PDA

Braktis arkiven dhe shih kėtė faqe nė dizajn standard : Udhėtimi me aeroplan, ēmimet dhe ndryshimet e reja


mani_pr_gjer
16.07.2007, 12:50:00
Kam ndegjuar se tash pamarrparasysh biletat e shtrenjta per ne kosove apo nga kosova ne gjermani ushqimin dhe pijet duhet te paguhen extra pardje ka udhetuar nje person i njohur nga une nga Prishtine ne stutgart dhe ushqimin kush deshiroj te han ose te pije diqka u dashte te paguaj deri kur valle ne do te durojme edhe kesi gjera pse nuk formohet nje shoqate per mbojtjen e interesave te udhetarve se qmimet per ne Kosove nuk jane reale pse edhe deri kur ma keshtu kisha pas deshire qe te jepni mendimet e juaja per kete teme ju lutemi dhe nese ka kush naj ide eshte e miresepritur ju faliminderit


<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: Liora mė 2007-09-08 22:03 ]</font>

trixi
16.07.2007, 15:52:00
Ju pershendes,njeherit deshta vetem ta sqaroj pse edhe bileta e shtrejt edhe pijet dhe ushqimin duhet pagu ,extra .

Bileta normale nga Germaniawings eshte 49 euro,ndersa Eurokoha i blen qe ne fillim te gjitha fluturimet me kete qmim dhe ja vendos qmimin e vet dihet prej 300 euro deri 500 euro mvaret prej sezones !

Ne fillim te vitit udhetova per ne Kosove me kesilloj bilete te "lire"330 euro,
dhe u dasht me pagu edhe ushqimin dhe pijet vet...e pyes stjuardesen se si eshte e mundur kjo kur kam udhetuar ne Nju Jork,......Peru etj por asnjehere nuk me ka ndodh keshtu ,ajo me tha (pa e ditur dallaverin e Kompanis se Eurokohes) Zoteri ne te gjitha udhetimet e lira (49 euro,19euro....)shpenzimet e ushqimit paguhen extra !

Pra eurokoha (Kompani)i blen me 49 euro dhe nje pjese te biletave ja shet Axhencive te cilat fitojn nga shitja e nje bilete 30 deri 70 euro per bilet .Te tjerat i shet eurokoha per "vllezerit " e vet me stemen e Kosoves
duke i rrjepur nga viti ne vit.

Me nderime ,Trixi

taulant
16.07.2007, 18:49:00
Trixi pershendetje.


Bravo bre vlla se nuk e lun as topi qa ke than.
Kjo gja asht me se e vertet qe ke thene e as nje pike apo presje nuk ban me ja hjek.

Eurokoha dikur duke bashkepunuar me shkijet e tash me qeverine korruptuar te kosoves po i mjelin bashkeatdhetaret qe jetojne ne perendim.
Dikur keto te ardhura me nje perqindje te majme i paguanin shkijeve e tash ministrave te korruptuar per te mundur lirshem ti vjedhin popullin.
Ne duhet te organizohemi vet dhe secili pej nesh qe ka ndonje mundesi tjeter udhetimi ta shfrytzoj.
Psh nese dikush deshiron te udhetoje me kerr ne kosove dhe ka vend te lire te lajmerohet psh ne Mitfahrzentrale apo ketu ne forum dhe te tregoj routen se kah udheton dhe numrin e personav qe mundet me i marre me veti dhe nese keshtu organizohemi atehere ato biletat e tyre te shtrenjta dikur do te detyrohen ti futin ne prapanice.

Nje tjeter menyre eshte qe edhe ta bejme publike kete problem te organet gjermane dhe ta lajmerojme tek shoqata per mbrojtjen e konsumatorve, apo edhe ta denocojm Eurokohen.

Psh nje familje me 3 femije duhet qe dikun 3000€ ti paguaj vetem bileta per te udhetuar per kosove, kurse nje pushim ne turqi apo ne spanje do ta kishte kaluar me gjysmen e atyre pareve.

mani_pr_gjer
16.07.2007, 18:53:00
Une mendoj qe nuk eshte e drejte qe te fitohet kaq shume nuk ka kerkund ne bote qe te fitohet kaq shume si te ne edhe vete e ceke se kaq kushton ne New york apo gjetiu qe eshte ma larg se Kosova shtrohet pytje qka mujna na me ba qe keto kompanite tone kishe kombetare ose patriota te medhenje qe te mos fitojne me kaq shume pare se vallahi nuk ban keshtu a mundemi mu organizue dhe me ba najsend se i qkoqen njerzit valla po ja nxerin fundin qe thojne pleqte


kjo eshte per te miren e krejtve neveme ba najsend kunder ketyreve !!!! kerkund ne bote nuk ka keso sende vetem te na gjane keso sende

leo-austria
16.07.2007, 20:38:00
Bileta Wien -Prishtin(kthyse)499 Euro,une nuk udhetoj mo kurr me agjencione shqiptare,me maqedonia airlines kushton (kthyse)240 Euro,pse agjencionet shqiptare sa te fillon vera rrisin biletat 500 deri ne 600 euro,qa mendojn ata jemi na budall e duhet me ble patjeter ate bilet.Edhe gjithmojn thojn se Austria Airlines i ka rrit.

Grasha_1
16.07.2007, 21:06:00
Une kam shkue me kerr Ulm (Gjermani) Durres 1600 km 110 Euro nafte edhe 60 Euro taksa te rruges.
Gjat kthimit 80 Euro me shume,sepse isha edhe ne Kosove.
420 Euro 4 vete.
Kurse me Aeroplan 440 Euro per nje njeri
Per ata qe nuk kan Kerr, shkoni me Aeroplan deri ne Selanik mandej me tren deri ne shkup,prej Shkupit me Autobus per Prishtine,ju kushton 50 % me lire se me shkue me keta hajnat e agjensive tona.

<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: Grasha_1 mė 2007-07-16 21:07 ]</font>

lorik
16.07.2007, 21:26:00
Ndryshuar


Rrufeja_123

PS. Kolegu im Aliu me plote te drejt e ka mbylle ate teme mbreme, pasiqe tema ishte shendrruar ne humor te vertete.

<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: Rrufeja_123 mė 2007-07-16 21:55 ]</font>

AuRoni
16.07.2007, 22:10:00
Relitet i hidhur.
Stop Agjencive te udhtimeve "Shqiptare"

piloti
16.07.2007, 22:29:00
Jo fort moti ju pata ftuar qe te bojkotohet udhtimi me aeroplan per ne vendljindje , idea ishte qe atė sezon qershor-gusht askush te mos blej bileta dhe mos te udhtoi me Aeroplan (ne perjashtim te rasteve urgjente ) , kjo ide hasi ne gozhdė -mu ju jeni ata te cilet as qe deshiruat te ndegjoni pernje bojkot te till ,
Parat e fituara me djers, e sidomos ne Bushtella te tretet per nje kohė shumė shumė te shkurt dhe naive -ndodh vetem te ne Shqiptarėt fatėkeqsisht a , sot disa i paskan qelur syt ma ne fund se me te vertet 450-600€ nje bilet kthyese per ne PRISHTIN ESHTė shtrenjtė , natyrisht se eshtė shtrenjet , sepse tanim ju nuk jeni vetem si dikur para disa vite ,tanim jeni martuar keni femijė , dhe se me nuk udhtoni te vetmuar per natyrisht me familje dhe se tanim duhet paguar me mijra € e jo me qindra si dikur , ne te cilet edhe atėher kishim famile dhe duhej me mijra e te paguhen nuk besoishit , ju nukl perkraht IDEN PER BOJKOT , po te ishte Bojkotuar atė sezon komplet udhetimi me aeroplan ,jam i bindur 100% se kurr me askush nuk do lozte me djersen tonė .


me tmira
piloti

16.07.2007, 22:31:00
.....per nder une po cmendem me cmime. Nuk e di, por dicka duhet ndryshuar ne kete situate.

Stop cmimet e Agjensive astronomike!!!!!!

mani_pr_gjer
16.07.2007, 23:29:00
[quote]
piloti afishoj me 2007-07-16 22:29 :
Jo fort moti ju pata ftuar qe te bojkotohet udhtimi me aeroplan per ne vendljindje , idea ishte qe atė sezon qershor-gusht askush te mos blej bileta dhe mos te udhtoi me Aeroplan (ne perjashtim te rasteve urgjente ) , kjo ide hasi ne gozhdė -mu ju jeni ata te cilet as qe deshiruat te ndegjoni pernje bojkot te till ,
Parat e fituara me djers, e sidomos ne Bushtella te tretet per nje kohė shumė shumė te shkurt dhe naive -ndodh vetem te ne Shqiptarėt fatėkeqsisht a , sot disa i paskan qelur syt ma ne fund se me te vertet 450-600€ nje bilet kthyese per ne PRISHTIN ESHTė shtrenjtė , natyrisht se eshtė shtrenjet , sepse tanim ju nuk jeni vetem si dikur para disa vite ,tanim jeni martuar keni femijė , dhe se me nuk udhtoni te vetmuar per natyrisht me familje dhe se tanim duhet paguar me mijra € e jo me qindra si dikur , ne te cilet edhe atėher kishim famile dhe duhej me mijra e te paguhen nuk besoishit , ju nukl perkraht IDEN PER BOJKOT , po te ishte Bojkotuar atė sezon komplet udhetimi me aeroplan ,jam i bindur 100% se kurr me askush nuk do lozte me djersen tonė .


me tmira
piloti


pershendetje Pilot
une nuk kam qene fare ne forum kur e keni be ju kete tem ma heret me fal une vetem vjet kam qene nje drejtim me aeroplan e jam kthye me ker po edhe vjet e kan teprue keta po e teprojne gjithe se mu kan vetem nje here ja kishum fale dikush e ceki se sikur shkijet jo valla edhe ma zi se shkijet edhe eshte e vertet se i kan korruptue edhe qeverine e KS dikush e ceki me padite ne gjermani apo ne secilin vend ku jetoni une ju kisha lute se duhet tebejme ndonje peticon apo diqka tjeter kush dine le te urdheron mendoj se jemi te gjithe gati te bejme diqka rreth ketij problemi politikanet dalin neper televizioni dhe thojne se duhet te bejne diqka per mergimtaret jo une them se nuk kan qka te bejne per neve vetem mos te na plaqktin me kete bileta kete kishin mujte me ba
dikush mundet me thane pse po folum pse te shkijet nuk kemi fole
jo ne dojme drejtesi si per te gjithe le ta bajne nje qmim real dhe gjate sezonit le te kete pak rritje por jo kaq shtrenjt kjo nuk eshte normale
e kam nje shok nga afrika ai i ka 6000 km ai e paguan 600 euro kthyese kur i kam tregue u tranue njeri si me shkue ne amerike te gjothe ne kemi faj per kete problem krejt shoqeria kosovare se nuk jemi te organizuar krejt thojne hajte se nuk ka gajle hajte se une po kam po me dalin do pare ne te zeze ose ndryshe dikush jo more njerzit bajne pushime me 600 ose 800 euro e na 2 ore udhetim kjo nuk shkon qka me ba pleqt duhet te shkojne me aeroplan se nuk mujne me qendrue me ker ose me autobus eshte momenti me ju thane se keshtu nuk ban te zezes duhet me i thane e zeze e te bardhes te bardh vetm se bashku se vetm nuk mujna as njani kurgjo me ba

me fal une nuk e kam pare se ka qene kjo tem ma heret Pilot

Livadhi
16.07.2007, 23:30:00
Sigurishte se kjo eshte qmenduri qe edhe qeverija dhe ministrat fshehen pase ketyre agjensive qe ne heshteje palqkisin popullin.Nje fjale e vjetere thote ""si eshte vendi behet kuvendi."Me kete dua te them se Qeveritaret tane keshtu e kan gjetur vendi ku nje mjedise sikur te ne qe shumica bajen urushe se jan militant Partishe pa shiquare per pasojat qe ja shkaktoim vete vetes. Nje shembulle konkret ,une aresytoji nje qe ka nje aresim te mesem dhe merre pjese pa diture per pasojat ne kulaqin e militanterve.por nuk munde te kuptoji nje njeri me aresim te larte ku gjithe energjin e vete intelektualer e shkrin ne emere te partise dhe kundere vllezerve te vetet pa menduare per pasojat.Ta zem me shume tatim paguan nje kioske ne Kosove se sa disa agjensi te kalibrit Kompani qe e quajin veten dhe kan fitime marramendese.Fundi gjithe kjo shkon ne deme te mesueseve ,mjekve,nenpunseve qe edhe meteje kan te ardhura mujore nen 200eur.
Si shume tjera edhe shteti funksjonon ne menyre zingjirore.Mospunen e dikujte e vuane dikushe tjetere ,budallakune vete e pagun vete.

<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: Livadhi mė 2007-07-16 23:41 ]</font>

Aliu
16.07.2007, 23:55:00
Kjo temė e cila bėn fjalė pėr hallet e atyre qė udhėtojnė me aeroplanė, nuk e ka vendin nė nėn-forumin pėr politikė, andaj edhe e bartim nė nėn-forumin “Tema tė ndryshme”.

Kuptohet edhe unė ju pėrkrah nė kėtė temė, pasi qė mė duket shumė absurde qė krahas biletės sė shtrenjtė tė paguhet edhe ushqimi, kur kemi parasysh se autobuzėt qė udhėtojnė Prishtinė-Durrės, Prishtinė-Ulqin dhe anasjelltas, nga konkurrenca e madhe kanė filluar tė shėrbejnė edhe ushqime tė lehta dhe pije freskuese, krahas biletės shumė tė lirė prej 20 €, kurse nė aeroplan paguhet me 300 e 400 € bileta, dhe prapė e shesin edhe ushqimin. Kjo ėshtė tepėr. S’kan pasė faj kur kanė thėnė “fukaraja i mban dy shtėpi”.
Me sa e di unė lejen pėr punė agjensionet e marrin nė Departamentin e Aviacionit Civil, qė ėshtė akoma nė kompetencė tė UNMIK-ut, por megjithatė mendoj se e vlen tė ankohet secili qė i bėhet kjo padrejtėsi, e shihet qė kjo u ndodh shumicės qė udhėton me aeroplan.
Pėrshėndetje,
Aliu;

<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: Aliu mė 2007-07-17 00:14 ]</font>

Aliu
17.07.2007, 00:18:00
Kėrkoj falje nga diskutuesit, por nga njė gabim i imi teknik, kjo temė ka kaluar kėtu nė Tema tė Vjetra, nė vend se tė kalojė nė nėn-forumin pėr Tema Tjera.
Shpresoj se ndonjėri nga administratorėt do tė intervenojė dhe do tė kthejė temėn nė vendin e duhur.
I’u falėnderoj pėr mirėkuptim,
Aliu;

Aliu
18.07.2007, 01:28:00
Z. Mani_pr_gjer, kur akuzon dikė, mirė ėshtė qė mė heret tė lexosh atė qė shkruan nė publik.
Tema pėr tė cilėn ti flet, nuk ėshtė mbyllur por ėshtė bartur nė nėn-forumin “Tema shoqėrore-sociale / Sozialgesellschaftliche Themen” dhe ti nuk ke hezituar fare qė pa lexuar ato dy postime tė plasuara nga unė mė ke akuzuar, bile duke hapur temė tė re vetėm pėr kėtė dėshirė tėnden, andaj tė lutem lexoi edhe njė herė e mos i’a fut kot.
E kam sqaruar njėherė por si duket ty ka nevojė edhe njė herė: tema nuk ka asgjė tė pėrbashkėt me politikė pėr ēka ėshtė dedikuar ajo pjese forumit, andaj edhe e kam larguar temėn qė e ke hapur ti.
Sa pėr konflikt interesash, mos u lodh bre kojshi se kam interesa tjera une, ti bile e din se ne tė Prishtinės nuk kemi agjensi udhėtimi, ato i kanė tė tjerėt mė shumė, p.sh. Barileva.
Hajde me tė mira e mos u ngut kojshi.
Pėrshėndetje,
Aliu nga Prishtina;

<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: Aliu mė 2007-07-18 01:30 ]</font>

malsori
18.07.2007, 06:22:00
"...kisha pas deshire qe te jepni mendimet e juaja per kete teme ju lutemi dhe nese ka kush naj ide eshte e miresepritur..."


ide sa te duash /forum/images/smiles/icon_lol.gif

ngopu buke para se te futesh ne aeroplan
mundesisht,mos me ngrene ushqim te njelmte apo te embel shume,kjo shkakton nevojen per te shpenzuar extra Lek ne pije freskuese

tjeter:

ah,po...

nuk po i ben 7 muaj rruge dreqi e marrte
per dy ore max dy e gjysme sa mund te shpenzosh?


rruge te mbare,dhe pushim te kendshem

*ylli
19.07.2007, 17:13:00
Sipas kalkulimeve te mija, me pare ja vlen ta financosh nje makine te RE se sa te udhetosh cdo vit me Aeroplan.

...per 3-4 vjet, do fluturojne Aeroplanet pa *yllin.

Burimi35
20.07.2007, 13:00:00
Ky problem, ka mbetur ende problem !

Mungesa e konkurences e ben te veten,zgjedhje ne te ardhmen nuk besoj se do te ket edhe pse ka mundesi,psh;ndertimi i nje Aeroporti ne Kukes.
Pasi diq te till ata qka duhet ber ,nuk e bejn, ateher Shqiptaret e Diaspores vet duhet te bejn per veti.
Ne kohen e Intenetit kur njerzit nga vende te ndryshme mund te komunikojn ndermjet veti,mund te behen edhe organizime te udhetimit ne grupe te vogla ,te medha etj.
Pak inovacion duhet...
Psh; Marrja me Qira e Busev-Autobuseve etj.Udhetimi do te jet udhetim e jo ti nenshtrohes nje lloj Plaqke.
Kur nuk ta gjen qaren askush, duhet gjetur qaren vetes.
Disa mijra Euro te paguajsh vetem per Udhetim nuk esht vertet menquri.

OnTheFly
22.07.2007, 22:07:00
Kishte me qene mire, me u krahasu molla me mollen e dardha me dardhen.

Une jam se paku dy here ne jave ne aeroplan e nuk mund aspak te pajtohem me verejtjen e disave prej jush.

Eshte shume e vertete qe cmimet ne sezone rriten por ky nuk eshte aspak vetem fenomen shqiptar por fenomen i gjithembarshem qe nuk njeh kufi kombetar.
Ja nje shembull tjeter shume aktual... Pse ne Gjermani cdo vere rritet cmimi i karburanteve pa asnje aresye? Ne nje vend ku si ne shume pak vende tjera ka organizata per mbrojtjen e konsumatoreve!

Ky fenomen eshte ligj i thjeshte i tregut; kerkesa e definon oferten dhe cmimin. Sa me e madhe kerkesa aq me i larte cmimi.

Ti kthehem pak cmimit te biletave te kompanive "shqiptare". Neve si udhetare te tyre, nuk jemi te gatshem te garantojme per bilete por mundesisht te bejne pagesen ne aeroport e mos te marrin kurrfare pergjegjesie. E ghithe kjo normalisht qe reflektohet edhe ne cmim te biletes.
Nuk eshte aspak e drejte me e krahasu cdo fluturim per ne Kosove me fluturimet e lira a la Ryanair, etj. Une kam udhtuar me Germanwings disa here por per te gjetur bileta te lira, te duhet te rezervosh me mua para fluturimit e kur ben rezervimin nuk ka me kthim mbrapa. Kur ne jemi te gatshme per nje gje te tille atehere edhe cmimet mund te ulen.

Nuk keni paguar ju ende 3000 Euro per nje fluturim ne Evrope per te pare se sa duhet paguar fleksibilitetin qe neve e kerkojme si standard per fluturimet ne Kosove.

Perndryshe edhe mungesa e konkurrences e ben te vehten. Besoj se me perfundimin e aeroportit ne Kukes edhe me ndertimin e autostrades Durres . Morine shume gjera do nderrojne.

Shnetje e ruane durimin per pritjet ne aeroport /forum/images/smiles/icon_smile.gif
OTF

Angelina
23.07.2007, 01:42:00
Pajtohem me OTF,cdo vite po ndegjoj ankesa per shkak biletave te shtrejta, por prape gjinja po udhtojn! Une perveti kete vere nuk muj me shku ne Kosove, pasiqe 460 euro me doken pak si shum, vetem per nje fluturim 3 oresh, prandaj po rri te shpija edhe spo baj za!

Nese kerkush nuk kerkon zyrtarisht nje ndryshim te situates, besoj se
biletat do arrisin edhe shum qmimi me te larta ..,e ne? Do i vazhdojm ankesat,por me udhtu do te udhtojm me shpres se dikur do te ndryshohet!


Pershendetje

mentor-de
23.07.2007, 12:24:00
Hallo Angelina
jetoni norden apo osten? qe kaq shtrejt koka

Angelina
23.07.2007, 12:39:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
mentor78 afishoj me 2007-07-23 12:24 :
Hallo Angelina
jetoni norden apo osten? qe kaq shtrejt koka
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>


Po valla shum shtrejt! Une jetoj ne NRW

mentor-de
23.07.2007, 12:49:00
Hajde shkojm me kerr na qet ma lir

se ashtu edhe ktu ku jetoj une afer 500 € nuk eshte normar

mani_pr_gjer
23.07.2007, 18:37:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Aliu afishoj me 2007-07-16 23:55 :
Kjo temė e cila bėn fjalė pėr hallet e atyre qė udhėtojnė me aeroplanė, nuk e ka vendin nė nėn-forumin pėr politikė, andaj edhe e bartim nė nėn-forumin “Tema tė ndryshme”.

Kuptohet edhe unė ju pėrkrah nė kėtė temė, pasi qė mė duket shumė absurde qė krahas biletės sė shtrenjtė tė paguhet edhe ushqimi, kur kemi parasysh se autobuzėt qė udhėtojnė Prishtinė-Durrės, Prishtinė-Ulqin dhe anasjelltas, nga konkurrenca e madhe kanė filluar tė shėrbejnė edhe ushqime tė lehta dhe pije freskuese, krahas biletės shumė tė lirė prej 20 €, kurse nė aeroplan paguhet me 300 e 400 € bileta, dhe prapė e shesin edhe ushqimin. Kjo ėshtė tepėr. S’kan pasė faj kur kanė thėnė “fukaraja i mban dy shtėpi”.
Me sa e di unė lejen pėr punė agjensionet e marrin nė Departamentin e Aviacionit Civil, qė ėshtė akoma nė kompetencė tė UNMIK-ut, por megjithatė mendoj se e vlen tė ankohet secili qė i bėhet kjo padrejtėsi, e shihet qė kjo u ndodh shumicės qė udhėton me aeroplan.
Pėrshėndetje,
Aliu;

&lt;font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: Aliu mė 2007-07-17 00:14 ]&lt;/font>


Shoki ose vendasi une te sulmova se ma murr mendja ashtu se menjehere ma kishe mbyll teme me doket qe nuk ka qene e drejt une nuk e dije se a e ke ba me qellim apo pa qellim kete e din ma mire ti se une mua me doket se edhe kjo eshte nje problem politik bile edhe i madh se dikush po pasurohet ne menyre jo te rregullt e kjo nuk ehste normal e kerkush nuk po ba za per kete pune e ti nese nuk ke kurgjo nuk ke nevoje mu prek


E aty e kam hap temen se njerzit jan ma te intersum aty mi shikue temat qe jane te hapura e nese ke mundesi me qite aty do te ishte mire
se nuk ehste drejt keshtu ma duhet te dal dikush dhe tja baj stop ketyre Agjencioneve Kosovare dhe jo tursitikeTung dhe faliminderit kalo mire
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

lauri2
19.08.2007, 14:27:00
Une mendoj se kultura e jone e ushqimit nuk jep mundesi qe shqiptaret te sherbehen me ushqime ne ajroplan.
Vete kame qene deshmitare kur ketheheshin ushqimet se mos jane me mish derri. Tani pra kush eshte fajtor..............

Sternx
02.09.2007, 20:12:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
lauri2 afishoj me 2007-08-19 14:27 :
Une mendoj se kultura e jone e ushqimit nuk jep mundesi qe shqiptaret te sherbehen me ushqime ne ajroplan.
Vete kame qene deshmitare kur ketheheshin ushqimet se mos jane me mish derri. Tani pra kush eshte fajtor..............
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
------------

/forum/images/smiles/icon_lol.gif po ti bre bal ku je tu rrnue aa,hejj mozomakeq e hajt. pse a veq qe kokan hyp ne areo,po u dashka me hanger irred shim aa /forum/images/smiles/icon_lol.gif

adea
03.09.2007, 23:19:00
sa i perket cmimeve, mundet njeri me gjete bilete edhe me pak si 280 Euro. Vetem duhet me e rezervu disa muaj me heret. Por shumica e shqiptarve jane shume spontan dhe dojne me fluturu ne sezona! shikoni ne Gjermanwings...

Ose shkoni me autobus, si une, 100 euro kthyse (jasht-sezonit kuptohet a) /forum/images/smiles/icon_biggrin.gif

aber ist schon wirklich heftig, was die mit den Tickets abziehen..Geldgeier!

Fatonb
03.09.2007, 23:51:00
per vetijakt eshte ma ndryshe , por keto qe i kan ka 4 femije dmth vet i 6 eshte veshtir me i pagu 2000 €

por problemi eshte se me qeto lek po shkon njeri ne spanje apo turqi all inkl

gentelmeni
04.09.2007, 01:55:00
a asht zor edhe qysh qelet nje reisebyro bre,pra nje agjensi udhetimesh.
E kisha qele edhe une nje edhe vetem 20 euro per qdo tikete i kisha ndale fitim e hiq nuk me duhen me shume.

aiha...

Aachener
05.09.2007, 11:56:00
Paj bre ēika e djem /forum/images/smiles/icon_lol.gif ne mundemi edhe ndryshe t'ia bėjmė.

Nėse ėshtė e vėrtetė teza, se Eurokoha i blenė kontigjentet komplete tė biletave (Biligfliegen), atėherė hajde pö mbledhemi disa prej neve dhe po e bėjmė njė Anzeige edhe German Wings-it e edhe Eurokohės!

Bla bla kėtu e bla bla atje...vetėm nervozohemi e asgjė nuk ndryshojmė.

Fatonb
10.09.2007, 01:33:00
une te tjeten thirra ne nje agjensi ne frankfurt i thash du me shku

me pa lojen edhe me u kthy te nesermen

tha me shku me lufthansa me u kthy me adria ne slloveni pastaj frankfurt 961 €

i thash flm /forum/images/smiles/icon_biggrin.gif

edhe e mbylla tel

Ps. sjan normal agjensit tona

Aachener
11.09.2007, 12:17:00
FatonB /forum/images/smiles/icon_lol.gif , nashta kanė mendu se po don me shku n'bregdet pėr dy javė All-inx. /forum/images/smiles/icon_lol.gif... jo,jo, s'janė normal.

SeRiAL_KiLLeR_pr
11.09.2007, 15:37:00
paj masi po mujn mi ba budall shqiptart e i kan ra nfije biznisit le tna shkrryjn se na vet i kemi fajet...po qysh me ju kallxu atyne hallegjinjve qe duhetme shku n'vendlindje e bohen pre e agjensive me mujt ni dit ren ju kisha hi gulinov.

/forum/images/smiles/icon_biggrin.gif

milliondollarbaby
11.09.2007, 15:42:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Aachener afishoj me 2007-09-05 11:56 :
Paj bre ēika e djem /forum/images/smiles/icon_lol.gif ne mundemi edhe ndryshe t'ia bėjmė.

Nėse ėshtė e vėrtetė teza, se Eurokoha i blenė kontigjentet komplete tė biletave (Biligfliegen), atėherė hajde pö mbledhemi disa prej neve dhe po e bėjmė njė Anzeige edhe German Wings-it e edhe Eurokohės!

Bla bla kėtu e bla bla atje...vetėm nervozohemi e asgjė nuk ndryshojmė.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>ashtu esht. kur sjemi ne gjendje me vepru, ateher ma mir mos te folim hiq...