bundeskalnzlerin

Merkel të hënën në Kosovë

Kancelarja gjermane Angela Merkel do të vizitojë ditën e hënë Kosovën. Lajmi është konfirmuar nga Klan Kosova nga burime brenda qeverisë së Kosovës.

Kancelarja gjermane do të takohet me kryeministrin Hashim Thaçi dhe kontigjentin gjerman të KFOR-it.

Subscribe to RSS - bundeskalnzlerin