Fehlermeldung

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (Zeile 2396 von /homepages/23/d468029689/htdocs/kosova.de/includes/menu.inc).

Sammlung von Newsfeeds

Tiranё: Protesta e gjashtё kombёtare e opozitёs kundёr qeverisё

Deutsche Welle - Sa, 25/05/2019 - 22:34
Në Tiranë protesta e 6-të kombëtare kundër qeverisë të shtunën ( 25.05) u mbyll paqësisht, pa dhunë e sulme ndaj institucioneve si dy javë më parë. Thirrjet e ndërkombëtarëve kësaj here nuk ranë në vesh të shurdhër.
Kategorien: Deutsch Welle

Serbiens Regierungsgegner demonstrierten zum 25. Mal - Salzburger Nachrichten

News - Sa, 25/05/2019 - 19:39
Serbiens Regierungsgegner demonstrierten zum 25. Mal  Salzburger Nachrichten

Serbiens Regierungsgegner haben sich am Samstagabend in Belgrad bereits zum 25. Protest seit Anfang Dezember versammelt. Oppositionsparteien ...

Kategorien: News

Von wegen Urlaub für die Werder-Profis: Bremer Nationalspieler sind gefordert | News - deichstube.de

News - Sa, 25/05/2019 - 16:47
Von wegen Urlaub für die Werder-Profis: Bremer Nationalspieler sind gefordert | News  deichstube.de

Für gleich zehn Werder Bremen-Profis heißt es nach der kräftezehrenden Bundesliga-Saison: Urlaub muss warten. Sie sind mit ihrer Nationalmannschaft ...

Kategorien: News

NGOs gegen vorzeitige Freilassung von serbischem Ex-Polizeifunktionär - Tiroler Tageszeitung Online

News - Sa, 25/05/2019 - 12:03
NGOs gegen vorzeitige Freilassung von serbischem Ex-Polizeifunktionär  Tiroler Tageszeitung Online

Belgrad/Prishtina (Pristina)/Den Haag (APA) - Mehrere Menschenrechtsorganisationen aus Serbien und dem Kosovo haben sich zum ersten Mal mit einem ...

Kategorien: News

Christopher R. Hill: Kjo është ora e Europës

Deutsche Welle - Sa, 25/05/2019 - 09:03
Ambasadori Christopher R. Hill mendon se në çështjet midis Kosovës dhe Serbisë, ka ardhur ora e Europës. Në Universitetin e Denverit, Hill përgatit brezin e ardhshëm të diplomatëve amerikanë.
Kategorien: Deutsch Welle

Reagimi i Merkelit pas lajmit për dorëheqjen e Mayt

Deutsche Welle - Sa, 25/05/2019 - 08:39
Shtetet e tjera të BE të tërhequra kur pyeten për pasojat për procesin e Brexit. E qartë është se edhe kryeministri i ardhshëm i Londrës nuk mund të presë ndonjë trajtim të veçantë.
Kategorien: Deutsch Welle

Missbrauch im Kosovo: Tessy erzählt mehrere Versionen! - Lëtzebuerg Privat online

News - Sa, 25/05/2019 - 07:47
Missbrauch im Kosovo: Tessy erzählt mehrere Versionen!  Lëtzebuerg Privat online

Das ist durch den europäischen Blätterwald gerauscht und hat für helle Aufregung gesorgt! Tessy, die Ex von Prinz Louis, war als Soldatin im Kosovo. Und nach ...

Kategorien: News

Ein Sommertag im Krieg - Westfalen-Blatt

News - Sa, 25/05/2019 - 07:06
Ein Sommertag im Krieg  Westfalen-Blatt

Hövelhof (WB). »Die Angst wuchs und längst war es nicht mehr die Hitze allein, die mir den Schweiß vom Gesicht tropfen ließ und mir die Brust einschnürte«: Ja, ...

Kategorien: News

Serbia paralajmëron masa të rrepta kundër Kosovës-reagon Prishtina zyrtare

Deutsche Welle - Sa, 25/05/2019 - 02:25
Presidenti Vuciq, thotë se nëse Kosova nuk e heq taksën ndaj Serbisë, Serbia ka përgatitur masa tepër të fuqishme dhe të mprehta dhe që do t'i perdorë pas takimit të Parisit me një korrik.
Kategorien: Deutsch Welle

Audrey Glover – Do mbajmë sytë hapur për blerje votash

Deutsche Welle - Sa, 25/05/2019 - 02:16
Në Shqipëri, OSBE/ODIHR-i nisi zyrtarisht misionin e vëzhgimit për zgjedhjet lokale 2019. Opozita ka thënë se nuk do të marrë pjesë.
Kategorien: Deutsch Welle

Mit „Poroschenko“ dreimal gesprochen – auch Kosovos Premier fällt auf russische Veräppelung herein - Sputnik Deutschland

News - Fr, 24/05/2019 - 23:24
Mit „Poroschenko“ dreimal gesprochen – auch Kosovos Premier fällt auf russische Veräppelung herein  Sputnik Deutschland

Die russischen Pranker Wowan und Lexus (Wladimir Kusnetsow und Alexey Stolyarov) haben „im Namen“ des früheren ukrainischen Präsidenten Petro ...

Kategorien: News

Gäste aus dem Kosovo an Grimmeschule Neheim - WESTFALENPOST News

News - Fr, 24/05/2019 - 18:00
Gäste aus dem Kosovo an Grimmeschule Neheim  WESTFALENPOST News

Neheimer Grimmeschule ist einzige Hauptschule im Regierungsbezirk Arnsberg mit einer gepflegten internationalen Schulpartnerschaft.

Kategorien: News

Serbien zum Schutz der Serben im Kosovo bereit – Spitzenpolitiker - Sputnik Deutschland

News - Fr, 24/05/2019 - 17:24
Serbien zum Schutz der Serben im Kosovo bereit – Spitzenpolitiker  Sputnik Deutschland

Die serbische Führung ist laut dem Leiter des Belgrader Kosovo-Büros, Marko Djuric, bereit, das serbische Volk im Falle einer Bedrohung seiner Sicherheit und ...

Kategorien: News

Gäste aus dem Kosovo an Grimmeschule Neheim - Westfalenpost

News - Fr, 24/05/2019 - 16:19
Gäste aus dem Kosovo an Grimmeschule Neheim  Westfalenpost

Neheimer Grimmeschule ist einzige Hauptschule im Regierungsbezirk Arnsberg mit einer gepflegten internationalen Schulpartnerschaft.

Kategorien: News

Kryeministrja britanike deklaron dorëheqjen - Ç'ndodh më tej?

Deutsche Welle - Fr, 24/05/2019 - 14:47
Kryeministrja britanike Theresa May bëri të ditur me lot në sy se do të largohet nga posti i saj më 7 qershor. Ajo lë pas një gjendje kaotike. Johnson pasuesi i mundshëm.
Kategorien: Deutsch Welle

Calavera: Vettingu në Shqipëri në drejtimin e duhur

Deutsche Welle - Fr, 24/05/2019 - 14:13
Komisioni Europian vlerëson arritjet e deritanishme të reformës në drejtësi në Shqipëri dhe ka hedhur poshtë sulmet kundër reformës, në fillim të kësaj jave nga Presidenti Ilir Meta.
Kategorien: Deutsch Welle

Hadergjonaj spielt künftig für den Kosovo - az Aargauer Zeitung

News - Fr, 24/05/2019 - 12:55
Hadergjonaj spielt künftig für den Kosovo  az Aargauer Zeitung

Florent Hadergjonaj wird künftig für das Nationalteam des Kosovo auflaufen. Dies verkündet der Verteidiger auf den sozialen Medien.

Kategorien: News

Ultimatum mes partnerëve të NATO-s: SHBA kërcënon Turqinë me sanksione

Deutsche Welle - Fr, 24/05/2019 - 08:46
SHBA i ka dhënë ultimatum Turqisë, partnerit në NATO. Nëse Ankaraja blen sistemin rus të raketave S- 400, atëherë Uashingtoni do të vendosë sanksione kundër Turqisë.
Kategorien: Deutsch Welle

Nimetz: Në Ballkan fjala kompromis ka kuptim të keq

Deutsche Welle - Fr, 24/05/2019 - 08:42
Diplomati amerikan Matthew Nimetz ia dedikoi 25 vjet të jetës dhe karrierës profesionale ndërmjetësimit në konfliktin për emrin, midis Shkupit dhe Athinës. Në një intervistë për DW ai flet për këtë periudhë.
Kategorien: Deutsch Welle

Kosovë: Veseli mohon pretendimet për përfshirje në veprime kriminale

Deutsche Welle - Do, 23/05/2019 - 16:57
Kryetari i kuvendit të Kosovës mohoi përfshirje në akte kriminale pas publikimit të një videoje, ku shihen disa persona duke numëruar para dhe ku lakohet emri i tij. Vetëvendosja kërkon dorëheqjen e kreut të kuvendit.
Kategorien: Deutsch Welle

Seiten

Subscribe to Kosova Info Server Aggregator