absurde qė pėr Sigurimin e Atdheut gazetarėt kanė pyetur anėtarė tė rėndomtė tė LDK-sė. Ėshtė absurde dhe joprofesionale qė ēdokush qė ndodhet nė LDK apo nė kryesi tė saj tė ketė qasje edhe tek Sigurimi..., sepse ne jemi sekret, ndėrsa LDK ėshtė publike dhe nė tė ėshtė i gjithė populli i Kosovės. Ne mbikėqyrim veprimtarinė e LDK-sė e jo LDK-ja veprimtarinė tonė.

3. Askush nuk ka tė drejtė tė na e mohojė tė drejtėn qė ne tė jemi nė mbrojtje tė pavarėsisė sė Kosovės dhe rrjedhimisht edhe tė Presidentit Dr.Ibrahim RUGOVA. Ne jemi nė mbrojtje tė vullnetit dhe tė votės sė lirė tė qytetarėve tė Kosovės. Ne kemi bekimin e Presidentit tė Kosovės Dr.Ibrahim Rugova dhe jemi betuar publikisht pėrpara varrit tė heroit tė Kosovės sė Pavarur, Kolonelit Tahir Zemaj, dhe kemi qenė transparent vetėm nė rastin e ceremonisė sė varrimit tė tij, ku prezenca jonė pati jehonė tė madhe dhe pėrkrahje nga qytetarėt e Kosovės; prezencė kjo e cila pati lemerisur vrasėsit majtistė. Ju rikujtojmė se qė prej atėherė kur jemi paraqitur ne, nė Kosovė nuk ka pasur asnjė vrasje politike.

Kolonel. R. Miftari


ja nje shembull se si vepron SiA, veprime UDB-eske dhe nafioze, te soijit cozanostra !!

grepi, dora vetė
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
Grepi pse po te pengojn keto komunikatat e ,,sigurimit te atdheut''kur dihet se partiza e jote dhe udheheqsit e saji jan ne bashkepunim te ngusht me keta ,,kolonelet'' E sigurimit ,bile kan edhe marrveshje te nenshkruara
se bashku per bashkeveprim ,pyete Ram Maren dhe Ramush Haradinajn
se kur e kan ber ket nenshkrim,....!!!!!!!!!!!


Prandaji te gjitha kercnimet dhe vrasjet politike jan te deponuara ne kontot e ketyre ,,kolonelve legjendar'' te cilet me keto vrasje politike erdhen ne pushtet bile edhe kryeminister me vetem 5 % te votave.

grepi
07.10.2007, 12:37:00
z. Xhuvanini

e di qe ty te hy tash dhe te shpjegoj gjera Politike si kupton, jan gjera qe qdo njeri i rendomt si kupton thelbin dhe lodhesh kot duke u munduar ti shpjegosh !
pra i till je dhe ti, pse te them qe je i till, sepse ne baz te afishimeve tua vren se ti je i mesuar tu vesh njerzve mbrapa dhe her njerit dhe her tjetrit, aty ku ta merr mendja qe do dalin fitues, kesaj radhe te shkuar gjat se ste ka dalur prognoza e par dhe as e dyta, ishalla te del tash se u ftohet duke ndejt nderhije /forum/images/smiles/icon_lol.gif

pse ti thash keto, sepse une skam qen kurr me koalicionin dhe as me AAK-n, une e di qe ti e di kete por ben ketu ashtu sa te mbajsh mjegull, une kam qen me LPK-n dhe Programin e saj, me luften qe ka ber per ta ēliruar Kosovėn dhe viset e saj te pushtuara nga serbomalazezet dhe sllavomaqedonet dhe ti bashkangjit ato toka me Shqiperin, pra me kete sesht gje mekat te jesh apo ???

ti nese ke ndoj matrial se une psna qen me koalicionin, urdhero dhe sjelli ato fakte !!

shnetin

grepi, dora vetė

Burimi35
07.10.2007, 15:04:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
juniku afishoj me 2007-10-05 14:04 :
Sa quditem shum kur lexoi ketu gjith kete tmerr dhe kete ulurim per nje komunikat te ashturquajturrit "sigurimi atdheut" e cila nuk eshte tjeter veqse nje shaka e radhes e "GREPIT", apo ne rastin me te keq "XHUVANINI" ka vendosur qe permes ksaj komunikata te bej ne realitet fushat elektorale per PDK dhe ne dem te LDK dhe LDD te cila thirren ne Ibrahim Rugoven.

Kjo eshte e tera sa i perket shakas se "Grepit" dhe fushates elektorale te "Xhuvaninit".

Mirpo ajo qe mua vertet me shqetson eshte fakti i cili askush nuk mundet ta mohoi, qe asnjeri nga ju nuk i ven gishtin kokes dhe te mendoi , pra te pyet veten si eshte e mundur qe RTK-ja eshte nen kontroll(lexo censur) te plot nga ana e UMNIKUT dhe lejon Milaim Zeken qe te transmetoi ato pamje filmike te atyre njerzve me "thas"(maska) ne krye, kurse RTK-ja dhe UMNIKU nuk lejoin zt.Albin Kurti qe diten per diell dhe pa "thes" ne krye te protestoi ose te pakten ti mundesohet nje intervist ne RTK dhe te thot mendimin e vet sa i perket situates politike ne Kosove.

Pra VETVENDOSJES e cila del diten per djell dhe nuk ka pse te fshihet pas maskave i mohohet qdo gje kurse tani ju lejohet njerzve me maska qe lirisht te jene pjes e shout ne lajmet qendrore te RTK-se.

Perderisa sa njerzt e VETVENDOSJES i njohim te gjith, ne nuk po njohim se kush fshihet ne realitet pas atyre maskave e qe UMNIKU po tregohet kaq "zemergjer" me njerz te pa njohur per ne Shqipetaret.

Une tani vertet dyshoi shum ne "zemergjersin" e UMNIKUT i cili ndjek,ndalon,burgos Ata qe dalin diten per diell ti mbroin interesat e bashkombasve te vet kurse toleron Milaim Zeken dhe RTK qe te shfaq pamje te atyre njerzve qe perderisa sa i mbajn "thast"(maskat) ne krye per mua jane vertet te dyshimt.

I lutem zotit qe UMNIKU(apo nje pjes e stafit te Tij) te mos luaj me fatet e Shqipetarve ne piken me kritike kur po vendoset per jet a vdekje si Komb.

Prandaj ju kisha lutur Juve qe shtireni si kaq "patriota" me mire do ishte qe te rrahni gjoks per ata qe dalin diten per diell dhe pa maska per te mbroitur interesat tona kombetare sesa qe te shfaqni kete simpati per njerz qe as dreqi nuk i njef deri sa kane maskat ne krye e lere me ne Shqipetaret.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Ngarkimi dhe shkarkimi nga Fajsia nuk behet pa motiv!
Cili esht motivi i juaj,qe shkarkon nga fajsia ?

(Ne Kosove numri i vrasjeve te pasqaruara nuk esht i vogel...nuk perjashtohet mundesia te ket Katila te till... e ti thua se esht shaka !!!)
Apo po perpiqesh te teren ta paraqet si shaka, pasi te gjith gjykojn veprime te ngjashme?
Ne qofte se ne Mal ose Fushe hahet Lopa ,ateher ka Uke.
Njerz ne Kosove jan Vrar-Katila duhet te ket,se kush jan ata Katila nuk di.
Por nuk do te zgjat shume dhe do te ndrrohen rrolet ;kur "ndjeksit/katilat ,do te ndiqen".
Pa marr parasysh nga vin dhe kush jan.

Xhuvanini
07.10.2007, 15:28:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
grepi afishoj me 2007-10-07 12:37 :
z. Xhuvanini

e di qe ty te hy tash dhe te shpjegoj gjera Politike si kupton, jan gjera qe qdo njeri i rendomt si kupton thelbin dhe lodhesh kot duke u munduar ti shpjegosh !
pra i till je dhe ti, pse te them qe je i till, sepse ne baz te afishimeve tua vren se ti je i mesuar tu vesh njerzve mbrapa dhe her njerit dhe her tjetrit, aty ku ta merr mendja qe do dalin fitues, kesaj radhe te shkuar gjat se ste ka dalur prognoza e par dhe as e dyta, ishalla te del tash se u ftohet duke ndejt nderhije /forum/images/smiles/icon_lol.gif

pse ti thash keto, sepse une skam qen kurr me koalicionin dhe as me AAK-n, une e di qe ti e di kete por ben ketu ashtu sa te mbajsh mjegull, une kam qen me LPK-n dhe Programin e saj, me luften qe ka ber per ta ēliruar Kosovėn dhe viset e saj te pushtuara nga serbomalazezet dhe sllavomaqedonet dhe ti bashkangjit ato toka me Shqiperin, pra me kete sesht gje mekat te jesh apo ???

ti nese ke ndoj matrial se une psna qen me koalicionin, urdhero dhe sjelli ato fakte !!

shnetin

grepi, dora vetė
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Ti Grepi po del qesharak me shkrimet tuaja ,tani nuk je me lpk.en aaaaa,z.Emrushi po ndihet i shqetsuar se grepi po e akuzon per tradhti....

grepi
07.10.2007, 16:09:00
z. Xhuvanini

sdi qe kam then gjekundi se Emrushi esht tradhtar /forum/images/smiles/icon_confused.gif pra ti me sjell nje deshmi te lutem dhe na trego se ashtu sa te thuash diqka sbehet gjerat /forum/images/smiles/icon_wink.gif

grepi, dora vetė

grepi
07.10.2007, 19:53:00
Ky ėshtė njė fragment domėthenės tė njė interviste tė zhvilluar mė 1991. Prej atėherė, prej problemėve tė akumuluar brenda RSFJ-sė mbeti e pazgjidhur ēėshtja e kolonizimit tė trojeve shqiptare, qė daton para lindjes sė “filit federativ jugosllav”. Vihet re tendenca e njejtė tė bashkėsisė ndėrkombėtare pėr tė imponuar artificialitetin vizatimin e kufive tė Ballkanit, duke ofruar si “kundėrhelm” shqiptarėve tė kolonizuar statusin e “minoritetit” brenda shtetėve kolonialiste IRJM dhe Serbia, “pavarėsimin” e Kosovės dhe “integrimin” e Shqipėrisė sė pėrgjysmuar nė “Ballkanin Perėndimor”, i drejtuar nga zėri i “demokracisė pro-perėndimore” serbe. Dhe kjo nuk ėshtė e dėshiruar nga populli shqiptar, i cili vetėm nė 10 vjeēarė tė fundit ka luftuar nė tre luftėra ēlirimtare pėr ēlirimin dhe ribashkimin e Shqipėrsė.

Mund tė jetė sukses i pėrkohshėm transformimi i Ballkanit nė njė "akullnajė multietnike", qė pa dyshim do tė shkrihet, duke liruar tė gjithė baltėn e mbledhur me kalimin e kohės. Si pasoje, do tė ishte mirė tė mirret nė konsideratė e drejtėn ndėrkombėtare, e cila nuk pajtohet me shtypjen e asnjė populli tė botės, duke ardhur nė ndihmė kombėve pėrmes sė drejtės sė vetvendosjes dhe shkolonizimit.

Dhe edhe lufta e armatosur pėrbėn sipas kuadrit ligjor ndėrkombėtar njė mjet i ligjshėm. Por siē u theksova, strukturat kombėtare do ta pėrdoren nė rastin e mohimit total tė sė drejtave historike tė shqiptarėve etnikė pėr tė ribashkuar, duke pėrpjekur sė pari tė zgjidhen ēėshtjen shqiptare pėrmes politikės dhe diplomacisė.

Nė kėtė kontekst, si guxon "Sigurimi i atdheut", njė bandė qė nė komunikatėn e vet ka parajmėruar likuidimin e civilėve tė pafajshme, qė nuk janė "besnikė" rikthimit tė Kosovės me tė gjithė "lumturinė" nė sferėn e ndikimit tė Serbisė, pėrmes " pavarėsimit" tė saj, tė vėjnė epitete anėtarėve tė Armatės Kombėtare Shqiptare, duke i quajtur si "ekstremistė" qė "synojnė me forma terroriste ta bashkojnė Shqipėrinė, qė Kosovėn t’ia bashkojnė Shqipėrisė” ?!! Nuk mund tė dėshmohet veē njė akt i AKSH-sė, i cili ka shėnuar viktima civile shqiptare apo tė etnive tė tjėra. Dhe, "Sigurimi i atdheut" nuk ėshtė nė pozitėn qė ngrihet nė pozitėn e gjyqėtarit dhe tė jepė "vlerėsime" tė ndyra AKSH-sė, qė pėrputhen veē me kėtė kaēakėt e kolonelit R.Miftari. Ata kanė njė tė kaluarėn e mbeshtetur nė plaēkitjet dhe grabitjet e popullit dhe s'munden tė jenė bėsuar si "mbrojtjėsė" e tij, ashtu siē tenton tė vetquhet kjo "milici e dhjathtizmit"

pjes e nje shkrimi nga nje veprimtare e denj per bashkimin e trojeve Shqiptare qe i drejtohet SiA-s.

spo e sjell te terin tash, do lem dhe me vone ca gjera per kolonel miftarin ????

marre nga Info ............

grepi, dora vetė

Sharkia_Akllap
07.10.2007, 20:52:00
Shane shane ju qet Sigurimine Atdheut, veq kur tju len nje thes kompira teshpija mos u quditni, kta sdalin me maska si kta enveristat, kta dalin me deklarata por kur thon veprojm ather runu se valla su falin, kan me qu deri ne fund amanetin e President RUGOVES.

piloti
07.10.2007, 21:23:00
Sharkia_Akllap


Anėtar qė nga: 10.09.2006
Afishime: 67 Afishuar me: 07.10.2007 20:52
--------------------------------------------------------------------------------
Shane shane ju qet Sigurimine Atdheut, veq kur tju len nje thes kompira teshpija mos u quditni, kta sdalin me maska si kta enveristat, kta dalin me deklarata por kur thon veprojm ather runu se valla su falin, kan me qu deri ne fund amanetin e President RUGOVES.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::::::::...........
......E Amaneti i Rugoves ishte : " Per jet dhe mot me e lenė popullin Shqiptar nen Serbi" ....piloti

Sharkia_Akllap
07.10.2007, 21:30:00
o baci pillot

kqyr luaje at lojen fluturon fluturon pilloti dhe harrova gati met vet a pe merr socialin me rregull hala

Sharkia_Akllap
07.10.2007, 21:58:00
pom doket ky Pilloti i havas ka shku me lujt fluturon flutoron dhe ka harru krejt se forumi hala asht qel, u habit krejt anena.

Sternx
07.10.2007, 22:39:00
po hiqnu more grepit se qerkuz ish ky. se qiti kurr"burimin nga e ka marre"

Premtim
07.10.2007, 22:41:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Sternx afishoj me 2007-10-07 22:39 :
po hiqnu more grepit se qerkuz ish ky. se qiti kurr"burimin nga e ka marre"
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

ku je baushtjellc /forum/images/smiles/icon_lol.gif

Sharkia_Akllap
07.10.2007, 22:43:00
Kondit

qeshtu analizoj gjonat se ketu e kan marr perpara grepat dhe nesusat e thrrasin per vllavrasje si ne kohen e shefit te tyne enver hoxhes.
edhe hapja e temes nga nesusi me berbamje tjajt sosht larg grept, ne nji n e ka ba sigrimi i atdheut ne anen tjeter sigurim i i atdheut dhe aksh.

Sharkia_Akllap
07.10.2007, 22:47:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Sternx afishoj me 2007-10-07 22:39 :
po hiqnu more grepit se qerkuz ish ky. se qiti kurr"burimin nga e ka marre"
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

o ja ka fabriku shik_u i fatosi nanes dhe ky ban punen qe i thon ata se keta anena jan te kthym, kta per Kosove smerziten hiq veq tju pshtoj shipnija.

Nositi
07.10.2007, 22:49:00
Tema e ka humbur interesimin per ēfaredo debati serioz. Mbyllet!